Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty krajowe w Iranie
#1 PostWysłany: 22 Lut 2014 15:23 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 1
A czy ktoś orientuje się jaka może być cena za przelot THR-Sziraz ? (w jedna stronę)
Czytałem wcześniej o tej wymianie walut na piętrze z odlotami, czy ktoś to testował i kurs faktycznie lepszy?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Paź 2016 22:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Lut 2014 22:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tak, kurs jest na pewno lepszy (a w każdym razie był rok temu).

Pamiętaj, że do Shirazu trzeba lecieć z lotniska krajowego Mehrabad, które jest zupełnie gdzie indziej niż międzynarodowe.

Jak wejdziesz na strony irańskich linii lotniczych (Iran Air lub Aseman), to możesz wybrać loty i na ktrórejś z nich pokazywało ceny. Przeliczysz sobie po kursie i będziesz wiedział, ile kosztuje. Z tego co pamiętam, to było to jakieś 100 - 120 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2015 11:25 

Rejestracja: 01 Paź 2014
Posty: 8
Loty: 10
Kilometry: 33 232
hej, wybieram się za dwa tygodnie do Iranu, po raz kolejny :) niestety tylko na dwa tygodnie i głównie spotkać się z przyjaciółmi, których poznałem z pierwszym razem i mam w związku z tym pytanie - podróżował ktoś po Iranie samolotem? Chciałbym po przylocie od razu w miarę szybko przemieścić się z Teheranu do Shirazu, więc samolot byłby najbardziej dogodny. Dzięki za wszelkie info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2015 14:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Pamiętaj tylko, że lotnisko krajowe w Teheranie jest zupełnie gdzie indziej niż międzynarodowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2015 15:41 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Też wybieram się do Iranu niedługo. Z opcji transportu to najdrożej wypada samolot- nie jest tak drogo, ceny są sztywne.

http://www.iranair.com/Portal/Home/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2015 16:12 

Rejestracja: 01 Paź 2014
Posty: 8
Loty: 10
Kilometry: 33 232
z tego co sprawdzalem lot w mojej dacie z teheranu do shirazu to niecałe 200 zł, tylko trochę drożej niż autobus, a czasowo nieporównwalnie szybciej, szukam jakichś praktycznych informacji od osób, które już korzystały, np. jak kupić, bo na stronie Iran Air ebooking jest tylko w farsi :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sty 2015 18:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Autobus do Shirazu za trochę mniej niż 200 zł?

Jeśli kosztowałby 50 zł, to już byłoby dziwnie drogo.

Byłem w Iranie co prawda już 2 lata temu, ale nie sądzę, aby ceny tak dramatycznie poszły w górę. Wtedy przejazdy na krótszych trasach (Shiraz - Isfahan lub Isfahan - Teheran) były w granicach 15 zł, więc bezpośrednio pomiędzy stolicą i Shirazem mógłby kosztować nie więcej niż 30 zł.

Ale oczywiście lot poniżej 2 godzin jest znacznie wygodniejszy niż kilkanaście godzin w nawet super autobusie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sty 2015 20:27 

Rejestracja: 19 Sty 2011
Posty: 8
Bilety można kupić na miejscu w jednym z licznych biur podróży. Oprócz Iran Air dużym przewoźnikami są Mahan Air i Iran aseman. Ceny są stałe i raczej niewygórowane co powoduje że może być kłopot z zakupem biletów z dnia na dzień. Poziom serwisu w samolotach jest wysoki, niespotykany na lotach krótkodystansowych w Europie. Stan techniczny samolotów raczej normalny. Jak wcześniej wspomniano loty krajowe z Teheran startują z lotniska w centrum miasta (koło wieży azadi). Ogólnie polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2015 14:19 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
blofeld napisał(a):
Stan techniczny samolotów raczej normalny.

Jak byliśmy w Iranie dwa lata temu, to nawet Irańczycy się śmiali, że ich samoloty częściej spadają niż dolatują. Ponoć stan techniczny nie jest najlepszy, bo z powodu sankcji nie mają dostępu do części zamiennych.
Czy coś się zmieniło od tamtego czasu?
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2015 22:47 

Rejestracja: 19 Sty 2011
Posty: 8
lbt napisał(a):
blofeld napisał(a):
Stan techniczny samolotów raczej normalny.

Jak byliśmy w Iranie dwa lata temu, to nawet Irańczycy się śmiali, że ich samoloty częściej spadają niż dolatują. Ponoć stan techniczny nie jest najlepszy, bo z powodu sankcji nie mają dostępu do części zamiennych.
Czy coś się zmieniło od tamtego czasu?

