Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#41 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Wytłumaczy po kolei w jaki sposób kupić takie bilety ;) Względnie jeżeli jest potrzebne jakieś konto do zakupu biletów to czy można wykorzystać czyjeś?
Odnośnie samych klas w pociągach to jaką klasę polecacie na 13godzinna podróż w nocy? Sleeper wystarczy czy lepiej dołożyć do 3A lub 2A? I jak z bezpieczeństwem w tego typu klasach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#42 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:37 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Polecam strone www.seat61.com Jest tam mnostwo cennych informacji, wlaczajac opis calej procedury zakupowej. Najlepiej przebrnac przez wszystko samemu i miec wlasne konto, bo potem czlowiek orientuje sie jak to wszystko dziala i jak moze sobie poradzic w razie ew. trudnosci na miejscu. Pociagi w Indiach to swietna przygoda. Jezdzilem sleeperem i ac3. Widac roznice w jakosci, ale wg mnie sleeper wystarcza. Nie dostaje sie koca i poscieli, ludzie troche inni, ale jest bardziej klimatycznie. Z bezpieczenstwem pewnie roznie bywa, ale na kilka tysiecy przejechanych km nie spotkalo mnie nic zlego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#43 PostWysłany: 23 Lut 2015 11:29 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
poszwin napisał(a):
Względnie jeżeli jest potrzebne jakieś konto do zakupu biletów to czy można wykorzystać czyjeś?
Mogę Ci pomóc, używając mojego konta. Sleeper wystarczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#44 PostWysłany: 23 Lut 2015 17:45 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
podzielam zdanie octopusa, najlepiej załóż konto i sam kup bilet, jeśli np. będziesz na WL to przynajmniej masz podgląd na bieżąco jak Ci status biletu zmienią ;)
sleeper też polecam :)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#45 PostWysłany: 23 Lut 2015 18:24 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Sleeper to zdecydowanie najlepsza opcja na podróż koleją w Indiach. Bilety na większość pociągów pojawiają się 60 dni wcześniej, na bardzo oblegane trasy znikają szybko - np. Bombaj - Goa czy Bombaj - Varanasi - chodź tę podróż lepiej odbyć samolotem bo pociągiem to prawie 30 godzin. Jeżeli nie zdążysz kupić biletu, a będą jedynie jakieś odległe miejsca na waitliście to lepiej próbować bilet na miejscu z puli dla obcokrajowców (foreign tourist quota) - takie bilety kupisz tylko w specjalnych kasach dla obcokrajowców, na głównych dworcach w większych miastach, a jeżeli to się nie uda to można nabyć bilety z puli tatkal - dostępne od 9 rano dzień przed odjazdem pociągu. Sama rejestracja w systemie kolei indyjskich może się początkowo wydać skomplikowana ale taka nie jest - najlepiej zarejestrować się za pośrednictwem serwisu cleartrip, tam masz wszystko wytłumaczone. Ja za 1 razem miałem problem z rejestracją - nie przyszedł mi email z tzw emailOTP - pomogła zmiana adresu email z interii na gmail - w przypadku gmaila wszystko przyszło zaraz po rejestracji. Jak będziesz miał jakieś problemy to zapraszam na PW.
W sleeperze najlepsze są górne miejsca (upper berth) - kładziesz się tam i masz wszystko w duszy :) a wagon w środku wygląda tak:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Lut 2015 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Czyli zakładam, że jak mamy dwa pierwsze bilety na waitlist to powinno się udać :-P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Lut 2015 19:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Powinno się udać na luzaku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#48 PostWysłany: 23 Lut 2015 19:30 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
na pewno się uda, czytałam gdzieś, że do 30 miejsca na liście można spać spokojnie ;)
my mieliśmy chyba jeszcze bardziej odległe i też udało się pojechać, widok naszych nazwisk na peronie i w pociągu bezcenny :lol:
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#49 PostWysłany: 23 Lut 2015 19:44 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Ja ostatnio miałem 13 na Wait list i zeszło mi tylko do szóstki. Niestety w jedną stronę musiałem pojechać autobusem. Dobrze, że przynajmniej powrotne bilety od razu miałem potwierdzone. Sleeper to jest to!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#50 PostWysłany: 23 Lut 2015 20:22 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Też miałam taką sytuację, że nie weszłam z WL na listę główną. Kupiłam wtedy z kolegą bilety na General Class i nią podróżowaliśmy. Chyba nieczęsto biali tak jeżdżą, więc przechodzący tym wagonem żołnierz powiedział nam, że jeśli będziemy się czuli niepewnie/niebezpiecznie, to możemy bez problemu przejść do Sleepera i w nim kontynuować podróż. Nie było potrzeby, ale dobrze to wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#51 PostWysłany: 23 Lut 2015 20:45 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Mi pewien Hindus w Goa mówił, że w przypadku podróży w ciągu dnia, kiedy i tak raczej ludzie nie korzystają z przypisanych miejscówek tylko zalegają na dolnej pryczy lub kursują po wagonie, nie powinno być problemów nawet z przejazdem na bilet z miejscami na WL. Coś w tym może być, ponieważ jeśli wydrukujemy sobie bilet na którym nasze miejsce jest na WL, a potem miejsca się zwolnią i dostaniemy przydzielone miejsce, to nie potrzebujemy nowego biletu. Liczy się tylko numer PNR, który się nie zmienia. Zatem kontroler (o ile nie posługuje się jakimś elektronicznym systemem /a takich nie widziałem/ i nie sprawdza wnikliwie zgodności każdego biletu z ostateczną listą pasażerów) nie ma podstaw do zakwestionowania naszego biletu nawet oznaczonego jako WL póki nie pojawi się problem z fizycznym brakiem miejsca do spania. Ale jak jest do końca - nie wiem - inny miejscowy, w Hampi, twierdził że za przejazd bez faktycznego miejsca zawsze są kary...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#52 PostWysłany: 23 Lut 2015 20:54 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
my po zwolnieniu się miejsc i przejściu z WL wisieliśmy na listach na peronie oraz na przedziale w pociągu... nie jestem pewna czy dalej wisząc na WL dałoby się wbić do pociągu i zająć miejsce... :? ten system działa lepiej niż icc 8-)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#53 PostWysłany: 23 Lut 2015 21:28 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Dać by się raczej dało. Przy wejściu do wagonu przecież biletów nikt nie sprawdza, jeśli chodzi o zajęcie miejsca to w ciągu dnia ludzie raczej nie interesują się tym jakie kto ma miejsce i czy ma prawo w danym miejscu siedzieć.

Ważna kwestia! Zapomniałem dodać, że jeśli nie możesz znaleźć dostępnych miejsc na określonej trasie trasie, nie oznacza to wcale, że wszystkie miejsca są zajęte... Brak miejsc wyrzucany przez wyszukiwarkę mówi tylko tyle, że nie uda się przejechać tej trasy na jednym i tym samym miejscu. Ale może się zdarzyć tak, że jadąc od miasta A do C przez miasto B, na trasie AB dostępne jest miejsce x, a na trasie BC dostępne jest miejsce y. Rzecz tyczy się raczej tych dłuższych tras, gdzie wymiana pasażerów jest duża. Szanse zwiększa jakieś większe miasto 'przesiadkowe' po drodze. Raz uratowało mi to plan podróży. Jedyny mankament był taki, że trzeba było zmienić wagon i miejsca w połowie trasy. Warto o tym pamiętać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#54 PostWysłany: 23 Lut 2015 21:36 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
dokładnie tak, jak pisze octopuso, można kombinować z zakupem dwóch osobnych biletów, co do jazdy na bilecie z WL...konduktor sprawdza bilety szukając nazwisk w swoim wydruku w postaci papierowego zeszytu, więc sprawa jest raczej ewidentna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#55 PostWysłany: 02 Mar 2015 18:55 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Próbowałam kupić bilety na pociągi używając visy i mastercard, i nic z tego. Jakiej karty używaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#56 PostWysłany: 02 Mar 2015 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Na stronach kolei tylko karty wydane w Indiach, na cleartrip przechodzą wszystkie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#57 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:34 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
No ręce opadają, na stronie kolei nie mogę zapłacić, na cleartrip przechodzę do momentu wyboru pociągu i dalej mnie nie puszcza, przycisk book nie działa :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#58 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
A masz połączonego cleartripa z irctc?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#59 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:21 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Pamiętajcie o przerwie technicznej w sprzedaży biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#60 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:21 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
Czy da się kupić bilety kolejowe na miejscu? Jak to tam wygląda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group