Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Sie 2012 22:06 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
wojtano napisał(a):
Czytam te posty na temat magicznej butelki i jakoś nie mogę się nadziwić, tylko ja tak mam?
W europie z dziesiątek lotnisk które odwiedziłem zawsze pije wodę z kranu, jakoś nigdy mi i moim znajomym nic się nie przytrafiło. Utkwiło mi jedynie Trapani, gdzie woda była ostro chlorowana i wyłącznie ciepła.


Niektorzy szanuja swoje zdrowie i samopoczucie. Jak nabawisz sie beigunki na caly wypad lub zatrucia to wspomnisz te slowa. Woda z kranu moze miec roznego rodzaju bakterie i pasożyty. Tym bardziej w miejscach publicznych gdzie wpowietrzu pelno roznego rodzaju zarazek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 21 Sie 2012 22:14 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Widzę, że panuje paranoja czystości i higieny. Ostatnio wahałem się czy napić się w górach wody wprost ze strumienia, bez okropnej tabletki chlorowej, ale przełamałem się no i nic mi nie było, a woda pyszna i zimna :)). Picie wody z kranu w krajach cywilizowanych nie jest niczym nadzwyczajnym, a taka woda ma często mniej bakterii (bieżąca) niż taka ustana w butelce. My nie jesteśmy przyzwyczajeni pić wodę z kranu, bo od dziecka nam wmawiano, że tak nie wolno i będzie bolał brzuszek, dlatego niesmakuje nam często chlorowana woda jaką się pije w UK czy w USA. Ale w skandynawii woda jest zazwyczaj pyszna, do tego stopnia, że w Finlandii jest problem kupić wodę niegazowaną, mineralną w dużych butelkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Sie 2012 22:32 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ja tam w uk nie mam w kranie chlorowanej :) siedze w temacie sportu i dietetyki co wiaze sie tez z wykladami o roznym rodzaju wody dlatego radze ci nie pic wody z kranu z miejsc publicznych :] dla twojego dobra. Nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Sie 2012 22:40 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
konradzik napisał(a):
ja tam w uk nie mam w kranie chlorowanej :) siedze w temacie sportu i dietetyki co wiaze sie tez z wykladami o roznym rodzaju wody dlatego radze ci nie pic wody z kranu z miejsc publicznych :] dla twojego dobra. Nie warto.

A w domu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Sie 2012 23:01 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Ja w polsce nie pije kranowki bo jest sredniej jakosci. W domu jest duzo mniejsze ryzyko przenoszenia bakterii i zarazek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Sie 2012 23:11 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
jasek napisał(a):
My nie jesteśmy przyzwyczajeni pić wodę z kranu, bo od dziecka nam wmawiano, że tak nie wolno i będzie bolał brzuszek, dlatego niesmakuje nam często chlorowana woda jaką się pije w UK czy w USA.

Eee, to chyba nowe pokolenia, pamiętam że jak byłem w podstawówce to na przerwach latało sie prawie na kazdej przerwie do łazienki aby napic sie kranówy dlatego z mocnym zdziwieniem czytam jak to sie ludzie boją TERAZ pic wody z kranu :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Sie 2012 23:19 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja mam w domu ten komfort, że wodę mam ze studni więc jest doskonałej jakości. Swoją drogą znajomy mówił mi, że widywał sytuację gdy wodę sprzedawaną później jako mineralną czerpano z... hydrantu, co prawda w pewnym uzdrowisku, ale jednak.

W Skandynawii na pewno nie bałbym się pić wody z kranu, ten rejon świata różni się znacząco od reszty właśnie pod względem dbałości o higienę itp. Podobnie jeśli chodzi o górskie strumienie, nawet w polskich górach choć warto trochę się rozejrzeć czy przypadkiem potok nie wypływa spod schroniska czy innych zabudowań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Sie 2012 09:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
konradzik napisał(a):
Niektorzy szanuja swoje zdrowie i samopoczucie. Jak nabawisz sie beigunki na caly wypad lub zatrucia to wspomnisz te slowa. Woda z kranu moze miec roznego rodzaju bakterie i pasożyty. Tym bardziej w miejscach publicznych gdzie wpowietrzu pelno roznego rodzaju zarazek.

tak to niestety jest, bardzo czesto woda z kranu nie jest zdatna do picia... ok, przezyjesz, ale czy warto ryzykowac np. biegunka ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Sie 2012 09:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jasek napisał(a):
Widzę, że panuje paranoja czystości i higieny. Ostatnio wahałem się czy napić się w górach wody wprost ze strumienia, bez okropnej tabletki chlorowej, ale przełamałem się no i nic mi nie było, a woda pyszna i zimna :)).

tego naprawde nie polecam, w jakich to bylo gorach ? bywaly przypadki, ze woda w gorskich strumieniach w tatrach byla
zatruta... tak.. paleczkami coli..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Sie 2012 10:28 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
michcioj napisał(a):
konradzik napisał(a):
Niektorzy szanuja swoje zdrowie i samopoczucie. Jak nabawisz sie beigunki na caly wypad lub zatrucia to wspomnisz te slowa. Woda z kranu moze miec roznego rodzaju bakterie i pasożyty. Tym bardziej w miejscach publicznych gdzie wpowietrzu pelno roznego rodzaju zarazek.

tak to niestety jest, bardzo czesto woda z kranu nie jest zdatna do picia... ok, przezyjesz, ale czy warto ryzykowac np. biegunka ?

rozumiem, że owoce myjesz woda z butelki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Sie 2012 10:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Hetman napisał(a):
rozumiem, że owoce myjesz woda z butelki :)

haha, nie no bez przesady, oczywiscie nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Sie 2012 11:55 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
michcioj napisał(a):
Hetman napisał(a):
rozumiem, że owoce myjesz woda z butelki :)

haha, nie no bez przesady, oczywiscie nie :)

to w takim razie gdzie tu rozsadek? pic - nie ale myc owoce ta sama budna woda to juz tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Sie 2012 12:01 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
michcioj napisał(a):
jasek napisał(a):
Widzę, że panuje paranoja czystości i higieny. Ostatnio wahałem się czy napić się w górach wody wprost ze strumienia, bez okropnej tabletki chlorowej, ale przełamałem się no i nic mi nie było, a woda pyszna i zimna :)).

tego naprawde nie polecam, w jakich to bylo gorach ? bywaly przypadki, ze woda w gorskich strumieniach w tatrach byla
zatruta... tak.. paleczkami coli..

Cairngorms, Szkocja. Wodospad wybijał z gór, a na dole robił się z tego rwący strmyk, z którego piłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Sie 2012 12:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Hetman napisał(a):
michcioj napisał(a):
Hetman napisał(a):
to w takim razie gdzie tu rozsadek? pic - nie ale myc owoce ta sama budna woda to juz tak?

mycie owocy i ich wytarcie - nic ci sie nie stanie,kilka kropel.. ale np. wypicie litra kranowki dziennie - no coz..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Sie 2012 12:16 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
pijam wodę wszędzie ( oczywiście poza krajami gdzie jest zupełnie inna flora bakteryjna) z kranu, strumieni itp... w samolocie z kranu też ;)

w górach tym bardziej wszędzie ... żyję ;)

w swoim domu tez pijemy z kranu.... dzieci też często, ale mamy dobrą wodę 8-) chyba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Sie 2012 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Astarte napisał(a):
pijam wodę wszędzie ( oczywiście poza krajami gdzie jest zupełnie inna flora bakteryjna) z kranu, strumieni itp... w samolocie z kranu też ;)

w górach tym bardziej wszędzie ... żyję ;)

w swoim domu tez pijemy z kranu.... dzieci też często, ale mamy dobrą wodę 8-) chyba


kamienie nerkowe gwarantowane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Sie 2012 13:11 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
wodę w kranie mamy lepszą niż niektóre mineralne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Sie 2012 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Witam
Takie porównywanie to trochę dziwne i głupie bo każdy ma inny organizm inny żołądek. Pokaże na swoich doświadczeniu np bedąc w turcji czy bułgarii ze znajomymi jedliśmy dokladnie to samo, ta sama stołówka itd wszyscy mieli biegunke a mnie lekko brzuch tylko pobolal przez godzine do tego ja walillem wode z kranu w hotelu inni nie .
Wiec mysle ze takie wyklucanie sie kto przeżył bez sraczki niema sensu :P

Skupmy sie bardziej mysle w temacie jak w tani sposób oczyscic wode bo napewno sa inne sposoby oprócz czarodziejskich butelek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Sie 2012 14:14 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
kkku napisał(a):
Witam
Takie porównywanie to trochę dziwne i głupie bo każdy ma inny organizm inny żołądek. Pokaże na swoich doświadczeniu np bedąc w turcji czy bułgarii ze znajomymi jedliśmy dokladnie to samo, ta sama stołówka itd wszyscy mieli biegunke a mnie lekko brzuch tylko pobolal przez godzine do tego ja walillem wode z kranu w hotelu inni nie .
Wiec mysle ze takie wyklucanie sie kto przeżył bez sraczki niema sensu :P

Skupmy sie bardziej mysle w temacie jak w tani sposób oczyscic wode bo napewno sa inne sposoby oprócz czarodziejskich butelek

Najtańszy sposób to tabletki z chlorem, tylko walory smakowe pozostawiają wiele do życzenia ;).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Sie 2012 16:15 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
kkku napisał(a):
... bo napewno sa inne sposoby oprócz czarodziejskich butelek

jesli te butelki sa czarodziejskie(widziales je chociaz?) to inne sposoby beda rownie z innej planety...

tak czy siak, celna uwaga z tym, ze nie wszystko zalezy od wody

slyszalem, ze w turcji lod do napojow robia z ichniejszej kranowki i ze tez niezle jaja wychodza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group