Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Maj 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anonymous napisał(a):
W 100% zgadzam się z PawełGa ale mimo wszystko Szwajcaria jest krajem dość drogim szczególnie w większych miastach.

Hehe, oczywiscie ze jest droga. Wlasnie wrocilam z Zurychu z rozpoznania cenowego pod katem mieszkania i pracy tam. Drozej niz w Londynie. Bylam wiele razy turystycznie w Szwajcarii, nawet dwa razy w tym roku, ale wtedy inaczej patrzy sie na ceny.

Odnosnie tego lotniska w Bazylei, to ja odnioslam wrazenie, ze ruch jest tam dosc maly i nawet wrony tam nie zawracaja, ale moze to wrazenie z wieczora, gdy prawie nie ma lotow. O 20.00 czesc francuska byla juz zamknieta, a z czesci szwajcarskiej odlatywalo kilka samolotow, ostatnie dwa do Londynu (BA i Ryanair).

Dojazd na lotnisko bardzo dobry ze stacji w Bazylei, autobus co pare minut i jedzie okolo 20 minut. Ceny nie znam, bo kupilam bilet z Zurychu lacznie z pociagiem.

Lotnisko Zurych, przypominalo mi troche Heathrow, kolejka samolotow do ladowania non stop. Akurat bylam w hotelu po drugiej stronie miasta i moglam to podziwiac z daleka. Bardzo dobry dojazd z lotniska do miasta, tylko 12 minut pociagiem do stacji glownej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 05 Cze 2014 17:40 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Hehe, oczywiscie ze jest droga. ...

niskie podatki i wysokie pensje w pelni to rekompensuja
znajdziesz tez tu rzeczy tansze niz w PL czy DE (np elektronika)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Cze 2014 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jedyna rzecz, ktora jest tansza w porownaniu do UK, to benzyna. Nie znalazlam nic tanszego. Ubezpieczenia i rynek finansowy bardzo malo elastyczny. Wynajem mieszkania trudny. Nizsze podatki przy nieco wyzszy zarobkach nie wyrownuja tego, takie jest moje zdanie, bo kazdy ma swoj standard zyciowy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Cze 2014 10:43 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
Faktycznie podróżowanie po Szwajcarii środkami komunikacji publicznej do tanich nie należy. Już nie wspomnę o jakis atrakcyjniejszych kolejkach górskich których ceny sięgaja nawet 200 franków za RT. Najlepiej podróżować autem tankując poza Szwajcarią; ja osobiście tankuje we Francji (można zaoszczędzić 30€ na 100 litrach).

Co do cen za winiete (40 franków) to życzę sobie, żeby taka cena została wprowadzona w Polsce.
Sądzę że jeden cały przejazd w Polsce A4 pewnie będzie się zbliżał do połowy ceny za szwajcarską winietkę, a jakie są drogi w Polsce to każdy wie.

Ogólnie Szwajcaria jest bardzo "dziwnym" krajem gdzie w referendum w zeszłym roku odrzucili szwajcarzy odrzucili dodatkowe 2 tygodnie płatnego urlopu, a w tym roku odrzucili wprowadzenie najniższej płacy minimalnej, która notabene byłaby najniższa płacą na całym świecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Cze 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
M@ciek napisał(a):
Co do cen za winiete (40 franków) to życzę sobie, żeby taka cena została wprowadzona w Polsce.
Sądzę że jeden cały przejazd w Polsce A4 pewnie będzie się zbliżał do połowy ceny za szwajcarską winietkę, a jakie są drogi w Polsce to każdy wie.
.

dokładnie, za 150 km odcinek Gdańsk-Toruń prawie 30 PLN !
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Cze 2014 11:17 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
cypel napisał(a):
M@ciek napisał(a):
Co do cen za winiete (40 franków) to życzę sobie, żeby taka cena została wprowadzona w Polsce.
Sądzę że jeden cały przejazd w Polsce A4 pewnie będzie się zbliżał do połowy ceny za szwajcarską winietkę, a jakie są drogi w Polsce to każdy wie.
.

dokładnie, za 150 km odcinek Gdańsk-Toruń prawie 30 PLN !


30 zł za JEDEN przejazd. A gdzie tam rok jazdy. Widać wszędzie poza Polską się da budować porządne autostrady nie zdzierając z obywateli ostatniego grosza.
Zastanawia mnie ile w Polsce by sobie policzyli za roczną winiete. Pewnie z 1000 zł przy obecnych cenach na bramkach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Cze 2014 11:21 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
M@ciek napisał(a):
Ogólnie Szwajcaria jest bardzo "dziwnym" krajem gdzie w referendum w zeszłym roku odrzucili szwajcarzy odrzucili dodatkowe 2 tygodnie płatnego urlopu, a w tym roku odrzucili wprowadzenie najniższej płacy minimalnej, która notabene byłaby najniższa płacą na całym świecie.

