Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Gru 2017 19:08 

Rejestracja: 31 Gru 2017
Posty: 3
Cześć,

jak wygląda kwestia płatności?
Płacić można tylko w lokalnej walucie czy akceptowane są euro/dolar?
W sklepach/restauracjach terminale do płatnością kartą są powszechne, czy raczej trzeba nastawiać się na płatność gotówką?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 02 Sty 2018 20:04 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
@Deluxe88 Noclegi i wycieczki płaciłem w USD, wszędzie tak jest a chodzi o jakieś sklepy itp.. można płacić dolary ale z gorszym przelicznikiem, najlepiej w lokalnej walucie. Płatności kartą płatniczą/kredytową nigdy nie testowałem ale z tego co dowiedziałem że są one prawie wszędzie akceptowane w stolicy, jednak do ceny dodawane są z reguły dość wysokie opłaty manipulacyjne a naprawdę nie wiem jak jest a lokalne wyspy zdecydowanie gotówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2018 10:12 

Rejestracja: 15 Cze 2017
Posty: 21
Loty: 19
Kilometry: 34 883
Deluxe88 napisał(a):
Cześć,

jak wygląda kwestia płatności?
Płacić można tylko w lokalnej walucie czy akceptowane są euro/dolar?
W sklepach/restauracjach terminale do płatnością kartą są powszechne, czy raczej trzeba nastawiać się na płatność gotówką?

Pozdrawiam!


Najlepiej płacić w rufijach. Przykładowo: za prom na wyspę mogłem zapłacić 22 rufije lub 2 dolary (jeden dolar to 15 rufiji), więc już na tym oszczędzasz. Na lokalnych wyspach też lepiej płacić w miejscowej walucie - nie dość, że jest bardzo ładna, to w sklepach ceny za wszystko masz oczywiście w rufijach, a jak zapłacisz w dolarach to i tak mogą Ci wydać w rufijach.

Na wyspach nie płaci się kartą. Na większości nie ma nawet bankomatu. W stolicy jest to już powszechniejsze.

Jak Ci zostaną rufije, to bez problemy wymienią Ci na dolary na lotnisku. Zachowaj tylko "paragon" jak będziesz wymieniał na miejscową walutę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2024 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Próbował ktoś płacić za noclegi na Malediwach kartą? Czy rzeczywiście pobierane są duże prowizje od transakcji? Za resztę będę płacił dolarami i rupiami. Za noclegi wolałbym zapłacić kartą, żeby nie brać ze sobą bardzo dużo gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2024 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@drmariusz

Gdzieś ostatnio mi mignęło, że 3,5-5% doliczają sobie za płatność kartą.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2024 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
To sporo. Zamówiłem noclegi przez booking.com. Hotele nie pobierają kasy z karty na tydzień przed wyjazdem, a nie chciałbym płacić kartami na miejscu za noclegi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2024 19:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
A jak wejdziesz do rezerwacji, to nie pojawia Ci się możliwość natychmiastowej zapłaty za noclegi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2024 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Kothson napisał(a):
A jak wejdziesz do rezerwacji, to nie pojawia Ci się możliwość natychmiastowej zapłaty za noclegi?

Niestety nie. W jednej opcji mam, że obiekt pobierze kwotę przed przyjazdem, ale czekam i na razie nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2024 11:51 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 63
Loty: 83
Kilometry: 179 269
Martinuss napisał(a):
@drmariusz

Gdzieś ostatnio mi mignęło, że 3,5-5% doliczają sobie za płatność kartą.


Potwierdzam, w sprej liczbie knajp/hoteli pobierają 5% fee. Żeby tego uniknąć brałem USD z PL + wypłacałem gotówkę. Kartą w zasadzie nie płaciliśmy.

Jak coś to jest darmowy bankomat dla Revo na lotnisku w Male Habib bank
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
littleboy1989 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group