Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2016 19:51 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Witajcie,

Wybiermy się w 6 osób, w tym 2,5 letnie dziecko na 10 dni na Kubę (lotnisko w Hawanie)

Plan na te 10 dni to kolejno:
1. Hawana 3 dni
2. Playa Giron 3 dni
3. Trinidad 3 dni
4. Hawana z postojem w Cienfuegos.

I teraz największa zagwozdka: czy Playa Giron jest warta odwiedzenia jeśli się nie nurkuje? Będziemy mieć tylko sprzęt do snoorkelingu a niedaleko Trinidad jest Playa Ancon

Czy nie lepszym (również w kontekście dziecka) rozwiązaniem jest opcja:
1. Hawana 3 dni
2. Cienfuegos 1 dzień
3. Trinidad 5 dni
4. Hawana 1 dzień.

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Lis 2016 20:16 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Nic nie piszesz, w jaki sposob bedziecie sie przemieszczac i gdzie spac? To moim zdaniem moze byc problemem przy podrozowaniu z maluchem. A jak sie przeziebi?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lis 2016 20:40 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Przemieszczać będziemy się viazulem. Noclegi w casas particulares,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lis 2016 21:18 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Jak viazul to radzę mieć coś ciepłego, klimatyzację zawsze ustawiają na mrożenie i o przeziębienie łatwo. W Playa Giron nie byłam, za to niedaleko w Playa Larga - tam polecam park narodowy, warto, tylko komary w ilościach nigdzie do tej pory nie spotykanych. Jak kto chce to i na krokodyla na obiad zjeść może.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lis 2016 21:27 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Tak myslalem- luz blues. Moim zdaniem to totalna nieodpowiedzialnosc. Ale niech, tam moze sie uda, tak ja paru innym blo/vlo/ggerom, ktorych relacje sa juz w sieci, latwe do odszukaniu. Gdybym musial taka pdroz popelnic to polecialbym z dobrym biurem do Varradero, zaliczyl wycieczke do Havany i to wszystko! Fajnie marzyc, ale glos rozsadku tez sie przyda. Good luck!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2016 21:49 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Varadero? Ten betonowy koszmarek z chyba najgorszymi plażami na Kubie? Nieee i jeszcze raz nie!

@chiniol jak na 10 dni to plan dobry, choć na snurkowaniu się nie znam, ale 9miejscówka w Playa Giron podobno ok. Pamiętajcie by do viazula nie tylko dla malucha mieć ciepłe ubranie ale i dla siebie, dobrze też mieć jakiś szal czy chustę na szyję czy nawet głowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lis 2016 22:08 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ja napisalem , co zrobilbym gdybym mial poleciec z 2,5 letnim maluchem na Kube! (o ile ktos by mnie przekonal do takiego pomyslu, bo sam raczej na to bym nie wpadl?)
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lis 2016 22:22 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
A, no to ok.
Tak jakby co, to chyba @chiniol wie gdzie jedzie i wie że dla tego 2,5 latka musi zabrać wszystko wszystko czego ten potrzebuje? Są sklepy dla turystów, ale zaopatrzenie w nich też takie sobie. W sklepach dla miejscowych nie ma nic. I to 'nic' oznacza kompletne nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Lis 2016 22:25 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
01ERES napisał(a):
Ja napisalem , co zrobilbym gdybym mial poleciec z 2,5 letnim maluchem na Kube!


Ok to już wszyscy wiemy, następnym razem staraj się odpowiadać na pytania, a nie moralizowaniu. Chętnie również poznam odpowiedz na te pytania i mam dość wujkow dobra rada wiedzących wszystko najlepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Lis 2016 22:27 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Każdy głos (również głos rozsądku) jest jak najbardziej porządany, dlatego chcemy maksymalnie skrócić ilość przejazdów.

Wychodzi więc podróż Hawana (2) - Trinidad (5) - Cienfuegos (2) - Hawana (2 noclegi).

Playe Giron sobie podarujemy, a znalazłem viazula z Trinidad na Cayo Santa Maria dla starszej części wycieczki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lis 2016 23:05 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
opo napisał(a):
01ERES napisał(a):
Ja napisalem , co zrobilbym gdybym mial poleciec z 2,5 letnim maluchem na Kube!


Ok to już wszyscy wiemy, następnym razem staraj się odpowiadać na pytania, a nie moralizowaniu. Chętnie również poznam odpowiedz na te pytania i mam dość wujkow dobra rada wiedzących wszystko najlepiej

Chcialem tylko doradzic, przepraszam, wlasnie zrozumialem swoj blad i nigdy to sie juz nie powtorzy, akurat madralo- tak sie sklada, ze moj Szczurek jest teraz w Trynidad!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lis 2016 23:32 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Nie rozumiem dlaczego dziecko miałoby być przeszkodą w podróżowaniu. Ludzie mają siedzieć w domu dopóki dziecko nie skończy 18 lat? Nigdy nie rozumiałam takich ludzi i uważam że są bardzo ograniczeni w swoim myśleniu. PS. My lecimy na Kubę w marcu, jeżeli wrócicie wcześniej to będę wdzięczna za wskazówki m.in. odnośnie casa particular:)
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Lis 2016 18:03 

Dokładnie! Nie rozumiem ludzi traktujących podróż z dziećmi w kategorii problemów. My lecimy w styczniu z 5-cio latkiem na tydzień do Hawany. Póki co nie mamy jeszcze konkretnych planów co zobaczymy poza miastem. Ale może bywalcy doradzą nam czy w okolicy Hawany (transport taxi) jest jakaś w miarę ok plaża?
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lis 2016 18:35 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Tak sobię myślę, że na to moralizatorstwo ma wpływ sam kraj. Dla tych co tam jeszcze nie byli: Kuba to nie kraj, w którym wystarczy kasa czy karta kredytowa. Pieniędzy możecie mieć aż nadto, tylko że kupno takich np pieluch jednorazowych może być problemem, tetrowe można wziąć ze sobą, ale trzeba być też nastawionym na ich ręczne pranie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Gru 2016 16:23 

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 26
Loty: 62
Kilometry: 118 979
Byłam na Kubie miesiąc temu, myślę że podróż na trasie Hawana-Trynidad i z powrotem to nie będzie duży problem :) Tylko jeżeli będziecie coś potrzebowali kupić dla dziecka już na Kubie, zaopatrzcie się we wszystko w Hawanie. W Trynidadzie nie widziałam żadnego normalnego w naszym rozumowaniu sklepu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group