Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#41 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
interesuje mnie tygodniowy JRPass, ceny sa sztywne?
czy np sa organizowane jakies promocje, grupony i inne "myki" pozwalajace na tanszy zakup?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#42 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:07 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Ceny raczej sztywne Nie spotkałem się nigdzie z jakimiś promocjami itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#43 PostWysłany: 07 Gru 2015 15:21 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Cena jest w jenach, więc jeśli kurs walut się zmienia to zapłacisz inną kwotę (w walucie w której płacisz).
Też nie słyszałem o żadnych promocjach, ale i tak Rail Pass jest bardzo tani (gdy się uwzględni to co oferuje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Pociągi w Japonii
#44 PostWysłany: 08 Gru 2015 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Zamów JRP tutaj:
https://www.japan-rail-pass.com/?curren ... cgodmEkNJg

Księgowanie w złotówkach, przyjdzie kurierem z Anglii w dosłownie kilka dni. Tak jak napisano powyżej, raczej nie ma żadnych promocji na JRP.

Pamiętaj, że voucher ważny jest 3 miesiące od zakupu więc jeśli chcesz zacząć z niego korzystać w kwietniu to zamawiaj najwcześniej w styczniu. Najlepiej zrobić to miesiąc przed, czas wysyłki naprawdę nie przekracza 5 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#45 PostWysłany: 05 Sty 2016 21:18 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Hej,

zależy mi na tylko jednej podróży (tzn. dwóch tam i z powrotem) z Tokio do Kioto. Kupowanie JRPass'ów wydaje się absurdalne, bo na wychodzi strasznie drogo, jak na tyle podróżowania.

Czy jest możliwość kupienia normalnie biletu jednorazowego? Jeśli tak to gdzie (na miejscu, czy jest jakiś rozkład online?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#46 PostWysłany: 05 Sty 2016 21:22 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Tak jest możliwość kupna
Ceny i rozkład możesz sobie sprawdzić np. tutaj
http://www.hyperdia.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#47 PostWysłany: 05 Sty 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Rozkład jazdy pociągów masz tutaj: http://www.hyperdia.com/en/ (co prawda to nie pociąg, ale zobacz też http://willerexpress.com/en/)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#48 PostWysłany: 05 Sty 2016 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@ turbik

Przeczytaj o możliwościach dojazdu z Tokio do Kioto tutaj:
http://www.japan-guide.com/e/e2363.html

Jeżeli wybierasz pociąg, to bilet możesz kupić bezpośrednio przed odjazdem na stacji w punkcie obsługi pasażera lub w maszynie. Może zainteresuje Cię też oferta Japanican opisana na stronie z linka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#49 PostWysłany: 06 Sty 2016 00:39 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Dzięki wielkie za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#50 PostWysłany: 06 Sty 2016 19:21 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Wybaczcie jeśli to już gdzieś na forum było :)
Czy ktoś z was zamawiał Japan Rail Pass w tym biurze?
http://www.his-travel.pl/japan-rail-pass/
Jakieś doświadczenia ?Cena wydaje się OK a zawsze to Polska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#51 PostWysłany: 06 Sty 2016 21:23 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Zerkam sobie na połączenia z Tokio do Nikko (bez passa, jednorazowy bilet), znalazłem względnie tanie z kilkoma przesiadkami, ale niestety nie do końca mogę się połapać. Zazwyczaj jest napisane na HyperDia, z którego peronu odjazd, na który przyjazd. Tutaj nie ma. Ktoś orientuje się co to znaczy?
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#52 PostWysłany: 06 Sty 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
w japoni tak jak na calym swiecie sa ogromne wyswietlacze na dworcu
jest tam wyraznie napisane z jakiego peronu i jakiego toru jaki pociag gdzie jedzie
mimo wszystko gdybys dalej nie rozumial co ze soba tam zrobic jest dodatkowo informacja gdzie wytłumaczą/wskażą palcem gdzie iść
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#53 PostWysłany: 06 Sty 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Potwierdzam, że stacje kolejowe w Japonii są dobrze opisane i trudno się zgubić. Nawet pomimo tego, że nierzadko są przytłaczająco ogromne i układ przejść tworzy trudny do ogarnięcia labirynt. Hyperdia informuje o numerach peronów tylko na niektórych głównych stacjach, ale nie jest to szczególnie strategiczna informacja. Przed odjazdem i tak najlepiej się upewnić gdzie należy wsiąść.

