Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2012 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 178
Loty: 2
Kilometry: 3 965
Jak w temacie czy można bez obaw pić wodę z kranu an tych lotniskach ? Próbował ktoś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 20 Sie 2012 21:18 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
no właśnie! miałem dziś zacząć wątek o piciu wody z kranu w lotniskach. płacenie 1-1,5 euro za buteleczkę dla dziecka wydaje mi się deczko nadwyrężające fundusze na podróże, dlatego chciałem zapytać o Wasze doświadczenia w piciu wody z kranu.
Naturalnie ważniejsze są rady gdzie nie pić bo wiadomo... szczególnie w samolocie :P

ja piłem w Barcelonie i w Sewilli i była OK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2012 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Norwegia ma bardzo czysta wodę. Jako jeden z niewielu krajow na swiecie Norwegia uzywa systemu UV do dezynfekcji wody (Ultraviolet radiation), a nie chloru jak nadprzyklad Polska. Dlatego bez obawy możesz pić wodę z kranu w tym kraju i innych krajach Skandynawii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2012 21:39 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
kangaroo1983 napisał(a):
... Norwegia uzywa systemu UV do dezynfekcji wody (Ultraviolet radiation), a nie chloru jak nadprzyklad Polska. Dlatego bez obawy możesz pić wodę z kranu w tym kraju i innych krajach Skandynawii.

to akurat nie chlor stanowi problem a bakterie. a po za tym system UV działa miejscowo a nie jak chlor - w całej objętości wody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sie 2012 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 178
Loty: 2
Kilometry: 3 965
Ok dzięki za odpowiedz :) Czy ogólnie podsumowując można pic wodę na lotnisku i nie trzeba wydawać na to kasy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sie 2012 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Może nie lotnisko, ale całe miasto - Wiedeń, w wielu punktach miasta ustawionych jest ok 900 "żródełek"
http://www.wien.gv.at/gallery2/rk/run.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=17880&extension=.jpg
z wodą bieżącą pochodzącą ze źródła Kaiserbrunn, położonego w pobliskich Alpach. To samo z wodą z kranu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2012 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Hetman napisał(a):
kangaroo1983 napisał(a):
... Norwegia uzywa systemu UV do dezynfekcji wody (Ultraviolet radiation), a nie chloru jak nadprzyklad Polska. Dlatego bez obawy możesz pić wodę z kranu w tym kraju i innych krajach Skandynawii.

to akurat nie chlor stanowi problem a bakterie. a po za tym system UV działa miejscowo a nie jak chlor - w całej objętości wody


poczytaj sobie:
http://www.fhi.no/eway/default.aspx?pid ... 96:3:::0:0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sie 2012 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
to ja z drugiej strony - nie polecam w Gironie :) Tak niedobrej wody nie piłem nigdzie, a troche juz lotnisk zaliczylem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sie 2012 08:41 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 305
niebieski
Ja używam butelki bobble z filtrem. Zależy jak często ktoś jeździ, ale m się opłaciło, butelka kosztowała chyba 50 zł, a kolejne filtry po 30 są. Leje sobie na lotniskach, w miejskich toaletach i się nie boję o to co piję :) Te 50 zł zwróciło się w zasadzie po 1 wyjeździe, bo wody w ogóle przez kilka dni nie kupowaliśmy. Ja sobie biorę jeszcze z domu musujące multiwitaminy i mam extra napoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sie 2012 10:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
ja probowalem, pilem wode na lotnisku Rygge w niedziele i... zyje :)
spoko, mozna pic jak najbardziej kranowke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sie 2012 10:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
dzidzi napisał(a):
Ja używam butelki bobble z filtrem. Zależy jak często ktoś jeździ, ale m się opłaciło, butelka kosztowała chyba 50 zł, a kolejne filtry po 30 są. Leje sobie na lotniskach, w miejskich toaletach i się nie boję o to co piję :) Te 50 zł zwróciło się w zasadzie po 1 wyjeździe, bo wody w ogóle przez kilka dni nie kupowaliśmy. Ja sobie biorę jeszcze z domu musujące multiwitaminy i mam extra napoje.

witam, a uchylisz rabka tajemnicy gdzie kupiles taka butelke ? i jak dzialajaca filtry ? wybieram sie niedlugo na kube, podobno jest tam teraz
epidemia, przydaloby sie takie cos :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sie 2012 12:26 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 305
niebieski
michcioj napisał(a):
dzidzi napisał(a):
Ja używam butelki bobble z filtrem. Zależy jak często ktoś jeździ, ale m się opłaciło, butelka kosztowała chyba 50 zł, a kolejne filtry po 30 są. Leje sobie na lotniskach, w miejskich toaletach i się nie boję o to co piję :) Te 50 zł zwróciło się w zasadzie po 1 wyjeździe, bo wody w ogóle przez kilka dni nie kupowaliśmy. Ja sobie biorę jeszcze z domu musujące multiwitaminy i mam extra napoje.

witam, a uchylisz rabka tajemnicy gdzie kupiles taka butelke ? i jak dzialajaca filtry ? wybieram sie niedlugo na kube, podobno jest tam teraz
epidemia, przydaloby sie takie cos :)


Ja akurat kupowałem na allegro, ale można też na ich stronie, wystarcz w google wpisać butelka bobble :) teraz widzę, że nawet litrowe robią, ja mam tą 550 ml. Filtry są węglowe takie jak w tych z brity itp. Jeden filtr starcza na 150 l wody, czyli ok. 300 butelek 0,5. Ogólnie polecam, bo można sporo zaoszczędzić i jak pisałem z reguły zwraca się po 1 wyjeździe. A informacje o butelce wyczytałem kiedyś tu na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Sie 2012 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
A jak się filtr zachowuje jak w hotelu leci słona woda ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Sie 2012 12:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Ja tez piłem wode z kranu na Rygge. Tyle że przegotowaną, jako kawę i i herbatę. Mam turystyczny czajniczek, niewielki, lekki, więc na kawe i herbatę jak znalazł. Gniazdka jak najbardziej na Rygge sa dostępne. W Rygge kawa i herbata tak na oko ze 30 zł (50 koron płaciłem), a po 24 jak zamknęli bar, to nie było co pić za bardzo, więc sięgnąłem po czajniczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Sie 2012 14:42 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
dzieki za cynk z butelka kupiona 1l-11,99f :) na wyjazdy jak znalazl :) juz nie bede kupowal wody na lotniskach, jeden wypad do skandynawii i butelka sie zwraca :D na silownie tez fajny gadzet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sie 2012 20:03 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 8
dzidzi napisał(a):
michcioj napisał(a):
dzidzi napisał(a):
Ja używam butelki bobble z filtrem. Zależy jak często ktoś jeździ, ale m się opłaciło, butelka kosztowała chyba 50 zł, a kolejne filtry po 30 są. Leje sobie na lotniskach, w miejskich toaletach i się nie boję o to co piję :) Te 50 zł zwróciło się w zasadzie po 1 wyjeździe, bo wody w ogóle przez kilka dni nie kupowaliśmy. Ja sobie biorę jeszcze z domu musujące multiwitaminy i mam extra napoje.

witam, a uchylisz rabka tajemnicy gdzie kupiles taka butelke ? i jak dzialajaca filtry ? wybieram sie niedlugo na kube, podobno jest tam teraz
epidemia, przydaloby sie takie cos :)


Ja akurat kupowałem na allegro, ale można też na ich stronie, wystarcz w google wpisać butelka bobble :) teraz widzę, że nawet litrowe robią, ja mam tą 550 ml. Filtry są węglowe takie jak w tych z brity itp. Jeden filtr starcza na 150 l wody, czyli ok. 300 butelek 0,5. Ogólnie polecam, bo można sporo zaoszczędzić i jak pisałem z reguły zwraca się po 1 wyjeździe. A informacje o butelce wyczytałem kiedyś tu na forum.


Ja też mam tą butelkę! :D Ha, też mogę potwierdzić, że jest świetna i totalnie oszczędza moje pieniądze nie tylko na wyjazdach do Skandynawii, ale również świetnie sprawdziła się na południu Europy oraz w Anglii. Dzięki temu można oszczędzić masę pieniędzy (na stronie podają, że 720 zł rocznie, ja wyliczyłem, że prawie 1000 zł bo piję ok. 2 litrów dziennie). Tak czy owak świetna rzecz i bardzo przydatna, bo nie dość, że oszczędzasz pieniądze, to jeszcze nie dźwigasz butelek z wodą tylko napełniasz gdzie chcesz (choćby na lotnisku, galerii handlowej czy w biurze / klubie fitness). Ja swoją kupiłem w sklepie www.waterbobble.pl i muszę przyznać, że tak szybko i sprawnie przeprowadzonego zakupu dawno nie miałem :D Moi znajomi też są zadowoleni z tej buteleczki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Sie 2012 20:21 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
w Anglii nie musisz używać :) każdy pije kranówę nawet w restauracjach taką się podaje :P (wiem z doświadczenia :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Sie 2012 21:23 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 38
Loty: 64
Kilometry: 154 618
W Norwegii wszyscy piją wodę z kranu. Smaczną zresztą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Sie 2012 21:27 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Czytam te posty na temat magicznej butelki i jakoś nie mogę się nadziwić, tylko ja tak mam?
W europie z dziesiątek lotnisk które odwiedziłem zawsze pije wodę z kranu, jakoś nigdy mi i moim znajomym nic się nie przytrafiło. Utkwiło mi jedynie Trapani, gdzie woda była ostro chlorowana i wyłącznie ciepła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Sie 2012 21:31 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Pomieszkaj troche we Wrocławiu - szybko przestaniesz pić wodę z kranu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group