Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Wrz 2019 10:11 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Potwierdzam, VIA Verde nie pika, nie błyska. Że działa można się dowiedzieć na bramkach wyjazdowych. Na ekranie z boku pojawi się kwota jaką urządzenie pobrało za odcinek

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
czarny38 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 16 Wrz 2019 23:15 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Kredytowe działają na bramkach - płaciłem polską PKO BP Platinum choćby za most Vasco da Gamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Wrz 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hiszpańska kredytowa mastercard ING Direct nie działa, więc pozwolę się nie zgodzić
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Wrz 2019 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
joael napisał(a):
Na autostradach w automatach samoobsługowych działają tylko karty bez 3D, sprawdzałem 2-krotnie jadąc trasą Lizbona-Faro.


Teraz to nawet karty z banków spółdzielczych mają 3D :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Po blisko miesiącu od zdania samochodu przyszło rozliczenie opłat za autostrady przy pomocy Via Verde, przejazd z Lizbony do Portimao i z powrotem tą samą drogą łącznie z mostem Vasco da Gama (płaci się tylko przy wjeździe do Lizbony) wyszło 49,95 eu.

Załączniki:
rozliczenie autostrad Lizbona-Portimao.jpg
rozliczenie autostrad Lizbona-Portimao.jpg [ 69.37 KiB | Obejrzany 4997 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Maj 2020 13:07 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witajcie,
niespełna rok temu (czerwiec) wypożyczałam auto w Portugalii Zwróciłam je a po kilku dniach pieniądze za wynajem auta zostały ściągnięte w mojej karty kredytowej. Minęło 10 miesięcy i dziś wyjmuję we skrzynki powiadomienie o mandacie wraz z grzywną za nieopłacenie autostrady Mięliśmy urządzenie Via Verde ale nie wiem, czy było ono aktywowane czy nie ale pikało podczas przekraczania bramek. Podczas zdawania auta powiedziano nam, że wszelkie należności, w tym także opłąty za autostrady zostaną rozliczone później. Wypożyczalnia ściągnęła po kilku dniach kwotę za wypożyczenia ..i myślałam, że także za autostrady.
Dziś przychodzi powiadomienie o mandacie wraz z naliczoną grzywną!!! Skąd mogłam wiedzieć, że wypożyczalnia nie sćiągnęła opłaty za autostrady? Od kiedy dopiero po powrocie do domu, po niemalże roku od pobytu należy opłacać to samemu?
Co z tym fantem zrobić? Miał ktoś podobną sytuację?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Maj 2020 14:39 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Po to wypożyczalnia dała Ci samochód z Via Verde żeby działał prawidłowo za co zapłaciłaś dodatkowo. Skoro klikało to i kasowało. Wg mnie to ich problem a nie Twój. Na 100% bym nie płacił ale to moja opinia. Wyslij maila z takim info do wypożyczalni. Nie musiałaś się orientować , że VV np. był zepsuty. Uciekają od odpowiedzialności :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Maj 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@yaris21 Czy w Twojej umowie z wypożyczalnią jest zapis że wynajęłaś auto wraz z usługą TOLL SERVICE (Via verde)? Sam fakt posiadania urządzenia w aucie nie oznacza że ono jest aktywowane. Jak na umowie powinno to wyglądać patrz foto poniżej.
Osoba która odbiera auto nie musi wiedzieć czy miałaś aktywowaną opcje toll service dlatego standardowo odpowie że wszystkie należne opłaty zostaną rozliczone później.

Druga sprawa jeżeli usługa była aktywowana czy dostałaś rozliczenia za korzystanie z autostrad? Jak wygląda możesz zobaczyć dwa posty wcześniej.

Załączniki:
guerin.jpg
guerin.jpg [ 634.97 KiB | Obejrzany 4176 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Lip 2020 13:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Easytoll is now available online to foreign license plate cars, allowing them to circulate on Portuguese highways with exclusive electronic tolls. The system associates a credit card to a license plate up to 30 days and can now be subscribed in http://portugaltolls.com
+ info: https://bit.ly/32uieRZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Wrz 2020 23:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pytanie co do Via Verde, biorąc wóz z wypożyczalni nie brałem pod uwagę jeżdżenia autostradami, ale widzę że jutro będę musiał się śpieszyć i muszę wrócić mostem Da Gamy. Widzę że w samochodzie mam zainstalowane Via Verde.
Czy podjeżdżając do bramki z płatnością nie ściągnie mi automatycznie z karty bo mam urządzenie, czy rzeczywiście muszą je aktywować?
Jak wjechać na ten most nie korzystając z autostrad, za które mogą mnie skosić? :D N188 -> A33 -> most uda się przejechać z płaceniem wyłącznie na bramkach? Lub wjazd na A33 w Montijo
Widzę też, że Google proponuje mi przejazd jako bez opłat z użyciem A26 między Sines, a Grandola. Rzeczywiście autostrada jest bezpłatna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Wrz 2020 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Co do Via Verde, to na bramkach masz zawsze co najmniej jeden oddzielny i dobrze oznaczony pas do przejazdu bez zatrzymywania się.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Wrz 2020 06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@michzak Jeżeli nie wybrałeś usługi Toll service to wypożyczalnia nie rozliczy Cię za przejazd. Urządzenie Via Verde jest zamontowane w większości aut ale dopiero aktywacja usługi spowoduje że wypożyczalnia rozliczy się za Ciebie. Można rozliczyć się samodzielnie już po fakcie ale w praktyce jest to trudne bo trzeba się udać na pocztę do punktu rozliczeń Via Verde a w systemie widoczne to jest dopiero po kilku dniach.

Lepiej w takim wypadku wybrać inną formę zapłaty np. kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 02 Wrz 2020 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@michzak na mostach, i tym kwietniowym i tym Da Gamy masz też płatność kartą / gotówką. W ogóle za wszystkie prawie autostrady w okolicach Lizbony z wyłączeniem jednego odcinka w kierunku Costa Caparicia można normalnie płacić gotówką / kartą (tak przynajmniej było w czerwcu 2019) - przy czym sporo / większość NIE-portugalskich kart nie działa.

Szczegóły są opisane w postach na poprzednich podstronach tego tematu.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 02 Wrz 2020 13:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To przejrzałem i widziałem, dzięki za pomoc!
Sprawdzilem w razie czego dla potomności A26 obecnie jest bezpłatna (i przetestowałem)
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 21 Wrz 2020 16:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Garść informacji o płatnościach za autostradę A22 (Algarve):
- pobór opłat tylko elektroniczny, na autostradzie nie ma klasycznych bramek
- w wypożyczalni Guerin pytali czy będziemy jeździć autostradą; jeśli odpowiedź jest tak, to pobierają opłatę za korzystanie z urządzenia rejestrującego – 1,85 EUR za dzień wynajmu
- na poczet płatności za przejazdy musieliśmy dokonać depozytu 50 EUR na karcie kredytowej (przedpłaconych i debetowych nie akceptują) i okazało się, że mam problem, bo moja karta z datą ważności 10/2020 była wystarczająca do depozytu na wynajem samochodu, ale na opłaty autostradowe karta musi być ważna co najmniej 2 miesiące wprzód od zakończenia wynajmu, bo podobno tyle może trwać rozliczanie płatności za przejazdy. Skończyło się tym, że daliśmy kartę żony, ale musieliśmy ją wpisać jako dodatkowego kierowcę i oczywiście dodatkowo zapłacić (niecałe 7 EUR za dzień – dobrze, że wynajem tylko 3-dniowy ;) ).
- urządzenie działa automatycznie i pika podczas przejeżdżania przy punktach poboru (raz nie piknęło - zobaczymy, co z tego wyjdzie)
- tablice z cennikiem są tuż przy punktach poboru

Dam znać jak już dostaniemy rozliczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Wrz 2020 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Kashpir napisał(a):
- urządzenie działa automatycznie i pika podczas przejeżdżania przy punktach poboru (raz nie piknęło - zobaczymy, co z tego wyjdzie)


Też miałem nadzieję, że brak piknięcia oznacza jakiś błąd systemu (i brak naliczenia opłaty), ale nic z tego. Nie wiem, od czego zależy, że raz pika, a innym razem nie, ale tak, czy siak opłata jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 21 Wrz 2020 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Przejechałem z Lizbony do Portimao i z powrotem, w tym autostradę bez bramek w Algarve, urządzenie ani raz nie pikło ani nie błysło mimo to wszystko poszło ok, auto z Guerin. Moje rozliczenie przyszło po ok miesiącu od zdania samochodu, widać je kilka postów wyżej. Sam miałem obawy czy to normalne że nie pika ale w tym wątku we wcześniejszych wpisach dostałem potwierdzenie że nic nie pika i nie błyska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Wrz 2020 00:55 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
yaris21 napisał(a):
Witajcie,
niespełna rok temu (czerwiec) wypożyczałam auto w Portugalii Zwróciłam je a po kilku dniach pieniądze za wynajem auta zostały ściągnięte w mojej karty kredytowej. Minęło 10 miesięcy i dziś wyjmuję we skrzynki powiadomienie o mandacie wraz z grzywną za nieopłacenie autostrady Mięliśmy urządzenie Via Verde ale nie wiem, czy było ono aktywowane czy nie ale pikało podczas przekraczania bramek. Podczas zdawania auta powiedziano nam, że wszelkie należności, w tym także opłąty za autostrady zostaną rozliczone później. Wypożyczalnia ściągnęła po kilku dniach kwotę za wypożyczenia ..i myślałam, że także za autostrady.
Dziś przychodzi powiadomienie o mandacie wraz z naliczoną grzywną!!! Skąd mogłam wiedzieć, że wypożyczalnia nie sćiągnęła opłaty za autostrady? Od kiedy dopiero po powrocie do domu, po niemalże roku od pobytu należy opłacać to samemu?
Co z tym fantem zrobić? Miał ktoś podobną sytuację?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc


Chyba wzięli się za porządki, bo ja dostałem właśnie grzywnę za przejazd bez płacenia... sprzed ponad 4-ch lat (marzec 2016). Co ciekawe, owszem, mieszkałem wtedy w Portugalii przez kilka miesięcy, ale... nigdy nie odwiedziłem Algarve, a stamtąd pochodzi grzywna ;-) Co lepsze, miałem swoje auto wraz z odpowiednim urządzeniem, a mandat dotyczy jakiegoś auta zupełnie mi nieznanego.
Więc nie wiem co tam się dzieje, ale chyba z okazji Covidu szukają zasilenia budżetu. Oczywiście odcinek wart €1,30, grzywna €25,00, ale z odsetkami chcą prawie stówkę.
Wciąż mam ich NIF co daje mi dostęp do takiego "profilu zaufanego", więc wysłałem jakieś pismo i czekam - jestem ciekawy na czym się skończy. Znając już ich powyższe tempo pracy - na odpowiedź trochę poczekam, oby nie kolejne 4 lata ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Paź 2021 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Czy bilet autostradowy wystawiony na bramce (przy braku karty kredytowej i gotówki) można opłacić zdalnie lub tradycyjnym przelewem?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group