Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Kwi 2013 08:12 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
@ Interfides & flus

może nie jest to taki głupi pomysł.
w jednym z odcinków serialu "Katastrofy w przestworzach" był pokazany przypadek, gdzie w samolocie zabrakło paliwa z powodu... zbyt dużej wagi pasażerów. przyczyną było to, że linia (amerykańska ;)) do obliczenie zużycia paliwa stosowała przelicznik bazujący na statystycznej średniej wadze człowieka - tyle, że sprzed iluś dziesięciu lat. w międzyczasie społeczeństwo się roztyło i średnia waga człowieka wzrosła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 03 Kwi 2013 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Z technicznego punktu widzenia to bardzo sprawiedliwe, z etycznego - już nie i w Europie oczywiście nie przejdzie.
Nawet taka Airasia nie stosuje kryteriów wagi/wzrostu a miałaby spore pole do popisu, bo Azjaci bywają sporo mniejsi.
Np. standardem na Filipinach jest układ siedzeń w autobusie 3+2 - to piąte siedzenie w rzędzie uzyskuje się, pomniejszając wielkość foteli do standardu "mini".

Swoją drogą gdyby coś takiego było, można byłoby spodziewać się fajnych kuponów zniżkowych, np. "Kupon dyskontowy na 20 kg masy ciała do wykorzystania w dowolnym locie Ryanair" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Kwi 2013 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Ja nigdzie nie napisałam, że wyższa cena biletów ma być 'karą' za otyłość, napisałam wprost: więcej ważysz, zużywasz więcej paliwa: płacisz więcej. I to jest uczciwe.

W pozostałych dziedzinach życia tak to działa i tam nie widzimy tego jako dyskryminacji.
- Mam długie włosy: płacę więcej za farbowanie (czy nawet strzyżenie)
- Wysocy panowie, którzy nie mają garniturów 'standardowych' i szyją na miarę i płacą więcej też to zaakceptowali
- Chodzę z koleżanką na zakupy, ja w rozmiarze M, ona XL i za taką samą bluzkę ja płacę 69zł, ona 89zł (w markowych sklepach) zdarza się często, że przy dużych rozmiarach cena rośnie.
- Wybieranie obrączek do ślubu: męska zawsze kosztuje więcej niż damska, bo obwód palca większy i więcej złota potrzebnego.

Więc uważam, że całkiem rozsądne jest, jeśli ktoś waży więcej (nie ważne z jakich powodów, czy duży wzrost, czy ciąża, czy otyłość, czy grube kości).. zużywa więcej paliwa na przelot to płaci więcej.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Kwi 2013 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
sylwia_pl napisał(a):
Ja nigdzie nie napisałam, że wyższa cena biletów ma być 'karą' za otyłość, napisałam wprost: więcej ważysz, zużywasz więcej paliwa: płacisz więcej. I to jest uczciwe.
...

jest to jasne jak słońce ale niestety nie dla wszystkich.
przecież zanim czy to samolot czy autobus i nawet rower ruszył przed siebie to ktoś musiał siedzieć nad kartka i liczyć jaki to to będzie miało udźwig i ile pociągnie. my tego nie czujemy na co dzień i już dawno zostaliśmy zwarzeni w głowach inżynierów... no i teraz wychodzi pomysł, że zamiast uśredniać po prostu można by zważyć. samolot przez to nie będzie miał innej konstrukcji ale będziemy mieli poczucie ze zapłaciliśmy sprawiedliwsza cenę.
tyle czy dla takiego poczucia chciałbym przychodzić np pol godziny wcześniej na lotnisko? wątpię!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Kwi 2013 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
hejka

No chyba to nie primaaprilisowy zart ze strony linii. Powoli widac zaczyna sie liczenie paliwa i oszczednosci :)
Ciekawe, jakby taka propozycje przyjeli Polacy ;))
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Kwi 2013 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
Ale wykrakałem...

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/sara ... kiem/zzpkn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group