Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Maj 2018 23:55 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Chciałabym zapytać o techniczne aspekty zakupu biletów. Jestem na etapie szukania informacji i na razie nie znalazłam :(
Przez Internet są bilety "Sparticket" (wiem, że to są bilety na konkretną godzinę i na konkretny pociąg). Bilet jest sporo tańszy, więc pewnie na miejscu (tzn. w kasie/automacie) nie będzie możliwości zakupu akurat tego biletu..?

Chciałabym uniknąć zapłaty za bilety w CHF (taką opcję oferuje mi strona sbb). Czy jest możliwość zakupu biletów przez jakąkolwiek stronę, żeby płatność była realizowana w EUR? Niestety Trenitalia nie sprzedaje biletów z Tirano do St. Moritz.. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 27 Maj 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Interesują Cię pociągi po całej Szwajcarii, czy Koleje Retyckie. Jeśli tylko Koleje Retyckie to poczytaj tu:
https://eskie.fly4free.pl/blog/3596/kol ... -i-wlochy/
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
alesikpl uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 27 Maj 2018 10:37 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
alesikpl napisał(a):
Czy jest możliwość zakupu biletów przez jakąkolwiek stronę, żeby płatność była realizowana w EUR? Niestety Trenitalia nie sprzedaje biletów z Tirano do St. Moritz.. :(

nie sadze by takowa byla na pociagi RhB
pytasz tez o SBB?
Góra
 Profil Relacje PM off
alesikpl uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Maj 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
alesikpl napisał(a):
Chciałabym zapytać o techniczne aspekty zakupu biletów. Jestem na etapie szukania informacji i na razie nie znalazłam :(
Przez Internet są bilety "Sparticket" (wiem, że to są bilety na konkretną godzinę i na konkretny pociąg). Bilet jest sporo tańszy, więc pewnie na miejscu (tzn. w kasie/automacie) nie będzie możliwości zakupu akurat tego biletu..?

Chciałabym uniknąć zapłaty za bilety w CHF (taką opcję oferuje mi strona sbb). Czy jest możliwość zakupu biletów przez jakąkolwiek stronę, żeby płatność była realizowana w EUR? Niestety Trenitalia nie sprzedaje biletów z Tirano do St. Moritz.. :(

1. Nic dziwnego że w SBB jest płatność w CHF a nie ma w EUR
2. Ostatnio kupowałem bilety w Chiasso w automacie i bilety były dokładnie 2 x droższe niż przez stronę. Odpuściłem zakup przez stronę bo nie nie wiedziałem o której będę jechał i wracał.
3. W tej samej cenie co przejazd na interesującej nas trasie (tam i powrót) był bilet dzienny pozwalający na przejazd wszystkimi środkami komunikacji w strefach, w których obowiązywał dany bilet. Wybraliśmy tą opcję przez co nie trzeba było płacić już za autobus komunikacji miejskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
livien lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:47 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Interesuje mnie tylko odcinek Tirano - St. Moritz (nie cała Szwajcaria) i wydaje mi się, że wcześniej spotkałam się ze stronką, gdzie można było kupić bilety na ww. odcinek i zapłacić w EUR, ale teraz, jak już chcę kupić bilety, nie mogę znaleźć tej strony. Jeszcze poszukam, ale pewnie kupię przez stronę SBB i zapłacę w CHF (chciałam uniknąć po prostu przewalutowania i opłat prowizyjnych).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
tu zobacz
https://www.rhb.ch/pl/home
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:59 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
eskie, tak, znam tę stronę, ale chcę kupić bilet na zwykły pociąg, nie Bernina Express (kwestia kosztów), zwłaszcza, że zwykły pociąg jedzie i tak tą samą drogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Maj 2018 23:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Geez...
Ileś by stracił na przewalutowanie? Parę euro?
Revolut posiada CHF więc możesz zapłacić revolutem

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
alesikpl uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 27 Maj 2018 23:15 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Zeus, dziękuję za podpowiedź! Poczytam o tym Revolut, bo nic nie wiem na ten temat. Co do kosztów przewalutowania/ prowizji, majątku za to oczywiście nie zapłacę, ale jeżeli można uniknąć dodatkowych kosztów, to wolę uniknąć ;) Będę kupować też kilka biletów, bo jedziemy grupą, więc coś tam się straci na kosztach bankowych, bo są liczone od kwoty transakcji.

Mam jeszcze jedno pytanie... ;) Czy waszym zdaniem wystarczy 8 min na przesiadkę w Tirano? Pociąg do Tirano ma przyjechać o 8.52 (nie wiem, czy zdarzają się na tej trasie opóźnienia...?). Z kolei pociąg do St. Moritz odjeżdża o 9.00. Myślę, że dużo turystów jeździ tą trasą, więc obstawiam, że pociągi są skomunikowane, ale czy na pewno..?! 8 min na przesiadkę to nie jest dużo, a planuję mieć Sparticket, więc nie wiem, czy warto ryzykować (by zyskać dodatkową godzinę w St. Moritz, bo powrót do Włoch jest tego samego dnia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:35 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Tak właśnie wyglądają przesiadki w Szwajcarii. Z jednej wioski do innej na drugim końcu kraju masz połączenie co godzinę z pięcioma przesiadkami i na każdej stacji po 5 min na przesiadkę. Oni ten rozkład dopracowywali chyba przez dziesięciolecia. Zawsze może zdarzyć się spóźnienie i ja akurat jedyne jakie widziałem (na kilkadziesiąt) to był pociąg z Tirano :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Maj 2018 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
alesikpl napisał(a):
nie wiem, czy zdarzają się na tej trasie opóźnienia...?).

Pociąg ze stacji początkowej Tirano wyjechał z 10 minutowym opóźnieniem a w Thusis miał 25 w plecy.
Pociąg z Thusis do St. Moritz spóźnił się 10 minut.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Maj 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
_ralf napisał(a):
Zawsze może zdarzyć się spóźnienie i ja akurat jedyne jakie widziałem (na kilkadziesiąt) to był pociąg z Tirano :)
W moim wypadku na 4 pociągi 2 miały spóźnienie. I dwa razy uciekł nam kolejny pociąg bo przesiadki były "na zakładkę" do 10 minut. Nie odczuliśmy tego jednak wcale gdyż po kilku minutach mieliśmy kolejny pociąg w tym samym kierunku. Wszystko zależy od trasy i częstotliwości kursowania pociągów na niej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Maj 2018 12:00 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Jeżeli będziesz korzystał z oferty Sparticket, a w wyniku spóźnienia nie zdążysz się przesiąść na wskazany w bilecie pociąg, to na 99% będziesz mógł kontynuować przejazd kolejnym.
1% niepewności pozostawiam, ponieważ nie czytałem warunków oferty kolei szwajcarskich, bazując tylko na moim doświadczeniu z DB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:41 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 16
Witam. Pomoże mi ktoś, bo jestem trochę zielony. Planuję we wrześniu polecieć do Genewy i z tamtąd pojechać do Montreux. Przeraża mnie trochę cena biletu. Na stronie SBB dla dwóch osób wyszło 140 franków. Zna ktoś może jakiś tańszy środek komunikacji i czy lepiej kupić na miejscu bilet czy przez internet. Jeszcze jedno hotel oferuje mi bilety na darmową komunikację. Przydadzą się do czegoś?
Dxiękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@S Va
Coś źle patrzysz.
Właśnie sprawdziłem i wychodzi 35 franków za tam/powrót
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:03 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 16
https://www.sbb.ch/en/buying/pages/offe ... rten.xhtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@S Va
nic nie widać...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:32 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 16
-- 11 Lip 2018 19:27 --

No, ok. Wpisz z geneva do montreux statue F.M
Data jutrzejsza pociąg 10:30 - 11:38 2 klasa tam i z powrotem bez zniżek pokazuje mi 124 franki

-- 11 Lip 2018 19:32 --

S Va napisał(a):
No, ok. Wpisz z geneva do montreux statue F.M Data jutrzejsza pociąg 10:30 - 11:38 2 klasa tam i z powrotem bez zniżek pokazuje mi 124 franki
Na stronie sbb.ch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@S Va
A jutro jest wrzesień już...?
Na jutro po 15.50 CHF
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:46 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Cene da sie zbić nawet do circa 10 frankow OW
Image
Tu mam cene 5.40 chf na wybrany wieczorny pociag z half fare card
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group