Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:47 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Jeśli mam środki na inwestycję a nie mam dochodu to czy dadzą mi katę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#242 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Z powodu faktu, że zapewne na teraz jestem jedynym posiadaczem przypomnę co napisałem stosunkowo niedawno

dg72 napisał(a):
Dla zainteresowanych VISA INFINITE ING:
- najłatwiej można ją otrzymać mając zainwestowane za pośrednictwem Biura Maklerskiego ING w akcje czy w dowolne fundusze inwestycyjne zakupione przez Moje ING co najmniej 200000 zł słownie: dwieście tysięcy (warunek konieczny!)
Spełniając warunek jak wyżej zgłaszamy się sami (nikt nie oddzwoni, sami nie zaproponują) do Oddziału z Bankowością Prywatną gdzie w miłej atmosferze o ile trafimy na doświadczonego kompetentnego pracownika po sprawdzeniu otrzymamy kilku pkt wniosek o przystąpienie do Bankowości Prywatnej ING Banku
- w tym samym momencie możemy rozpocząć procedurę wnioskowania o KK VISA INFINITE ING, warunek konieczny na podstawie wniosku musimy według banku mieć zdolność kredytową minimum 50000 zł słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych
Pracownik wypełnia wniosek komputerowy pytając o miejsce pracy, jaka umowa o zatrudnienie, wysokość pensji miesięcznej (pensja bliżej 5 niż 10 tysięcy netto miesięcznie, gdy nie ma się u nich konta i pensja do nich nie wpływa trzeba dostarczyć wydruk z konta z 6 ostatnich miesięcy z wpływami pensji netto), jakie mamy oszczędności z tytułu inwestycji (akcje, fundusze inwestycyjne itp), ilość osób na utrzymaniu, wysokość czynszu i czy mieszkanie własnościowe.
Do wniosku dołączony jest wydruk z BIK np. z wszystkimi posiadanymi kartami kredytowymi z przyznanym limitem zadłużenia
Po 2 dniach zgoda na KK Infinite główną, o dodatkową nie da się od razu wystąpić. Jak mi przekazano w późniejszym terminie musimy w Oddziale zgłosić się osobiście z osobą dla której chcemy wystąpić o kk dodatkową do swojego opiekuna z ramienia ING
Nie ma potrzeby posiadania u nich konta, przelewania pensji itp
KK Infinite w ING w Bankowości Prywatnej jest bezpłatna, ale co roku jest weryfikowany warunek minimum 200000 zł inwestycji
Warunki ubezpieczenia:
https://www.ing.pl/_fileserver/item/1130647
https://www.ing.pl/_fileserver/item/1130646
Kartę dostarcza kurier do wskazanego miejsca zamieszkania, całą procedura ok 7 dni


Wspomniałem jakie było u mnie wynagrodzenie czy dochody,a zdolność kredytową 50000 zł mi wyliczyli. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem 'nie mam dochodu" pisząc w kontekście uzyskania karty kredytowej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
A&J uważa post za pomocny.
 
      
#243 PostWysłany: 23 Lut 2020 14:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Można wygrać w Lotto, dostać spadek, być niepracującą byłą żoną właściciela dużej fabryki i dostać sporo piniążków podczas rozwodu, można sprzedać firmę i być rentierem. Nie masz dochodów z pracy a masz środki - czasem duże ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#244 PostWysłany: 23 Lut 2020 15:32 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
@dg72 a ładna jest ta karta ? zdjęcie mile widziane , jako jedyna karta na ten forum ;)
no i gratuluję oczywiście sukcesu finansowego !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 23 Lut 2020 15:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Sukces finansowy żaden, po prostu systematyczne inwestowanie ktore dodatkowo zaprocentowało.

Karta Infinite nawet ładna z przetłoczonym lwem ING i pomarańczową ramką

Załączniki:
infinite ing.PNG
infinite ing.PNG [ 517.17 KiB | Obejrzany 3112 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:11 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Cytuj:
Wspomniałem jakie było u mnie wynagrodzenie czy dochody,a zdolność kredytową 50000 zł mi wyliczyli. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem 'nie mam dochodu" pisząc w kontekście uzyskania karty kredytowej :)


Cały czas w drodze. Najczęściej nie mam czasu na stałe zajęcie.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 25 Lut 2020 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 25 Lut 2020 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
A&J napisał(a):
Jeśli mam środki na inwestycję a nie mam dochodu to czy dadzą mi katę?

