Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2015 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
W Polsce od siebie mogę zdecydowanie polecić markę Ursa Maior. Napotkałem to w Bieszczadach, ale można też dostać w sklepach piwnych w kilku miastach, albo zamówić tu http://ursamaior.pl/piwo/ . Mnie przypadł do gustu ten a. golden ale http://ursamaior.pl/piwo/piwo-ursa-snieg-na-beniowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Piwo w Polsce
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2015 21:39 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Może warto aby na forum pojawił się wątek, w którym użytkownicy mogliby dzielić się swoimi wrażeniami, opiniami, relacjami z odwiedzonych polskich browarów - zarówno tych mniejszych restauracyjnych ale tęż i większych rzemieślniczych czy regionalnych.

Jeżeli komuś spodoba się ten wątek to zachęcam do dyskusji i wymiany opinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Piwo w Polsce
#3 PostWysłany: 28 Wrz 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zapraszamy do działu Polska -> jedzenie, poszukaj też na naszym forum grupy Lager boys :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2015 19:22 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Forum nie znałem albo mam za mało postów żeby zobaczyć.
Nazwa kojarzy mi się z jakąś grupą kibicowską : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2015 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
A mi z klubem dla gejów :D Bez obrazy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2015 19:56 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
No dobra ale temat nie dotyczy tego forum Lager Boys a Piwa w Polsce i Fly4Free
Wracając do tematu
Piliście piwa z pierwszego rzemieślniczego browaru w moim rodzinnym Białymstoku?
Jeśli nie, to nic nie tracicie, nie polecam :)
Ich profil
http://www.ratebeer.com/brewers/browar- ... ger/23748/
Moje wrażenia
http://www.mynameisola.com/pl/city-brewery-gloger/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#7 PostWysłany: 29 Wrz 2015 20:19 

Koło Wrocławia leży małe miasto co się zowie Oława. Jakiś czas temu otwarto tam lokalny browar: https://www.facebook.com/BrowarPROBUS Uważam, że piwo jest niezłe i warte spróbowania. Niestety, na wynos nie chcą nalewać do butelek klientów i trzeba kupić dosyć drogie ichnie butelki 1.0L (chyba za 5zł za szkło).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#8 PostWysłany: 29 Wrz 2015 20:38 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czytałem albo oglądałem coś o tym browarze dla mnie to niestety drugi koniec świata : )
Napisz coś więcej czego próbowałeś co Ci się podobało. To browar restauracyjny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#9 PostWysłany: 30 Wrz 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Juve napisał(a):
A mi z klubem dla gejów :D Bez obrazy.


@kibek zajrzyj tu alko-turysci-lager-boys-temat-ogolny,248,58316&start=80 i może tu alko-turysci-lager-boys-wymiana-doswiadczen,18,58443

@Juve ja bym się wycofał z tych skojarzeń :twisted:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#10 PostWysłany: 30 Wrz 2015 12:08 

kibek napisał(a):
Napisz coś więcej czego próbowałeś co Ci się podobało. To browar restauracyjny?

Browar ma restaurację i hotel (jest na booking.com), chociaż podobno restauracja nie działa cały czas (info z FB). Piwa się zmieniają, ale zawsze jest jakieś ciemne, jakiś pils/lager i jakieś jeszcze. Ceny za browarek niezłe, coś koło 7zł za 0,5l. Niestety nie chcą nalewać do swoich butelek na drogę :D Trzeba kupić ich butelki które są dosyć drogie (chyba 5zł za litrową).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#11 PostWysłany: 30 Wrz 2015 12:32 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
(...)Niestety nie chcą nalewać do swoich butelek na drogę (...)
no właśnie do swoich chcą nalewać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#12 PostWysłany: 02 Paź 2015 18:29 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
To ja w ramach animacji tematu dorzucę coś z przeciwstawnej do Oławy strony Polski
Browar "Słodowy Dwór" z Harasimowicz
W tej chwili produkują do butelek na cały kraj
Ja polecam Mgły Pszeniczne
Moja relacja z browaru
http://www.mynameisola.com/pl/slodowy-d ... ze-poland/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#13 PostWysłany: 02 Paź 2015 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
We Wrocławiu jakiś czas temu otwarto Browar Stu Mostów. Na miejscu można co nieco obejrzeć (co jakiś czas jest możliwe zwiedzenie całości), zjeść i oczywiście wypić piwo - własnej produkcji i z zaprzyjaźnionych browarów. Osobiście męczy mnie ich styl promowania się w social media, a siedziba browaru jest mi bardzo nie po drodze (drugi koniec miasta, spory kawałek od centrum), ale piwo robią coraz lepsze. Preferuję AIPĘ i Strong Witbier z linii Salamander, dobry jest też Roggenbier z serii WRCLW. Dystrybuują się również do sklepów i lokalnych pubów.

Ponadto od jakiegoś czasu pub Włodkowica 21 kooperuje z Dr Brew, więc jeżeli ktoś jest fanem, to może spróbować ich stałego repertuaru i nowości. Niestety, przy okazji kooperacyjnego remontu zmieniono też wystrój i spieprzono kompletnie oświetlenie.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#14 PostWysłany: 02 Paź 2015 19:41 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
O Browarze 100mostów słyszałem ale w Białymstoku jest raczej niezdobywalny.
Doktorów jakoś nie darzę specjalna estymą, ich ostatnie single bardzo słabe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#15 PostWysłany: 02 Paź 2015 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Browar Stu Mostów polecam, choć jest on kawałek od centrum. Ale piwa mają całkiem dobre, miejsce przyjemne i można też coś przekąsić. Co do piw to mają i klasykę i nowofalowe style. Piwa dobre, ale na kolana mnie jeszcze nic nie rzuciło. Za to Włodkowica 21 ma bardzo kiepski klimat teraz po remoncie, widać że to było robione na szybko, tak aby się podpiać pod popularność piwnej rewolucji i wyszło dziwnie, nic tam do siebie nie pasuje, a jak byłem to na zdaje się 12 kranów mieli... 2 piwa z Dr Brew, a 2 inne krany w ogóle były puste. Także tego miejsca nie polecam, dużo lepiej udać się do jednego z kilku wartych polecenia multitapów będących w zasięgu 5 minut na nogach od Włodkowica 21.

Poza tym w rynku dopiero co otworzył się nowy browar restauracyjny Złoty Pies, ale niestety nie miałem jeszcze okazji zdegustować, ale to na pewno nowe warto uwagie miejsce na piwnej mapie Wrocławia.

Poza Złotym Psem są na rynku dwa sieciowe browary restauracyjne, czyli Spiż i Bierhalle. Spiż robi piwo na miejscu i ostatni pod wpływem piewnej rewolucji zaczęli też robić piwa nowofalowe, a nie właściwie tylko smakowe jak do niedawna. Bierhalle zdaje się ma piwo wożone z Katowic, bo na miejscu nie robią, style główne klasyczne niemieckie, czyli Alt Bier, Marcowe (oktoberfest), pszeniczne itp. itd. Bierhalle lubię, Spiża raczej nie, ale będę się musiał wybrać przetestować ich nowe wynalazki.

Z innych okolicznych browarów to w Rudawach Janowickichm, koło Jeleniej Góry otworzył się browar Miedzianka, nawiązujący do będącego w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu browaru, zresztą stąd podobna wywodzą się piwowarzy o nazwisko Spiż. Zresztą historia Miedzianki jest dłuższa i ciekawsza, napisał o niej książkę Filip Springer, tytuł po prostu Miedzianka. Piwo dobre, z tego co wiem dostępne nawet w ogólnopolskiej dystrybucji, są też miejsca noclegowe. Piwa trochę wymykają się standardowym stylom, ale jest coś Pilsowatego, jest coś nowofalowege i jest ciemna pszenica trochę w kierunku grodziskim. Warto spróbować, bo jak pisałem wymyka się to trochę tradycyjnym stylom. To jest dobre miejsce, aby wyskoczyć na weekend w fajne, lekkie i ładne górki, wypić ciekawe piwo, przenocować w ładnym i ciekawym obiekcie i zainteresować się historią miejsca.

Z kolei jadąc w drugą stronę, dalej za Oławę dojeżdżamy do Opola i przy obwodnicy miasta jest browar restauracyjny Słociak, jest też hotel (nota 9 na bookingu). Piwo dobre, w normalnej ofercie klasyka (koźlak, pszenica, lager, miodowe), ale zawsze jest coś sezonowego (był porter, stout, witbier i marcowe, czyli oktoberfest). Dobre miejsce i do zjedzenie i do wypicia i do noclegu. Choć przypominam, że przy obwodnicy czyli daleko od centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#16 PostWysłany: 02 Paź 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
To jeszcze może dopiszę dwa zdania o moim najnowszym odkryciu - piwie od Browaru Trzech Kumpli. Browar restauracyjny, warzą w Trzech Koronach w Nowym Sączu i wysyłają w Polskę, do pubów i sklepów. Jeżeli kiedykolwiek traficie gdzieś na ich IPA (sprzedawaną pod nazwą PanIPAni), spróbujcie koniecznie. To była najlepsza IPA w moim życiu, a trochę ich już było ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#17 PostWysłany: 02 Paź 2015 21:54 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Piłem PaniPani, do chyba Triple albo Imperialna IPA?
Sprzedawana w małych 0,3 buteleczkach, piłem ją świeża dla mnie była za ciężka na lato.
Myślę, ze teraz byłby doskonała. Oni dalej to warzą? Może sobie sięgnę na zimowe wieczory
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#18 PostWysłany: 02 Paź 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Z rozmowy z właścielem na fb wiem, że warzą na bieżąco wszystkie swoje piwa dotychczasowe. Niestety, w stosunkowo małych ilościach, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem. Ostatnio nie załapałam się na wrocławski rzut w butelkach, czekam na info o kolejnym.
Co do stylu, to jest to Wheat Indian Pale Ale czyli skrzyżowanie IPA z witbierem :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#19 PostWysłany: 02 Paź 2015 23:00 

W Browarze 100 Mostów jeszcze nie byłem :D Mi tam wszędzie we Wro blisko, a jednak nie trafiło mi się tam zajść. Powracając do Probusa z Oławy (jutro zdam na świeżo co tam teraz warzą), będzie on dostępny podczas Jarmarku Jadwiżańskiego w Leśnicy/ Zameczek. To jest Wrocław (już) i z tego miejsca wykluł się Festiwal Dobrego Piwa :) A odnośnie Spiża i Bierhale... Do tego pierwszego zawsze zabierało się gości z tak zwanego zachodu, coby im pokazać, że my nie ruskie i swoje piwo ważymy. Ale dzisiaj, jeden i drugi lokal jest na poziom koncerniaków, więc nie ma sensu. Są już malutkie browary, które ważą lepsze piwo.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo w Polsce
#20 PostWysłany: 02 Paź 2015 23:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Akurat w pilsie i pszenicy Bierhalle raczej nie ma się czego wstydzić, małe browary raczej te style odpuszczają, a już znaleźć dobrego polskiego pilsa to jest nie lada sztuka ;) Spiża we Wrocławiu zawsze sobie odpuszczałem, zwłaszcza po tym jak się dowiedziałem że maja w zwyczaju serwować gościom zlewki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group