Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Kwi 2014 23:31 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 225
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
W moim przypadku po znaleziemu wybranego lotu (w cenie dla peruwianczykow) skontaktowalem sie z helpdeskiem (email) i po 24h mialem odpowiedz, ktore trasy sa _bez_ podatkow dla turystow. Sugeruje zrobic ten sam manewr, bo w razie komplikacji warto miec takowa korespondencje przy sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 23 Kwi 2014 00:02 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
michal985 napisał(a):
aviel napisał(a):
no wlasnie, bo o nim dowiadujesz sie na lotnisku :)


ale tak serio - jest tego typu ryzyko? bo brzmi to trochę abstrakcyjnie :)
lecąc Star Peru mam 100% pewności, że nic dodatkowo nie zapłacę?

Tak, 100% pewnosci. Lecialam w Maju 2013, nic nie placilam. Zreszta nie bylo dwoch taryf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Kwi 2014 02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Leciałem w tym miesiącu Star Peru LIM->CUZ->LIM oraz Peruvian Airlines LIM->IQT->PLC->LIM

Obydwie linie nie stosują żadnych taryf specjalnych dla obcokrajowców.

(to, co poniżej, do weryfikacji, to tylko moje wnioski i mogą być błędne)
Stosują je LAN, który online wyświetla już taryfy "gringo", o ile odpala się stronę z Europy oraz TACA/Avianca - tu trzeba uważać na taryfy promocyjne, które faktycznie są dostępne tylko dla Peruwiańczyków (bądź członków Comunidad Andina - nie wiem).
Nie orientowałem się, jak wygląda sytuacja w innych liniach, jak LC Peru.

Star Peru operuje na maszynach BAe 146-100, 146-200, 146-300. Lecieliśmy pierwszymi dwoma.
Specyficzne doznania:) Obsługa dość fochata, podane snacki i refrescos.

Peruvian lata na Boeingach 737-300 i 737-200(!). Nie mieliśmy szczęścia trafić na ten drugi model, wszystkie loty mieliśmy na B733.
Obsługa bardzo miła, serwis pokładowy jak w Star Peru.

Uwaga na opóźnienia lotów do/z Cuzco. Te maszyny nie radzą sobie nad Andami przy słabszych warunkach, o czasie regularnie lata tylko LAN na Airbusach. Star Peru potrafi być wiele godzin opóźnione. Nasz lot powrotny opóźnił się o 3h (przezornie lot tego samego dnia do Iquitos wziąłem na wieczór przy porannym locie do Limy i okazało się to strzałem w dziesiątkę). Gdy przyszliśmy na lotnisko, lotów Star Peru nie było na tablicy w ogóle(!). Dostaliśmy info, że nie wyleciał żaden jeszcze z Limy i mamy czekać.
To nie reguła, ale nas spotkało, a wiele razy czytałem o podobnych przejściach.

W każdym bądź razie nie ma sensu ładować multum siana na LAN, Star Peru da się przeżyć. Jako ciekawostkę dodam, że Peruvian Airlines kilka lat temu został uziemiony przez własny rząd na kilka miesięcy ze względu na nie spełnianie norm bezpieczeństwa:) Obecnie jest OK, czuliśmy się w B733 bezpiecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 23 Kwi 2014 06:51 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Jak ja byłem w Peru, a było to w marcu ubiegłego roku, to faktycznie ciężko było zakupić bilety w niskiej taryfie bez dopłat dla obcokrajowców. Ja porawdziłem sobie z tym w taki sposób, że kupiłem lot TACA LIM-JUL, stamtąd po zwiedzaniu Titicaca autobusem do Cusco, a później CUZ-AQP-LIM i w ten sposób nie musiałem dopłacać "kary", która jest w tych liniach tylko na trasie z Limy do Cusco i Puerto Maldonado.

Z innych linii, w których się orientowałem, dopłaty nie było też w LC Peru. Była ona na 100% w LAN - bez możliwości obejścia. Nie pamiętam jak ze Star Peru i Peruvianem - jedna z nich była na 100% objęta dopłatami, druga chyba nie, ale bilety miała droższe.

