Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2011 01:04 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z tego co byłem w czerwcu w Plovdiv to lotnisko jest relatywnie male, informacja turystyczna nie istnieje, jest tylko informacja lotniska. Dojazd z i na lotnisko praktycznie tylko taksówkami za 7 euro w jedna strone. Mozna sie ewentualnie zebrac na grupe 2-3 osob to zapalci sie mniej na osobę. W Plovdiv zajezdza sie na stacje centalna kolejowa i obok jest tez dworzec autobusowy. Stare miasto jest troche dalej i trzeba dojechac autobusem miejskim bodaj za jednego lewa, bilety sprzedaje konduktor w autobusie. Na starym miescie jest co nieco ogladnac, jakies muzea, cerkwie i najwazniejszy teatr rzymski. Na dworcu autobusowym w Plovdiw mozna kupic bilety na autobusy miendzynarodowe np do Istabulu za 30-40 lewow w jedna strone, autobus jedzie 7 godz, wiza do Turcji kupowana jest na przejsciu granicznym za 15 euro (taki znaczek) i jest wazna 180 dni, wielokrotnego uzycia, mozna jechac np noca wyjezdza sie z Plovdiv o 22.30 i w Istambule na dworcu autobusowyn Otokar jest sie na rano, tam jest wiele polaczen po Turcji i do centrum Istambułu Metrem nr 1 za 1,75 lira i dalej Tramwajem nr 1 tyez za 1,75 lira (ok. 3,25zl). Sa bułgarsie linie autobusowe i czesciej jezdzace linie tureckie "Metro". Obie firmy maja autobysy firmy Mercedes z klimatyzajca WiFi darmowym w autobusie i telewizja. Metro bylo jednak nieco drozsze. Ja np zaplacilem za bilet z Plovdiw do Istambulu 30 lewow, z powrotem z Istabulu (dworzec Otokar) do Sofi tez 30 lewow i z Sofi do Burgas 27 lewow. Wszystkie bilety kupilem w Plovdiv na dworcu. Do Plowdiw dostalem sie Ryanairem za 80 zl przez Bergamo z Krakowa. A z Burgas wrocilem do Polski do Katowic Wizzairem za 83 zl. To tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Mar 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Ja mam informacje tegoroczne.

Do Plovdiv mozna dojechać:

-marszrutką 2A za 1,5 leva, która jeździ bardzo rzadko, tylko w niektóre dni i nie znam rozkładu, ale eway twierdzi, że takowa jest:
Załącznik:
eway pdv.jpg
eway pdv.jpg [ 27.61 KiB | Obejrzany 6830 razy ]


- taxi. Hostel twierdził, że 25-35 lv, ale oni mogą załatwić za 20 ;)

-pociągiem. Pociąg Asenovgrad - Plovdiv zatrzymuje się na przystanku Mavrudovo, który jest 40 minut z buta od lotniska. Nam udało się dojść w 27 minut, ale to był mój drugi wynik w tym roku na takim dystansie.
Załącznik:
pdv - mavrovo.jpg
pdv - mavrovo.jpg [ 218.51 KiB | Obejrzany 6814 razy ]

Koszt pociągu ok. 2 lv (1.70? Nie pamiętam) Rozkład do znalezienia na http://www.bdz.bg/en/
Lepiej sprawdzić, czy to, co podaję poniżej, się nie zmieniło:
Załącznik:
mavrovo plovdiv bdz.jpg
mavrovo plovdiv bdz.jpg [ 86.71 KiB | Obejrzany 6814 razy ]


Oczywiście zamiast jechać do Plovdiv, można udać się też do Asenovgradu. Też ciekawe miasteczko.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group