Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Antalya i okolice
#1 PostWysłany: 03 Lip 2021 19:20 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
To może od razu spytam jakie jeszcze ciekaew miejsca polecacie, do których można dość tanio dostać się z Antalyi. Głównie pod kątem widoków, natury, dobrego jedzenia, jakichś atrkacji, nie koniecznie zwiedzania zabytków. Myślałem nad Alanyą jeszcze. Za nieco ponad 30 zł można się tam dostać busem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje/lato: loty na Alaskę z Berlina od 2191 PLN. Wiele terminów Wakacje/lato: loty na Alaskę z Berlina od 2191 PLN. Wiele terminów
Lato w Grecji: all inclusive light w hotelu na Rodos za 2559 PLN. Wylot z Warszawy Lato w Grecji: all inclusive light w hotelu na Rodos za 2559 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 03 Lip 2021 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5639
HON fly4free
Dookoła masz mnóstwo rzymskich miast: Perge, Aspendos, Side, Termessos. Do Perge dostaniesz się tramwajem. Przystanek, na którym wysiadasz to Aksu 1 (kierunek Expo) . Polecam tanie loty krajowe SunExpress za około 15 EUR do Izmiru. W okolicach: Efez. W drodze powrotnej Pamukkale. W tej części Turcji, co zrozumiałe, królują zabytki grecko-rzymskie. W okolicach Kusadasi z kolei, czyli około 100 km od Izmiru, jest Park Narodowy z fajną kamienistą plażą i punktami widokowymi. Warto! (Milli Parki, to tutejsza nazwa). Dojedziesz z Kusadasi za 11 TRY. Wstęp 10 TRY. Dziki, całe rodzinki chodzą sobie pomiędzy odpoczywającymi, głównie lokalsami. :mrgreen:
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda, WKS | | Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, Panama + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2021 23:54 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1382
srebrny
@pazday koledzy udzielili Ci dobrych rad, miło kliknąć lubię to i/lub pomógł.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#4 PostWysłany: 10 Lip 2021 15:46 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Zastanawiam się jeszcze nad Stambułem. Jak najlepiej i w miarę tanio dostać się tam z Antalyi? Samolotem do Izmiru za 15 euro i stamtąd do Stambułu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#5 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23145
Samolotem AYT-IST. Chociaż bym zostawił Stambuł na inny wyjazd, bo samo miasto potrzebuje 3-4 dni. Lepiej do Izmiru polecieć i okolice zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#6 PostWysłany: 10 Lip 2021 17:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8213
HON fly4free
Alternatywnie można też do Kapadocji polecieć (Kayseri) zamiast Izmiru.
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#7 PostWysłany: 10 Lip 2021 22:14 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1382
srebrny
Dzisiaj leciałam z Antalyi do Kayseri, sunexpress.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#8 PostWysłany: 10 Lip 2021 22:26 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Zeus napisał(a):
Chociaż bym zostawił Stambuł na inny wyjazd, bo samo miasto potrzebuje 3-4 dni. Lepiej do Izmiru polecieć i okolice zrobić.

Czy w Izmirze i okolicach jest coś specjalnie ciekawego do zobaczenia oprócz zabytków? Generalnie jestem typem człowieka, którego zabytki raczej średnio pociągają. Tzn. bardzo chętnie zobaczyłbym np. Hagie Sophie, tak samo jak chętnie wdrapałem się w Atenach na wzgórze, żeby stanąć obok Akropolu, natomiast nie przepadam za chodzeniem po wszystkich możliwych obiektach, które mają jakieś tam historyczne znaczenie i zaglądaniem do każdego starego kościoła, czy meczetu.
Myślałem o Stambule, bo to miasto wyjątkowe, w którym wystarczy być, żeby poczuć ten wyjątkowy klimat (a przynajmniej tak mi się wydaje :P). Myślę, że 3 dni spokojnie by mi wystarczyły, żeby zaliczyć podstawowe atrakcje i nasiąknąć klimatem Stambułu, a do Turcji lecę na 7 dni.
Co do Kapadocji. Z tego co widziałem na youtube, Kapadocja i okolice są super do zwiedzania autem. Niestety z tego co widzę loty z Antalyi do Kayseri w sierpniu kosztują ponad 400 zł (w obie strony) - to już trochę przekracza mój budżet.
Pytanie gdzie warto w rozsądnej cenie jechać/lecieć z Antalyi, jeśli nie bierzemy pod uwagę zabytków. Natomiast bardzo interesują mnie na penwo piękne widoki, plaże, jakieś specyficzne miejsca, zarówno te związane z naturą jak i miejskie i przeróżne atrakcje... Izmir i okolice? Alanya?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#9 PostWysłany: 10 Lip 2021 22:45 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1382
srebrny
Ja po 2 dniach z radością opuściłam Antalye 😉 temperatura, wilgotnośc, tłum ludzi. W końcu odpoczywam.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#10 PostWysłany: 07 Sie 2021 01:24 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Hej. Będę jechał autem z Antalyi do Fethyie wybrzeżem. Orientujecie się czy są jakieś ciekawe miejsca po drodze, żeby się zatrzymać i pooglądać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#11 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1152
Loty: 403
Kilometry: 439 891
niebieski
Polecam Tünektepe teleferik - kolej linowa na granicy miasta na górę o wysokości 600 metrów. Świetne widoki, kolejka niedroga, a restauracja u góry śmiesznie tania. Do tego kilkaset metrów od dolnej stacji kolejki znajduje się niezła plaża, obok której jest wielkie pole grillowo-piknikowe. Okolica typowo pod wypoczynek dla Turków, dlatego wszędzie tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2024 16:06 

