Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2022 14:27 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Nie ma wiele w tym dziale wiec postanowiłem napisać coś od siebie.
Jakieś dwa tygodnie temu byłem w Johannesburgu w celach służbowych. W ramach świętowania małego biznesowego sukcesu moi partnerzy biznesowi postanowili mnie zabrać do restauracji, w której podobno serwują najlepsze steki w Joburgu
The Butcher Shop and Grill
Mandela Square, Sandton, Johannesburg
https://www.thebutchershop.co.za/
Chciałbym się z wami podzielić wrażeniami, bo na prawdę warto się tam przejść, a jedzenie jest wyśmienite. Niestety nie jest to raczej tania restauracja, z bardzo dobrym jedzeniem a bardziej droga miejscówka z bardzo dobrym jedzeniem. Dobrze, że to nie ja płaciłem 😉
Po zajęciu miejsc, na początek jest się zapraszanym do lady jak w sklepie mięsnym, aby wybrać sobie steka.
Załącznik:
lada.jpeg
lada.jpeg [ 288.74 KiB | Obejrzany 417 razy ]

Oczywiście pan za ladą opowiada jakie to steki, z jakiego zwierza, co owy zwierz jadał za trawy i gdzie się pasł w południowoafrykańskim słońcu.
Następnie bierze wybrany przez klienta kawał mięsa i kroi na plaster. Przy tym zaznacza – min 400 g bo mniejsze steki to dla kobiet 😉
Załącznik:
steki surowe.jpeg
steki surowe.jpeg [ 150.97 KiB | Obejrzany 417 razy ]

Załącznik:
steki surowe 2.jpeg
steki surowe 2.jpeg [ 173.71 KiB | Obejrzany 417 razy ]

Pada pytanie jak stek ma być przyrządzony, dostaje się numerek i można iść do stolika.
Załącznik:
numerek.jpg
numerek.jpg [ 230.61 KiB | Obejrzany 417 razy ]

Następnie kolejny kelner zaprasza do przy restauracyjnej winiarni, gdzie pyta jaki się stek wybrało, zaczyna opowiadać o winach i doradza jakie najlepiej wybrać do konkretnego steka.
Załącznik:
piwniczka 2.jpeg
piwniczka 2.jpeg [ 276.29 KiB | Obejrzany 417 razy ]

Załącznik:
piwniczka 1.jpeg
piwniczka 1.jpeg [ 257.45 KiB | Obejrzany 417 razy ]

Na końcu pojawia się jedzenie.
Załącznik:
gotowe.jpeg
gotowe.jpeg [ 153.84 KiB | Obejrzany 417 razy ]


Zdecydowanie mogę polecić ta miejscówkę. Nie jest tanio, ale za to jedzenie, wystrój, obsługa itp. naprawdę świetne. Mogę tez potwierdzić, że to był jeden z najlepszych steków jakie jadłem. Dlatego jeśli ktoś będzie w Johannesburgu i będzie chciał zjeść coś dobrego w bardzo fajnym miejscu to zdecydowanie polecam ta miejscówkę. Widać, tez że jest to popularne miejsce na wieczorne kolacje bo jak ja tam byłem w środku tygodnia to restauracja wieczorem była prawie pełna. Tak więc nawet frekwencja potwierdza, że miejsce warte odwiedzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 19 Paź 2022 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Będę tam za 2 tygodnie, tylko napisz na jaką kwotę trzeba się przygotować i jak tam wygląda z bezpieczeństwem wieczorem, nocleg mam niedaleko lotniska, więc pewnie jakąś komunikacją trzeba będzie dojechać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2022 14:49 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
ceny masz w menu na stronie restauracji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2022 15:12 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
kostek966 napisał(a):
Będę tam za 2 tygodnie, tylko napisz na jaką kwotę trzeba się przygotować i jak tam wygląda z bezpieczeństwem wieczorem, nocleg mam niedaleko lotniska, więc pewnie jakąś komunikacją trzeba będzie dojechać


Jak zaznaczyłem, nie ja płaciłem więc jakoś nie przywiązywałem wagi do cen. Ale trochę na moich zdjęciach widać ceny
Tak orientacyjnie – talerz: stek + frytki + surówka to ok 150 – 300 zł. Zależy jakiego rodzaju i jak dużego weźmiesz steka.
Butelka fajnego wina w dobrej cenie to ok 150 – 250 zł. Ale oczywiscie jest sporo duzo droższych
Oczywiście są to ceny orientacyjne za „standardowy posiłek” Ale jest to raczej restauracja z gatunku tych, gdzie „sky is the limit” 😉
Co do bezpieczeństwa. To trzeba pamiętać, że to jest Johannesburg. Tak więc raczej odradzałbym jakieś wieczorne turystyczne spacero-wycieczki. Sam plac Mandeli jest oczywiście w pełni bezpieczny, bo dużo ludzi się tam kręci i jest sporo restauracji a na środku jest statua Mandeli oraz fontanna, przy której wszyscy robią sobie fotki. Ale już okolice obok nie są najprzyjemniejsze. Chociaż w miarę bezpieczne bo to jednak Sandton, czyli jedna z najbezpieczniejszych miejscówek w Joburgu, oczywiście jak na standardy RPA. Ale po zmroku to tam raczej nikt nie chodzi. A to dlatego, że w RPA wszyscy jeżdżą autami. Zwłaszcza, jak się nie wie, dokąd się idzie. Tam jest po prostu ciemno. Ja dość dobrze znam Sandton więc poruszam się tam pewnie, szybko i zdecydowanym krokiem więc raczej mnie nikt nie zaczepia. Ale jakby ktoś tam zdezorientowany się poruszał po zmroku to już mogłoby nie być tak kolorowo.
Z hotelu przy lotnisku to najlepiej pojechać Gautrain do stacji Sandton. To jest zaraz obok, jakieś 2 min pieszo od Mandela Square. Gautrain jest w pełni bezpieczny, ponieważ jest pod pełną ochroną. Warto też rozważyć UBER/Bolt bo one świetnie funkcjonują w Joburgu. Chociaż znam takich co wieczorami wolą nie korzystać z tych usług, bo to jednak całkowicie obcy ludzie jeżdżą i nigdy nie wiadomo kto się trafi za kierownica. No ale to też może wynikać z pewnej obsesji lokalsów na punkcie bezpieczeństwa 😉
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group