Chyba mogą dać kartę pod blokadę środków na rachunku w wysokości limitu kredytowego. Np. chcesz limit 50 tys., to ci tyle blokują jako gwarancję spłaty. Tylko nie wiem czy to jest w ramach tych 200 tys. wymaganych do włączenia bankowości prywatnej, czy dodatkowo (czyli razem trzeba by mieć 250 tys). No i czy mogą blokować inwestycje, czy tylko lokaty/gotówka na koncie.
Zadzwoń na infolinię i dopytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:06 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Infinite to karta kredytowa i nie ma tam pojecia chyba czy wydaje mi się.

Dla wyliczenia zdolności kredytowej trzeba wykazać określony stały dochód i do tego oni muszą mieć możliwość jego udokumentowania.

Bankowość Prywatna ING jest tylko bramą, po której otwarciu w ogóle mozemy ubiegać się i złożyć wniosek o bezpłatną KK INFINITE ING :!: :!: :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Napisałem "chyba" bo nie jestem pewien - o ile sobie dobrze przypominam, to konsul z infolinii wspomniał o tym, ale puściłem mimo uszu bo mnie to za bardzo nie zainteresowało.

Jak ktoś ma taką potrzebę, to może zadzwonić i podrążyć temat - ja tylko sygnalizuję, że prawopodobnie jest możliwość wystąpienia o limit kredytowy na karcie nie mając stałych dochodów, ale mając odpowiednie środki. Bank jest szczęśliwy, bo w razie braku spłaty ma z czego ściągnąć środki. A dopóki klient spłaca na bieżąco, to bank nie wnika jak to się dzieje. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Caly post wyzej to oczywiste nieprawdy.

Przyznany limit kredytowy po zalogowaniu zwieksza w całości posiadane środki. Czyli mając zainwestowane 250000 zł z limitem na karcie 50000 zł wykazuje mi posiadanie 300000 zł środków.
Zapytania w sprawie bankowości prywatnej i karty kredytowej Infinite tylko w rozmowie z pracownikiem bankowości prywatnej w oddziale Ing.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 25 Lut 2020 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
No cóż, jak mi z głowy nie wyleci to postaram się zweryfikować, bo mam zamiar umówić się z doradcą PB i pogadać o szczegółach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 26 Lut 2020 22:57 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 28
dg72 napisał(a):
Dla wyliczenia zdolności kredytowej trzeba wykazać określony stały dochód i do tego oni muszą mieć możliwość jego udokumentowania.


W przypadku ogólnym do wyliczenia zdolności kredytowej ważne są stałe dochody. Natomiast przy kartach z wyższej półki (jak np. infinite) nie jest to już takie proste bo odpowiednio duże możliwości inwestycyjne czy odpowiednio duże depozyty równoważą brak stałych miesięcznych wpływów o określonej wysokości.

Bank jest od weryfikacji to klient ma udokumentować dochody jeśli na nich chce oprzeć swoją zdolność kredytową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 26 Lut 2020 23:06 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
W większości zgadza się choć podałem też mniej więcej jakiej tresci pytania czy co jest ważne co umieszczono we wniosku o KK INFINITE ING