Rejestracja: 22 Kwi 2024
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
Może są osoby doskonale kojarzące centrum lub stare miasto w Antalyi i potrafią wskazać działające codziennie bazary owocowo-warzywne? I jeszcze jedna kwestia. 1 maja to w Turcji dzień świąteczny. Czy w tym dniu zamknięte są tylko urzędy państwowe i szkoły czy także sklepy? Nie pytam o uliczny fast-food. Pozdrawiam :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#13 PostWysłany: 08 Maj 2024 11:57 

Rejestracja: 22 Kwi 2024
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
Sam sobie odpowiem :lol: i może komuś się przyda. W piątki zamykają kilka ulic, ok 5 min marszu od MarkAlanya w kierunku najbliższego meczetu , dobrze widzialnego dla stojących przy tym Centrum Handlowym gdzie rozlokowują się dziesiątki straganów z warzywami i owocami i jak mi średnio wyszło 1/3 ceny z supermarketów typu Migros czy insze SOK. Poza tym sery , mięso i oczywiście ciuchy 1/2 ceny tych samych na Old Bazaar. Polecam :P
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#14 PostWysłany: 08 Maj 2024 12:59 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1805
niebieski
@Monaco2011

Mozesz wrzucic mapke?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#15 PostWysłany: 08 Maj 2024 13:53 

Rejestracja: 22 Kwi 2024
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
-- 08 Maj 2024 13:49 --

W Antalya są problemy a przynajmniej dla mnie z odczytem na ulicach ich nazw. Mieszkałem przy placu Republiki ok 200m od Mariny . Sht.Binbasi Cengiz Toytunc Cd.
Taka długaaa nazwa i do tego długaa ulica :lol: Jak spojrzysz na googlemaps to idąc do MarkAlanya(centrum handlowe najpopularniejsze) musisz przejść obok pieknego meczetu z wysoką kopułą i dlatego dobrze widocznego. Tam zamykają kilka ulic na czas bazaru czyli od rana do zmroku i trudno nie trafić. Urokliwe targowisko i do tego te ceny :P Dziwne bo szukałem info w przewodnikach i nigdzie nie wspominają o tym. O wielu poza Antalyą ale nie o tym .

-- 08 Maj 2024 13:53 --

I jeszcze jedno. Wczoraj wróciłem z Antalya więc jak ktoś potrzebuje świeże info na różne tematy związane z tym miastem to odpowiem. Przejazdy z lotniska , ceny taxi w obrębie miasta, ceny na Old Bazaar itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#16 PostWysłany: 08 Maj 2024 16:45 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 688
niebieski
Monaco2011 napisał(a):
-- 08 Maj 2024 13:49 --

W Antalya są problemy a przynajmniej dla mnie z odczytem na ulicach ich nazw...

To może byś podał współrzędne GPS tego bazaru albo link, np. do map Google?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#17 PostWysłany: 08 Maj 2024 16:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23145
Prawdopodobnie Cuma pazarı

https://maps.app.goo.gl/994hpAWhX9M7dAo78
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antalya i okolice
#18 PostWysłany: 08 Maj 2024 17:02 

Rejestracja: 22 Kwi 2024
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
Dokładnie Zeus to zaprezentował. To są także uliczki wokół tego głównego pkt. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group