Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:37 

Polac napisał(a):
No to narobiłeś mi stracha... Wedle rozkładu mamy dokładnie 100 minut na przesiadkę. Ma ktoś w związku z tym praktyczne porady jak to zrobić jak najszybciej?


Co ci mam napisać: najważniejsze kiedy bagaże nadawane w Bergamo pojawią się na taśmach po przylocie (żona może w tym czasie pilnować kolejki do nadania, by po odebraniu zaraz go nadać, potem biegusiem na kontrolę bezpieczeństwa)

Osobna kwestia to bujanie się na Fuertę z nadawanym, 4 priorytety z 2 podręcznymi każdy byłyby zapewne wystarczające (przynajmniej dla mojej rodzinki, ale też loty bezpośrednie :) )


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 02 Mar 2019 17:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Można było spróbować bez rejestrowanego np. z opcją priority,ale jak już kupiony to ewentualnie ty czekasz na odbiór bagażu a reszta rodziny już ustawia się w kolejce do jego ponownego nadania jak wyżej napisano :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 07 Mar 2019 22:40 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Co w przypadku opoznienia? :)
Obserwuje sobie loty tj. KL1838 i KL601 (VIE-AMS-LAX)
Ten pierwszy ma tendencje do spozniania sie co kilka (nascie) dni, przez co KL601 odlatuje do LAX bez pasazerow z KL1838.

Co w takim przypadku? Juz na lotnisku w Wiedniu dowiem sie, ze polecimy czyms innym, czy dopiero po przyleceniu (spoznionym) samolotem do Amsterdamu mamy szukac pomocy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 07 Mar 2019 22:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak na jednym bilecie, to wtedy cię przebukują do innego lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 07 Mar 2019 22:48 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Oczywiscie, ze na jednym bilecie.

Ale jesli okaze sie w Wiedniu, ze lot sie opozni i nie zdazymy na lot do Los Angeles, to po przylocie dokad musimy sie kierowac? Do punktu KLM, czy zapytac kogos w samolocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 07 Mar 2019 22:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To cię będą wzywać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 09 Mar 2019 17:20 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 4
Loty: 19
Kilometry: 50 503
Jutro mamy lot do Medellin z przesiadkami Air Europa, bilety kupione na MyTrip. Na bilecie z My Trip przez Frankfurt > Madryt > Panama > Medellin. Dzisiaj wchodzę odprawę on line i na Air Europa wygląda to tak- Frankfurt > Madryt > Medellin. Myślicie że wszystko jest ok?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 09 Mar 2019 18:02 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Może w Panamie masz tylko krótki stop i dalej lecisz tym samym samolotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 09 Mar 2019 19:15 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 4
Loty: 19
Kilometry: 50 503
Na bilecie MyTrip jest info ze w Panamie przesiadmy się na samolot Copa America. Na odprawie jest ze lecimy z Madrytu do Medellin. Odprawę da się zrobić na odcinku Frankfurt - Madryt, na Madryt - Medellin już nie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 09 Mar 2019 20:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
-- 09 Mar 2019 19:59 --

Trzymaj się tego co pisze linia lotnicza. Reszta wyjdzie w praktyce ;)

-- 09 Mar 2019 20:23 --

Ps. Najprostszym wyjaśnieniem byłoby międzylądowanie, czasem trudno się dopatrzyć, ale wygląda to jakoś inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
alfakwas lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 13 Mar 2019 19:41 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
itam, moja mama pierwsze raz będzie leciała takim połęczniem i takimi liniami.
Lot został zakupiony na stronię easyjet worldwide: połączenie Chicago - London - Kraków

I teraz mam pytanie, wyjaśni ktoś po kolei jak wygląda taki lot, a dokładnie ponowna odprawa na lotnisku w Londynie Gatwick?
Jak przyleci z Chicago do Londynu, to ma pierwsze iść odebrać bagaż, a potem udać się do stanowiska Gatwick Connect i tam oni nadadzą już bagaż rejestrowany do Krakowa? Musi ponownie przejść tam kontrolę bezpieczeństwa. Jak tam wygląda z językiem trzeba coś powiedzieć, mam nie umie mówić po angielsku ;/

