Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Metro w Isfahanie
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2018 22:53 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Internet mówi, że takowe jest. Szczegóły trudno uzyskać. Na razie z planowanych 3 linii, jest 1 - ponoć wybudowana z dużymi opóźnieniami. Jeśli jednak wierzyć niektórym stronom aktualnie jest 16 stacji. Na tą chwilę interesuje mnie dojazd do centrum z dworca autobusowego Kaveh Terminal gdzie teoretycznie przyjadę autobusem z Shiraz No chyba, że autobus z Shiraz jedzie przez centrum i po prostu gdzieś tam wysiądę ale na razie trzymajmy się założeń. Do centrum jest ze 6 km. Jest nawet stacja metra Kaveh (lub miała być). Czy ktoś może potwierdzić istnienie tej linii a dodatkowo w jakich godzinach jeździ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Metro w Isfahanie
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2018 22:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Jest i działa.
I jedzie z Kaveh (jest przystanek) tak samo jest przystanek przy kultowym hostelem Amirkabir

Cena? Jakieś grosze nie pamiętam
Od której do której, nie powiem ci bo nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro w Isfahanie
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2018 23:29 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Ciekawe, że mam sprzeczne informacje. Po pierwsze, że autobusy z Shiraz przyjeżdżają nie na Kaveh tylko na Sofeh Bus Station. (Lonely Planet o tym milczy). Ale jak walczyłem z tłumaczeniem rozkładów jazdy to stacją docelową był Kaveh. Na Sofeh Bus Station metro nie dojeżdża ale ponoć jest autobus numer 91 który m.in. łączy te dwie stacje i też jedzie obok AmirKabir Hostel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro w Isfahanie
#4 PostWysłany: 06 Maj 2018 23:00 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Ok. Byłem, wróciłem, nie zjedli mnie.

Metro faktycznie jeździ ale - nie jeździ w piątki. W ogóle. Dodatkowo byłem w święto - urodziny 12-go Imama. Nie wiem czy jest zawsze w tym samym czasie ale w tym roku było 2 maja. W to święto metro w Isfahanie również nie jeździ. Informacja na dworcu Kaveh nawet o tym nie widziała.
Stacje bliżej centrum są jeszcze w fazie wykończenia. Na przykład stacja Imam Khomeini. Jeśli się z niej wysiada to nie ma problemu. Natomiast jeżeli się próbuje na niej wsiąść to można nie znaleźć wejścia. Rondo/plac jest dość spory i widać, że wiele wejść jest w fazie wykończenia. Potencjalne wejścia są zasłonięte. To w ogóle w przyszłości ma być skrzyżowanie 2 linii. Wejścia czynnego nie widać a przez wzgląd na wielkość placu trzeba się dobrze nabiegać żeby to wejście znaleźć.

Na mapce zaznaczyłem mniej więcej - jedyne jak mi się wydaje wejście do metra na w tym miejscu.

Mogą być problemy w kupieniu pojedynczego biletu. W kasie preferują karty na doładowanie. Metrem jechałem dla przyjemności ale wpuszczono mnie za darmo. Taka Irańska gościnność - kiedy dowiedziano się że chcę się tylko przejechać. Informacje o karcie mam od forumowicza Apocalipse z którym spotkałem się kilka razy w Iranie.

Dodatkowo dwie tablice rozkładów jazdy z przystanku Saadi obok wspomnianego Hostelu Amir Kabir. Jeden w jedną stronę drugi w drugą. Widać że metro jeździ około 4 razy na godzinę. Zaczyna przed 7 i kończy przed 22 w zależności od stacji.

Autobus dalekobieżny firmy Royal Safar z Shiraz jeździ do Kaveh mimo sprzecznych informacji.

Załączniki:
rozklad1.jpg
rozklad1.jpg [ 195.76 KiB | Obejrzany 1179 razy ]
rozklad2.jpg
rozklad2.jpg [ 190.12 KiB | Obejrzany 1179 razy ]
imamkhomeini.jpg
imamkhomeini.jpg [ 145.39 KiB | Obejrzany 1187 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro w Isfahanie
#5 PostWysłany: 30 Cze 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Jezdzi tylko ta jedna linia. Nie ma biletow pojedynczych. Trzeba kupic karte magnetyczna za 50 000 riali. Na ile jest przejazdow nikt mi nie byl w stanie powiedziec. Ja kasowalem ja 5 razy. Dziala nie tylko na metro, ale też na autobusy.
W piatek metro nie jeździ rzeczywiscie, ale dojazd na dworce autobusowe zapewnia autobus 91. Jedzie przez centrum - glowną aleją. Dojechac mozna bez problemu do najpotrzebniejszego nam dworca Kaveh.

Kazdy autobus z Shiraz i Yazd dojeżdża do Kaveh, ale w drodze zatrzymuje sie tez na dworcu Sofeh
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group