Nasza podróż TACA wyniosła nas ok. $170 na osobę za trzy odcinki lotu. Serwis pokładowy rewelacyjny, włącznie z dostępnością dobrych alkoholi w klasie ekonomicznej na przelocie krajowym! Widoki też niesamowite. Dzieki tej przesiadce zostaliśmy na jeden dzień w Arequipie i okazało się to świetną decyzją - miasto jest super! Ale jak ktoś nie chce, to była możliwość lotu CUZ-AQP-LIM od razu tym samym samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Kwi 2014 08:54 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
Zdecydowanie dobra alternatywa jest podrozowanie autobusami...ktore kosztuja grosze. Rekomenduje zakupy na miejscu...ilosc biur posrednikow jest zatrwazajaca:)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Kwi 2014 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
noaxik_pl napisał(a):
Zdecydowanie dobra alternatywa jest podrozowanie autobusami...ktore kosztuja grosze. Rekomenduje zakupy na miejscu...ilosc biur posrednikow jest zatrwazajaca:)
Miałem okazję z Cuzco do Puno. Wbrew zapewnieniom, że bus es directo, miał przystanki. Jechał 7,5h zamiast obiecanych 6h. W drugą stronę inny przewoźnik, ta sama historia.
Dodać trzeba cuchnącego Rosjanina i transport drogowy traci;)

Ale zgadzam się, że to świetna forma. Szczególnie nocne busy Cruz del Sur.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Kwi 2014 23:01 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Tez jechalismy autobusami na trzech trasach, w tym nocny Cruz del Sur i tylko ten sie w miare nie spoznil. Pozostale dwa: z 4 godz - 7,5h, z 6 godzin - ponad 9. Kilka razy bylismy zatrzymywani i przetrzepywani po drodze prze policje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:43 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 58
mkdabr napisał(a):
Jak ja byłem w Peru, a było to w marcu ubiegłego roku, to faktycznie ciężko było zakupić bilety w niskiej taryfie bez dopłat dla obcokrajowców. Ja porawdziłem sobie z tym w taki sposób, że kupiłem lot TACA LIM-JUL, stamtąd po zwiedzaniu Titicaca autobusem do Cusco, a później CUZ-AQP-LIM i w ten sposób nie musiałem dopłacać "kary", która jest w tych liniach tylko na trasie z Limy do Cusco i Puerto Maldonado.


Atualizacja: Taca zostala przejeta przez linie Avianca. Trudno kupic bilet na stronie Avianca-Peru bez posiadania peruwianskiej karty kredytowej. Mozna probowac na stronie http://www.despegar.com.pe/ ale nie korzystalem z niej, wiec nie wiem jak dziala. Avianca ostatnio zwiekszyla tez liczbe tras na ktorych najtansze taryfy sa dostepne tylko dla Peruwianczykow: do tras Lima-Cusco, Lima/Cusco-Puerto Maldonado dolaczyly Lima-Juliaca, Arequipa-Cusco i Lima-Iquitos. LAN Peru udostepnia najtansze taryfy tylko dla Peruwianczykow na wszystkich trasach w Peru.

Star Peru i Peruvian wszystkie swoje taryfy udostepniaja cudzoziemcom.

Podobno niektorym osobom udalo uniknac sie "kary" gdy podrozowaly tylko z bagazem podrecznym i wydrukowaly wczesniej karte pokladowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Lut 2015 12:26 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 4
Wybieram sie w kwietniu i też magluję temat lotów...Koszty wychodzą całkiem spore ;/ Chce sie dostać do Iquitos i za dużego wyboru nie mam...
Niestety, po hiszpańsku dobrze nie mówię, a na stronie Star Peru jest coś o promocjach... Ktos pomoże?