W stosunku do liczby ofiar ruchu drogowego w Iranie liczba poszkodowanych w wypadkach lotniczych jest marginalna. Sankcje na części zamienne zostały w zeszłym roku rozluźnione przez USA.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: loty krajowe
#11 PostWysłany: 08 Mar 2016 12:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Wiele osób widziałam latało na krajówkach - kupowaliście bilety jeszcze w kraju, czy na miejscu już w Iranie? Ile płaciliście za taki lot i jaka trasa?

Ląduję o 1:30 na IKA i zastanawiam się czy realne jest zdążyć na lot o 7:10 z THR do Shiraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#12 PostWysłany: 08 Mar 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
My kupowalismy na miejscu w Iranie. Po wyladowaniu na IKA pojechalismy od razu na THR i tam w kilku biurach linii probowalismy znalezc bilety Shiraz-Teheran. Z ~7-8 dniowym wyprzedzeniem bilety nas kosztowaly 50 USD za osobe. Zagros Airlines. Bagaz rejestrowany w cenie.

Na lotnisku jest kilka przedstawicieli przewoznikow i agentow - po prawej stronie od wejscia. I jeszcze jedno wieksze biuro (to w ktorym kupilismy) jest na zewnatrz terminala odlotow - od wyjscia trzeba troche przejsc w prawo. To w ktorym kupowalismy to byl jakis agent ktory mogl nam kupic kilka linii. (Nie wybrzydzalismy szukajac najnizszej ceny, tylko najbardziej nam odpowiadajacego terminu).
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#13 PostWysłany: 08 Mar 2016 13:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki. Ja myślę, żeby od razu po przylocie leciec do Shiraz, więc nie wiem czy last minute się uda - można kupić w Polsce bilet po ok 220zł na Iran air. Pytanie czy te 6h sa ok (aplikuję o VoA)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#14 PostWysłany: 08 Mar 2016 21:05 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Podobnie, jak maxima zaraz po przylocie do Teheranu chciałbym przemieścić się do Shiraz, jestem na etapie rozeznania możliwości zakupu biletów lotniczych na krajówki. W tej chwili rozmawiam o tym z key2persia, wstępnie zadeklarowali, że mogą kupić bilety. Dam znać, gdy poznam szczegóły.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#15 PostWysłany: 29 Mar 2016 21:14 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Bilet Shiraz- Teheran na 7.05 kupowany przez agencję key2persia kosztuje 73 dolary + 15% dopłaty, ten sam lot kupowany przez ticket@iranair.at kosztuje 51.65 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sie 2016 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dziś zauważyłem, że Lastminute.com group (czyli m.in. Lastminute, Bravofly) oferuje bilety na połączenia wewnątrz Iranu. To chyba nowość. U innych OTA takiej oferty nie zauważyłem

Edit: chyba do skasowania, bo jest wątek na ten temat. Przepisałem tam posta
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#17 PostWysłany: 04 Sie 2016 10:45 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jak wygląda możliwość (i cena) biletu do Shiraz, który chcielibyśmy kupić z 1-dniowym wyprzedzeniem na lotnisku w IKA? Ktoś ostatnio próbował?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#18 PostWysłany: 04 Sie 2016 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dziś zauważyłem, że Lastminute.com group (czyli m.in. Lastminute, Bravofly) oraz Opodo czyli również edreams oferują bilety na połączenia wewnątrz Iranu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: loty krajowe
#19 PostWysłany: 05 Sie 2016 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dla uzupełnienia.

Nie udało mi się kupić biletu przez OTA z Lastminute.com, jednak myślę, że to kwestia moich pokomplikowanych relacji z tą grupą. Natomiast udało się zarezerwować przez pośrednika z Odigeo Group. Rezerwację sprawdzę za tydzień i o ewentualnych problemach uprzejmie doniosę.

Cena biletu THR - SYZ z bagażem rejestrowanym wyniosła 32 EUR z hakiem. Wydaje się być atrakcyjna w stosunku do tych raportowanych wcześniej na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#20 PostWysłany: 16 Gru 2017 23:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Bilety lotnicze kupowałem na miejscu.
W Esfahanie polecam biuro: Donyaye Parva, No 8 Chaharbagh Bala, (9831) 36673101-4, donyayeparvaz@aol.com

Bardzo pomocna pracowniczka, przeszukała wszystkie możliwe połączenia podając ceny. Bilety kupowaliśmy 3-4 dni przed odlotem

Więc kupiliśmy z @seba bilety SYZ-THR za 1564000 IRR (około 40 USD) i dla mnie THR-TBZ za 30 USD
SYZ-THR to Iran Air Fokker 100
THR-TBZ to Iran Air Tour MD82
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group