Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#121 PostWysłany: 28 Sty 2017 23:10 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 38
Mówisz 90 dni do przodu, ja kupiłm dokładnie 94 dni przed odjazdm pociągu (niestety nie ten na którym mi najbardziej zależało). Poświęciłam kilka dni na obserwację i wniosek jest taki: np. na trasie Mumbai Varanasi sprzedaż otwierana jest 120 dni przed odjazdem pociągu :shock: , dziś bez problemu kupicie na koniec maja, ja potrzebuje na koniec kwietnia i już jest za późno :( WL mnie nie satysfakcjonuje bo to trochę jak loteria wiec pozmieniałam plany i jakoś się udało wszystko połapać. Chyba się udało poniewaz dwa bilety są z adnotacją "Opt VIKALP" kto wie co to dokładnie jest ????? Dodam, że jak sprawdzam PNR status to pokazuje mi coś takiego:
CNF/S6/38/UB CNF
CNF/S6/40/SU CNF
Wyglada na potwierdzone, czy mam racje??? Mam się martwić czy nie???
Zrozumieć indyjskie koleje :D
Może dlatego, że ominęłam Cleartrip i kupowałam bespośrednio na IRCTC (już nie ma koniecznoiści posiadania indyjskiej karty), a i jszcze jedno gdzieś czytałam że w miesiącu można kupić tylko 6 biletów ja kupiłam już 8 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#122 PostWysłany: 01 Lut 2017 13:02 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Sprawdzajcie godziny odjazdów/przyjazdów pociągów bezpośrednio na stacjach kolejowych :!:
Krótka historia:
Bilet zakupiony poprzez Cleartrip (Kacheguda[Hyderabad] - Hospet).Wg internetów :!: i informacji na bilecie w Hospet mieliśmy być o 8 rano, budziki nastawione na 7:30 (Wiedzieliśmy ze pociąg zatrzyma się tylko na 2 min więc czasu niewiele na decyzje). Przed 6 rano kontrolnie włączyłem GPS i okazało się że jesteśmy parę stacji przed Hospet. Udało się wysiąść na właściwej stacji.Idziemy do managera stacji Hospet i pytamy " Jakim cudem dotarliśmy 1,30h przed planowanym czasem przyjazdu?" . Odpowiedź : "Przecież pociag był spóźniony, miał być godzinę wcześniej" :shock:

czujność przed wszystkim :geek:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#123 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:48 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
miaga napisał(a):
Dodam, że jak sprawdzam PNR status to pokazuje mi coś takiego:
CNF/S6/38/UB CNF
CNF/S6/40/SU CNF
Wyglada na potwierdzone, czy mam racje??? Mam się martwić czy nie???
Zrozumieć indyjskie koleje :D
Może dlatego, że ominęłam Cleartrip i kupowałam bespośrednio na IRCTC (już nie ma koniecznoiści posiadania indyjskiej karty), a i jszcze jedno gdzieś czytałam że w miesiącu można kupić tylko 6 biletów ja kupiłam już 8 :)

Nie musisz się martwić CNF= confirm
A co do Cleartrip, możesz kupić ile chcesz biletów w miesiącu, ograniczenie do 6 dotyczy maksymalnej liczby osób na jednym bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off
miaga uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 02 Lut 2017 13:07 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 21
Jak obecnie jest z pociągami? Kolega, który trzykrotnie był w Indiach, zalecał kupić bilety wcześniej przez internet. Rejestracja przez internet jest dość żmudna i wolałabym to ominąć. Dopchanie się do kas i załatwianie biletów kolejowych na miejscu jest tymczasem podobno niewarte świeczki i czasami zwyczajnie się nie da. Tylko że ja, wolny ptak, nie chcę się ograniczać do wcześniej zaklepanych terminów i tras. Niektórych to przeraża, mnie przeraża dopinanie wszystkiego na ostatni guzik i żelazny plan. Wolę mieć jeszcze większą elastyczność. To jak z tymi biletami kolejowymi na miejscu, da się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#125 PostWysłany: 06 Lut 2017 21:15 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Witam,

czy jakas dobra dusza poratuje kontem na cleartrip ?
Potrzebuje w miare szybko kupic kilka biletow a jak widze cala procedura moze zajac kilka tyg.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#126 PostWysłany: 07 Lut 2017 21:06 

Rejestracja: 20 Sie 2011
Posty: 61
Hej!

Jadę w datach 23 luty - 15 marzec objeżdżać Indie. Zarejestrowałem jakiś czas temu konto na https://www.irctc.co.in potwierdziłem konto przez OTP mailowo, z braku numeru indyjskiego nie mogłem go potwierdzić więc napisałem od nich wiadomość z moimi danymi, paszportem etc. Na odpowiedź czekam już blisko tydzień a wyjazd za pasem i bilety znikają. Czy ktoś poratowałby mnie swoim numerem indyjskiej komórki do potwierdzenia konta albo po prostu kontem na makemytrip albo cleartrip żebym mógł kupić bilety na upragnioną podróż?

Z góry dzięki
-A.


Ostatnio edytowany przez krasnal 07 Lut 2017 21:13, edytowano w sumie 2 razy
Zdublowana treść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
greeecja napisał(a):
Jak obecnie jest z pociągami? Kolega, który trzykrotnie był w Indiach, zalecał kupić bilety wcześniej przez internet. Rejestracja przez internet jest dość żmudna i wolałabym to ominąć. Dopchanie się do kas i załatwianie biletów kolejowych na miejscu jest tymczasem podobno niewarte świeczki i czasami zwyczajnie się nie da. Tylko że ja, wolny ptak, nie chcę się ograniczać do wcześniej zaklepanych terminów i tras. Niektórych to przeraża, mnie przeraża dopinanie wszystkiego na ostatni guzik i żelazny plan. Wolę mieć jeszcze większą elastyczność. To jak z tymi biletami kolejowymi na miejscu, da się?


Bylam niedawno w Indiach, nie mialam kupionych biletow kolejowych a plan zakladal pierwsza trase tego samego dnia, co i ladowanie w Mumbaju.
Relacje z zakupu opisalam na swoim blogu :)
http://dopacanowa.blox.pl/2017/02/Podroz-indyjskim-pociagiem.htm

Udalo sie, troszke bylo bolu, drozej, ale udalo sie :)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#128 PostWysłany: 08 Lut 2017 13:26 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 21
Dzięki Antia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#129 PostWysłany: 25 Lut 2017 13:20 

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 34
Witam wszystkich,

Pytanie, prosba jak niestety wiele poprzednich. Mimo 2 tygodni czekania, numeru IRCTC jak nie było tak nie ma. (SPAM sprawdzony/przypomnienia wysłane). Czy ktos z forumowiczów użyczyłby konta? Szukam z przyjaciółmi 4 biletów na Vasco da Gama -> Hospete.

Pozdrawiam i doceniam każdą pomoc,
Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#130 PostWysłany: 25 Lut 2017 17:19 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Może coś to wnosi do tematu, którym od kilku lat się nie interesowałem.
Ze świeżego maila od IRCTC:

IRCTC released it's new 'IRCTC Rail Connect' Mobile App on Google play-store. IRCTC Rail Connect is one of the most awaited app as it contains following new features:

• Easy to use Payment Options are available to book Tatkal tickets.

• New Users, register and activate from App directly.

• Advanced security features to use self-assigned PIN to login without entering username and password on each login. One step login to existing users.

• Ladies & Premium Tatkal quota booking support added.

• Curren t reservation facility (After chart preparation, remaining seats booked under current reservation).

• Boarding point change functionality.

• IRCTC website's tickets are now synchronized with app. Now users can view, cancel or file TDR of e-tickets booked through official website (www.irctc.co.in) and vice-versa.

• Users can view the status of e-tickets booked through our authorized Online Travel Agents (OTA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#131 PostWysłany: 25 Lut 2017 21:37 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Sciagnalem juz ostatnio ta aplikacje i tez trzeba podac haslo z sms.

