Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie ma. Wliczone są do biletu. Ja nic nie płaciłem

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 08 Sty 2018 13:49 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Dzięki! A jak wygląda tam boarding. Drukuje się samemu passy czy wydają w okienku? Nie wykupiłem opcji boardingu na lotnisku, ale opłacony najmniejszy bagaż rejestrowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Lut 2018 01:22 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Dobra wiadomosc: od konca grudnia najtansze taryfy linii Latam na trasach krajowych sa dostepne dla wszystkich podroznych, nie tylko dla mieszkancow Peru. Latam zdecydowalo sie zniesc poprzednio obowiazujace ograniczenie.

Najtansze taryfy maja formalna restrykcje: moga byc sprzedawane tylko w Peru, ale oznacza to, ze mozna je nabyc na stronie internetowej z Peru (np. peruwianska strona linii Latam - moze byc jednak problem z platnoscia polskimi kartami) albo juz na miejscu. Najtansze taryfy Light obejmuja jedynie bagaz podreczny. Latam obnizyl tez ceny biletow sprzedawanych na zagranicznych stronach typu Expedia.com - one obejmuja bagaz i sa porownywalne do tych lokalnych, dostepnych w Peru obejmujacych bagaz.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 02 Lut 2018 11:47 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Dodam jeszcze jedna informacje: szukajac najtanszych taryf, ktore moga byc oficjalnie sprzedawane tylko w Peru, warto skorzystac z peruwianskiego kayaka: www.kayak.com.pe . Bedziemy wowczas przekierowani na lokalne strony do kupowania biletow (np. Atrapalo czy Costamar), ktore moga latwiej akceptowac polskie karty platnicze niz peruwianski Latam. Warto tez porownac co oferuje expedia.com jesli ma sie bagaz do nadania - taryfy nieperuwianskie go zawsze obejmuja i moga byc nawet nizsze niz peruwianskie z dokupionym bagazem.

Avianca caly czas utrzymuje restrykcje na trasach miedzy Lima, Cusco, Puerto Maldonado i Juliaca - taryfy Super Promo i Econo sa dostepne tylko dla Peruwianczykow. Pozostalych tras (np. Lima-Arequipa czy Lima-Trujillo) ta restrykcja nie obejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 04 Wrz 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Czy ktoś korzystał z https://www.nmviajes.com? Jakie doświadczenia?
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Wrz 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Nie korzystałam z nich, ale mogę jedynie powiedzieć, że to duże biuro z wieloma lokalizacjami na terenie Limy.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 12 Wrz 2018 12:43 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
krzysztof_Peru napisał(a):
Avianca caly czas utrzymuje restrykcje na trasach miedzy Lima, Cusco, Puerto Maldonado i Juliaca - taryfy Super Promo i Econo sa dostepne tylko dla Peruwianczykow. Pozostalych tras (np. Lima-Arequipa czy Lima-Trujillo) ta restrykcja nie obejmuje.


Aktualizacja starego posta: Avianca w lutym zlikwidowala taryfy przeznaczone wylacznie dla cudzoziemcow. Mozna wiec teraz kupowac bilety w najtanszych cenach zarowno na http://www.avianca.com/pe/en oraz https://www.latam.com/es_pe/ na loty Latam (strony peruwianskie). Na stronie Avianci nie udawalo mi sie placic polskimi kartami kredytowymi, ale podobne taryfy moze miec expedia.com (tylko amerykanska wersja strony, a nie jej europejskie odpowiedniki). Na https://www.latam.com/es_pe/ moga byc trudnosci przy placeniu Visa (sa dodatkowe zabezpieczenia, ktore dzialaja tylko przy lokalnych kartach), ale bez problemu przechodzi polska MasterCard.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 14 Lis 2018 01:21 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Akurat kupiłem sobie lot z Limy do Arequipy i jak ktoś wybiera się do Peru w pierwszym kwartale 2019 to teraz jest dobry czas na zakup lotów krajowych, bo LATAM Peru ma promocje na loty wewnętrzne jak i z Peru za granicę do czwartku 15.11 włącznie. I faktycznie ceny się obniżyły, obserwowany przeze mnie od jakiegoś czasu lot LIM-AQP potaniał z 56 do 30 USD (one-way, taryfa bez bagażu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:00 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 2
A czy ktoś z Was korzystał może z biletów LATAM Peru zakupionych na ich stronie internetowej w wersji peruwiańskiej? Czy były z nimi jakieś problemy na lotnisku (np. żądanie zapłaty kary lub dopłaty do droższego biletu)? Czy ktoś na miejscu negował taki sposób zdobycia biletu?

