Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lis 2015 15:07 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 10
Witam Was, jestem tu nowy, zaczynam także podróżowanie na własną rękę i nie za bardzo jestem zorientowany w mechanizmie opłat za rezerwację hotelu poprzez portale, zajmujące się rezerwacjami. Zarezerwowałem hotel w Japonii poprzez portal AGODA , gdzie w warunkach czytam, że mogę odwołać rezerwację bezpłatnie na jeden dzień przed zameldowaniem, a później ( tzn np w dniu rozpoczęcia rezerwacji ) zostanie pobrana opłata za jeden nocleg. Podobnie jest zresztą w przypadku, kiedy nie pojawię się w hotelu w ogóle. Przy rezerwacji podałem nr karty kredytowej wraz z numerem crv, rozumiem, że AGODA w dniu rezerwacji "ściągnie mi całą kwotę z karty. Pytam dlatego, ze nie chciałbym na miejscu w hotelu dowiedzieć się, że mam całość zapłacić, co wiąże się z wzięciem dodatkowej gotówki na wyjazd. Jednym słowem, pytanie jest takie - czy AGODA pobiera opłatę sama ( ściąga z karty ), czy też muszę płacić na miejscu? Sorki za tak banalne dla wielu pytanie, ale robię taką rezerwację po raz pierwszy i nie wiem, czy mam wziąć na tyle dużo kasy, żeby płacić na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 28 Lis 2015 15:19 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Jakie były warunki płatności - od razu to masz ściągnięte z kart, sprawdź sobie. W hotelu - hotel mógł zrobić tzw. preautoryzację, czyli blokadę na karcie jakiejś kwoty. Wtedy płacisz na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2015 15:29 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 10
mam opcję "zarezerwuj teraz, płać później" - rezerwacja jest dopiero na czerwiec 2016 , jak dotąd nic mi z konta nie ściągnęli ( mam tylko obawy bo podałem kod cvv czy jakoś tak - było to niezbędne przy rezerwacji) . Teraz nie wiem, czy ściągną mi kasę z karty dzień przed wyjazdem, czy będę musiał płacić na miejscu. Wydaje mi się , ze ściągną, ale o tym dowiem się w zasadzie w dniu wyjazdu ( chyba ) , a że lecę do Japonii, to dość średnio jest z zakupem jenów, stąd też ważna dla mnie informacja czy muszę na miejscu płacić za hotel w tej walucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lis 2015 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Czyli zapłacisz na miejscu.

Dane karty są na wypadek gdybyś miał się nie pojawić w hotelu. Mogą zrobić blokadę na karcie na dzień-kilka dni przed przyjazdem, ale nie muszą. I nie będzie to znaczyło od razu że pobiorą pieniądze.

BTW możesz przecież na miejscu zapłacić kartą i nie myśleć o tym ile gotówki brać.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lis 2015 15:49 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 10
podobno w Japonii nie wszędzie są akceptowane nasze karty, stąd problem. Muszę chyba wysłać maila do tego hotelu czy akceptują nasze karty. Mam tylko nadzieję, że nie zapłacę na miejscu w hotelu pełnej kwoty, a Agoda ściągnie mi także całą kwotę z konta, czyli , że nie zapłacę 2 razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lis 2015 18:01 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Generalnie w Japonii z Europejskimi kartami kredytowymi je bardzo słabo.
Uznają swoje i wystawione przez banki z USA.
Europa to loteria - trzeba to koniecznie sprawdzić wcześniej.
Podobnie niestety jest w NRD ;) głownie akceptują własny system EC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2015 12:09 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
kanapa napisał(a):
Generalnie w Japonii z Europejskimi kartami kredytowymi je bardzo słabo.
Uznają swoje i wystawione przez banki z USA.



Nie miałem żadnych problemów, ale używałem *debetowej* MasterCard. Teoretycznie możliwe, że kredytowe nie byłyby akceptowane w tych wszystkich miejscach, ale osobiście wątpię, że to aż taka różnica dla nich.

Inna sprawa, że w niektórych miejscach (niektóre hostele) akceptują tylko gotówkę…


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Gru 2015 00:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2015 17:53 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Kolega bywa w Japan i ma problem z bankomatami - info od niego.
Ja często jeżdzę do NRD i też mam stały problem z płaceniem Visa czy MasterCardem.
Mają własny system http://sandrascholz.natemat.pl/52869,w- ... -zaplacisz i nawet w dużych sieciowych sklepach jest Nur EC. :(
Omijają prawdopodobne w ten sposób haracz dla pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2015 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Co do Japonii trzeba po prostu wiedzieć gdzie wypłacać: sklepy 7-Eleven, albo poczty, tam europejskie karty chodzą, a dalej gotówką. Z płatnościami bezpośrednio kartą rzeczywiście bywa różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2015 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
Agoda sama pobierze Ci należność z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group