Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#21 PostWysłany: 03 Paź 2021 12:44 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Dzieki

Tak naprawde to mam tylko 6.5 dnia, bo niestety tak corendopn ma loty, wiec do Mardin chyba nie zdazymy.
Ale to nie pierwszy i nie ostatni raz w Turcji, wiec co sie odwlecze ...

Rozumiem ze Hasankeyf Erdogan juz utopil? Kurcze, chyba nie zdazylam.
Sprawdze ten Eufrat, moze damy rade wcisnac.
Generalnie chcemy wypozyczyc w Antep auto na kilka dni zeby dojechac spokojnie do Nemrut i Urfy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#22 PostWysłany: 03 Paź 2021 13:07 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Gaziantep - mnie nie zachwycił
Urfa to 3-4 godz. max, Nemrut Dagi - 1 dzień z dojazdem
Eufrat - pól dnia (poza rejsem nic tam nie ma)

Zależy od Waszego tempa, ale wg mnie bez problemu znajdziecie czas na Mardin. Nie znając godzin przylotu/odlotu zrobiłbym tak:

1. dzień Gaziantep - przylot, przejazd do Mardin
2. dzień Mardin
3. dzień Mardin (wyjazd rano) - Urfa - Nemrut (zachód)
4. dzień Nemrut (wschód) - przejazd do Halfeti
5. dzień Halfeti (rejs) - Gaziantep
6. dzień Gaziantep, wylot

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#23 PostWysłany: 04 Paź 2021 14:27 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@sofizmat jak będziesz miał auto, to warto zajrzeć do mruin zamku Hasankeyf (Hasankeyf Ic Kale), są po drugiej zbiornika wodnego od nowego Hasankeyf. Droga nie wygląda zachęcająco, ale moim zdaniem warto.

Poza tym, oprócz Mardin, Urfy, Nemrut Dagi w okolicach warto zobaczyć Midyat i monastyr Mor Gabriel, Darra, Harran, Diyarbakir z jego czarnymi murami...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#24 PostWysłany: 04 Paź 2021 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
W okolicach Gaziantepu masz Gobekli Tepe - obowiązkowo.
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#25 PostWysłany: 04 Paź 2021 16:09 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Czy rzeczywiście obowiązkowo ? Co kto lubi... Do mnie takie miejsca nie przemawiają..
Poza tym Sofizmat podróżuje z 10-letnim dzieckiem, dla takiego szkraba pozostałości archeologiczne to nuuuuuuda.
Urfa, Mardin, Nemrut Dagi, rejs po Eufracie to konkrety, a tu... Dla fascynatów i miłośników kamieni, z całym dla nich szacunkiem.

Co innego (wspomniany przez Novart) monastyr Mor Gabriel - perełka, tyle, że kolejne kilkadziesiąt km na wschód, dlatego nie proponowałem.

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 10 Paź 2021 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 117
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Mamy zaplanowany 14 dniowy urlop w Turcji na początku listopada i chcielibyśmy zwiedzić wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju. Jestem na etapie planowania wyjazdu i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc osób, które mają doświadczenie z tego kraju i będą w stanie coś podpowiedzieć. Będzie to nasza pierwsza wizyta w Turcji. Nie planujemy wypożyczać auta.

1. Lądujemy w Antalyi 06.11 i planujemy od razu przesiąść się w lot do Stambułu gdzie wstępnie spędzamy końcówkę dnia, potencjalny wylot w następne miejsce to 10.11 lub 11.11 - czyli 3 dni + wieczór lub 4 dni + wieczór (w tym czasie chcielibyśmy zwiedzić najważniejsze atrakcje Stambułu i chłonąć atmosferę miasta).