http://www.starperu.com/es/iqu.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:16 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
czy ktoś mógłby mi pomóc / podpowiedzieć jak znaleźć w przyzwoitej cenie transport samolotem z Limy do Cuzco w listopadzie? Szukam i szukam (na wyszukiwarkach i na stronach linii lotniczych) i najtaniej mi wychodzi cena około 195 euro za osobę w dwie strony. Jest szansa żeby znaleźć coś taniej? :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Mysmy kupowali bilety na loty wewnetrzne razem z "glownym" biletem podczas promocji Iberii - miedzy lotem docelowym do Limy a do Cusco bylo jakies 150 zl roznicy (w obie strony). Pewnie nie da sie w ten sposob dokupic biletu stricte na przelot wewnetrzny, ale moze sie komus na przyszlosc przyda takie info...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Lip 2015 10:14 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 15
kimoh napisał(a):
czy ktoś mógłby mi pomóc / podpowiedzieć jak znaleźć w przyzwoitej cenie transport samolotem z Limy do Cuzco w listopadzie? Szukam i szukam (na wyszukiwarkach i na stronach linii lotniczych) i najtaniej mi wychodzi cena około 195 euro za osobę w dwie strony. Jest szansa żeby znaleźć coś taniej? :|

LIM - CUSCO 26.01

Peruvian 140 $
LAN 124 ₤
Avianca 162 €
Star Peru 119 $

Takie ja szukałem w styczniu na termin lotu w maju, w rezultacie pojechaliśmy autobusem i polecam, tak komfortowym autobusem nigdy do tej pory nie podróżowałem a z zasady unikam ich jednak jak ognia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Paź 2015 12:58 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Najlepsza opcja to spalenie mil z BA Avios jak ktoś ma. Np. bilet z Cusco do Limy za 4500 avios + podatki 16zł.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesq lubi ten post.
grzesq uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 30 Maj 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 180
hej, myslicie ze cena 178 soli jest ostateczna czy beda jednak chcieli jakas doplate na miejscu ? :)

Załączniki:
per.jpg
per.jpg [ 117.88 KiB | Obejrzany 2086 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Maj 2016 14:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Cena jest "realna"
Tyle płaciłem za LIM-AQP LAN

Zmieniłeś IP? Po prostu język?
Po przekierowaniu na Aviance, będzie wiadomość czy lot dla lokalsów czy normalny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Maj 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 180
dzieki za info :) jak kupiles za tyle tzn ze bedzie git :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Cze 2016 00:13 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 58
Na trasach Lima-Juliaca(Twoje wyszukanie)Cusco/Puerto Maldonado oraz Cusco/Arequipa ma takie same restrykcje jak LAN i udostepnia najtansze taryfy tylko dla mieszkancow Peru. Pojawia sie taka informacje przy rezerwacji biletu na stronie. Pozostali pasazerowie musza zaplacic okolo 180 USD "kary" przy check-in. Mozna probowac uniknac tej oplaty robiac check-in online, drukujac karte pokladowa, podrozujac jedynie z bagazem podrecznym i unikajac interakcji z zaloga Avianci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Kwi 2017 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Na peruwiańskim niebie pojawiła się nowa linia lotnicza, oferująca loty wewnętrzne w kraju - Viva Air Peru https://www.vivaair.com/pe Najtańszy bilet kosztuje 19 dolarów w jedną stronę. Jest to cena dla podróżujących z niewielkim bagażem podręcznym. Więcej informacji można znaleźć tutaj http://kochamyperu.pl/rady-ekspertow/vi ... -nie-bylo/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 26 Paź 2017 22:58 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Czy ktos ma doswiadczenia z ta nowa linia Vivaair Peru...czy kontroluja wielkosc i ciezar bagazu ....
Inne pytanie ...w jaki sposob placenie horrendalnej sumy nap LANowi lub Aviance za oW IQT - LIM ....(czy da sie kupic jakos taki bilet (np suma dla lokalsow 48USD ) i np. zrobic odprawe check-in via internet i nie miec kontaktu z agentami wspomnianych linii....wasze doswiadczenia w tej materii ....(dodam ze probowalem kupic cos takiego vai intelligo i nie przeszlo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:02 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Podbijam pytanie. Jak jest z dodatkowymi opłatami w Air Peru?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group