Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:05 

Rejestracja: 10 Paź 2011
Posty: 7
Hej,

za tydzień wybieram się do Petersburga wraz z moją dziewczyną. Chcemy zobaczyć, zwiedzić jak najwięcej jak najniższym kosztem:) Korzystamy z SE i CS więc koszty transportu i noclegu są zmniejszone do minimum. Ostatnio natknąłem się na kartę PetersburgCard, mam co do niej kilka pytań:

1. Czy ceny bez karty do poszczególnych atrakcji są rzeczywiście takie jak tu (http://www.petersburgcard.com/eng/about-card/price/)?
2. Czy są to ceny za bilety normalne?
3. Czy w Petersburgu istnieją bilety ulgowe dla studentów (studenci którzy nie władają rosyjskim)?
4. Na jakiej zasadzie współgra ona z transportem miejskim (na stronie jest napisane, że zawiera 100rubli) W jaki sposób można to wykorzystać? Jak ją ewentualnie doładować?

Zastanawia mnie opłacalność tej karty jeżeli jesteśmy studentami.
Jeśli ktoś używał powyższej karty to bardzo proszę o rekomendację.

P.S.
Jeśli ktoś ostatnio był w tych stronach to chętnie poznam jakieś przykładowe ceny wstępu do poszczególnych atrakcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Bylem tam od sierpnia do konca marca, ceny podane na stronie karty sa raczej aktualne, mozesz je zreszta sprawdzic na www muzeow.
Generalnie wszedzie wstep kosztuje ok 300-400rubli. Nie wiem co ze znizkami ale jako "normalny" wszedzie placi sie kilka razy wiecej niz "normalny" obywatel federacji rosyjskiej... z góry uprzedzam - nie wystarczy zagadac w kasie po rusku bo i tak poprosza o passporta celem sprzedania tanszego biletu.

Ja bym nie bral tej karty bo ona oplaca sie tylko przy wizycie w kazdym miejscu a o to czasem trudno. 500rub za HopOn bus to sporo bo normalny bus kosztuje 25r a metro chyba 35r.
Poza tym na St Isaac warto wejsc na wieze za dodatkowe 150r czego nie masz w tej karcie, podobnie jak brakuje Ermitrażu a z podmiejskich dworków widzę że dali Pavlovsk czyli ten najbiedniejszy.

PS. w niektorych muzeach placi sie dodatkowo ok 200r za mozliwosc robienia zdjec!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:23 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bananas napisał(a):
Jeśli ktoś ostatnio był w tych stronach to chętnie poznam jakieś przykładowe ceny wstępu do poszczególnych atrakcji


Tu masz zbiorczą tabelkę cenami poszczególnych atrakcji:

http://www.spb-guide.ru/page_13292.htm

Sporo przydatnych linków zamieściłem tutaj:

sankt-petersburg-w-linkach,169,31804
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:32 

Rejestracja: 10 Paź 2011
Posty: 7
Grzegorz40, Czy na tej zbiorczej liście podane są ceny "rosyjskie" czy "turystyczne"? Niestety nie za dobrze władam cyrlicą i rosyjskim, czy wiesz może co jest napisane kolejno w tytułach po informajach godzinowych (w pierszym wersie są takie info 250 6enc. 6enc.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bananas napisał(a):
Czy w Petersburgu istnieją bilety ulgowe dla studentów (studenci którzy nie władają rosyjskim)?


Na stronie Ermitażu napisane jest, że studenci bez względu na obywatelstwo wjazd do muzeum mają za darmo :)

http://www.hermitagemuseum.org/html_Ru/02/hm2_0.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeśli będziesz w pierwszy czwartek miesiąca (w tym przypadku - 1 sierpnia) wejście do Ermitażu za darmo dla wszystkich (po ok. 1 godzinie stania w kolejce).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:42 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bananas napisał(a):
Grzegorz40, Czy na tej zbiorczej liście podane są ceny "rosyjskie" czy "turystyczne"? Niestety nie za dobrze władam cyrlicą i rosyjskim, czy wiesz może co jest napisane kolejno w tytułach po informajach godzinowych (w pierszym wersie są takie info 250 6enc. 6enc.?


Są to niestety ceny dla Rosjan, czyli można się spodziewać, że dla obcokrajowców będą odpowiednio wyższe. Trzeba sprawdzać na stronach poszczególnych muzeów. W pierwszym wierszu dla Ermitażu masz po kolei: 250 rubli dla dorosłych Rosjan (na stronie Ermitażu napisane jest, że dla dorosłych obcokrajowców 400 rubli), bezpłatnie dla uczących się i bezpłatnie dla emerytów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:46 

Rejestracja: 10 Paź 2011
Posty: 7
No własnie, ale jako że my jesteśmy studenci to chyba dzień bez znaczenia :) Dobrze że choziaż gdzieś można zaoszczędzić. Nadal zastanawiam się nad kupnem PetersburgCard ze względu choćby na wycieczki autobusowe rejsy statkiem w cenie. No i wjazd do Peterhofu. Przyokazji jest możliwość korzystania z jednego biletu (coś w stylu karty miejskiej). Jakieś opinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bananas napisał(a):
Przyokazji jest możliwość korzystania z jednego biletu (coś w stylu karty miejskiej). Jakieś opinie?


Ja tam w praktyce nie wiem, bo w Petersburgu nie byłem, ale z tego, co zdążyłem się zorientować z Internetu, to generalnie system biletowy jest oddzielny dla metra i oddzielny dla: tramwajów, autobusów i trolejbusów, ale mogę się mylić. Stonka, Krasnal albo Zeus pewnie będą wiedzieli :) Funkcjonuje jednak jednolity bilet na: metro, tramwaj, autobus, trolejbus i można go załadować na kartę elektroniczą, m.in. na kartę Podorożnik. Linki niestety tylko po ros. ;)

http://www.metro.spb.ru/cnblt2.html - rodzaje jednolitych (na metro, autobus, trolejbus, tramwaj) biletów elektronicznych

http://podoroznik.spb.ru - jeden z nośników jednolitego biletu elektronicznego Karta Podorożnik


Ostatnio edytowany przez Grzegorz40, 23 Lip 2013 00:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lip 2013 00:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Grzegorz40 napisał(a):
Bananas napisał(a):
Czy w Petersburgu istnieją bilety ulgowe dla studentów (studenci którzy nie władają rosyjskim)?


Na stronie Ermitażu napisane jest, że studenci bez względu na obywatelstwo wjazd do muzeum mają za darmo :)

http://www.hermitagemuseum.org/html_Ru/02/hm2_0.html



Τak potwierdzam ;) Najlepsza opcja. Idzcie rano, zeby na kolejke nie czekac, no i przygtoujcie na 5 godzin chodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2013 00:47 

Rejestracja: 10 Paź 2011
Posty: 7
Dla pewności, to nie musi być pierwszy czwartek miesiąca w naszym przypadku?

Poszperałem trochę po muzeach i prawie w każdym są zniżki ulgowe dla studentów (nawet dla osób z poza FR). Po zebraniu tych informacji stwierdzam że karta nie jest mi potrzebna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2013 08:07 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bananas napisał(a):
Dla pewności, to nie musi być pierwszy czwartek miesiąca w naszym przypadku?


W odniesieniu do Ermitażu, nie musi. Pierwszy czwartek miesiąca darmowy mają wszyscy, a Wy jako studenci macie za darmo każdego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group