Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Maj 2018 23:55 

Chciałabym zapytać o techniczne aspekty zakupu biletów. Jestem na etapie szukania informacji i na razie nie znalazłam :(
Przez Internet są bilety "Sparticket" (wiem, że to są bilety na konkretną godzinę i na konkretny pociąg). Bilet jest sporo tańszy, więc pewnie na miejscu (tzn. w kasie/automacie) nie będzie możliwości zakupu akurat tego biletu..?

Chciałabym uniknąć zapłaty za bilety w CHF (taką opcję oferuje mi strona sbb). Czy jest możliwość zakupu biletów przez jakąkolwiek stronę, żeby płatność była realizowana w EUR? Niestety Trenitalia nie sprzedaje biletów z Tirano do St. Moritz.. :(
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 27 Maj 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 117 666
złoty
Interesują Cię pociągi po całej Szwajcarii, czy Koleje Retyckie. Jeśli tylko Koleje Retyckie to poczytaj tu:
https://eskie.fly4free.pl/blog/3596/kol ... -i-wlochy/
alesikpl uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 27 Maj 2018 10:37 

niebieski
alesikpl napisał(a):
Czy jest możliwość zakupu biletów przez jakąkolwiek stronę, żeby płatność była realizowana w EUR? Niestety Trenitalia nie sprzedaje biletów z Tirano do St. Moritz.. :(

nie sadze by takowa byla na pociagi RhB
pytasz tez o SBB?
 Relacje PM off

#24 PostWysłany: 27 Maj 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
srebrny
alesikpl napisał(a):
Chciałabym zapytać o techniczne aspekty zakupu biletów. Jestem na etapie szukania informacji i na razie nie znalazłam :(
Przez Internet są bilety "Sparticket" (wiem, że to są bilety na konkretną godzinę i na konkretny pociąg). Bilet jest sporo tańszy, więc pewnie na miejscu (tzn. w kasie/automacie) nie będzie możliwości zakupu akurat tego biletu..?

Chciałabym uniknąć zapłaty za bilety w CHF (taką opcję oferuje mi strona sbb). Czy jest możliwość zakupu biletów przez jakąkolwiek stronę, żeby płatność była realizowana w EUR? Niestety Trenitalia nie sprzedaje biletów z Tirano do St. Moritz.. :(

1. Nic dziwnego że w SBB jest płatność w CHF a nie ma w EUR
2. Ostatnio kupowałem bilety w Chiasso w automacie i bilety były dokładnie 2 x droższe niż przez stronę. Odpuściłem zakup przez stronę bo nie nie wiedziałem o której będę jechał i wracał.
3. W tej samej cenie co przejazd na interesującej nas trasie (tam i powrót) był bilet dzienny pozwalający na przejazd wszystkimi środkami komunikacji w strefach, w których obowiązywał dany bilet. Wybraliśmy tą opcję przez co nie trzeba było płacić już za autobus komunikacji miejskiej.
 Relacje PM off
livien lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:47 

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Interesuje mnie tylko odcinek Tirano - St. Moritz (nie cała Szwajcaria) i wydaje mi się, że wcześniej spotkałam się ze stronką, gdzie można było kupić bilety na ww. odcinek i zapłacić w EUR, ale teraz, jak już chcę kupić bilety, nie mogę znaleźć tej strony. Jeszcze poszukam, ale pewnie kupię przez stronę SBB i zapłacę w CHF (chciałam uniknąć po prostu przewalutowania i opłat prowizyjnych).
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:50 
Awatar użytkownika

złoty
tu zobacz
https://www.rhb.ch/pl/home

#27 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:59 

eskie, tak, znam tę stronę, ale chcę kupić bilet na zwykły pociąg, nie Bernina Express (kwestia kosztów), zwłaszcza, że zwykły pociąg jedzie i tak tą samą drogą.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 27 Maj 2018 23:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 344
Kilometry: 446 066
Geez...
Ileś by stracił na przewalutowanie? Parę euro?
Revolut posiada CHF więc możesz zapłacić revolutem

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk

#29 PostWysłany: 27 Maj 2018 23:15 

Zeus, dziękuję za podpowiedź! Poczytam o tym Revolut, bo nic nie wiem na ten temat. Co do kosztów przewalutowania/ prowizji, majątku za to oczywiście nie zapłacę, ale jeżeli można uniknąć dodatkowych kosztów, to wolę uniknąć ;) Będę kupować też kilka biletów, bo jedziemy grupą, więc coś tam się straci na kosztach bankowych, bo są liczone od kwoty transakcji.