2. 10.11 / 11.11 - przelot do Kusadasi/Denizli/Izmiru/? - tutaj generalnie mam największy problem, bo chcielibyśmy zwiedzić Pamukkale i Efez.
* Lot do Denizli jest np. 11.11 godz. 8:00 rano więc jesteśmy na 9:00 na lotnisku, a potem musielibyśmy jechać shuttle busem za 10 EUR pax do Pamukkale (zdecydowanie najbliższa opcja), a potem najprawdopodobniej busem do Kusadasi, następny dzień Efez (ew. + 1 dzień na plażę).
* Przylatując do Kusadasi mamy blisko Efez i wg. google maps około 3h drogi w jedną stronę do Pamukkale - pytanie najważniejsze czy w listopadzie będą jeździły jakiekolwiek busy stamtąd do Pamukkale i jaki to mniej więcej koszt? Tutaj też jest piaszczysta plaża na której moglibyśmy zrobić sobie dodatkowy jeden dzień na odpoczynek i leżenie na plaży o ile pogoda by na to pozwoliła.
* Izmir osobiście z przeczytanych opinii na forum jakoś mnie nie pociąga i raczej te opcje odrzucam, bo logistycznie chyba najgorsza opcja.

3. około 14.11 - przelot do Kayseri i przejazd do Goreme - tutaj myślę, że warto byłoby spędzić przynajmniej 2-3 noce, chcielibyśmy skorzystać z niskich cen przelotów balonami o których wspominali ludzie ostatnimi czasy w ostatnich wpisach (ok. 50-60 EUR), ale wolałbym dmuchać na zimne i dać sobie parę noclegów żeby warunki do lotu balonem były sprzyjające (fajnie byłoby też zobaczyć start balonów z perspektywy widza). Oprócz tych poranków myślę, że czas zagospodaruje się na resztę atrakcji jak Goreme Open Air Museum, Doliny, Podziemne Miasta - tutaj pytanie czy do takiego rodzaju atrakcji da się dostać busami z Goreme czy trzeba dogadywać się z prywatnym kierowcom lub brać taxi?

4. około 17.11 - wylot z Kayseri do Antalyi - tam ewentualnie przejazd do jakiegoś miasta obok, które ma najlepszą plażę. Zdaję sobie sprawę, że z tą plażą to może być różnie, bo w listopadzie pogoda może być bardzo różna - 20.11 mamy wylot z samego rana więc 19.11 musimy być na pewno w Antalyi.

Tak jak widzicie na razie jest to na razie plan ramowy, ale zastanawiam się jak można byłoby to ułożyć w taki sposób, żeby jak najwięcej zobaczyć i być jak najbardziej zadowolonym. Fajnie byłoby również wygospodarować 2-3 dni z tego planu na odpoczynek żeby się nie zamęczyć podróżami. Ankarę odpuszczam, wschodnia Turcja to też nie nasze klimaty. Jeśli mielibyście chwilę czasu żeby doradzić i zaproponować coś ciekawego, albo wskazać błędy w moich założeniach to będę bardzo wdzięczny :) Myślę, że kiedyś się może to komuś przydać przy planowaniu swojego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Paź 2021 20:29 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Odnośnie punktu 3- podróżowaliśmy taxi, domówiliśmy się z kierowcą, żeby nas obwiózł, bo skróciło to czas przerw między autobusami, dodatkowo zatrzymywał się tam, gdzie chcieliśmy. Warto popytać ich o ceny- czasem ustalają je na podstawie wyglądu klienta :lol:
Polecam również haman w Goreme Elis Hamam, płaciliśmy 200 lt od osoby, ale to też kwestia wyglądu chyba. https://www.facebook.com/Elis-Hamam-G%C ... 932000012/
Warto pojechac do Kaymakli.
Na obiad polecam Retro Cappadocia
aa i jeszcze na instagramie można znaleźć breakfastwithballoons- obejrzyj zdjęcia, ja nie korzystałam, bo cena w sezonie to prawie 100e, możesz zapytać teraz.
Byliśmy tylko na starcie balonów.

Odnośnie Stambułu polecam Galata Konak Cafe- obok wieży Galata, widok taki sam, a nie płacisz za wejście. Cysterna Bazyliki latem była zamknięta,

I jako tip- polecam szampon czosnkowy ze sklepu gratis (coś jak "nasz" rossmann).
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Paź 2021 20:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@kain: Efez zdecydowanie warty, jeśli interesują Was starożytne miasta.

