Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2015 12:42 

Loty: 30
Kilometry: 86 663
W związku z planowaną na czerwiec miesięczną podróżą do USA mam parę pytań do osób, które takie wycieczki maja za sobą i są w stanie służyć dobrą radą.
Nasz pierwszy przystanek to Chicago, z którego następnego dnia wyruszamy do Rapid City. Podróż rozkładamy na 2 dni tak jak już wcześniej zostało to na tym forum zasugerowane. Po drodze myśleliśmy o objechaniu Parku w Badlands (ile czasu na to trzeba wygospodarować?) oraz na zobaczenie (tylko bez żartów proszę :) !) Corn Palace w Mitchell (warto :?: ). Będąc w Rapid City udajemy się oczywiście do Mount Rushmore. I w związku z tym mam pytanie – wiem, ze wstęp do Mt. Rushmore jest bezpłatny (za stroną http://www.nps.gov/moru/planyourvisit/index.htm) ale niestety konieczne jest zostawienie samochodu na parkingu za 11$. I teraz czy jest możliwość zostawienia go gdzie indziej? Czy w ogóle jest jakakolwiek alternatywa do tego parkingu? Jeśli już ktoś przerabiał ten temat i posiada jakieś cenne informację będę wdzięczny.

Następnie z Mt.Rushmore wyruszamy do Deadwood a później po noclegu w Gillette prosto do Yellowstone przez Cody. W samym parku mamy już zarezerwowany nocleg w Grant Village Campground (namiot) gdzie będziemy przebywać pełne 4 dni w tym pół dnia na Grand Teton.

Kolejnym naszym przystankiem będzie Salt Lake City. I tu również mam pytanie – czy warto tam zatrzymać się choć na 2 godziny?A jeśli tak, to czy coś oprócz kościoła mormonów i hali Utah Jazz jest warte obejrzenia?
Z Salt Lake City udajemy się prosto do kanionów Bryce i Zion a dokładnie na nocleg w tym hotelu:
https://www.booking.com/hotel/us/hatch- ... el=Booking PL-KlogVafpYKZrg0sHXEQxlQS66840903860%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2638.000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=980b3cb2efb588331f8451fbf07240df;dcid=1;dist=0;srfid=983ab16840266fbebbf9b14b75ee41dd17cfd413X1;type=total;ucfs=1&

W związku z powyższym ile czasu trzeba poświęcić na obejrzenie tych dwóch kanionów? Zaznaczam, że nie jesteśmy zapalonymi wędrowcami ani wielkimi amatorami gór. Po prostu zwykłymi turystami, którzy chcieliby zobaczyć najważniejsze punkty tych dwóch atrakcji. Czy jeden dzień wystarczy? Czy może rozbić to na 2 dni?Planowo wygląda to tak, że po przyjeździe do hotelu ok.16 chcemy pojechać zobaczyć Bryce a następnego dnia Zion i stamtąd udać się do Kanionu Kolorado (tutaj też mam pytanie o długość podróży do Wielkiego Kanionu z Zion – ile czasu trzeba zarezerwować by dostać się do South Rim gdzie mamy nocleg w namiocie?Chodzi mi o faktyczny czas a nie ten który sugeruje google).

Na sam Wielki Kanion mamy praktycznie 2 pełne dni. Następnie udajemy się do Vegas na 3 dniowy odpoczynek (wiadomo,że po drodze zaliczymy Hoover Damm, Lake Mead, Red Rock). Z Vegas wyruszamy do LA, gdzie nocleg mamy w:
https://www.booking.com/hotel/us/encore ... al;ucfs=1&
Myślę, że to dobra baza wypadowa na zobaczenie najważniejszych atrakcji LA i na jednodniowy odpoczynek na plaży.

Następnie z LA wybieramy się do Death Valley gdzie chyba najlepiej dotrzeć trochę po godzinie 12 by nie przebywać tam w największym słońcu. Zresztą nocleg mamy zaplanowany w nieodległej miejscowości:
https://www.booking.com/hotel/us/el-por ... al;ucfs=1&
I w związku z tym kolejne pytanie, ile czasu trzeba poświęcić na obejrzenie Death Valley?Pół dnia wystarczy?