Nie wiem czy takim "dziwnym". Wlasnie to odroznia Szwajcarow od np Polakow ze maja swiadomosc podstawowych zasad ekonomii - u nas zapewne 90% ludzi glosowolaby za podniesieniem placy minimalnej powodujac przy tym wzrost bezrobocia o kolejne kilka/nascie punktow procentowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Cze 2014 17:33 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
M@ciek napisał(a):
a w tym roku odrzucili wprowadzenie najniższej płacy minimalnej, która notabene byłaby najniższa płacą na całym świecie.

bylaby najwyzsza ''placa minimalna'' gwoli scislosci

btw
mozesz podac za ile i jakie paliwo tankujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Cze 2014 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
M@ciek napisał(a):
Ogólnie Szwajcaria jest bardzo "dziwnym" krajem gdzie w referendum w zeszłym roku odrzucili szwajcarzy odrzucili dodatkowe 2 tygodnie płatnego urlopu, a w tym roku odrzucili wprowadzenie najniższej płacy minimalnej, która notabene byłaby najniższa płacą na całym świecie.


To tylko świadczy o tym że w przeciwieństwie do naszych polityków (niezależnie od partii) przeciętny Szwajcar potrafi myśleć długofalowo, i nie chce zruinować gospodarki dla krótkoterminowych benefitów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Cze 2014 21:58 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
spiggy napisał(a):
btw
mozesz podac za ile i jakie paliwo tankujesz?


Ja kupuje disla za około 1,26€ na stacji Carrefour dosłownie kilometr od granicy w Genewie (za lotniskiem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Cze 2014 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak bylam dieslem w rejonach jeziorach Genewskiego, to na zadupiu w winnicach diesel byl po 1.88CHF, gdy tymczasem w Zurychu Pb98 byla za 1.81CHF. W przypadku diesla oplaca sie kupowac poza Szwajcaria, PB98 jest tansza niz w Niemczech, nie wiem jak we Francji, bo nie znam cen benzyny,tylko diesla.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Cze 2014 10:45 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
Jeżeli jest ktoś ciekawy dokładnych cen (z dzisiaj) cen benzyny i disla we Francji to około godziny 13 mogę je podać. Specjalnie dla was przejadę się te kilka kilometrów i sprawdzę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Cze 2014 23:28 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Image
U mnie na wiosce (25km od Zurychu) paliwo jest po tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Lip 2014 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Cena diesla w Szwajcarii minimalna jaka spotkalem podczas tygodniowego krecenia sie juz po tutejszych drogach 1,76 CHF
Wiekszosc stacji 1,82-1,86 CHF. Warto tak rozkladac trase by tankowac pare km po minieciu granicy np. w Austria Bregenz Jezioro Bodenskie 1,29 EUR, badz Francja okolice Genewy 1,28 EUR na stacjach przy supermarket. UWAGA na stacjach przy supermarket E`Leclerc nie przyjelo zadnej z moich kart, ale bez problemu dajesz dowolnemu Francuzowi tankujacemu obok Ciebie gotowke on wbija swoja karta kwote i tankujesz bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Lip 2014 12:40 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
correos napisał(a):
Cena diesla w Szwajcarii minimalna jaka spotkalem podczas tygodniowego krecenia sie juz po tutejszych drogach 1,76 CHF.

W Samnaum bedzie taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Lip 2014 12:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
A takie pytanie, bardziej kaloryczne ;p

Po ile stoj Toblerone w Szwajcarii (ta z 400gr.) Bo nie wiem czy warto ją kupić w Niemczech czy jako produkt regionalny, może będzie tańsza tam. ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Lip 2014 12:20 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Nie jestem milosnikiem czekolady ale cyknalem ci dzis rano na lotnisku w ZH czekolady
O takie chodzilo?Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Lip 2014 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zeus napisał(a):
A takie pytanie, bardziej kaloryczne ;p

Po ile stoj Toblerone w Szwajcarii (ta z 400gr.) Bo nie wiem czy warto ją kupić w Niemczech czy jako produkt regionalny, może będzie tańsza tam. ;D

Zdecydowanie w Niemczech w supermarkecie. Ceny na lotnisku sa lekko chore w porownaniu do Niemiec.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 21 Lip 2014 09:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Kupiłem w Coop w Zurychie, jedno opakowanie z 3x Toblerone za 4CHF :D

Ja też nie lubię czekolady, ale koleżanki, jak najbardziej :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 21 Lip 2014 09:53 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
M@ciek napisał(a):
A gdzie tam rok jazdy. Widać wszędzie poza Polską się da budować porządne autostrady nie zdzierając z obywateli ostatniego grosza.)


IMHO to jest konsekwencja faktu, że w Szwajcarii bardzo dużo osób korzysta z _kolei_.
Mimo wysokich cen - choć te mozna obniżać kartą dającą 50% zniżki i wtedy biorąc pod uwagę ich zarobki nie jest koszmarnie drogo.
Za to oferta jest bardzo dobra (i w odróżnieniu do Polski prosta i czytelna, żadnych podziałów taryfowych na osobowe, intercity itp)

-- 21 Lip 2014 08:55 --

Mareckipl napisał(a):
To tylko świadczy o tym że w przeciwieństwie do naszych polityków (niezależnie od partii) przeciętny Szwajcar potrafi myśleć długofalowo, i nie chce zruinować gospodarki dla krótkoterminowych benefitów.


Demokracja w Szwajcarii dobrze działa - po części może właśnie dlatego, że obywatel ma dużo do powiedzenia - referenda są bardzo częste - więc wie, ża ma wpływ na to co dzieje się w kraju i bierze za to odpowiedzialność.
Jednocześnie politycy nie są jakąś "inna klasą", to często zwykli pracownicy administracyjni, Prezydenta kraju czy też poszczególnych miast można regularnie spotkać w pociągach, nawet pogadać tak jak z...sąsiadem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group