Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Phuket - Koh phi phi
#1 PostWysłany: 08 Maj 2013 12:07 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
Orientuje się ktoś czy bilet na prom z/do phuket do/z koh phi phi należy zakupić wcześniej przez internet czy na miejscu tez można kupić? i jaka jest cena na miejscu?

wg informacji na tej stronie http://www.phiphi-ferry.com/ bilet należy zakupić wcześniej, ale może są jeszcze jakieś inne promy?

dodam, że podróżuję w czerwcu, czyli niskim sezonie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 08 Maj 2013 12:22 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 4
Wcześniej przez internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Maj 2013 12:42 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Wróciłam z Phuket tydzień temu - na każdym zakręcie są 'agencje' , 'biura' sprzedające wycieczki oraz bilety na promy. Bez problemu można zakupić bilety na miejscu w 'biurze' jak i przed wejściem na prom ( choć z tej opcji nie korzystałam osobiście)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2013 09:10 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 47
Loty: 31
Kilometry: 70 108
Nie ma sensu kupowac wczesniej, na spokojnie kupisz na miejscu. Jesli zaplacisz więcej jak 350B za osobę to znaczy, że zdzierają z Ciebie. W phuket jest dobre biuro podróży, nie pamiętam dokładnie gdzie ale jest ono albo na skrzyżwoanu ulic Ratsada z Phuket Rd, albo przy rondzie skrzyżwoania ulic Ratsada Yaowarat. Gdzieś obook rondo małe miejscowe biuro podróży - ceny mieli najlepsze i to bez targowania...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Maj 2013 09:29 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 101
niebieski
Bilet kup na miejscu, bo jest taniej - da się spokojnie dostać za 300 THB. Jak będziesz na miejscu wykup sobie "objazdową" wycieczkę na Maya Beach. Nie pamiętam jak ona się nazwała, ale płynęło się na Monkey Beach, Viking Cave, Pileh, nurkowawanie z rurką na Loh Samah Bay no i oczywiście Maya Beach. Wycieczka trwa 1/2 dnia i kosztuje od 250 do nawet 700 THB (im dalej od plaży na Phi Phi tym taniej). Warto też popłynąć na Bamboo Island.

Tylko, że latem ze względu na pogodę i wzburzone morze w tym rejonie nie wiem czy to będzie w ogóle możliwe. Przy dużych falach małe łodzie w ogóle nie pływają, a czasem nawet i te duże pływające z Phuket na Phi Phi są odwoływane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Maj 2013 11:49 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
Będąc w okolicy Ko phi phi warto również zahaczyć o bambo island i mosquito island.
Niestety w okresie, w którym jedziesz woda nie będzie aż tak przejrzysta, jak np w grudniu.
_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2013 22:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

problem z tym biurem jest taki, ze przylatuję do phuket wieczorem, więc będzie już zamknięte :/

rozumiem przez wasze odpowiedzi, ze w porcie też będzie możliwość zakupu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2013 19:57 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 101
niebieski
Skoro przylatujesz wieczorem to załatw sobie nocleg na Phuket bo ostatni rejs na Phi Phi wypływa o 14:30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Maj 2013 11:50 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
tak wiem, ale dzieki

kolejnego dnia o 8.30 chce wyplynac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Maj 2013 13:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 76
Loty: 207
Kilometry: 763 882
polecam przespac sie w http://www.pineapplephuket.com/ (testowałem kilkakrotnie) a firmę polecam Ice Family Tour. wszystko załatwisz w hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Maj 2013 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Kupisz sobie rano, bądź z 1 godz przed odpłynięciem pierwszego promu i kupisz na miejscu!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Cze 2013 09:47 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Mozesz tez zalapac sie na busa do Krabi i tam wziac prom za grosze ale to wiecej kombinowania. Bilety kup na miejscu.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Cze 2013 11:16 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
dziękuję za wszystkie odp

bilet z phuket na koh phi phi kupilam w hotelu za 300B razem z transferem
natomiast za bilet z koh phi phi do phuket zaplacilam 250B, ten bilet zakupilam poprzez jedno z "miliona" biur podrozy

potwierdzam iz bez problemu tez mozna zakupic bilet w phuket przed wejsciem na prom
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Cze 2013 13:45 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
A z ciekawosci - jaka byla cena przed targowaniem sie?
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Cze 2013 18:39 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
nie targowałam się

są to ceny z cennika, w phuket town spałam w 99 Oldtown Boutique Guesthouse, przylecielismy pozno i na drugi dzien chcielismy plynac na koh phi phi, wiec skorzystalismy z ich uslug

w koh phi phi ceny zależnie do miejsca wahały się pomiędzy 250-350B, więc oczywiście wybraliśy najtansze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Cze 2013 20:56 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Nie targowalas sie w Tajlandii?! Rob to zawsze i wszedzie. Taka jest tradycja ;)
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Wrz 2015 16:22 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
Cześć,

pytanko jak wygląda sytuacja z transferem z lotniska do portu i następnie na ko phi phi ? Testował ktoś takie połączenie ?

Z góry dzięki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Gru 2015 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Z lotniska do portu jest dość daleko. Jest to mniej więcej jednak taka sama odległość jak na Kata Beach więc musisz się liczyć z kosztem rzędu 1000 THB za samochód w którym zmieszczą się 4 osoby + kierowca. Taki jest przynajmniej oficjalny cennik który wisi przed lotniskiem. Nie mniej jednak to jest Tajlandia i trzeba się targować. Mi niestety udało się zejść tylko o 100 THB i zapłacilismy całe 900 za przejazd 4 osób.
Jeżeli będziesz sam to na pewno uda Ci się załapać na jakiś wspólny transport i zapłacisz za siebie z 250 THB.
Z portu Phuket do Phi Phi płyną promy do godziny chyba 13:30, później może być problem bo jest odpływ. Około 300 THB w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Gru 2015 18:59 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Phuket-Rasada Pier 650BTH (1-3osoby), 950 BTH (1-10 osób)
Zamawiasz przez internet, kierowca czeka na Ciebie przed wyjściem z lotniska .
Tu link do strony:
http://www.phuket-taxi-meter.com/
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sty 2018 10:54 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 1
Dzięki za link. Przydatny. Niestety trzeba zamawiać 2h wcześniej. Nie zdążyłem. Ale zarezerwowali mi bilet na prom i wysłali go jako zdjęcie na Whatsappie 350/os. Przy okazji spawdziłem dostępność i ceny na promie :) Bez problemu można kupić, miejsc nie zabraknie ale trzeba zapłacić 600/os. Kontakt do taksówkarza na Phuket TAHET 032 4135059. Nawet mówi coś po angielsku, ma większą taksówkę i dowiózł nas na czas na prom jadąc pasem dla motorowerów za 550 bathów. Nie ma również problemów z taksa przed wyjściem z lotniska za 650.
Promy na Phi Phi odpływaja co 2-3h. Zapamiętałem o 11:30 i 13:30. To rozkład bo 30 min opóźnienia nie dziwi.
A Phi Phi odradzam chyba że ktoś ma ochotę na przygodny sex na plaży. Taka Łeba w rajskjm otoczeniu. Choć wycieczki są atrakcyje a szczególnie polecony przez kogoś wcześniej świecący plankton - można pójść po zmierzchu do portu i dać gościowi na longboacie 1000 za 3 osoby. Aaa i nie dajcie sie wywieźć 100m od portu, bo tam też śą ťylko minimum 1km bo jest bardziej klimatycznie.

Phi Phi byłaby piękna gdyby nie tysiące turystów. Ibiza 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group