'........ procedurę wnioskowania o KK VISA INFINITE ING, warunek konieczny na podstawie wniosku musimy według banku mieć zdolność kredytową minimum 50000 zł słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych
Pracownik wypełnia wniosek komputerowy pytając o miejsce pracy, jaka umowa o zatrudnienie, wysokość pensji miesięcznej (pensja bliżej 5 niż 10 tysięcy netto miesięcznie, gdy nie ma się u nich konta i pensja do nich nie wpływa trzeba dostarczyć wydruk z konta z 6 ostatnich miesięcy z wpływami pensji netto), jakie mamy oszczędności z tytułu inwestycji (akcje, fundusze inwestycyjne itp), ilość osób na utrzymaniu, wysokość czynszu i czy mieszkanie własnościowe.
Do wniosku dołączony jest wyciągnięty przez ING wydruk z BIK np. z wszystkimi posiadanymi kartami kredytowymi z przyznanym limitem zadłużenia
Po 2 dniach decyzja Ing.......
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 07 Mar 2020 17:28 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Napisze od siebie 3 słowa. Do aktywów pod private banking zaliczają się aktywa w ING securities (W moim przypadku skorzystałem z tej opcji, bo tutaj mam życiowe oszczednosci). Jeśli przekraczają 200k pln to można dzwonić do doradcy private. Nie trzeba więc koniecznie wchodzić w fundusze. Mając to trzeba u doradcy private banking podpisać umowę na przejscie do segmentu private. Do tego do karty wymagane są dochody pozwalające na uzyskanie zdolności 50k pln. Mając stale wynagrodzenie przelewane do banku nie trzeba już nic donosic, sami weryfikuja. Ja jestem umówiony na przyszły tydzień na podpisanie umowy na kartę. Pytałem też czy są jakie minimalne dochody wymagane do karty, dostałem info, że 5k netto (nie wiem z czego to wynika bo nie widzę w warunkach karty takiego zapisu). No i oczywiście bycie klientem private.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 07 Mar 2020 17:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
zero0 napisał(a):
dg72 napisał(a):
Ale należy to zrobić czyli zakupić fundusze inwestycyjne, alcje GPW czy obligacje SP przez Moje ING


Obligacje Skarbu Państwa też się liczą do limitu 200 tys pln?

Znajomy był zapytać w Bankowości Prywatnej Ing w tej sprawie.
Niestety zdeponowanie celem weryfikacji i ewentualnej sprzedaży przez Biuro Maklerskie ING posiadanych obligacji skarbu państwa nie jest traktowane jako inwestycje i nie pozwala na przystąpienie do bankowości prywatnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 13 Mar 2020 20:45 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Akcje GPW też niestety NIE!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 13 Mar 2020 21:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Akcje GPW na koncie Biura Maklerskiego ING oczywiście TAK, ja na tej podstawie ją czyli ING INFINITE posiadam

Chyba, że obecny krach na GPW coś zmienił, ale to tsunami finansowe działa na wszystko czyli i np fundusze inwestycyjne różnych rodzajów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 15 Mar 2020 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Jakby kogoś to interesowało - da się zamówić obie karty, główną i dodatkową, w czasie jednej wizyty w oddziale. Nie trzeba czekać nie wiadomo ile.
Moje niedawno dotarły, więc przetestowane osobiście.
Cał procedura, od momentu założenia konta do odbioru kart twała tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 15 Mar 2020 12:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
A napisz coś więcej o calej procedurze jaką przeszedłeś i na jakiej podstawie przydzielono Ciebie do bankowości prywatnej?
Wypisywałes tu takie bajki, że poproszę też o zdjęcia kart :)

Pamiętaj, że za rok bez zachowania kapitału opłata roczna za kartę kredytową Infinite Ing to skromne 2000 zl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 15 Mar 2020 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Jak na razie jedyne bajki jakie tu widziałem są takie, że nie da się obu kart zamówic podczas jednego wizyty.

Procedura standardowa, na podstawie PITa i wyciągów z konta w innym banku. Doradca potwierdził też po raz kolejny, że mogą kartę wydać pod zastaw środków - w takiej kwocie, jaki wynosiłby limit kredytowy. A przy okazji - już posiadane karty kredytowe nie zmniejszają w sposób znaczący zdolności kredytowej, zdolność kredytowa zmniejszana jest o jakiś niewielki procent już posiadanego limitu na karcie. Ile dokładnie to słodka tajemnica banku, szacunkowo jakieś 2-5%. Czyli powiedzmy mając gdzieś indziej 100k limitu na karcie, bank zakłada że na spłatę tegoż, miesięcznie, musisz przeznaczyć maksymalnie jakieś 2-5 tys.
Co zrobić, żeby w ogóle mieć możliwość wyrobienia tej karty to już chyba wszyscy wiedzą.
Masz zdjęcia opakowań, jak na tak "prestiżową" kartę, to wyjątkowo skromne w porównaniu z pudłem do MC WE.
Załącznik:
Visa2.jpg
Visa2.jpg [ 192.38 KiB | Obejrzany 2039 razy ]


Ostatnio edytowany przez Japończyk, 15 Mar 2020 18:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group