Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2014 22:57 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Plaże, widoki:

Piszę moją subiektywną opinię dla ludzi, którzy wybierają się do Tajlandi w celach podanych w temacie + trochę zwiedzania.
Tajlandia był to mój drugi wyjazd do Azji po Malediwach i to chyba był błąd. Kolejnośc powinna być odwrotna.

Okolice jakie zwiedziłem to Phi Phi, Similany, Khao Lak. W mojej ocenie i mojej żony plaże i morze nie jest tak piękne jak na Malediwach.
Na Malediwach każda plaża jest jak z reklamy batona Bounty (kiedyś taka była w tv :P), natomiast w Tajlandi ładne są plaże komercyjne (tam gdzie jeżdżą wycieczki i miliony Chińczyków z ich malutkimi aparatami hehe).
Wszystkie inne na jakich byłem są dużo mniej atrakcyjne i piasek żółty lub lekko białawy, a nie idealnie biały.

Nurkowanie:
Nurkowałem na similanach, a dokładnie po rozmowach w centrach nurkowych na Koh Tachai, Koh Bon i Richelieu Rock, które jednoznacznie zostały określone jako najlepsze lokalizacje nurkowe w Tajlandi
2 pierwsze lokalizacje pod kątem rafy to beznadzieja. Kupę skał i średnia ilość raf.
Natomiast to właśnie na Koh Tachai trafiłem piękne 3, wielkie manty. Wisieliśmy na 15 metrach pomiędzy nimi obserwując jak "tańczą" wokół nas. Coś niesamowitego..

Koh Bon - słabe, ze względu na widoczność, która potrafiła spać do 5 metrów. Nie trafiłem na nic dużego, a rafa jak pisałem słaba.
Ten rejon jest duuużo słabszy od Egiptu pod kątem rafy. Płynąłem tam, bo często duże okazy są, ale z tym jak z loterią

Richelieu Rock - piękna, bardzo zróżnicowana rafa. To miejsce robi wrażenie. Do tego można trafić tam częśco rekina wielorybiego.
Mnie się niestety nie udało, ale i tak warto było zrobić tam nura. Rafa zaupełnie inna niż w Egipcie, dużo miękkiego koralu i barzdo gęsta

Nurkowanie baardzo drogie. Za 5 nurów zaplaciłem 1100pln. O negocjacji nie było mowy. Mało tego cieżko było z miejscem na łodzi.
Mieszkalem w Khao Lak, skąd wypływałem na nurkowanie.

Średnia widoczność wody 15-20 metrów. Bywa że więcej, a bywa i 5 metrów.

Podsumowanie:
Po wielu zachwytach znajomych i opisach w internecie wybraliśmy się z Żoną do Tajlandi.
Nasza opinia jest taka, bardzo udany wyjazd, fajnie ale nie zachwiciło nas to tak jak Malediwy.

Pomijam opis zwiedzania Bangkoku i wycieczek typu Trekking na Słoniach co oczywiście było bardzo fajne.


Zestawienie:
Plaże, woda - zdecydowanie Malediwy
Gorsze plaże, brzydsze morze, ale za to dodatkowe atrakcje np Bangkok, łonie, sdżungla - Tajlandia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:04 

kliknij na szukaj i wyszukaj właściwy temat by zamieścić post z swoimi spostrzeżeniami np. Tajlandia
viewtopic.php?f=136&t=202&hilit=tajlandia+nurkowanie

bo tak zakładasz tematy, większość nie wie o co kaman (może jakaś relacja ze zdjęciami)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:14 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
Popieram. Nas również plaże Tajlandii nie zachwyciły... i jeszcze ta wszędobylska KOMERCJA. Naprawdę ciężko od niej uciec w południowej Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:29 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Anonymous napisał(a):
kliknij na szukaj i wyszukaj właściwy temat by zamieścić post z swoimi spostrzeżeniami np. Tajlandia
viewtopic.php?f=136&t=202&hilit=tajlandia+nurkowanie

bo tak zakładasz tematy, większość nie wie o co kaman (może jakaś relacja ze zdjęciami)


Sorka, uznałem że tak najlepiej bo jak sam szukałem informacji to trzeba było czytać dziesiątki opowieści, które nie są poukładane tematycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Tajlandia jest zalana turystami, ale są tam też piękne miejsca - tylko trzeba właśnie omijać te skomercjalizowane - uderzać na małe wysepki gdzie nie ma jeszcze rozbudowanej infrastruktury. A Kho Phi Phi to pomyłka... Kiedyś to pewnie była piękna wyspa, ale teraz to wielka śmierdząca imprezownia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:42 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
odri napisał(a):
Tajlandia jest zalana turystami, ale są tam też piękne miejsca - tylko trzeba właśnie omijać te skomercjalizowane - uderzać na małe wysepki gdzie nie ma jeszcze rozbudowanej infrastruktury. A Kho Phi Phi to pomyłka... Kiedyś to pewnie była piękna wyspa, ale teraz to wielka śmierdząca imprezownia


Dokładnie. W pierwszych planach mieliśmy w tych rejonach hotelu szukać.
Padło jednak na Khao Lak co było znacznie lepszym wyborem pod względem ciszy i spokoju.

Na Phi Phi byłem na wycieczce jednodniowej. W takim rozwiązaniu można to wytrzymać :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Anonymous napisał(a):
kliknij na szukaj i wyszukaj właściwy temat by zamieścić post z swoimi spostrzeżeniami np. Tajlandia
viewtopic.php?f=136&t=202&hilit=tajlandia+nurkowanie

bo tak zakładasz tematy, większość nie wie o co kaman (może jakaś relacja ze zdjęciami)

bonku5 napisał(a):
Anonymous napisał(a):
kliknij na szukaj i wyszukaj właściwy temat by zamieścić post z swoimi spostrzeżeniami np. Tajlandia
viewtopic.php?f=136&t=202&hilit=tajlandia+nurkowanie

bo tak zakładasz tematy, większość nie wie o co kaman (może jakaś relacja ze zdjęciami)


Sorka, uznałem że tak najlepiej bo jak sam szukałem informacji to trzeba było czytać dziesiątki opowieści, które nie są poukładane tematycznie.


To ja może się wypowiem jak my widzimy tą kwestię - dobrze że nowy temat został założony, nowa struktura forum powstała by ułatwić wyszukiwanie informacji, ale w drugiej kolejności chcemy właśnie porozbijać wątki gdzie wszyscy piszą o wszystkim i pogrupować informacje w nowych tematach zbiorczych. Tylko na przyszłość - tematyka tematu pasuje ewidentnie pod "Atrakcje" ;) gdzie zaraz przeniosę wątek

Co do plaż (by nie było że offtopic) - trzeba właśnie szukać tych odludnych - następnym razem wybrał bym się na - Ko Kradan, Ko Ngai, Ko Lao Liang lub Ko Rok
jeśli chodzi o nurki - przykro przeczytać że Similany są rozczarowujące, bardzo chciałem się tam udać (zwłaszcza na Richelieu), bo o takim Ko Tao już wiele było pisane na forum - że fajne miejsce na zrobienie kursu, ale nie powalają nurki
(dla mnie nieprzerwanie do tej pory Indonezja jest numer jeden w Azji)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ginger uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:29 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Washington napisał(a):
Anonymous napisał(a):
kliknij na szukaj i wyszukaj właściwy temat by zamieścić post z swoimi spostrzeżeniami np. Tajlandia
viewtopic.php?f=136&t=202&hilit=tajlandia+nurkowanie

bo tak zakładasz tematy, większość nie wie o co kaman (może jakaś relacja ze zdjęciami)

bonku5 napisał(a):
Anonymous napisał(a):
kliknij na szukaj i wyszukaj właściwy temat by zamieścić post z swoimi spostrzeżeniami np. Tajlandia
viewtopic.php?f=136&t=202&hilit=tajlandia+nurkowanie

bo tak zakładasz tematy, większość nie wie o co kaman (może jakaś relacja ze zdjęciami)


Sorka, uznałem że tak najlepiej bo jak sam szukałem informacji to trzeba było czytać dziesiątki opowieści, które nie są poukładane tematycznie.


