Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Maj 2022 20:45 

niebieski
Chciałbym spędzić ~4 dni w dżungli mając do wyboru Peru (jeśli tu, to w którym rejonie najlepiej?) lub Brazylię (rozważam lot z Sao Paulo do Manaus specjalnie w tym celu). Czy ktoś ma porównanie i mógłby się podzielić wrażeniami gdzie było "fajniej" i dlaczego? ;)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 31 Maj 2022 21:33 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Polecam Puerto Narino w Kolumbii (ok dwóch godzin łodzią od Leticia). Sporo delfinów.

#3 PostWysłany: 31 Maj 2022 22:40 

srebrny
jak Peru to Iquitos (dodatkowo mozna splynac rzeka do Manaus)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 01 Cze 2022 12:39 

Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
bylam w Iquitos o innych miejscach sie nie wypowiem bo nie mam porownania.
wycieczke do dzungli kupilam w jednym z wielu lokalnych biur podrozy na miejscu. w lodge w dzungli spedzilam 2 czy 3 noce. Po drodze zatrzymalismy sie w lokalnej wiosce na tance lokalnej ludnosci i zakup rekodziela. Kazdy z naszej lodzi spedzal w logde inna ilosc nocy, jedna para wybrala sie tylko na jeden dzien. W dzungli noca chodzilismy szukac tarantuli - pelno tego. W dzien odwiedzilismy lokalna wioske, plywalismy lodka po Amazonce i jej doplywach. Kapalismy sie w rzece w ktorej pare godzin wczesniej lowilismy piranie. Na jedna noc poplynelam z przewodnikiem do innej wioski do shamana wypic ayahuasca, i pozniej noc spedzilam u tegoz przewodnika w chatce.
Nie spodziewaj sie ze zobaczysz dzikich Indian w przepaskach na biodrach (przebrali sie co prawda do tanca), na codzien chodza w dzinsach.
W samym Iquitos jest do zobaczenia targ i z wody i na ladzie, tu przewodnik sam cie znajdzie. Miasto troche zaniedbane ale kolonialne budynki ladnie sie prezentuja.
Z Iquitos plynelam do Yarumaguas w gore rzeki 3 noce i 2 dni, dalej juz rowerem w strone Ekwadoru
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 03 Cze 2022 08:45 
Awatar użytkownika

Loty: 227
Kilometry: 508 021
niebieski
Też bez porównania niestety, ale ja z kolei w 2011 byłam w Manaus. Tak jak napisałeś specjalnie w tym celu. Przewodnik sam nas znalazł. Popłynęliśmy w okolice Rio Juma na 3 dni. Na pewno ciekawa była sama droga: większa łódka, potem auto i potem mniejsza łódka. Amazonka spotyka się w okolicach Manaus z Rio Negro. To jest to słynne "spotkanie wód" w dwóch kolorach, ale dla mnie szokujące było jak ogromne są to rzeki i ile tam jest wody :D A byliśmy w porze suchej. Na miejscu pływaliśmy po okolicy, oglądaliśmy kajmany i delfiny, łowiliśmy piranie, spacerowaliśmy po lesie. Samo Manus też bardzo ciekawe. Zwłaszcza okolice rzeki. Wybór trudny. Ja mam w planach powrót do lasu deszczowego w okolicach Iquitos.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 03 Cze 2022 20:09 

Loty: 137
Kilometry: 227 707
Dosłownie miesiąc temu byłem na 2-dniowej ekspresowej wycieczce z biurem Carlos Expeditions w Puerto Maldonado i bardzo serdecznie polecam!
Za wycieczkę kupioną przez stronę denomades wyszło ok. 350 zł, a w cenie wliczone mieliśmy nocne safari łódką (widzieliśmy m.in. kapibary i kajmany), spacer po dżungli z przewodnikiem, który opowiadał o roślinności, tym co można jeść, a czego się wystrzegać, wizytę w rezerwacie małp, gdzie zwierzęta uratowane m.in. z domów, gdzie służyły jako zwierzątka domowe przystosowują się do życia w dziczy oraz rejs łódką po jeziorze Sandoval - ptaki, kajmany, papugi, małpy, wydry i inne cuda :D

Do tego nocleg w luksusowych bungalowach z wliczonym wyżywieniem i dostępem do basenu w czasie wolnym. Nie wiem jak wyglądają wycieczki w innych częściach Peru, ale okolice Puerto Maldonado bardzo serdercznie polecam!
Iza N. lubi ten post.
Iza N. uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 03 Cze 2022 23:16 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
agnieszka.s11 napisał(a):
Na jedna noc poplynelam z przewodnikiem do innej wioski do shamana wypic ayahuasca,

Mam nadzieję, że trip był udany ? ;)

#8 PostWysłany: 04 Cze 2022 13:47 

Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Daj spokój.. Trudno to nazwać miłym doświadczeniem, ale ciekawie było 😀 a ten kac następnego dnia..
 Relacje PM off
ZFR lubi ten post.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości