Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Cze 2022 15:53 

niebieski
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w rezerwacji biletów online na pociąg Nairobi Mombasa?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 18 Cze 2022 13:10 

niebieski
Na stronie Kenya Railways trzeba przejść przez kenijski system płatności Mpesa. Czy ktoś z Was próbował to w jakiś sposób obejść? Ewentualnie kupował bilet u jakiegoś pośrednika. W moim przypadku odpada zakup na miejscu, ponieważ chcę wyruszyć zaraz po przylocie do Nairobi.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 02 Sie 2022 19:09 

niebieski
Napiszę z własnego doświadczenia. Płatności za pociąg można dokonać tylko przy pomocy MPESA, jeśli kupuje się przez ich stronę. Bilet do Mombasy jest tani. Kosztuje około 40 zł. Zeby załatwić sobie Mpesę trzeba udać się do operatora telefonii komórkowej Safari.Com. Mają swój kiosk zaraz po wyjściu z terminala w Nairobi. Pieniądze na Mpesę można wpłacić tylko w punkcie Safari.com. Jeżeli komuś zależy na kupnie biletu jeszcze w Polsce, wówczas pozostaje pośrednik na miejscu. Ja skorzystałem z adeptkenyasafaris. Po zakupie przysyłają numer rezerwacji i numer telefonu, z którego została ona dokonana. Bilet drukuje się przed odjazdem pociągu w terminalu.
 Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 02 Sie 2022 19:13 
Awatar użytkownika

Loty: 282
Kilometry: 466 810
srebrny
Przy czym trzeba zaznaczyć, że rejestracja i aktywowanie MPESY musi się odbyć w autoryzowanym punkcie Safaricom. Natomiast już samo doładowanie możliwe jest tam, gdzie widnieje napis Safari.com lub MPesa. To dość znacząca różnica, bo ta druga czynność jest dużo łatwiej dostępna, z pierwszą natomiast nie warto zwlekać udając się w "teren".

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości