Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Gru 2011 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Mam kartę MC Prepaid BZ WBK. Przed chwilą zrobiłem próbne transakcje z UK i Włoch na Kanary.
Nie dolicza mi nic, a żeby się upewnić, to zmieniłem typ karty na inny, i pojawiają się dodatkowe płatności.
Także cholera wie jakich zasad się trzymają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#62 PostWysłany: 02 Gru 2011 13:38 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
mi tam dolicza opłatę przy użyciu mc prepaid, także jest lipa.. testowane połączenie east midlands- teneryfa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:17 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Odpowiedź na wasze pytania: http://www.fly4free.pl/ryanair-ciezej-u ... -platnosc/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
"Opłata administracyjna (przy płatności polską kartą MasterCard Prepaid – przyp. red.) jest pobierana przy rezerwacjach z Wielkiej Brytanii, Włoch oraz od 30 listopada z Hiszpanii (w tej chwili opłata nie jest pobierana w przypadku Hiszpanii – przyp. red.), w których zostały wprowadzone Ryanair Cash Passport. Od 31 stycznia będzie również obowiązywać w Irlandii i Niemczech. Jeśli chodzi o Polskę nie ma jeszcze ustalonego terminu wprowadzającego nową kartę i do tego czasu rezerwacje z Polski do danej destynacji, przy użyciu karty MasterCard Prepaid będą zwolnione z opłaty administracyjnej."

Ciekawe co na to UOKiK?
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:30 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
Rzeczywiście, przy wylotach z Wielkiej Brytanii i Włoch naliczają opłatę administracyjną, natomiast z Hiszpanii jeszcze nie. Chamstwo, po prostu chamstwo. :?
Raczej nie będzie sensu przedłużać ważności karty Moneybookers... :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:35 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
To jest dość dziwna sytuacja ale raczej UOKiK nic nie zrobi. Przecież jeszcze do niedawna tylko obywatele Węgier mogli mieć kartę kredytową wizzaira i jakoś to działało przecież. Polacy płacili za "wystawienie biletu", aż do możliwości kupna karty wizz city. A teraz powoli sytuacja się zmieni niestety i to ryanair będzie pobierał opłaty. Ale przecież nikt nie broni, żeby jakiś angol czy włoch kupił bilety ze swojej ryanowej karty, obywatelowi innego kraju.

Poza tym z tą kartą Ryanair Cash Passport też nie jest tak fajnie jeżeli minimalna kwota zasilenia jej to 150 funtów..

Niestety prawda jest taka, że Ryanair rozbudował sobie siatkę połączeń i często jest monopolistą także nadchodzi dla niego pora żniw :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:35 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 353
niebieski
zobaczcie, ile Polaków jest teraz w UK, trzeba ich zmotywowac do działania i przy dobrych wiatrach będą pomagali przy zakupach ! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:37 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
no to fajnie tylko ze nikt o tym nigdzie nie poinformowal:( licza na nasza niewiedze :( naprawde wkurza mnie juz ta linia:( czyl iwychodzi ze trzeba miec juz ten ryanair passport tylko dla ludzi z polski taka karta tez nie jest za dobra bo ona jest w funtach a wiec bedzie wam pewnie przeliczalo ze zlotowek na funty po cholernych kursach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:40 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
@MeHow no tak tylko że właśnie oni będą ofiarami.. Ryanair Cash Passport jest wydawany tylko obywatelowi danego kraju w którym jest to wprowadzone. No chyba, że jacyś znajomi angole pomogą (pewnie to miałeś na myśli :). Niestety czuję, że niedługo rozkręci się coś na allegro w tym kierunku tzn kupna biletów tą kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:46 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Do UOKiK wyślemy pytanie, jest w trakcie przygotowywania. Nie spodziewam się jednak opini korzytsnej dla pasażerów - na podstawie własnie wspominanego tu przypadku Wizz Aira.

Założyłem nowy wątek: viewtopic.php?f=181&t=7249

Sama karta Passport jednak będzie na granicy opłacalności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:49 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
ja mimo iz jestem rezydentem wielkiej brytanii i mam prawo ja kupic i nie brak mi na to kasy to i tak nie zamierzam... chociazby dla zasady... niech zobacza jak male jest zainteresowanie ta karta, a poza tym dlatego tez przerzucam sie na razie na wizzair,jest o wiele taniej a w sumie mam podobna siatke polaczen idealna dla mnie. Moze jak bede bardzo potrzebowal to sie zastanowie, na razie mowie NIE ryanairowi!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:52 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
Edytowany: mój błąd

tabela opłat Ryanair Cash Passport powala..


Ostatnio edytowany przez Ziela, 02 Gru 2011 14:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Zastanawiałem się już czy nie wziąć jej na adres znajomego, ale jak zobaczyłem opłatę za płatność w innej walucie to zrezygnowałem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Gru 2011 14:59 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
tak, przede wszystkim wlasnie trzeba miec adres zamieszkania w uk, ja tez dokladnie przejrzalem oferte tej karty w uk i uwazam ze ryanair strasznie przebiegle tworzyl te warunki. Wczesniej myslale mze to wlsnie karta citi wizzaira ma ciezkie warunki, ale przy tej nowej ryanaira to pikus heheheh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Gru 2011 19:31 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Sory chłopaki ale ja już nic nie rozumiem...
Mam kartę netellera mc prepaid w euro. Jestem polakiem.

Rozumiem, że dokonując rezerwacji lotu który zaczyna się w UK lub Wloszech muszę zapłacić ,,haracz"

Jeśli lot nie obejmuje tych dwu krajów jestem nadal zwolniony z opłaty, tak jak miesiąc temu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 02 Gru 2011 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
csc - Na chwilę obecną jest dokładnie tak jak piszesz.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 02 Gru 2011 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Zeby bylo weselej, mieszkam w UK, ale i tak mi odrzuca platnosc z Barclays'a by te karte kupic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 02 Gru 2011 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Także mieszkam w UK i nie mogę tej karty kupić VISĄ Debit z Lloydsa. Dostaję błąd "Sorry... We are unable to continue with your online Ryanair Cash Passport order at this time." :) Świetnie...
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Gru 2011 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Chaykin napisał(a):
Także mieszkam w UK i nie mogę tej karty kupić VISĄ Debit z Lloydsa. Dostaję błąd "Sorry... We are unable to continue with your online Ryanair Cash Passport order at this time." :) Świetnie...

a moze po prostu, zgodnie z prawem itp bla bla, ryanair stworzyl opcje, dla ktorej brak opłat za rezerwacje, ale skorzystac sie z niej w sumie nie da, bo nie sprzeda nam karty :mrgreen:

ot takie moje piatkowe sarkastyczne przemyslenia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Gru 2011 02:19 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Blackall , lepiej wymaż ten paragraf 22
:mrgreen: bo jeszcze się ziści jak ktoś to podpowie M.O'L-emu
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group