Co do Kapadocji, polecam min. 3 noce, osobno "startu" balonów nie musisz oglądać, gdyż lecąc obserwujesz przygotowanie i start. Poza tym będąc w Goreme samych startów nie zobaczysz za bardzo, dopiero będzie widać niektóre balony przelatujące nisko nad miasteczkiem. Starty i lądowania odbywają się poza samym Goreme. Inne miejsca : można na nogach (Open Air + okoliczne doliny / punkty widokowe), komunikacją publiczną (najbliżej "zamek" w Uchisar), inne miejsca zależy gdzie chcesz, prywatnie z taksówkarzem albo z wycieczką "zorganizowaną". W tym ostatnim wypadku polecam wybrać Green Tour, bo obejmuje miejsca dość oddalone od samego Goreme (a te objęte pozostałymi "tourami" można łatwo samemu zobaczyć), podobną trasę można też oczywiście ułożyć sobie z kierowcą.

Jeśli chodzi o plażę - na krótkie wygrzewanie, jeśli dopisze pogoda, wystarczy spokojnie ta w Antalyi. Alternatywnie w razie braku pogody plażowej zachęcam do wizyty w Perge, do ruin łatwo dojechać tramwajem z centrum miasta (plus kawałek trzeba dość na nogach) i jest co oglądać na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 20 Paź 2021 10:20 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
Jakiej pogody, jakich temperatur powietrza można spodziewać się w południowej Turcji, aż po Kapadocję w połowie listopada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Paź 2021 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
https://www.timeanddate.com/weather/tur ... ya/climate do wyboru do koloru, miesiące, miejsca i zestawienia.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Paź 2021 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
W połowie września w Kapadocji mieliśmy rano około 5 stopni. W ciągu dnia 12-16 stopni, także warto zabrać coś cieplejszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Gru 2021 09:26 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 14
katka256 napisał(a):
Odnośnie Stambułu polecam Galata Konak Cafe- obok wieży Galata, widok taki sam, a nie płacisz za wejście. Cysterna Bazyliki latem była zamknięta,


A inne atrakcje? :-) Z tego co widziałam w sąsiednim wątku dużo atrakcji w Stambule jest obecnie w trakcie remontu (m.in Błękitny Meczet), a na Google są oznaczone jako "tymczasowo zamknięte" (np. Wieża Leandra). Planujemy wycieczkę na początku maja, ale ostatni wątek odnośnie atrakcji Stambulu jest z 2020, więc szukam osób, które były w Stambule w tym roku :-) (...szkoda pojechać i oglądać rusztowania lub zamknięte drzwi z powodu pandemii :shock:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Gru 2021 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@cholernykot Byłem w kwietniu, Błękitny Meczet otwarty, ale w środku cały sufit w rusztowaniach.

Załączniki:
Blue_Mosque.jpg
Blue_Mosque.jpg [ 168.23 KiB | Obejrzany 600 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Gru 2021 13:58 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
We wrześniu dodatkowo Obelisk Teodozjusza na Hipodromie ogrodzony i Cysterny zamknięte.

EDIT: przed chwilą sprawdziłem i z wczorajszych zdjęć na Google wynika, że już odsłonięty...
Załącznik:
20210911_133135_2.jpg
20210911_133135_2.jpg [ 150 KiB | Obejrzany 567 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 29 Gru 2021 16:16 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
cholernykot napisał(a):
katka256 napisał(a):
Odnośnie Stambułu polecam Galata Konak Cafe- obok wieży Galata, widok taki sam, a nie płacisz za wejście. Cysterna Bazyliki latem była zamknięta,


A inne atrakcje? :-) Z tego co widziałam w sąsiednim wątku dużo atrakcji w Stambule jest obecnie w trakcie remontu (m.in Błękitny Meczet), a na Google są oznaczone jako "tymczasowo zamknięte" (np. Wieża Leandra). Planujemy wycieczkę na początku maja, ale ostatni wątek odnośnie atrakcji Stambulu jest z 2020, więc szukam osób, które były w Stambule w tym roku :-) (...szkoda pojechać i oglądać rusztowania lub zamknięte drzwi z powodu pandemii :shock:)

Błękitny meczet już chyba z 2 lata, jak nie więcej w rusztowaniach. HS- od czasu, gdy została ponownie meczetem straciła wiele uroku, m.in przez to że jest tam tłum ludzi. Ale oczywiście warto do niej wejść, posiedzieć wieczorem pod jej murami.
Do maja pewnie jeszcze się wiele zmieni, (coś zamkną, coś otworzą, podniosą ceny) aczkolwiek sam Stambuł daje tyle możliwości, że na pewno się nie rozczarujecie.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 lubi ten post.
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group