Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Cze 2016 01:33 
Awatar użytkownika

Znajdując dobre promocje nie zastanawiasz się nad tym czy uda ci się zobaczyć w weekend wszystkie atrakcje miejsca albo czy dostaniesz wolne w piątek. Zwyczajnie bierzesz okazyjne bilety i lecisz na Cypr. Proste. Takim sposobem w lutym wylądowałem na Cyprze.

Opisy do zdjęć znajdują się w komentarzach do poszczególnych plików.

Spacerem przez Ateny
Loty bezpośrednie są wyjątkowo nudne. Na szczęście w mojej drodze na Cypr znalazł się przystanek – Ateny. Miałem okazję podróżować liniami Aegean do Aten, tam dzięki kilkugodzinnej przerwie zjeść souvlaki pod Akropolem i dotrzeć na lotnisko LCA rumuńskimi liniami Blue Air, ale po kolei...

Załącznik:
01.JPG

Załącznik:
02.JPG

Załącznik:
03.JPG

Załącznik:
04.JPG

No dobra, do lotu rumuńskimi liniami zostało jeszcze kilka godzin. Przecież nie będę siedział na lotnisku...
Trzeba ruszyć się do miasta. Za dojazd posłużyła mi kolejka miejska. Tu pierwsza wskazówka: idąc na stację miejcie ze sobą gotówkę. Nie ma bankomatu i nie można płacić kartą. Musiałem wracać się na terminal.
Po dotarciu do miasta, mając kilka godzin trzeba zastosować bardzo skompresowany program zwiedzania.

Załącznik:
05.JPG

Załącznik:
06.JPG

Załącznik:
07.JPG

Załącznik:
08.JPG

Załącznik:
09.JPG

Załącznik:
10.JPG

Załącznik:
11.JPG

Załącznik:
12.JPG

Załącznik:
13.JPG

Załącznik:
14.JPG

Załącznik:
15.JPG

Taki szybki spacer przez miasto powoduje zmęczenie i głód. Pora zjeść i wracać na lotnisko.

Załącznik:
16.JPG

Załącznik:
17.JPG

Załącznik:
18.JPG

Oczekując w takich warunkach można darować nawet 30minutowe opóźnienie samolotu do Larnaki. Ciekawe czy właściciele hotelu też będą zadowoleni z opóźnienia...

Koniec części 1/3.
W części 2/3 m.in. co można znaleźć na śmietniku oraz flamingi niekoniecznie plastikowe ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez m72, 20 Cze 2016 00:01, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#2 PostWysłany: 18 Cze 2016 08:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Relacja w opisach do zdjęć, ciekawa sprawa

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 18 Cze 2016 12:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Fajna relacja, z poczuciem humoru. Czekam na kolejne części.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 18 Cze 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Opóźnienie lotu Bule Air było dla mnie wyjątkowo nie w smak, ponieważ zgodnie z informacją od hotelu powinienem się zameldować przed północą. Niestety nie otrzymałem wiadomości co się stanie jeżeli się spóźnię. Ale po co te nerwy na zapas? Będzie to będzie.

Larnaka – lubię takie śmieci
Przyznam się bez bicia, że troszeczkę bałem się rumuńskich linii lotniczych. Myślałem, że to będzie podróż w stylu Biedronka airlines ;) Jednak na pokładzie zostałem miło zaskoczony. Wszystko normalnie, miejsce przy oknie, pasażerowie też znośni. Nawet poczęstunek był. Okazało się, że połączenie Ateny-Larnaka jest jedynym takim na którym można dostać coś na ząb w cenie biletu.

Po szczęśliwym wylądowaniu i zabraniu plecaka pora wyruszyć w drogę lewą stroną. Szykując się do wyprawy zupełnie nie pomyślałem, żeby sprawdzić po której stronie tu się jeździ. Małe zaskoczenie, ale ruszam.
W związku z tym, że lubię chodzić to już na etapie planowania wyjazdu odrzuciłem opcję dojazdu do noclegu. Z lotniska do Larco hotel było zaledwie 5 km, więc godzina spokojnego spaceru by wystarczyła. Przylot miał być o 22:30, więc spokojnie bym zdążył przed północą. Jak już wspomniałem lot opóźnił się o ponad pół godziny. Czas się skrócił a ja przy wyjściu z lotniska tradycyjnie skręciłem nie w tę uliczkę co trzeba...

Załącznik:
19.JPG

Załącznik:
20.JPG

Załącznik:
21.JPG

Załącznik:
22.JPG

Załącznik:
23.JPG

Załącznik:
24.JPG

Załącznik:
25.JPG

Załącznik:
26.JPG

Załącznik:
27.JPG

Załącznik:
28.JPG

Załącznik:
29.JPG

Załącznik:
30.JPG

Załącznik:
31.JPG

Załącznik:
32.JPG

Załącznik:
33.JPG

Załącznik:
34.JPG

Załącznik:
35.JPG

Załącznik:
36.JPG

Załącznik:
37.JPG

Koniec części 2/3.
W części 3/3 m.in. najsłoneczniejsze miejsce na Cyprze i najbardziej niebezpieczna droga na lotnisko jaką w życiu pokonałem.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 20 Cze 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Nieubłaganie zbliża się niedziela i poniedziałek a to oznacza wylot. Jednak żeby pożegnać się z Cyprem muszę dojechać do Pafosu.

Limassol
Uwielbiam podróżować koleją. Niestety na Cyprze ostatni pociąg wyruszył w trasę w 1951 roku. Obecnie trzon komunikacji międzymiastowej stanowią autobusy tak swojsko brzmiące: Intercity. Brak jest jednak połączenia bezpośredniego Larnaka – Pafos. Dlatego też postanowiłem skorzystać z przesiadki w mieście Limassol.

Komentarze do zdjęć tradycyjnie w opisach.

Załącznik:
38.JPG

Załącznik:
39.JPG

Załącznik:
40.JPG

Załącznik:
41.JPG

Załącznik:
42.JPG

Załącznik:
43.JPG

Załącznik:
44.JPG

Załącznik:
45.JPG

Załącznik:
46.JPG

Załącznik:
47.JPG

Pafos

Załącznik:
48.JPG

Załącznik:
49.JPG

Załącznik:
50.JPG

Załącznik:
51.JPG

Załącznik:
52.JPG

Piechotą na lotnisko

Załącznik:
53.JPG

Załącznik:
54.JPG

Załącznik:
55.JPG

Załącznik:
56.JPG

Załącznik:
57.JPG

Załącznik:
58.JPG

Załącznik:
59.JPG

Załącznik:
60.JPG

Załącznik:
61.JPG

Załącznik:
62.JPG

Załącznik:
63.JPG

Załącznik:
64.JPG

Załącznik:
65.JPG

Załącznik:
66.JPG

Załącznik:
67.JPG

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Cypr jest pięknym zakątkiem na ziemi do którego chętnie wrócę.

Koniec części trzeciej i ostatniej.

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości