Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kapadocja
#1 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda transport do Kapadocji z Lotniska w Kayseri-ASR (co najlepiej, autobus/taxi i jaki koszt)

I praktyczne porady, co warto zobaczyć, gdzie wejść i gdzie spać :) ?

No i koszty, bilety wstępu, noclegu w Jaskini i lotu balonem!

Załącznik:
Kapadocja.jpg
Kapadocja.jpg [ 121.41 KiB | Obejrzany 7202 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kapadocja
#2 PostWysłany: 22 Lip 2015 11:33 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Rok temu płacilismy za autobus z Goreme na lotnisko w Kayseri 25 TL. Odjazdy były co 2 godziny.
Za lot balonem (w zalezności od ilości ludzi w koszu) ok. 120 EUR za osobę dorosłą
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#3 PostWysłany: 22 Lip 2015 11:42 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Ja bylam w Kapadocji rok temu. Byla to wycieczka zorganizowana z poludniowej Turcji z miejscowosci Side. Mimo ze to daleko i mielismy przewodnika i tak jestem zadowolona z atrakcji ktore widzielismy.

Jednak gdybym miala sie wybierac jeszcze raz (a napewno to zrobie przy okazji kolejnego pobytu w Turcji) zrobialabym to inaczej i wynajela auto. Moim zdaniem najlepszym miejscem na nocleg beda okolice miejscowosc Goreme. Mozna cos znalezc na booking.com.

Co do lotu balonem nam sie nie udalo. Mimo gotowosci o okolo 3 rano, i oczekiwaniu na pomysle wiatry do okolo 6, nic z tego nie wyszlo, balony nie dostaly pozwolenia. Lot mial kosztowac 100 euro od osoby przy 5 osobach i to juz po targowaniu. I znowu to najlepiej zalatwiac u miejscowych przewodnikow dzien wczesniej. Zainteresowanie bardzo duzo. Dlatego najlepiej to zrobic w pierwszy dzien, wtedy zostaja kolejne jakby cos nie wyszlo.

Co do atrakcji musze sobie przypomniec nazwy miejsc. Ale napewno warto zobaczyc doline golebi i milosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#4 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Również byłem w Kapadocji 4 lata temu - wycieczka fakultatywna podczas pobytu allinc w Turcji (zanim poznałem f4f :D).

Balony kosztowały 120€, ale tak jak pisze przedmówca - tutaj nie można być pewnym niczego.
Również w moim przypadku loty się nie odbyły, ze względu na wiatr... Było kilka godzin kombinowania, próby przewożenia sprzętu w inne miejsce itp. Ale nie wyszło i tak. Pieniądze oczywiście zwrócone od ręki, ale cały poranek zmarnowany.
Ładnie to wygląda na zdjęciach (które choćby wrzuciłeś) - ale trafić na taką pogodę, warunki i ilość balonów, to trzeba mieć duże szczęście :) Co oczywiście nie znaczy że nie warto próbować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#5 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:32 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
szymonpoznan1 napisał(a):
Balony kosztowały 120€, ale tak jak pisze przedmówca - tutaj nie można być pewnym niczego.
Również w moim przypadku loty się nie odbyły, ze względu na wiatr... Było kilka godzin kombinowania, próby przewożenia sprzętu w inne miejsce itp. Ale nie wyszło i tak. Pieniądze oczywiście zwrócone od ręki, ale cały poranek zmarnowany.
Ładnie to wygląda na zdjęciach (które choćby wrzuciłeś) - ale trafić na taką pogodę, warunki i ilość balonów, to trzeba mieć duże szczęście :) Co oczywiście nie znaczy że nie warto próbować ;)


Jak ja bylam tez pieniadze zwrocone od reki, cale te przygotowania jeszcze bardziej mnie nakrecily i teraz bardziej chce poleciec. W moim przypadku pogoda byla ladna jedynie ten wiatr ehh bylo bardzo duzo balonow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#6 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
My byliśmy w Kapadocji w tym roku w lutym. Pożyczaliśmy przez ECR samochód na lotnisku w Kayseri. Koszt to około 120zł. za dobę. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zwiedzenia Kapadocji bez samochodu. Przez 3 dni zrobiliśmy prawie 450km. To jest tak rozległy obszar, że bez samochodu zajęłoby nam to chyba z tydzień a i tak nigdy byśmy nie dotarli do miejsc w których byliśmy.
Karta wstępu, ważna przez 72h, daje wstęp do większości atrakcji Kapadocji (w tym 3 miasta podziemne) i kosztuje 45TL. Pojedynczy wstęp do każdej z atrakcji to 15-20 TL więc nie ma się nad czym zastanawiać.

Tak na szybko link do strony po turecku:

https://www.muze.gov.tr/tr/purchase?t=6

Kartę można kupić na miejscu w każdym z miejsc na które jest ważna, bez żadnych rezerwacji i kupowania przez internet.

W Goreme jest mnóstwo małych hotelików, wiele z nich oferuje noclegi w pokojach wykutych w skale - najtańsze w cenie ok. 100-120zł. za dwójkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#7 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@kendi
no to trochę słabo, bo samoloty już kupione i tylko 24h na miejscu jesteśmy :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#8 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:33 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
sobo napisał(a):
no to trochę słabo, bo samoloty już kupione i tylko 24h na miejscu jesteśmy :(


24h to malo ale zawsze cos zobaczysz. Moze akurat bedziesz mial szczescie z pogoda. Jesli Ci sie spodoba zawsze mozna wrocic. Ja napewno to zrobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#9 PostWysłany: 23 Lip 2015 08:09 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Myślałem że miałem pecha z pogodą w kapadocji jak nie udało się polecieć balonem ale widzę że to raczej norma.
Różnica jest taka, że nas próbowali prawie na siłę wysłać w chmury pomimo fatalnej pogody i w zasadzie braku szans na start.
Choć z Japończykami im się udało... Razem z Hiszpanami, którzy byli z nami w busie, patrzyliśmy na to wszystko co się dzieje z szeroko otwartymi oczami. Oczywiście kosztów nie ponieśliśmy ale był spory kwas...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#10 PostWysłany: 23 Lip 2015 10:00 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Będę w Kapadocji 26.08 - 31.08. Planowałem z lotniska w Kayseri do Goreme jechać busem 10e, ale widzę, że autobus z Kayseri tańszy. Będzie trzeba sprawdzić dojazd lotnisko - Kayseri. Planuję lot balonem i wyjście na Hasan Dagi (chyba raczej droga wycieczka z przewodnikiem, bo nie mogę znaleźć info o samodzielnym wejściu jakiegoś konkretnego; podobnie z Eryces Dagi).

Przy okazji był ktoś nad słonym jeziorem Tuz Gölü? Nie tak daleko od Kapadocji. Warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#11 PostWysłany: 23 Lip 2015 10:19 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Ja z kolei poszukuję wskazówek jak ugryźć Kapadocję w 10 godzin, z punktem startowym w porcie lotniczym Nevsehir-Kapadocja (NAV). Ktoś przerabiał? Na stronie lotniska nie ma żadnych informacji na temat publicznego transportu do Goreme lub chociaż Nevsehir.

Czy ktoś był/planuje być tam zimą? Ja się wybieram 1 stycznia :geek: Z tego co wyczytałem na anglojęzycznych blogach warto, bo zimą w Kapadocji też jest pięknie. Tylko czy 1 stycznia to w Turcji nie jakieś święto, kiedy zwiedzanie byłoby utrudnione?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#12 PostWysłany: 23 Lip 2015 11:24 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Wintermute napisał(a):
Myślałem że miałem pecha z pogodą w kapadocji jak nie udało się polecieć balonem ale widzę że to raczej norma.
Różnica jest taka, że nas próbowali prawie na siłę wysłać w chmury pomimo fatalnej pogody i w zasadzie braku szans na start.
Choć z Japończykami im się udało... Razem z Hiszpanami, którzy byli z nami w busie, patrzyliśmy na to wszystko co się dzieje z szeroko otwartymi oczami. Oczywiście kosztów nie ponieśliśmy ale był spory kwas...


To dziwne a kiedy byles? U mnie bylo odwrotnie. Zalezalo im, co nie dziwi bo stracili tysiace. Ale nic na sile. I tego dnia zaden balon nie polecial. Powiedzieli ze jesli zobaczymy jakis balon to znaczy ze ktos na wlasna reke leci bo zgody wydaje ministerstwo transportu i jak daje to wszystkim. A ze nie chce dopuscic do sytuacji z Egiptu to jest to tam dosc dobrze regulowane. Ciagle byli na telefonie z ludzmi od pogody i jak nam powiedzieli z misterstwem. Nie wiem ile w tym prawdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#13 PostWysłany: 23 Lip 2015 11:50 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
No to już było ładnych parę lat temu (chyba 7) więc zakładam że w kwestii procedur coś się mogło pozmieniać. Szczególnie po pamiętnym wypadku w Egipcie. Niezmienna jest natomiast chęć zysku i próby wyciskania z turystów kasy ile się da...
Trzeba zawsze być przygotowanym na różne sytuacje i asertywnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#14 PostWysłany: 26 Lip 2015 19:05 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ja również byłem 4 lata temu w maju. Pogoda była wyśmienita i balony wystartowały. Do dziś żałuję, że nie polecieliśmy. Wówczas koszt to było 100 EUR.
Nie sądziłem że może być opcja że nie da się polecieć. Tym bardziej żałuję że się nie zdecydowaliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#15 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:02 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
J29 napisał(a):
Ja z kolei poszukuję wskazówek jak ugryźć Kapadocję w 10 godzin, z punktem startowym w porcie lotniczym Nevsehir-Kapadocja (NAV). Ktoś przerabiał? Na stronie lotniska nie ma żadnych informacji na temat publicznego transportu do Goreme lub chociaż Nevsehir.

Czy ktoś był/planuje być tam zimą? Ja się wybieram 1 stycznia :geek: Z tego co wyczytałem na anglojęzycznych blogach warto, bo zimą w Kapadocji też jest pięknie. Tylko czy 1 stycznia to w Turcji nie jakieś święto, kiedy zwiedzanie byłoby utrudnione?

Byłem zimą kilka dni. Mimo dużych opadow śniegu i mrozu można było wszystko zwiedzić. Balony zimą nistety nie latają.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#16 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
mógłby ktoś powiedzieć o samej Kapadocji, gdzie dokładnie jest wejście... albo gdzie zacząć zwiedzać :D
+ gdzieś jakiś w miarę blisko tego wejścia parking, bo musimy gdzieś ten latający dywan zaparkować.
(mapka bardzo mile widziana :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#17 PostWysłany: 23 Lis 2015 16:30 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Byłam w Kapadocji trzy dni,samodzielny wyjazd połączony ze Stambułem.
Noclegi (polecam) w Goreme-
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... docia.html
Super klimat,pyszne sniadania,wifi dzialalo.
Z hotelu na piechote doszłysmy do Muzeum na powietrzu-
http://www.firkowski.com/besteurope/Tur ... ery=page_1
Po zwiedzeniu muzeum idąc gdzie nogi poniosą (ale nie tracąc z oczu wsi) doszłyśmy na jej skraj i tam widząc restaurację zaszłysmy.
Byłyśmy w raju:)Do dziś pamiętam te smaki.
Nazwy nie pamiętam.
Lot balonem zaliczony,piękna pogoda i wspaniałe widoki.
Na koniec po wylądowaniu,czekał szampan,kieliszki i tzw. certyfikaty;)
Odbyłysmy też całodniową wycieczkę autokarową po Kapadocji -spacer Wawązem Ihlary,jakieś wsie i podziemne kościoły.
Wsie tradycyjne,bardzo podobał mi się ich klimat,czas tam jakby się zatrzymał.
Cen nie pamiętam,bo wykupiłyśmy w pakiecie całość w Stambule.
Dolot do Kaiseri Pegasusem.
Marzy mi się powrót na dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#18 PostWysłany: 24 Lis 2015 03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
@sobo

Kapadocja to duuuży teren, tam nie ma wejścia- jednego ;) Parking bez problemu znajdziesz w każdej dolinie i przy zwiedzanym obiekcie.
Nie wiem gdzie masz nocleg i o której będziesz na miejscu, ale propozycja moja jest taka:

https://goo.gl/maps/72fGKVtge8r

Dojazd ww. trasą do muzeum w Goreme zajmie ok 3:30h, z szybkimi zdjęciami po drodze. Ewentualnie w Cavusin, można odpuścić to gdzie jest zaznaczona droga "Vadiler Sk."

Ze względu na czas (bo normalnie polecałbym spacer), dojazd do Doliny Miłości drogą utwardzoną (linia zielona) i dalej 100 m pieszo (linia czerwona). Jeśli warunki nie będą sprzyjające to można podziwiać dolinę z góry z parkingu (niebieskie kółko), ale trzeba jechać na około.

Załącznik:
walo.jpg
walo.jpg [ 213.8 KiB | Obejrzany 6482 razy ]


W Goreme polecam spacer uliczkami na zachód słońca na punkt widokowy
Jeśli wcześnie rano się nie będzie chciało iść, to można wjechać autem i oglądać balony.
Cafe Keyif jest OK.

Załącznik:
goreme.jpg
goreme.jpg [ 244.7 KiB | Obejrzany 6482 razy ]


Oczywiście obowiązkowo zamek w Uchisar, jakaś jeszcze dolina, no i inne ciekawe miejsca w pobliżu wg Ciebie i przewodnika.

Mapki:

http://naforum.zapodaj.net/854a3d23ba5f.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/2c93dc7d81db.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/ecc4f0095cd4.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/d7cfc0e7fa09.jpg.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#19 PostWysłany: 29 Lis 2015 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Dzięki wielkie za wskazówki, wiem że muszę tu wrócić bo na prawdę jest dużo do zobaczenia...

Widoczki baaardzo fajne, wszędzie praktycznie samochodem można dojechać :) . jest gdzie spacerować
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#20 PostWysłany: 29 Lis 2015 19:07 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
J29 napisał(a):
Ja z kolei poszukuję wskazówek jak ugryźć Kapadocję w 10 godzin, z punktem startowym w porcie lotniczym Nevsehir-Kapadocja (NAV). Ktoś przerabiał? Na stronie lotniska nie ma żadnych informacji na temat publicznego transportu do Goreme lub chociaż Nevsehir.

Czy ktoś był/planuje być tam zimą? Ja się wybieram 1 stycznia :geek: Z tego co wyczytałem na anglojęzycznych blogach warto, bo zimą w Kapadocji też jest pięknie. Tylko czy 1 stycznia to w Turcji nie jakieś święto, kiedy zwiedzanie byłoby utrudnione?


Z centrum Nevsehir do Goreme jeżdżą busy. Płaciliśmy pod koniec sierpnia 2015 4 LT bodjaże.
W Goreme widziałem busy jeżdżące na lotnisko w Nevsehir, więc na pewno też wracają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group