Mam jeszcze jedno pytanie... ;) Czy waszym zdaniem wystarczy 8 min na przesiadkę w Tirano? Pociąg do Tirano ma przyjechać o 8.52 (nie wiem, czy zdarzają się na tej trasie opóźnienia...?). Z kolei pociąg do St. Moritz odjeżdża o 9.00. Myślę, że dużo turystów jeździ tą trasą, więc obstawiam, że pociągi są skomunikowane, ale czy na pewno..?! 8 min na przesiadkę to nie jest dużo, a planuję mieć Sparticket, więc nie wiem, czy warto ryzykować (by zyskać dodatkową godzinę w St. Moritz, bo powrót do Włoch jest tego samego dnia).
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:35 

Loty: 49
Kilometry: 74 543
Tak właśnie wyglądają przesiadki w Szwajcarii. Z jednej wioski do innej na drugim końcu kraju masz połączenie co godzinę z pięcioma przesiadkami i na każdej stacji po 5 min na przesiadkę. Oni ten rozkład dopracowywali chyba przez dziesięciolecia. Zawsze może zdarzyć się spóźnienie i ja akurat jedyne jakie widziałem (na kilkadziesiąt) to był pociąg z Tirano :)
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 30 Maj 2018 09:36 
Awatar użytkownika

złoty
alesikpl napisał(a):
nie wiem, czy zdarzają się na tej trasie opóźnienia...?).

Pociąg ze stacji początkowej Tirano wyjechał z 10 minutowym opóźnieniem a w Thusis miał 25 w plecy.
Pociąg z Thusis do St. Moritz spóźnił się 10 minut.

#32 PostWysłany: 30 Maj 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
srebrny
_ralf napisał(a):
Zawsze może zdarzyć się spóźnienie i ja akurat jedyne jakie widziałem (na kilkadziesiąt) to był pociąg z Tirano :)
W moim wypadku na 4 pociągi 2 miały spóźnienie. I dwa razy uciekł nam kolejny pociąg bo przesiadki były "na zakładkę" do 10 minut. Nie odczuliśmy tego jednak wcale gdyż po kilku minutach mieliśmy kolejny pociąg w tym samym kierunku. Wszystko zależy od trasy i częstotliwości kursowania pociągów na niej.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 30 Maj 2018 12:00 

niebieski
Jeżeli będziesz korzystał z oferty Sparticket, a w wyniku spóźnienia nie zdążysz się przesiąść na wskazany w bilecie pociąg, to na 99% będziesz mógł kontynuować przejazd kolejnym.
1% niepewności pozostawiam, ponieważ nie czytałem warunków oferty kolei szwajcarskich, bazując tylko na moim doświadczeniu z DB.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:41 

Witam. Pomoże mi ktoś, bo jestem trochę zielony. Planuję we wrześniu polecieć do Genewy i z tamtąd pojechać do Montreux. Przeraża mnie trochę cena biletu. Na stronie SBB dla dwóch osób wyszło 140 franków. Zna ktoś może jakiś tańszy środek komunikacji i czy lepiej kupić na miejscu bilet czy przez internet. Jeszcze jedno hotel oferuje mi bilety na darmową komunikację. Przydadzą się do czegoś?
Dxiękuję.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:47 
Awatar użytkownika

złoty
@S Va
Coś źle patrzysz.
Właśnie sprawdziłem i wychodzi 35 franków za tam/powrót

#36 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:03 

https://www.sbb.ch/en/buying/pages/offe ... rten.xhtml
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:14 
Awatar użytkownika

złoty
@S Va
nic nie widać...

#38 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:32 

-- 11 Lip 2018 19:27 --

No, ok. Wpisz z geneva do montreux statue F.M
Data jutrzejsza pociąg 10:30 - 11:38 2 klasa tam i z powrotem bez zniżek pokazuje mi 124 franki

-- 11 Lip 2018 19:32 --

S Va napisał(a):
No, ok. Wpisz z geneva do montreux statue F.M Data jutrzejsza pociąg 10:30 - 11:38 2 klasa tam i z powrotem bez zniżek pokazuje mi 124 franki
Na stronie sbb.ch
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:41 
Awatar użytkownika

złoty
@S Va
A jutro jest wrzesień już...?
Na jutro po 15.50 CHF

#40 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:46 

niebieski
Cene da sie zbić nawet do circa 10 frankow OW
Image
Tu mam cene 5.40 chf na wybrany wieczorny pociag z half fare card
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość