Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: PL - DXB
#1 PostWysłany: 29 Sie 2019 21:30 

niebieski
  • KRK, KTW, RZE, WRO ew. PRG, BTS, VIE, TXL

Dokąd
  • DXB

Data wylotu
  • 26.01.2020

Data powrotu
  • 05.02.2020

Długość pobytu
  • 7-9 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 6

Sam znalazłem
  • KRK - DXB za ok. 1200 zł/os.

Dodatkowe informacje
  • Szukam lotu dla Dubaju dla 6 osób, w tym dwoje nastolatków, w terminie ferii krakowskich, czyli 25.01 - 9.02
    O cenach Wizzair z KTW nie ma co nawet wspominać, z Krakowa flydubai ma rozsądne ceny, ale średnie godziny lotów, no i to tania linia. Najlepiej dla nas byłoby znaleźć coś 'normalną' linią w podobnej cenie (a już idealnie szerokim kadłubem), nawet z przesiadką - typu: Turkish, KLM, Lufthansa, Emirates, może być ze stolic ościennych. UIA i Aeroflot wykluczam. Chodzi też o to, żeby przylot do Dubaju był w normalnych godzinach dziennych, powiedzmy między 10-17.
    Wiem, że marudzenie spore, ale może ktoś ma jakieś typy w podanych kryteriach? :)
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: PL - DXB
#2 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:01 
Awatar użytkownika

srebrny
Nastolatkowie w jakim wieku? Bo to jest ważne. ;)
oskiboski lubi ten post.

#3 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:05 
Awatar użytkownika

Loty: 63
Kilometry: 93 294
srebrny
Tu masz watek o lotach do Dubaju:
loty-do-dubaju,1612,142480&hilit=dubaju?start=20

Okres, w którym chcesz lecieć to sezon, więc normalnymi liniami ciężko będzie coś ciekawego i taniego znaleźć.

Mimo wszystko pomyśl o lotach np. przez Budapeszt albo przez inne lotnisko WizzAir - tak będzie wg mnie najtaniej.
 Relacje PM off
flus lubi ten post.

#4 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:06 

niebieski
Nie wiem czy to jest ważne, bo większość linii traktuje dzieci >12 lat jak dorosłych, ale ok - 14 i 17 lat
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Tylko to:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
flus lubi ten post.

#6 PostWysłany: 30 Sie 2019 06:12 

niebieski
Dzięki MTalma, niestety godzina przylotu do Dubaju dyskwalifkuje ten lot... Jest nawet gorzej niż przy flydubai z Krakowa.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 30 Sie 2019 06:34 
Awatar użytkownika

niebieski
Północ w Dubaju, to środek dnia :)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 30 Sie 2019 08:15 
Awatar użytkownika

srebrny
flus napisał(a):
Dzięki MTalma, niestety godzina przylotu do Dubaju dyskwalifkuje ten lot... Jest nawet gorzej niż przy flydubai z Krakowa.

No niestety nie da się tanio spełnić wszystkich wymogów. ;)

Poranne lądowania od 1800 PLN

#9 PostWysłany: 30 Sie 2019 08:30 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 399 636
złoty
@flus A tak naprawdę o co ci chodzi z tym lądowaniem w środku dnia? Bo nie chcesz chyba powiedzieć, że martwisz się, aby 14 i 17 latek nocki nie zarwali?;-) No i druga rzecz, czemu wykluczasz UIA i Aeroflot? Rusofobię masz, czy jak?
2 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:01 

niebieski
Koleżanko @elwirka - dokładnie. I uprzedzając kolejne pytanie: tak - z Revoluta również nie korzystam z tego samego powodu. ;) Wolę nawet sam więcej stracić, ale jedfnak dać zarobić Polakom lub przynajmniej zachodniemu kręgowi cywilizacyjnemu. Ale to moja własna fobia poparta jakąś tam rodzinną przeszłością historyczną i nie zamierzam tego bardziej rozwijać.

Co do przylotu, jeszcze nie wiem, czy hotel będzie w Dubaju czy np. 100-200 km od niego, więc wolałbym przylecieć o normalnej porze, ew. wypożyczyć samochody i spokojnie dojechać w godzinach wieczornych do hotelu, a nie lądować o północy i w hotelu zjawić się nad ranem. Szkoda nocki.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:10 
Awatar użytkownika

złoty
Czyli jednak zwykła maruda z ciebie. Lądowanie o północy, taksi, o 1 nad ranem jesteś w hotelu. Śpisz do oporu i ruszasz wypoczęty w miasto. Dla mnie opcja idealna. Natomiast nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że przylot w godzinach rannych do Dubaju łączy się z nocnym wylotem z Polski. Czyli jazda na lotnisko w nocy, drzemka w samolocie i przylatujesz rano wymiętoszony. Zameldowanie w hotelu możliwe od 14 czy 15ej, więc włóczysz się po mieście z bagażami. Marudzenie wlokących się za tobą nastolatków bardzo skutecznie uświadomi ci, że to jednak nie był najlepszy pomysł;-)
8 ludzi lubi ten post.