Zastanów się jednak dobrze, czy Nikko rzeczywiście jest warte odwiedzenia mając świadomość, że główne zabytki Nikko, w tym Toshogu i Rinnoji, są obecnie remontowane i pozakrywane rusztowaniami. Jeżeli uprzesz się, żeby tam jechać pomimo to, to wyszukaj sobie na Hyperdii połączenie spod stacji przy której będziesz mieszkać w Tokio, bo na ogół może Ci się nie opłacać przejazd przez główną stację Tokio. Poczytaj też o ofertach Tobu na przejazdy do Nikko.

http://www.japan-guide.com/e/e2358_002.html
Góra
 Profil Relacje PM off
turbik uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#54 PostWysłany: 06 Sty 2016 23:45 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
@Aso dzięki. Nie wiedziałem o tym remoncie, to sporo zmienia.

Co do odjazdów, na szczęście będę mieszkał ~15 min spacerem od Tokio Station, więc luz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#55 PostWysłany: 07 Sty 2016 00:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
becek napisał(a):
w japoni tak jak na calym swiecie sa ogromne wyswietlacze na dworcu
Nie w japoni tylko w Japonii.

becek napisał(a):
jest tam wyraznie napisane z jakiego peronu i jakiego toru jaki pociag gdzie jedzie
mimo wszystko gdybys dalej nie rozumial co ze soba tam zrobic jest dodatkowo informacja gdzie wytłumaczą/wskażą palcem gdzie iść
Autor pytania @turbik zadał konkretne pytanie więc wydaje mi się że niema co się silić na złośliwości.
Zauważyłem że w każdym temacie starasz się błyszczeć, tutaj piszesz o informacji na dworcu. Rozumiem @becek że przed swoim wyjazdem do Japonii nie byłeś świadom istnienia kas biletowych? 8-)
japonia-ocen-moj-plan-zwiedzania,965,18159?start=280#p603750
Góra
 Profil Relacje PM off
turbik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#56 PostWysłany: 07 Sty 2016 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
sposobów kupowania jest kilka
system poruszania się pociągu po dworcu jeden na całym świecie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#57 PostWysłany: 17 Kwi 2016 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Podróżował ktoś z JR Passem nocnym pociągiem Sunrise SETO/IZUMO? Jak z dostępnością miejsc nobi nobi w tygodniu w dniu wyjazdu poza sezonem? Czytałem, że ciężko, ale może ktoś ma inne zdanie.
Podobno jest tylko 20 kwitów na prysznic (na wagon?). Jak wsiądę w Yokohamie do pociągu który jedzie z Tokio to już się nie wykąpię?
Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi pociągami?
I czy w Tokio w 17 min. zdążę się przesiąść z peronu 1 na 9?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#58 PostWysłany: 17 Kwi 2016 23:59 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
horacy19 napisał(a):

I czy w Tokio w 17 min. zdążę się przesiąść z peronu 1 na 9?



bez zadnego problemu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#59 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
moze sie przyda jakiemus densha otaku; czasy odjazdu shinkansenow z hakata (wieksza tabelka) i z hakata minami (mniejsza), niebieski kolor to seria 500, reszta 700. zadnych n700. dodatkowo 700 mialy brzydkie ciemne malowanie.

sam przejazd trwa ok 10 min, pociag rozpedza sie do ok 100km/h, fajna przejazdzka, jak ktos lubi pociagi i nie ma jr passa, a jest w fukuoce, koszt biletu 300y ow.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#60 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:37 

Wczoraj wróciłem z Japonii . Jr Pass nie kupowałem. Wg mnie za drogo. Byłem kilka dni w Tokio z Lot-em (codziennie bilet na metro za 600 yenów),dwa dni w Kyoto (500 yenów na autobusy dziennie), jeden w Osace i jeszcze jakieś tam mniejsze miejscowości po drodze. Podróżowałem pociągami pomiędzy lotniskiem NRT a Tokio, autobusem z Tokio do HND. Lot Jal-em z HND do KIX, z KIX do Osaki pociągiem. Później metro po Osace. Z Osaki do Kyoto pociągami. Powót Kyoto-Osaka pociąg,metro po Osace,Osaka-KIX pociąg. Następnie KIX -NRT Peach Aviaton. Wszystko kosztowało mnie na złotówki 402 zł.

P.S. Byłem z promocji (błędu) Lotu za niecałe 1000zł . Wiele osób pisało,że będziemy mieć problemy z wejściem na pokład w drodze powrotnej. Nic takiego się nie wydażyło i spokojnie wróciliśmy na czas.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group