Z Death Valley udajemy się prosto do parków Arches i Canonylands na które mamy zaplanowane 1,5 dnia. Z stamtąd wyruszamy już w drogę powrotną do Chicago ale pod drodze mamy zaplanowany nocleg w:
https://www.booking.com/hotel/us/snowsh ... al;ucfs=1&
Przebywał ktoś może w tych rejonach?Może ktoś polecić oprócz widoku Gór Skalistych jakieś atrakcje na 1 dzień?
Stamtąd już prosta droga do Chicago z jednym noclegiem po drodze w Adair.

Za wszystkie porady będę wdzięczny. Nawet te krytyczne w stosunku do planu podróży. Jeśli ktoś ma inne ciekawe pomysły albo zna interesujące miejsca/atrakcje które warto obejrzeć kosztem innych, śmiało proszę o proponowanie. Zaznaczam, że jest to nasza druga podróż po 8-letniej przerwie do USA ale pierwsza do praktycznie zachodniej części.

Pozdrawiam. :)

#2 PostWysłany: 02 Maj 2015 14:34 

złoty
Zawsze widząc plany takiej wyprawy zastanawiam się czy osoba, która to pisze ma świadomość co to znaczy przejechać 5000 mil i czy jest taka potrzeba.
Przed wszystkim sugeruje zastanowienie się czy nie dałoby się tej trasy zrobić w jedną stronę i wrócić samolotem (nie mam pojęcia czy da się pożyczyć auto w Chicago, a oddać w LA). Mam wrażenie że to będzie miesiąc w samochodzie, a zobaczycie niewiele.
Zacznę od SLC bo wcześniejszych lokalizacji nie znam. Warto jeszcze wybrać się nad Słone Jezioro i poczuć czy naprawdę jest drugim na świecie zbiornikiem wodnym pod tym względem.
Przyjazd do Bryce o 16-tej to IMO paranoja. Chyba że zależy Wam na przejechaniu parku i zrobieniu zdjęć z drogi bez wchodzenia na jakikolwiek szlak. To samo z Zionem. Będziecie w sezonie, kiedy po parku jeździ się autobusami. 6-7 godzin na każdy to minimum.
Z Bryce do South Rim to jakieś 5 godzin jazdy, ale po drodze są Glenn Canyon, w Page Horseshoe Bend i Antelope Canyon. Grzech się nie zatrzymać.
Po Vegas planujesz jechać do LA, a później wracać do Dead Valley. To się nie trzyma kupy. Lepiej jechać tam z Vegas, później LA i wrócić do Arches autostradą przez Kingman i Flagstaff.
Arches i Canyonland są warte uwagi, ale po drodze jest jeszcze Monnument Valley i (trochę z boku) National Bridges Monument. Też warto.
Gdybym miał oceniać Twój plan z tym bagażem doświadczeń, które mam proponuje:
Zrezygnować z LA. Będziecie zawiedzeni jak 90% odwiedzających (w tym ja). Zamiast tego lepiej przemyśleć San Francisco.
Nie uwzględniłeś w planie wielu wartych zobaczenie miejsc, poza wymienionym jeszcze choćby Yosemite i Sequoia. Może lepiej byłoby wypożyczyć auto w SLC i tam oddać. Odpada dopłata za oddanie w innym miejscu, a wszystkie atrakcje (poza tym z Dakoty) w odległości 4-5 godzin jazdy. Przelot ORD-SLC, jak się nie uda wyszukać tanio, można kupić za 10 tys mil M&M.
A najlepiej rozdzielić zwiedzanie na dwa wyjazdy i zrobić to porządnie. W zachodnich stanach można spędzić pół roku i nie zobaczyć wszystkiego ;)

