Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 462 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 31 Sty 2020 09:36 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
Przy inwestowaniu 200k - ta karta będzie znakomitym/darmowym dodatkiem dla kogoś, kto i tak już inwestuje lub ma taki zamiar przez ING.
Czy specjalnie "dla karty" warto zainwestować w ING 200k?
Zawsze samemu trzeba skalkulować - czy inaczej zainwestowane pieniądze (200k) nie przyniosą mi większych korzyści, oczywiście "w teorii" bo mówimy o przyszłym/nieznanym zysku (zarówno w ING jak i gdzie indziej).
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#222 PostWysłany: 31 Sty 2020 13:19 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 17
Docelowo zamierzam zainwestować (za rok). A teraz chciałbym kartę, środki mogę przerzucić na chwilę.
Cytuj:
Prowizje od takich transakcji zjedzą kwoty "oszczednosci".

A cóżto za prowizje? Tabela opłat mówi że opłata dystrybucyjna oraz umorzeniowa to 0zł. Czy może ktoś potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 31 Sty 2020 13:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
@borysb - podrzuć linka do tabeli opłat.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 31 Sty 2020 20:57 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 17
https://www.ing.pl/indywidualni/oferta-premium/fundusze
Na dole strony jest "Tabela opłat manipulacyjnych funduszy NN", a potem "ING Bank Śląski S.A.". Tam są same 0.

Dodatkowo, tutaj https://www.ing.pl/_fileserver/item/1000192 punkt 18, 21 na 3,4 stronie są definicje Private Banking. Są tam m.in. zapisy, że Private Banking jest "dla osób fizycznych ze średnim miesięcznym poziomem inwestycji Klienta w ING Banku Śląskim, w wysokości co najmniej 200 tys. PLN" oraz "Weryfikacja spełnienia kryterium finansowego wymaganego dla danej Oferty - o której mowa w pkt.18 – będzie przeprowadzana przez Bank raz w roku, do ostatniego dnia miesiąca kończącego pierwszy kwartał."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 01 Lut 2020 10:07 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Nie mam nic o opłacie umorzeniowej.Trzeby by zapytać.
Alternatywnie mozecie zapytać o lokatę lub konto oszczędnościowe bo to też powinno być traktowane jako inwestycja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 01 Lut 2020 10:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Niepotrzebnie gmatwasz proste warunki przystąpienia do Bankowości Prywatnej ING Banku

Kod:
karta Visa Infinite od ING. Ta to jest dopiero elitarna, bo jej koszt to 2000 zł rocznie, zwolnienie będąc klientem Private Banking (aktywa 1mln zł lub inwestycje na 200k zł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 22 Lut 2020 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 246
Witam szanowne grono,
Czy w ING można sobie po prostu do nich pójść i powiedzieć że chcę konto private banking i w komplecie kartę Visa Infinite, podpisać umowę, przelać kasę, zainwestować te 200k, i odebrać KK + PP?
Czy trzeba po kolei - najpierw zwykłe konto, inwestycja, przejście na private banking, i dopiero wniosek o kartę ?

Pytam bo temat mnie dość mocno zainteresował - karta wydaje się bardzo ciekawa, bo przy dość niewygórowanych w porównaniu z innymi bankami warunkach, mamy 2xKK, 2xPP bez limitu wejść, 2x20 wejść dla gości i to wszystko może być za 0 zł rocznie :D

Znaleźliście jakieś haczyki w ubezpieczeniu podróżnym ? Bo wygląda na to że działa zawsze, nie trzeba niczego powiedzmy "aktywować" przez zakup biletu/paliwa/hotelu za pomocą KK, sumy ubezpieczenia przyzwoite, i nawet nie znalazłem w OWU wyłączeń z powodu zaostrzenia chorób przewlekłych :) Normalnie ideał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 22 Lut 2020 00:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Wyluzuj, a najlepiej przeczytaj te kilka ostatnich stron ze zrozumieniem

Żeby w ogóle móc pójść i.o Private Banking zawnioskować trzeba te ponad 200000 zł z zapasem zainwestować. Myślę, że najłatwiej przez wybrane niekoniecznie ING otwarte fundusze inwestycyjne

A KK Infinite i ubezpieczenie do niej to jedyne plusy, ubezpieczenie do karty to osobna pozycja w Moje ING

Jedynie nie da się ot tak wystąpić o kartę dodatkową Infinite, z czasem o nią zawnioskuję pytając o szczegóły bo sami póki co nie proponują :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 22 Lut 2020 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 246
dg72 napisał(a):
Wyluzuj, a najlepiej przeczytaj te kilka ostatnich stron ze zrozumieniem