Ponawiam prosbe, jesli ktos moglby udostepnic swoje konto to bylbym bardzo wdzieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#132 PostWysłany: 28 Lut 2017 21:56 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
@‌Somsiad‌ pisz na pw, może będę mógł pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#133 PostWysłany: 27 Mar 2017 21:39 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 1
witam. czekam juz 2 tydzien odpowiedz od IRCTC i nic. Biletow na pociag ktory potrzebuje juz prawie nie ma. Moglby ktos pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#134 PostWysłany: 17 Kwi 2017 22:12 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 1
Cześć wszystkim, mam prośbę do jakieś pomocnej osoby, która użyczyłaby mi konta na irctc, z założeniem konta na cleartrip nie miałem probemu, ale za to założenie konta na irctc jest chyba nie możliwe, a wylot zbliża się wielkimi krokami. Prosiłbym o priv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#135 PostWysłany: 27 Lip 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Aby założyć konto na IRCTC, nie trzeba już posiadać indyjskiego numeru i bawić się w maile do nich. Wpisujemy swój numer telefonu z kodem 48, na który przychodzi kod weryfikujący.
Minusem jest to, że przy pierwszym logowaniu musimy uiścić opłatę - 100 INR + podatek. Przy płatności debetówką VISA wyszło mi 122 INR = niecałe 7 zł.
Chyba warto, tym bardziej że całość zajmuje 5 minut i nie czekamy nie wiadomo jak długo na odpowiedź mailową z ich strony.
Po zalogowaniu na konto i uiszczeniu płatności wyskakują dwie rubryki, w których podajemy kody weryfikujące - jeden z smsa, a drugi z maila.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#136 PostWysłany: 31 Sie 2018 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Czy bilety kupione na IRCTC mozna zwrocic bezkosztowo?
Czy jesli na interesujacy mnie pociag pokazuje mi ze moge byc 45-ty na WL to jest sens to rezerwowac i jest szansa ze az tyle osob zresygnuje?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#137 PostWysłany: 31 Sie 2018 23:37 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
miesiac temu kupilam 2 bilety na trase New Dehli - Varanasi, kolezanka ma bilet confirmed a ja jestem na waiting list nr 1. Od miesiaca sprawdzam status i nic sie nie zmienilo. Podroz za 2 miesiace, wiec jest nadzieja :) w sumie na 100 procent dostane bilet. Na 45 - tym miejscu moze byc problem. Mozesz kupic bilet a w odwodzie miec plan B. Bilet mozna zwrocic praktycznie do ostatniej chwili, minus koszty podatkow oczywiscie.
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#138 PostWysłany: 01 Wrz 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
littleboy1989 napisał(a):
Czy bilety kupione na IRCTC mozna zwrocic bezkosztowo?
Czy jesli na interesujacy mnie pociag pokazuje mi ze moge byc 45-ty na WL to jest sens to rezerwowac i jest szansa ze az tyle osob zresygnuje?

Całkiem bezkosztowo nie można ale opłata pobierana przy zwrocie biletów jest tak niewielka, że nie ma żadnego większego znaczenia. Wielu Hindusów rezerwuje więcej niż jeden bilet (ze względu na trudności zakupu na ostatnią chwilę i wyższą cenę takich biletów) i póżniej wybierają ten pociąg jaki im pasuje zwracając pozostałe bilety. Stąd cały ten system waitlist, miejsc z niepotwierdzoną miejscówką itp. Ruch na waitliście potrafi byc spory i z 45 miejsca można się załapać. Wszystko zależy od konkretnej trasy/pociągu i czasu jaki został do wyjazdu. IMO im mniej czasu do odjazdu tym większy ruch na waitlistach. Przeważnie dopiero ostatniego dnia i w ostatnich godzinach można się dowiedzieć, czy załapało się na konkretny pociąg. Dużo łatwiej załapac się z odległego miejsca waitlisty na sleeping (W jednym pociągu potrafi być po prostu kilkanaście takich wagonów a więc dużo miejsc, do tego poruszają sie nimi mniej zamożni Hindusi, którzy mocno kombinują z waitlistami i zwrotami) przy wysokich klasach szanse na wskoczenie z waitlisty jest dużo mniejsze (często tylko jeden wagon w składzie z mniejszą ilością miejsc wykupionych do tego przez turystów, buisness i innych ludzi z mniejszą tendencja do rezygnacji z przejazdu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#139 PostWysłany: 02 Wrz 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@maciek89 OTP smsem przyszedł Ci od razu ? u mnie trochę to już trwa i nic nie przyszło.
Format 48-xxxxxxxxx

E: napisałem maila do supportu. Odpisali, żeby spróbować jeszcze raz i faktycznie zadziałało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#140 PostWysłany: 03 Wrz 2018 00:19 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
U mnie rejestracja nr telefonu trwala rowne 2 tygodnie. Proby kazdego dnia po kilka razy, zalecam uzbroic sie w cierpliwosc, oczywiscie tylko jesli masz wystarczajaco duzo czasu do wyjazdu. Bilety na oblegane trasy (w sezonie) znikaja blyskawicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group