Bardzo proszę, żeby ktoś dokładnie opisał jak wygląda taki lot, mama latała głównie przewoźnikiem LOT więc nie było to skomplikowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:55 

Rejestracja: 03 Kwi 2019
Posty: 2
Witajcie,

znalazłem całkiem tani lot Ryanairem z Londynu do Gdańska (11.08.2019) z przesiadką (1:05) w Aarhus. Mam do Was, doświadczonych podróżników pytanie, czy jest to wystarczający czas na przesiadkę, czy Ryanair ma praktykę czekania na pasażerów z innego lotu?

Pozdrawiam wszystkich gorąco :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 03 Kwi 2019 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
FR (W6 i inne LCC) w 99% sprzedają bilety P2P. Nikt nie będzie czekać na spóźniony samolot, chyba że on sam jest spóźniony i odprawa jest przesunięta w czasie.
(FR ma w ofercie sprzedaż biletów z przesiadką na jednym bilecie).
Godzinna przesiadka IMHO dość ryzykowna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 03 Kwi 2019 15:08 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Chyba,że to będzie ten sam samolot. Ale godziny to Franca raczej nigdzie nie stoi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 03 Kwi 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Czemu chcesz w ogóle lecieć w ten sposób? Masz mnóstwo lotów bezpośrednich, których ceny z pewnością będą atrakcyjne, jeśli odpowiednio będziesz monitorował sytuację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 03 Kwi 2019 17:15 

Rejestracja: 03 Kwi 2019
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedzi, zadam jeszcze jedno pytanie precyzujące :) Obserwuje to połączenie od ponad miesiąca codziennie na azair i ceny przez ten czas były znacznie wyższe, niż lot który kupiłem do Londynu z Krakowa (za 85 zł). Czy mogę się spodziewać, że jeszcze przez najbliższe miesiące będzie tańszy, czy już raczej za późno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 06 Kwi 2019 20:08 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie.

Pierwszy raz mam lot do Wietnamu, i to z przesiadką w Moskwie. Już kupiłem bilet w Latamy.pl. Konkretnie tak:

SU2001 W-wa (WAW) - Moskwa (SVO) Terminal D
SU0290 Moskwa (SVO) Terminal D - Hanoi (HAN)
SU0291 Hanoi (HAN) - Moskwa (SVO) Terminal D
SU2002 Moskwa (SVO) Terminal D - W-wa (WAW)

Loty są na jednym bilecie (1 rezerwacja), jeden przewoźnik Aeroflot. Przesiadki na SVO mam planowo 3:45 (wyjazd) i 1:30 (powrót).

Czytałem różne posty ale nie jestem pewny w 100%. Potrzebuję potwierdzenia i rady.

Pytam tylko o wyjazd bo chyba powrót będzie podobny.

1. Możliwe, że dostanę już w Warszawie 2 karty pokładowe na oba loty z WAW do SVO i z SVO do HAN. Jeśli dostanę tylko 1 kartę pokładową to w SVO mam sprawdzić na tablicy stanowiska check-in i tam załatwić drugą kartę pokładową. Czy dobrze rozumiem? Pytam bo znajomy mi mówił, że jeśli trzeba załatwić kartę pokładową w SVO to już w Warszawie mi powiedzą, przy których stanowiskach będzie check-in.

2. Rozumiem, że po wysiadaniu w SVO na terminalu D muszę iść wg znaku Transit lub Departures aż będą stanowiska do kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej. Na pewno będą te kontrole na SVO?

3. Rozumiem, że po kontrolach w punkcie 2 dopiero będę w strefie tranzytowej. Będąc w tej strefie będę musiał sprawdzić na tablicy numery stanowisk check-in jeśli mam załatwić drugą kartę pokładową. Dobrze rozumiem?

4. Mając już kartę pokładową na lot do Hanoi już tylko będę czekał przy podanej bramie. Żadnych kontroli bezpieczeństwa i paszportowej już nie będzie. Dobrze rozumiem?

5. Przy powrocie będę miał tylko 90 minut na przesiadkę. Czy zdążę na drugi samolot do Warszawy zakładając, że przylot do SVO będzie bez opóźnienia?

6. Zakładamy, że przy powrocie przylot do SVO będzie opóźniony i nie zdążę na samolot do Warszawy. Czytałem, że wtedy przewoźnik przebukuje bilet do Warszawy. Ale gdzie, do kogo konkretnie trzeba zgłosić? A może już w samolocie z Hanoi do Moskwy trzeba obsłudze zgłosić? Na lotnisku przesiadkowym SVO złapać byle jakiego mundurowego, iść do punktu informacji?

Jestem jak dziecko we mgle, i pełen obaw. Proszę więc o wyrozumiałość. Z góry dziękuję Wam wszystkim za informacje i rady.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 06 Kwi 2019 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
1. Najprawodpodobniej dostaniesz obie karty pokładowe w Warszawie, gdyby się tak nie stało to NIE idziesz do check-in tylko kierujesz się na transfer oznaczony najprawdopodobniej kierunkowskazami z hasłem "connecting flights" lub czymś w tym stylu i na pewno gdzieś po drodze spotkasz stanowisko Aerofłotu dedykowane obsłudze pasażerów transferowych, tam wydrukują Ci kartę na drugi rejs.

2. Tak.

3. Nie, patrz wyżej.

4. W drodze z pierwszego samolotu do gate'u drugiego samolotu na pewno trafisz na kontrolę paszportową i kontrolę bezpieczeństwa pewnie też, chociaż nie znam dokładnie schematu akurat tego lotniska.

5. Jakby linia lotnicza uważała, że możesz nie zdążysz to nigdy nie sprzedałąby Ci biletu z takim czasem przesiadki.

6. Na lotnisku w SVO znaleźć punkt obsługi pasażerów transferowych, dokłądnie ten sam co w punkcie 1.


Ogólnie niepotrzebnie wplątujesz w swoją podróż check-in w SVO czyli tą halę lotniska do której wchodzi się na dzień dobry z ulicy chcąc gdzieś polecieć, Ty nie potrzebujesz i nie powinieneś się do niej udawać.
Góra
 Profil Relacje PM off
apollo123 uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 06 Kwi 2019 22:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 2
-- 06 Kwi 2019 22:44 --

@kemot

Dziękuję bardzo za konkretne odpowiedzi i za wyjaśnienie check-in. Nie znałem się na tym. Teraz już wiem, że jeśli już to "connecting flights"

Jeszcze raz dziękuję i życzę Ci wszystkiego w życiu.

-- 06 Kwi 2019 22:57 --

Oczywiście życzę Ci, kemot, wszystkiego najlepszego w życiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
Cześć!

Jestem podniebnym laikiem i do tej pory latałem tylko pojedynczymi lotami po europie, natomiast szykuje mi się wyprawa do Indonezji. Przeglądam ten temat w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie czy zdążę się przesiąść i coś nie mogę załapać.
Pojawia się sformułowanie o locie "na jednym bilecie" sam zamysł ogarniam ale skąd będę wiedział przed zakupem czy będzie to jeden bilet, czy kilka. Gdzie mogę znaleźć taką informację? Dodatkowo w załącznikach dodałem moje loty i ostrzeżenie ze skyscanerra w którym ostrzegają o tym, że będę musiał odbierać i nadawać bagaż jeszcze raz.

Prosiłbym o jakąś poradę.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Natomiast SkyScanner wyrzuca mi takie ostrzeżenie
ryzyko.JPG
ryzyko.JPG [ 35.97 KiB | Obejrzany 1460 razy ]
Komentarz do pliku: Tak wyglądają moje loty.
loty.JPG
loty.JPG [ 80.51 KiB | Obejrzany 1460 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group