Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Lis 2011 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Witam,
mam pytanie-czy kartą BZW da się płacić za loty, które są w euro?? Chodzi mi o loty z włoch, bo widzę, że tam też wprowadzili cash passport.... :/ a neteller w euro już nie działa bez opłat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 27 Lis 2011 13:28 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
aarongeru napisał(a):
mam pytanie-czy kartą BZW da się płacić za loty, które są w euro??

Da się.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Gru 2011 01:58 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
Pawel_T napisał(a):
osiek napisał(a):
Paweł no proszę Cię....
Prowizja jest uzależniona jedynie od rodzaju karty a nie produktu, który kupujesz. Jedyną brytyjską kartą zwalniającą z prowizji jest Cash Passport, jedyną włoską kartą zwalniającą z prowizji jest Cash Passport. Wszystkie francuskie, włoskie, chińskie, marokańskie, indyjskie, polskie, hiszpańskie, rosyjskie MasterCard prepaid zwalniają z prowizji. Oczywiście do czasu kiedy Ryanair nie zmieni zasad i wprowadzi do tych krajów Cash Passport lub nie zmieni typu kart.

Chyba jakis chwilowy blad byl wczoraj bo dzis juz nie doliczalo 6GBP po wybraniu MCPP.




No i sie koledzy mylicie, faktycznie jeszcze pare dni temu bralem lot z londynu stansted do szczecina i wybierajac karte prepaid i zaznaczajac kraj zamieszkanai polske nei pobieralo, teraz wlasnei robilem to ponownie i pobiera!!!! skubancy zmienili chyba!!! a wiec karta mastercard prepaid nawet polska jest jzu bezuzyteczna do rezerwacji lotow z uk!!! sprawdzce sami jak nie wierzycie!! faktycznei pare dni temu nie pobieralo jeszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 02 Gru 2011 03:10 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Zgadza się, skubańcy doliczają 6 Funciaków opłaty administracyjnej!!!! No to ładnie!!!
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 02 Gru 2011 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
Cytuj:
a wiec karta mastercard prepaid nawet polska jest jzu bezuzyteczna do rezerwacji lotow z uk!!!

:shock: nawet kiedy kupuje sie wylot z Polski do UK jako lot powrotny to pobieraja 6 funtow za ten powrotny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Gru 2011 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Potwierdzilo sie to co pisalem a Osiek mnie zjechal...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 02 Gru 2011 10:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Sądzę, że jednak jest to albo czasowy błąd systemu Ryanaira albo działanie mające na celu wykorzystać niewiedzę lub niechęć pasażerów do wykłócania się o 6 czy 12 funtów, skoro i tak lot nie kosztuje aż tak wiele. A przed końcem roku zawsze trochę kasy im wpadnie i poprawią sobie wyniki. Oczywiście w przypadku drugiej opcji, świadczy to o nich jak najgorzej.
W warunkach na ich stronie jest napisane:
Cytuj:
Opłata administracyjna- Pobierana jest z tytułu obsługi płatności sytemu rezerwacji Ryanair. Naliczana jest za osobę/za lot w jedną stronę i nie będzie pobierana od posiadaczy MasterCard Prepaid Card (z wyjątkiem karty UK Mastercard Prepaid) i Ryanair Cash Passport (rezydentów Wielkiej Brytanii).

A zatem w chwili obecnej łamią własne zasady. Myslę, że jeśli uderzymy do nich lub zostanie to odpowiednio nagłośnione, to powinni się w miarę szybko wycofać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Gru 2011 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@Sudoku, tylko kto sie tym zajmie? Jedyna nadzieja chyba w prasie brukowej bo rzecznicy konsumentow itp takimi rzeczami sie nie zajmuja wysylajac metne wyjasnienia lub w ogole nie reagujac. Chyba, ze tylko ja trafilem na takiego dziwnego w Krakowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Oczywiście, że na rzeczników konsumenta bym nie liczył.

Ale zakładając opcję pierwszą, że jest to błąd systemu, o którym nie wiedzą, to trzeba do nich pisać, a jak ktoś ma możliwość, to i dzwonić, żeby ich uświadomić.

W przypadku opcji nr 2, nagłośnienie np. na Facebook'u, mogłoby skłonić ich do wycofania się z nieuczciwych praktyk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:05 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Pawel_T napisał(a):
Potwierdzilo sie to co pisalem a Osiek mnie zjechal...

oj tam zjechał :)
robione przed chwilą. WRO-STN RT polski prepaid nic nie doliczyło ;p
http://cl.ly/0s1w2k0J3E3h1o2t3h0a

Sudoku: obstawiam na błąd, odpowiednie zapytanie wysłałem wczoraj, Opcja nr 2 nie działa na Ryanaira. Widziałeś tam ich fanpage? Ryanair przejmuje się reakcjami klientów. Przejmuje się jedynie kasą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
boryzo lubi ten post.
boryzo uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Zaraz napiszę do rzecznik Ryanaira.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:07 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Kamil napisał(a):
Zaraz napiszę do rzecznik Ryanaira.

Zrobiłem to wczoraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:12 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dobrze, im więcej zainteresowania sprawą, tym lepiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
osiek napisał(a):
robione przed chwilą. WRO-STN RT polski prepaid nic nie doliczyło ;p
http://cl.ly/0s1w2k0J3E3h1o2t3h0a

Sudoku: obstawiam na błąd, odpowiednie zapytanie wysłałem wczoraj, Opcja nr 2 nie działa na Ryanaira. Widziałeś tam ich fanpage? Ryanair przejmuje się reakcjami klientów. Przejmuje się jedynie kasą ;)

Teraz probowalem LGW-ORK i wyswietla 6GBP przy MCPP (ty probowalem lot z PL).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:18 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Dostałem przed chwilą odpowiedź z Ryanaira. Szczerze mówiąc trochę wymijającą dlatego poszło uszczegółowienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
osiek napisał(a):
Dostałem przed chwilą odpowiedź z Ryanaira. Szczerze mówiąc trochę wymijającą dlatego poszło uszczegółowienie.

Jak mozesz posadzac ryana o wymijajaca odpowiedz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 02 Gru 2011 11:24 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Pawel_T napisał(a):
osiek napisał(a):
Dostałem przed chwilą odpowiedź z Ryanaira. Szczerze mówiąc trochę wymijającą dlatego poszło uszczegółowienie.

Jak mozesz posadzac ryana o wymijajaca odpowiedz :D

:D Odpowiedz dotyczyła się planów na najbliższych kilka miesięcy.
edit:
PawelT przez miesiąc było logicznie, teraz jest trochę mniej logicznie i na sztywno :( Jak wpadniesz do Wro kiedyś zapraszam na piwo w ramach częściowego odszczekania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Gru 2011 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Kilka dni temu poszło bez prowizji z MC BZWBK, jedynie co zauwazylem to nie bylo opcji zrezygnowania z ich przelicznika walutowego (dawniej się to odhaczało) - jednak po sprawdzeniu salda karty wyszlo, że policzone zostało po kursie nawet znosnym 4.52 zł za 1Euro ( w sumie nie odbiegajacym od kursu bankowego NBP).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Gru 2011 12:44 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Otrzymaliśmy już pełną informację od Pani Katrzyny Gaborec, Ewelina już pisze tekst.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Gru 2011 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Trzeba powiedzieć, że jest to niemal perfekcyjny system FRancy. Omijanie opłaty stanie się trudniejsze niż do tej pory.

Ciekawe czy można zamówić nowe karty z UK na adres z PL?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group