To ja może się wypowiem jak my widzimy tą kwestię - dobrze że nowy temat został założony, nowa struktura forum powstała by ułatwić wyszukiwanie informacji, ale w drugiej kolejności chcemy właśnie porozbijać wątki gdzie wszyscy piszą o wszystkim i pogrupować informacje w nowych tematach zbiorczych. Tylko na przyszłość - tematyka tematu pasuje ewidentnie pod "Atrakcje" ;) gdzie zaraz przeniosę wątek

Co do plaż (by nie było że offtopic) - trzeba właśnie szukać tych odludnych - następnym razem wybrał bym się na - Ko Kradan, Ko Ngai, Ko Lao Liang lub Ko Rok
jeśli chodzi o nurki - przykro przeczytać że Similany są rozczarowujące, bardzo chciałem się tam udać (zwłaszcza na Richelieu), bo o takim Ko Tao już wiele było pisane na forum - że fajne miejsce na zrobienie kursu, ale nie powalają nurki
(dla mnie nieprzerwanie do tej pory Indonezja jest numer jeden w Azji)


Sorry, że naśmieciłem. Dzięki za posprzątanie.
Co do nurków Richelieu Rock jest na prawdę bardzo ładne, a wręcz zrobiło na mnie wrażenie. Natomiast jest to rafa takiej wielkości, że opłyniesz ją na jednej flaszce w 1h ;) Jeśli bym złapał tam rekina to pewnie powiedział bym że meega miejsce.

Dzięki za info, zaraz zabieram się za czytanie o Indonezji :) W takim razie trzeba tam jechać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Cze 2014 12:08 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Nas również plaże. a właściwie nurkowanie w Tajlandii nie zachwyciły. Byliśmy na Koh Lipe (po sezonie, mało ludzi, więc fajnie), są tam trzy plaże. Z jednej można podziwiać wschód słońca, z drugiej zachód słońca, a trzecia jest od strony południowej, więc słońce jest cały dzień ;)). I to było ok, ale samo nurkowanie było po prostu nudne - mało ryb, raf koralowych czy skał, a za to duże prądy, więc trzeba było uważać. Ceny znacznie wyższe, niż w Malezji i nieadekwatne do jakości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Sie 2014 11:21 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 21
To my będziemy w mniejszości. Wróciliśmy oczarowani Tajlandią. Może też dlatego, że jadąc na Phuket nie spodziewaliśmy się bezludnych plaż. :P
Similany to jest jakiś obłęd. W całym swoim życiu nie widziałam piękniejszego miejsca.

Ale kiedy za drugim razem mieliśmy ochotę na większy spokój wybraliśmy Koh Chang. Może morze bez lazurków ale za to obłędny spokój.

relacja z drugiej wyprawy jeszcze nie kompletna, ale będzie się rozwijać. Zapraszam do poczytania i poszukania miejsca w Tajlandii odpowiedniego dla siebie :)

p.s. nurkowiska na Similanach są jednymi z najlepszych na świecie :)
http://thaiwhy.wordpress.com/category/wyspy-similan/
_________________
http://thaiwhy.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2014 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 7
dokadteraz? napisał(a):
Popieram. Nas również plaże Tajlandii nie zachwyciły... i jeszcze ta wszędobylska KOMERCJA. Naprawdę ciężko od niej uciec w południowej Tajlandii.


To zapraszam teraz na Phuket - plaże są puste. Junta, która sprawuje władze, likwiduje wszystkie tego typu budki, sprząta plaże. Wyglądają bardzo dobrze bez bud z napojami, masażem, pamiątkami itp.
_________________
Malgosia Babiak
----------------
Polski przewodnik wycieczek
z Phuket i Khao Lak
-------------------
Oriental Phuket Tours
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group