Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plantacje herbaty
#1 PostWysłany: 27 Lut 2022 13:41 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Jakie plantacje herbaty polecacie do zwiedzania? Szukam czegoś w okolicy Ella. Dobre opinie ma Halpewatte Tea Factory. Polecacie coś innego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#2 PostWysłany: 27 Lut 2022 16:42 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Jeśli chodzi o plantacje to polecam Lipton's Seat w Haputale. Wzgórza i krzewy herbaty razem robią bardzo dobre wrażenie. To jakieś 1,5 godziny od Elli. Dodatkowo można zwiedzić też fabrykę herbaty - Dambatenne. Obie są płatną atrakcją.

W Kandy jeszcze trochę oglądaliśmy plantacji, ale tam już na dziko totalnie. Prawdę mówiąc idąc na Mały Szczyt Adama w Elli także się mija jakieś plantacje, acz niewielkie.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#3 PostWysłany: 27 Lut 2022 17:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
A Dambatenne to spoko? W necie opinie że produkują tania herbatę i nawet nie ma degustacji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#4 PostWysłany: 27 Lut 2022 18:03 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Degustacji nie było fakt. Reszta ok, do zobaczenia, by wyrobić sobie zdanie. Prawdę mówiąc dla nas był to dodatek do Lipton's Seat.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#5 PostWysłany: 17 Lut 2024 16:05 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 24
maxima napisał(a):
Jakie plantacje herbaty polecacie do zwiedzania? Szukam czegoś w okolicy Ella. Dobre opinie ma Halpewatte Tea Factory. Polecacie coś innego?

Byłem dziś w Halpewatte. Bardzo ciekawy pokaz, mimo, że maszyny były wyłączne i nie było pracy (sobota około 16) to Pan który mnie oprowadzał starał się, włączał maszyny na kilkadziesiat sekund żebym mógł zobaczyć jak one działają. Po wszystkim była degustacja 5 rodzajów herbaty. Na miejscu można zakupić herbatę z tej fabryki, z ich logo. Ogólnie ich brand to kilka % suszu którą produkują, resztę sprzedają różnym międzynarodowym firmom.
Polecam wybrać się tam w tygodniu, gdy praca wre i można zobaczyć wszystko na żywo. Jeżeli ktoś będzie się wybierać w sobotę - pójdzcie tam z rana - czasami wtedy też fabryka pracuje jak jest sezon i jest taka potrzeba. Jak ja byłem to np. rano fabryka pracowała, więc w suszarni było nadal gorąco a w sortowni unosił się zapach herbaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#6 PostWysłany: 17 Lut 2024 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
A ja dzisiaj byłem w Dambatenne i jak dla mnie Ok . Oprócz nas była jeszcze jedna para i Pan oprowadził nas po całej fabryce. Wszystko czynne na pełnych obrotach a degustacja rzeczywiście słaba bo herbata zimna . Ale chcieliśmy zobaczyć jak wyglada cała produkcja i to nam wystarczyło .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#7 PostWysłany: 17 Lut 2024 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 76
Też polecam Uva Halpewatte jeśli chodzi o oprowadzanie po fabryce i wyjaśnienie procesu produkcji herbaty.

Lipton Seat, i całe okolice Haputale (choćby plantację Glenanore w drodze do Adisham Monastery albo nawet plantację Keliebedde wzdłuż torów) dla widoków i spacerowania po plantacjach herbaty.

Oraz Labookellie Tea Lounge/plantację Damro jeśli chodzi o degustację herbaty. Można tam spróbować m.in. golden tip i silver tip tea.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#8 PostWysłany: 17 Lut 2024 20:13 

Rejestracja: 20 Sty 2024
Posty: 21
Loty: 193
Kilometry: 430 530
Lipton Seat bardzo ciekawy, fajnie się jeździ tuk tukiem po tych krętych drogach. Można podpatrzeć kobiety przy pracy, nawet udało nam się być przy ważeniu herbaty w takim jakby "skupie". Tylko trzeba być najwcześniej jak się da bo potem coraz więcej odwiedzających się zjeżdża.
Jeśli chodzi o plantację to odwiedziliśmy tą firmy Damro, jednak darmowy tour trwał może z 10 minut, gdzie babeczka maszynowo strzelała wyuczoną regułką, potem degustacja przy sklepiku i zakupy oczywiście. Nie pojechałbym tam drugi raz ;)
_________________
Image
Pokazuję innym jak smakuje świat na https://www.szamane.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#9 PostWysłany: 17 Lut 2024 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 76
Co do Damro, to o oprowadzaniu nic nie wiem. Ja po prostu zatrzymałam się tam na herbatę w drodze do Kandy i w takiej formie mogę polecić, przede wszystkim ze względu na rodzaje herbaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plantacje herbaty
#10 PostWysłany: 18 Lut 2024 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Zdecydowanie polecam Ella Organic Tea Garden kilka kilometrów od Ella. Pan ma swoją uprawę herbaty, pokazuje całość produkcji i opisuje jak i prezentuje różnice pomiędzy różnymi rodzajami herbat i ich produkcją (czarna, zielona, biała), opowiada ciekawie i z pasją. Do tego można spróbować prawdziwej zielonej świeżej herbaty (zaparzone świeże liście) oraz kawy własnej produkcji. Oczywiście do spróbowania jest też każdy inny rodzaj herbat.
Właściciel oprowadza po ogrodzie, pokazuje uprawy lokalnych roślin w bardzo ciekawy sposób. Prezentacja jest w małych grupach i z tego co pamiętam kosztowała 3000 rupii za osobę. Zupełnie inne doświadczenie niż szybka prezentacja w fabryce przemysłowej herbaty.

https://maps.app.goo.gl/sPFHdXAX59oEJXr8A
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group