#3 PostWysłany: 02 Maj 2015 15:44 

srebrny
tasma napisał(a):
czy da się pożyczyć auto w Chicago, a oddać w LA (...) Może lepiej byłoby wypożyczyć auto w SLC i tam oddać.
Do trafnych spostrzeżeń dodam drobny komentarz, ponieważ bardzo podobny plan będę realizował w sierpniu/wrześniu. "Da się" pożyczyć w Chicago i oddać w LA, ale wiąże się to zawsze z dopłatą za oddanie w innym miejscu. Dopłata to $750, czytałem, że czasem udało się ją zredukować do $500. Optymalne wydaje mi się pożyczenie auta jednak nie w SLC, a w Las Vegas, ponieważ wtedy za oddanie czy to LAS, czy LAX, czy SFO nic się ekstra nie dopłaca, a dystans do przejechania w kierunku Yellowstone i z powrotem (po drodze są przecież interesujące parki, więc to nie strata) jest całkiem znośny.
Cytuj:
Przelot ORD-SLC, jak się nie uda wyszukać tanio, można kupić za 10 tys mil M&M.
Tak, ale za punkty w programie United (a nie M&M). Za M&M odcinek jest za 12.500 mil (plus drobna dopłata). Jeśli ktoś nie ma mil, to dyskusja jest i tak akademicka. Przelot ORD-LAS liniami Spirit to jakieś $115.

Reasumując, naprawdę nie warto jechać taki szmat drogi, a jeśli już, to w jedną stronę (ze wszystkimi tego konsekwencjami - głównie finansowymi). Ciągłe siedzenie w aucie zepsuje tylko radość z eksplorowania tylu przepięknych miejsc. No i cenę paliwa też warto mieć na uwadze.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 06 Maj 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Loty: 29
Kilometry: 73 985
TomekR20 napisał(a):
Następnie z LA wybieramy się do Death Valley gdzie chyba najlepiej dotrzeć trochę po godzinie 12 by nie przebywać tam w największym słońcu. Zresztą nocleg mamy zaplanowany w nieodległej miejscowości:
https://www.booking.com/hotel/us/el-por ... al;ucfs=1&
I w związku z tym kolejne pytanie, ile czasu trzeba poświęcić na obejrzenie Death Valley?Pół dnia wystarczy?

Nie masz wielkiego doświadczenia z pustynią, największy upał będzie koło 15, czyli akurat jak planujesz zwiedzanie.
Zorganizuj sobie dojazd tak, żeby dojechać bardzo wcześnie do Death Valley, albo późnym popołudniem (i np. ze spaniem w Furnace Creek). Na samo zwiedzanie wystarczy pół dnia, jeżeli chcesz odwiedzić kilka najważniejszych punktów. Jeżeli chcesz zobaczyć większość i dokładniej to przeznacz na to cały dzień.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 12 Maj 2015 15:03 

Loty: 30
Kilometry: 86 663
Dzięki za wszystkie przedstawione propozycje i rady odnośnie podróży.

Nasz plan uległ pewnym modyfikacjom. Pewne jest to, że lecimy do Chicago, tam wypożyczamy samochód i tam też z pewnych względów oddajemy. Tak więc tutaj nie mam praktycznie żadnego pola manewru.
Postanowiliśmy zrezygnować z LA kosztem 3 dodatkowych dni na zwiedzanie Utah/Arizony. W związku z tym do Death Valley udamy się prosto z LV. Tam żeby uniknąć upałów chcemy być wcześniej rano, powiedzmy ok.9. Nocleg planujemy w LV. Z LV udajemy się zamiast do LA w stronę Flagstaff (nocleg), później w kierunku Monument Valley i Glen Canyon (nocleg) a następnie do Arches/Canyonlands.
Również, żeby zwiedzić a nie zobaczyć zastanawiamy się nad rezygnacją z Zion kosztem całego dnia w Bryce. I teraz kolejne pytanie czy może lepiej zmodyfikować ten ostatni etap (LV-Flagstaff-MV-Arches) i zamiast niego spędzić jeden dzień w Zion jako wypad z LV?Początkowo chcieliśmy zrobić Bryce/Zion w 1 dzień ale po waszych uwagach myślimy, żeby cały dzień poświecić Bryce.
Chyba, że macie jakieś inne opcje na pełne 3 dni biorąc pod uwagę, że 1 dnia wyjeżdżamy z Vegas a 3 dnia meldujemy się w okolicach Arches.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości