Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#21 PostWysłany: 29 Maj 2014 23:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
no i jest klasa rezerwacji tatkal - w odróżnieniu do TQ tania, jedynie odrobinę droższa od normalnych biletów, kupuje się na kilka dni przed, ale dostępna też dla lokalsów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#22 PostWysłany: 30 Maj 2014 00:24 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Washington napisał(a):
no i jest klasa rezerwacji tatkal - w odróżnieniu do TQ tania, jedynie odrobinę droższa od normalnych biletów, kupuje się na kilka dni przed, ale dostępna też dla lokalsów


TQ ma standardowe ceny biletów. Nie kojarzę abym więcej płacił niż przy wcześniejszym kupieniu z puli pierwotnej.
Oczywiście TQ to tylko wybrane klasy - zależy od pociągu.

Tatkal to też opcja. Ale czasami to drogą przez męczarnię. Byłem nawet świadkiem ustawiania się takiej kolejki do wrzuconej puli tatkal. Chaos jednym słowem ...
No i trzeba pilnować momentu pojawienia się tej puli.

Przy TQ jest ten plus, że można sobie od razu ułożyć kilka odcinków podróży za jednym podejściem do kasy. Pod warunkiem, że pula jeszcze dostępna. Ale z moich obserwacji wychodzi na to, że jest dość dobrze z tym ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#23 PostWysłany: 14 Paź 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
czy ktoś wie o co chodzi z pociagami "Special" ?

np. na trasie Varanasi Junction - Pipariya w dniu 11 grudnia:

o 17:45 jest Teachers Special (01076)
o 21:05 jest Bsb Mys Special (06230)

oba "special" i w obu przypadkach po kliknięciu "check availability" (cleartrip)
mam info: Could not get current availability. Please try again

kolejny pociąg z listy - o 23:20 Dbg Ltt Express (11066) kupiłam bez problemu,
ale wolała bym jeden z tych dwóch wcześniejszych...

ma ktoś pomysł?
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#24 PostWysłany: 14 Paź 2014 13:50 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Wygląda na to, że zostały wprowadzone, żeby rozluźnić tłok w miesiącach letnich:
Cytuj:
To clear extra rush of rail passengers during Summer season
- ze strony http://railroadair.blogspot.com/2014/03 ... uring.html

A po sprawdzeniu dostępności miejsc na pociąg Teachers Special w ten konkretny dzień na stronie indianrail.gov.in wyświetla się taki komunikat:
Cytuj:
The Train Is Cancelled

więc chyba trzeba dać sobie z nim spokój
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#25 PostWysłany: 14 Paź 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
ah tak...
na szczęście ten późniejszy jeszcze jest,
więc plan mojej podróży nie ulegnie drastycznym zmianom.

dzięki za pomoc!
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#26 PostWysłany: 15 Paź 2014 12:42 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Witam,

W dniach 30/11-04/12 będę w Delhi - planujemy na jeden /dwa dni wybrać się do Agry. I tu zadanie chyba mnie przerosło :/ https://www.irctc.co.in/eticketing/loginHome.jsf strona jest jak dla mnie nie do ogarnięcia :/... będę się starać ale może ktoś pomoże w moich wątpliwościach..

1) Czy jak już kupię bilety przez internet na odpowiednie pociągi... To czy bilety przyjdą na maila.. wydrukuje je i to wszystko? Czy muszę na miejscu gdzieś coś jeszcze zgłosić?.. Czy te bilety gdzieś się odbiera itp itd ?

2) Słyszałam że w metrze w Delhi są osobne wagony dla kobiet ? czy to prawda ? Czy będziemy musieli ze znajomymi się rozdzielać? Czy w pociągach również panują takie zwyczaje ?

3) Nie mogę znaleźć opisu klas pociągu ? może ktoś pomóc jaki wybrać na wyprawę do Agry... nie musi to być pociąg sypialny ale co wybrać bo oznaczenia (Sleeper class , Third AC second AC..) nic mi nie mówią :( poza tym że druga , trzecia kasa :/

Chyba że bilet można zakupić bezpośrednio na miejscu ale czytałam ,że ciężko dostać bilety na oblegane trasy z dnia na dzień.

Z góry dziękuję :)

Może ktoś poradzi co i jak wybrać bo ja pierwszy raz się wybieram do Indii i nie za bardzo wiem jak z tymi pociągami sobie poradzić :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#27 PostWysłany: 15 Paź 2014 13:41 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
patiomkin4 napisał(a):
1) Czy jak już kupię bilety przez internet na odpowiednie pociągi... To czy bilety przyjdą na maila.. wydrukuje je i to wszystko? Czy muszę na miejscu gdzieś coś jeszcze zgłosić?.. Czy te bilety gdzieś się odbiera itp itd ?
Kupujesz je na stronie cleartrip.com (niestety nie na irctc, bo tam zagraniczne karty nie są akceptowane), bilety przychodzą na maila a smsem dostajesz potwierdzenie. Nie musisz ich nawet drukować, bylebyś miała na komórce smsa z potwierdzeniem biletu. To wszystko, nigdzie ich więcej nie odbierasz, nie zgłaszasz.

patiomkin4 napisał(a):
2) Słyszałam że w metrze w Delhi są osobne wagony dla kobiet ? czy to prawda ? Czy będziemy musieli ze znajomymi się rozdzielać? Czy w pociągach również panują takie zwyczaje ?
To prawda, ale te wagony nie są obligatoryjne, możecie jechać wszyscy wagonami ogólnymi. W pociągach nie ma takich wagonów a przynajmniej o nich nie słyszałam.

patiomkin4 napisał(a):
3) Nie mogę znaleźć opisu klas pociągu ? może ktoś pomóc jaki wybrać na wyprawę do Agry... nie musi to być pociąg sypialny ale co wybrać bo oznaczenia (Sleeper class , Third AC second AC..) nic mi nie mówią :( poza tym że druga , trzecia kasa :/
przede wszystkim polecam lekturę: http://www.indiamike.com/india-articles ... dian-train . Poza tym gorąco polecam SL czyli sleepera, szczególnie zimą, kiedy dodatkowa klimatyzacja występująca w klasach AC po prostu nie jest potrzebna.

patiomkin4 napisał(a):
Chyba że bilet można zakupić bezpośrednio na miejscu ale czytałam ,że ciężko dostać bilety na oblegane trasy z dnia na dzień.
/
Można zakupić bezpośrednio na dworcu, właściwie niczym to się nie różni od kupowania w internecie. Jeśli już nie będzie wolnych miejsc w klasach rezerwowanych (bo w klasie General nie ma rezerwacji i sprzedają tyle biletów, ilu przyjdzie klientów), to nie dostaniesz ich ani na dworcu ani w internecie. Na większych dworcach są specjalne biura dla turystów zagranicznych i tam mogą sprzedać Ci bilety na wydawałoby się niemożliwe już do zakupienia trasy - po prostu w niektórych pociągach jest specjalna pula kilku biletów tylko dla turystów z innych krajów. Nie można niestety podejrzeć w necie, czy takie bilety jeszcze są - tylko w tych biurach po okazaniu paszportu.

I jeszcze PS - polecam kupowanie biletów samodzielnie na cleartrip.com, ale samo założenie tam konta nie należy do najprostszych - tutaj http://www.indiamike.com/india-articles ... rom-abroad i tutaj http://www.indiamike.com/india-articles ... rom-abroad masz wszystko, co trzeba w tej sprawie wiedzieć.

Jeśli będziecie w Indiach tylko te kilka dni, to chyba szkoda zachodu na zakładanie sobie specjalnie konta. Jeśli chcesz, mogę pomóc, używając mojego konta na cleartripie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#28 PostWysłany: 15 Paź 2014 14:09 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Bilety dla turystow mozna sprawdzic! Jak bede przy kompie to moze odnajde stronke.
Tzw Tourist Quota

Ale kupic mozna jedynie na miejscu i liczba bardzo mala, na niektore pociagi w ogole nie ma.
Polecam uwazac na te biura rozne bo nie brakuje takich co sprzedadza wszystko co chcemy ale tak naprawde to dobry bilet nie bedzie. Mnie tak chcieli w Bombaju naciac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#29 PostWysłany: 15 Paź 2014 14:38 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
o jeny, oczywiście, tylko te oficjalne biura potwierdzone np. w przewodniku! W Delhi jest chyba więcej oszukanych "oficjalnych biur turystycznych" niż krów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#30 PostWysłany: 16 Paź 2014 14:00 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
eukaliptus - dziękuje bardzo za pomoc :) już jestem mądrzejsza :)

Szczerze mówiąc w Delhi będziemy tylko te kilka dni później lecimy na Goa. Jedyne bilety na pociąg jakie potrzebujemy to Delhi - Agra - Delhi ( chciałabym zobaczyć cud świata :P )
Jeżeli możesz pomóc w zakupie to chętnie skorzystam... zastanawiam się jeszcze nad zakupem na miejscu.. tylko mam pewne obawy że biletów nie będzie :/ a w czwartek mamy samolot i musimy na niego zdążyć :)

Dziś wieczorem biorę się za lekturę i zobaczę co to za pociągi :) jaki wybrać żeby w miarę się jechało :) odezwę się w sprawie ew pomocy :)

w razie co mój mail : patiomkin4@wp.pl

jeszcze raz dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#31 PostWysłany: 16 Paź 2014 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
eukaliptus napisał(a):
o jeny, oczywiście, tylko te oficjalne biura potwierdzone np. w przewodniku! W Delhi jest chyba więcej oszukanych "oficjalnych biur turystycznych" niż krów ;)


Standardowy numer przy stacji New Delhi - Podchodzą panowie tłumacząc, że biuro rezerwacji jest w remoncie, jest nie tu gdzie szukamy, nie działa, jest kolejka, jest zamknięte itp. Zapraszają do biura, pokazują nawet "w systemie", że wszystkie bilety wyprzedane, zostały tylko te mega najdroższe lub oczywiście auto z kierowcą... Oczywiście wszystko to ściema. Najlepiej więc oficjalne biuro na stacji - kilka lat temu mieli nawet osobne, oficjalne i 100% pewne (rządowe) biuro dla obcokrajowców na piętrze nad dworcem New Delhi. Jak nie na stacji to w biurach potwierdzonych w przewodniku LP jak pisze @eukaliptus.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#32 PostWysłany: 17 Paź 2014 07:38 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
ja kupowałem kilka razy bilety na pociągi w Indiach przez http://www.cleartrip.com/trains ,bo na oficjalnej stronie nie przechodziła mi płatność polską kartą. Wychodzi troszke drożej, ale to dosłownie jakies grosze, a jest jasno i przejrzyście. Polecam klase sleeper - można poobserwować współpodróżujących :)
Drukujesz bilet i potem pokazujesz kanarowi.
też mogę pomóc w zakupie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanderfjord lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#33 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:37 

Rejestracja: 11 Cze 2013
Posty: 39
Loty: 49
Kilometry: 82 901
Znajdzie się ktoś tak dobry i pomoże mi w zakupie biletów na indyjską kolej ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#34 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:49 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
sanderfjord napisał(a):
Znajdzie się ktoś tak dobry i pomoże mi w zakupie biletów na indyjską kolej ? :)

Nie ma problemu, pisz na priv :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekwoj16 lubi ten post.
jacekwoj16 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#35 PostWysłany: 04 Lis 2014 21:28 

Rejestracja: 02 Paź 2014
Posty: 12
jakby co tez mam aktywne konto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Gru 2014 00:04 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 6
Witam, mam pytanie czy ktoś się orientuje ile przed rusza sprzedaż biletów na pociągi chodzi mi o pulę biletów dla turystów, ponieważ nic już z normalnych biletów nie zostało. Chodzi mi o termin 26 grudnia trasa Goa- Mumbai. Myślicie, że znajdę jakieś bilety gdy będę tam na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#37 PostWysłany: 22 Lut 2015 18:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
^ Podbijam pytanie.

Jaka jest szansa na kupienie biletu na trasach Agra-Varanasi, Varanasi-Delhi już na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#38 PostWysłany: 22 Lut 2015 22:59 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
To zalezy kiedy bedziesz na miejscu. To sa raczej popularne trasy wiec i pula turystyczna moze szybko sie skonczyc. Zalezy tez kiedy jedziesz - sezon czy poza. Nawet jesli nie ma miejsc w GQ warto bilet kupic/zarezerwowac i znalezc sie na waiting list. Im blizej terminu podrozy, tym wiecej ludzi bedzie rezygnowac i Twoje numerki na WL beda malec. Czasem moze sie zwolnic i ponad 100 miejsc wiec nie ma sie co zalamywac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#39 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Pomoże ktoś przy zakupie biletów na trasie Goa-Kerala? ;)
Bo z tego co tutaj wyczytałem to kupno biletu na indyjską kolej to nie jest takie hop-siup, że wchodzisz na stronę, wybierasz bilet, płacisz, drukujesz potwierdzenie i tyle...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#40 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:46 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
może sprecyzuj pytanie, bo nie wiem o jaką pomoc Ci chodzi ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group