Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2013 11:17 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 1
Pytanie brzmi może trochę dziwnie, ale chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z was miał problemy z płatnościa polska kartą w sklepach w UK? Chodzi o karty typu Maestro lub Visa Electron. Te, które wyglądają jak kredytowe, można nimi płacić w internecie, ale nie mają wypukłych cyferek, tylko nadrukowane (to chyba karty debetowe, ale nie jestem pewna co do konkretnego nazewnictwa).

Pytam, gdyż w niemczech regularnie mam problemy (niezależnie od banku. Próbowałam już Maestro BGŻu, KB i Vise Electron KB), w prawie wszystkich sklepach terminale nie są w stanie odczytać kart a pracownicy za ladą patrza się na karte z niedowierzeniem, bo nie jest to w ich oczach ani normalna karta kredytowa, ani normalna karta chipowa.

Chciałabym uniknąć podobnych sytuacji w Anglii, więc moja prośba, czy ktoś może się podzielić doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#2 PostWysłany: 05 Lut 2013 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Sequi napisał(a):
Pytanie brzmi może trochę dziwnie, ale chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z was miał problemy z płatnościa polska kartą w sklepach w UK? Chodzi o karty typu Maestro lub Visa Electron. Te, które wyglądają jak kredytowe, można nimi płacić w internecie, ale nie mają wypukłych cyferek, tylko nadrukowane (to chyba karty debetowe, ale nie jestem pewna co do konkretnego nazewnictwa).

Pytam, gdyż w niemczech regulranie mam problemy (niezależnie od banku. Próbowałam już Maestro BGŻu, KB i Vise Electron KB), w prawie wszystkich sklepach terminale nie są w stanie odczytać kart a pracownicy za ladą patrza się na karte z niedowierzeniem, bo nie jest to w ich oczach ani normalana karta kredytowa, ani normalna karta chipowa.

Chciałabym uniknąć podobnych sytuacji w Anglii, więc moja prośba, czy ktoś może się podzielić doświadczeniami?

Wszystko smiga az milo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2013 11:46 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Ostatni raz uzywalem Visa Elektron Inteligo w 2007 i wtedy chodzilo bez zarzutu. Tych kart chyba nie wklada do terminala, tylko 'skanuje' pasek magnetyczny i powinno byc ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2013 01:09 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 30
Cytuj:
Te, które wyglądają jak kredytowe, można nimi płacić w internecie, ale nie mają wypukłych cyferek, tylko nadrukowane

To dziwne, bo mam rachunek w wielu bankach i wszystkie debetówki(tak, to karty debetowe) mają litery wypukłe. Nie wypowiem się, ale jeśli już oszczędzić sobie problemów, to sądze, że najmniej będzie ich MasterCardami - wypukłe litery, pasek magnetyczny, chip i PayPass.

A przy okazji może warto od razu założyć sobie konto walutowe? Zyskujesz możliwość kupienia taniego funta w kantorach internetowych i odpadają opłaty za przewalutowanie płacąc kartą do ROR prowadzonego w PLN :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lut 2013 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Ja mam zwykłą debetówkę z mBanku z delfinkiem i płacę/wypłacam kasę nią zawsze, jak jestem za granicą. Sprawdzone i akceptowane w Wiedniu, Berlinie i Londynie. Do tego mam Mastercard prepaidówkę i to moim zdaniem złoty duet podróżnika :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2013 23:41 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
W zeszłym roku w Anglii miałam problem bo moja karta nie miała chipa. Zawsze przed zapłaceniem musiałam powiedzieć "it's a swipe card" no i wtedy zawsze wołali managera żeby sprawdził czy wszystko jest ok.... :) na szczęście po powrocie dostałam nową kartę z chipem i już żadnych problemów nie ma...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Ja swojego czasu miałem problem z zapłatą kartą Master Card Debit. Mimo tego, że w Tesco karta przeszła bez problemu to już w innym sklepie odrzucało transakcję. Różnica pomiędzy płatnościami wynosiła wtedy 10-15 minut. Pracownicy sprawdzili 3 krotnie i cały czas ta sama sytuacja. Sprawdzili dla pewności czy MC Debit jest obsługiwana i tak też było. Do tej pory nie wiem dlaczego tak się stało, że odrzucało transakcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2015 14:40 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
A jaką kartą korzystniej jest płacić w UK, Maestro czy Visą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2015 14:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli jest to karta w GBP, to wszystko jedno (chociaż może z minimalnie większym naciskiem na Visę). Jeśli jest to karta do konta w PLN, to zależy od banku

Ja jeszcze zauważyłem, że w t-mobile bankowym mając kartę w GBP właściwie zawsze karta mi przechodziła bez PINu, ale na podpis (mimo karty z chipem etc), czemu tak mogło być?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lis 2015 13:43 

Rejestracja: 13 Lis 2015
Posty: 17
czy ktos zakladal konto walutowe w jakims banku ktory mial korzystny spread? Czy mozna wtedy kupic GBP w kantorze walutowym i przelac je na konto walutowe czy trzeba wplacic pieniadze na te konto a bank przelicza je po swoim kursie? prosze o pomoc badz wskazanie linkow do przydatnych stron =) =)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lis 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Kilka banków i kantorów internetowych oferuje karty rozliczane w GBP. Rozejrzyj się po forum - jest wątek o najlepszej karcie dla podróżnika, jest też coś takiego: najlepsze-konto-do-platnosci-i-bankomatow-za-granica,181,19083.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lis 2015 00:25 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@xkatieangelx1
Sensownym połączeniem jest konto w banku t-mobile (prowadzonym przez Aliora) z kontem w kantorze Aliora. Przelewy przechodzą natychmiast, a wymiana walut jest po dobrym kursie. Oczywiście kurs będzie dużo gorszy, jeśli przelejesz sobie pieniądze między kontami w PLN i GBP z pominięciem kantoru.

Niezłym pomysłem jest też płacenie kartą Raiffeisen/Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group