#12 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:33 
Awatar użytkownika

złoty
KRK-DXB czas lotu ok. 5 godzin a wymagania jak przy locie na księżyc
wąski kadłub, za późno, tania linia
masz bezpośrednio araba z KRK, korzystaj z tego póki Ci nie zlikwidowali połączenia
oczywiście możesz się kulać szerokim arbuzem LH kilkanaście godzin z przesiadkami i wylądować i tak w nocy za 2 razy większą kwotę :lol:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#13 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 64 876
niebieski
Jeszcze cos takiego poniżej... ale ta sama kwestia co poprzednicy... czy aby na pewno jest sie sens uzerac z takimi przesiadkami etc ;) Przy lotnisku DXB masz hotel Holiday Inn... Noc za 2os ze sniadaniami wychodzi ok 200zl (a mozna i taniej). Dojazd z Terminala to jedna stacja metra plus spacer 10 minut. Rozważ tą opcję i na spokojnie sobie ruszycie w dalszą podróż, niż cały dzień na wypruciu tylko dlatego, zeby byc o max 17 w Dubaju, czyli tak jak napisał ktoś wyżej, w PL musicie dużo wcześniej zacząć wyjazd.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez fluu, 30 Sie 2019 09:42, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
flus lubi ten post.

#14 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:37 

platynowy
nie wiem, który z warunków jest priorytetowy, ale jeśli niedogodność przesiadki i nocka w Budapeszcie na powrocie są mniej uciążliwe niż przylot po północy, to za ~1100 zł masz taką kombinację
Załącznik:
krk-bud-dwc.png
ale sam bym na to w ogóle nie spojrzał, mając w porównywalnej cenie lot bezpośredni...

Relacje PM off
MTalma lubi ten post.

#15 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:48 
Awatar użytkownika

złoty
Fly Dubai bezpośrednio z Krakowa przylatuje do Dubaju o 20:40. Wizzair bezpośrednio z Katowic o 21:25. Obydwa wyloty są w południe. I do tego z lotnisk, które wybrałeś jako pierwsze, czyli zapewne w pobliżu twego miejsca zamieszkania. Może jednak spróbuj przekonać się do "tanich" linii;-)

A! I nie wiem czy wiesz. Samoloty czasem się spóźniają. I mimo zapłacenia wyższej ceny, mimo niedogodności przesiadkowych i tak dolecisz w nocy;-)

Ostatnio edytowany przez elwirka, 30 Sie 2019 09:50, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
MTalma lubi ten post.

#16 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:49 
Awatar użytkownika

złoty
DY to "tania linia" poza tym zdaje się, że oni latają przez/nad terytorium Rosji więc dyskwalifikacja a W6 to "bydłowóz" :mrgreen:

swoją drogą fajny wątek, daje spore pole kreatywności w kategorii najdziwniejsze połączenie

ogłaszam konkurs
cena nie gra roli
ma być:
-szeroki kadłub
-przylot w godz. 10-17
-zero bydłowozów itp.
-żadnych rosyjskich i ukraińskich przewoźników, włącznie z omijaniem ich terytorium przez innych przewoźników

nagrody dla zwycięzcy konkursu nie przewidziano

Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Sie 2019 11:32, edytowano w sumie 1 raz
2w1
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
MartiJJ uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:52 
Awatar użytkownika

srebrny
Si, właśnie miałem to wrzucić:@fluu

KLM i AF nie latają wcześnie rano do DXB. Masz lądowanie w nocy, ale lecisz drimkiem. Taniej nie będzie. Ewentualnie to:

flus uważa post za pomocny.

#18 PostWysłany: 30 Sie 2019 09:57 

platynowy
@flus
już ostatnie słowo z mojej strony - mając takie połączenie, to twoje pytanie jest zwykłym zawracaniem głowy...
Załącznik:
krk-dxb.png

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#19 PostWysłany: 30 Sie 2019 10:00 

niebieski
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, a osobiste wycieczki radziłbym zachować dla siebie.
Myślę, że wątek można już z tego powodu zamknąć, być może za jakiś czas pochwalę się, na co się w końcu zdecydowałem, ale pewnie skończy się jednak na tym flydubai z KRK lub Turkishu z Pragi, bo jednak tam mi jest szybciej dojechać, a poza tym nastolatki ucieszą się z szerokiego kadłuba na drugim odcinku. No i przylot o 7 rano, a w Istambule można jeszcze coś zobaczyć przez parę godzin.
 Relacje PM off
MTalma lubi ten post.

#20 PostWysłany: 30 Sie 2019 10:00 
Awatar użytkownika

srebrny
@cypel

1 przesiadka wchodzi w grę?

Dorzucam Pragę, wchodzi każdy Twój termin w tej cenie od Smartwings.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot], Tweetmeme [Bot] oraz 15 gości