Żeby w ogóle móc pójść i.o Private Banking zawnioskować trzeba te ponad 200000 zł z zapasem zainwestować. Myślę, że najłatwiej przez wybrane niekoniecznie ING otwarte fundusze inwestycyjne

To akurat rozumiem, po prostu i tak planowałem przenosiny z jednego banku. Tam umorzę jednostki, kupię to samo przez ING. Czyli wygląda na to że szybka ścieżka odpada - trzeba najpierw inwestycje, potem wniosek o PB i kartę.

dg72 napisał(a):
A KK Infinite i ubezpieczenie do niej to jedyne plusy, ubezpieczenie do karty to osobna pozycja w Moje ING

Czemu jedyne? W sumie to mi zależy właśnie na ubezpieczeniach podróżnych i Priority Pass dla rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 22 Lut 2020 00:51 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Czyli jest to idealna kk również dla Ciebie :)

Tylko po kolei i policz ile na tych umorzeniach oraz ponownych zakupach możesz stracić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 22 Lut 2020 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 246
Raczej niewiele ... przez 5-10 dni gotówka będzie w drodze, zamiast pracować.
No ale jak pisałem - i tak to zrobię, jak nie do ING to gdzieś indziej. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 22 Lut 2020 08:04 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 302
niebieski
Hmmm a co z prowizjami za sprzedaż i zakup od nowa funduszy?

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 22 Lut 2020 09:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2080
Loty: 150
Kilometry: 136 180
srebrny
Prowizji od sprzedaży funduszy z reguły nie ma, za zakup często również nie, zwłaszcza jeśli się nabywa je samemu przez elektroniczne kanały dostępu, a nie np. w placówce.
Jedyne co tutaj może wchodzić w grę to podatek od zysków kapitałowych przy umarzaniu jednostek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 22 Lut 2020 09:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3344
złoty
Podatek od zysków znaczy ze są zyski, to chyba dobrze bo przy okazji całej zabawy coś się zarobiło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 22 Lut 2020 09:42 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Ale należy to zrobić czyli zakupić fundusze inwestycyjne, alcje GPW czy obligacje SP przez Moje ING

Co.do funduszy inwestycyjnych
https://www.ing.pl/indywidualni/inwesty ... jne-ing-ki
Przy inwestowaniu np otwarte fundusze inwestycyjne Generali były Union Inwestment zakup przez ING nie różni się niczym niż zakup bezpośrednio u nich, jedynie mamy dany fundusz osobno na osobnym nr

Obligacje skarbowe SP przez biuro maklerskie prowizja przy zakupie 0,1%
Akcje GPW przez biuro maklerskie prowizja przy zakupie 0,3% minimum 3zł

Podatek od zysku w fundusze stabilnego wzrostu czy zrównoważone raczej będzie :) a ewentualne straty na akcjach po sprzedaży są odpisu przez najbliższe 5-lat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 22 Lut 2020 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 246
Ale jak zapłacę podatek teraz, to tą część zysku mam już opodatkowaną - czyli w przyszłości będzie mniejszy :)
Jakie są prowizje w ING, to jest do sprawdzenia, w każdym razie przy sprzedaży funduszy jej nie zapłacę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 22 Lut 2020 22:43 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 86
dg72 napisał(a):
Ale należy to zrobić czyli zakupić fundusze inwestycyjne, alcje GPW czy obligacje SP przez Moje ING


Obligacje Skarbu Państwa też się liczą do limitu 200 tys pln?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 22 Lut 2020 22:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Zakupujesz przez Biuro Maklerskie ING czyli chodzi o te np. Obligacje skarbowe SP notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Taka sama inwestycja jak moja w akcje, a KK Infinite ING w portfelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 23 Lut 2020 08:47 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
To takie "4-letnie obligacje Skarbu Państwa COI0224" też by podeszły bo ten warunek min 200 tyś inwestycji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 23 Lut 2020 08:51 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Skoro przez Biuro Maklerskie czy na koncie Biura Maklerskiego ING oraz jest to zatytułowane jako "inwestycje ...."

https://www.ing.pl/indywidualni/inwesty ... e-gieldowe

Należy pamiętać, że dla warunku bezpłatnego posiadania KK Infinite w momencie przystąpienia i bycia członkiem Bankowości Prywatnej ING należy przy kontroli stanu posiadania te ponad 200000 zł słownie dwieście tysięcy i więcej mieć zainwestowane.

Z potwierdzeniem zakupu w PKO BP obligacji SP zgłaszałem się do Biura Maklerskiego ING, gdzie stan posiadania obligacji skarbowych jest weryfikowany i po zapisaniu na koncie biura maklerskiego można nimi handlować na GPW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 462 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group