Zauważyłem, że jak na stronie LATAM wybiorę w nagłówku "Peru", to cena biletu na interesujący mnie lot lokalny dla 3 osób wynosi 168USD, a jak na tej samej stronie wybiorę "rest of Europe" to cena ta wynosi wówczas 330EUR (za to samo połączenie). Próbowałem się dowiedzieć na ich infolinii skąd taka różnica w cenie i nie dostałem jasnej odpowiedzi poza absurdalnym tłumaczeniem, że chodzi o podatki i że powinienem wybrać swój kraj rezydencji (taką opcję rekomendują)... dosyć wątłe tłumaczenie, bo w jaki związek mają podatki jakie pójdą do Peru wraz z zakupem biletu z moim krajem rezydencji zwłaszcza, że nie ma go na liście a rest od Europe nie ma wspólnej polityki podatkowej...
Z tego co udało mi się dowiedzieć od osoby, która latała po Peru (Polka mająca męża Peruwiańczyka), to że mogą być problemy z płaceniem kar na lotnisku jeśli ma się niewłaściwy bilet (ona zawsze miała droższy bilet jako obcokrajowiec niż jej mąż, jak dokonywała zakupów na loty lokalne po Peru).
Wiem, że od 2017 LATAM zniosło różnice w taryfach między lokalesami a obcokrajowcami, natomiast myślę że chodzi tu o same taryfy, a nie o kwestię rezydencji opisaną powyżej.

Co o tym sądzicie? Czy przecierał ktoś z Was tą ścieżkę zakupu i zweryfikował ją w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nie odpowiem bezpośrednio na pytanie, ale podpowiem, że warto sprawdzić cenę również w aplikacji Latam. W moim wypadku, lot wewnątrz Brazylii jest na aplikacji tańszy o kilkanaście %, niż na stronie (w ustawieniu "reszta Europy"), mimo że wycena jest nadal w €.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie działa to w Peru, bo tańsze taryfy są dla mieszkańców Peru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:12 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
PPL napisał(a):
A czy ktoś z Was korzystał może z biletów LATAM Peru zakupionych na ich stronie internetowej w wersji peruwiańskiej? Czy były z nimi jakieś problemy na lotnisku (np. żądanie zapłaty kary lub dopłaty do droższego biletu)?

Sam się kiedyś zastanawiałem nad takim zakupem, ale na TripAdvisorze znalazłem relacje osób które dopłacały (I to do taryfy z dnia wylotu, a nie zakupu biletu), więc stwierdziłem że nie warto ryzykować. Niektórym udawało się gdy lecieli z podręcznym I odprawiali online, ale to ruletka. Z bagażem nadawanym raczej bez szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Zeus napisał(a):
Nie działa to w Peru, bo tańsze taryfy są dla mieszkańców Peru.

Od ponad roku loty w najtańszych taryfach w Peru nie są już tylko dla rezydentów, a nabyć je może każdy - krzysztof_Peru pisał już o tym chyba wyżej...

Informacja oficjalna, a także więcej na ten sam temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 15 Sty 2019 10:23 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 2
Tak, zgadza się - taryfy są dostępne dla wszystkich (zrównano Peru i resztę świata), ale dotyczy to taryf biletów (czyli te Light, Plus, Top). Z tego co widzę najprawdopodobniej nie dotyczy to jednak lokalizacji (pochodzenia), bo w LATAM wybierając różne wersje strony (kraju pochodzenia) wyświetlane są różne ceny biletów. Jak patrzyłem w Aviance to zmiana kraju nie pociąga za sobą zmiany ceny biletu, a co najwyżej zmianę waluty. Stąd było moje pytanie czy wybierając LATAM w wersji peruwiańskiej nie będzie później problemów. Ale z tego co widzę po Waszych odpowiedziach to ryzyko jest.... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Sty 2019 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Nie ma ryzyka. Ważne w taryfie jest miejsce sprzedaży biletu. Bilet kupiony przez peruwiańską wersję strony jest biletem kupionym w Peru. Oczywiście Latam (tak jak to robił w Chile) może ograniczać możliwości płatności przez swoją stronę żeby wchodzić na stronę zlokalizowaną dla miejsca w którym się aktualnie znajdujesz, ale jeżeli uda Ci się płatność przez ich stronę to nikt nie może Ci kazać nic dopłacać!
A jeśli masz problemy z płatnością polską kartą, to po prostu skorzystaj z lokalnych pośredników (online) - NM Viajes w Peru czy Atrapalo w Chile: ich jest wielu i często mają strony tylko po hiszpańsku, ale jeżeli nie znasz tego języka to tłumacz google da radę.
Więc powtarzam raz jeszcze z pełną świadomością: nie ma żadnego problemu by kupować bilety w najtańszych taryfach przez wersje krajowe stron Latam. ŻADNEGO. 8-)

PPL napisał(a):
Czy przecierał ktoś z Was tą ścieżkę zakupu i zweryfikował ją w praktyce?

Zweryfikowane w praktyce nie raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:58 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
PPL napisał(a):
Tak, zgadza się - taryfy są dostępne dla wszystkich (zrównano Peru i resztę świata), ale dotyczy to taryf biletów (czyli te Light, Plus, Top). Z tego co widzę najprawdopodobniej nie dotyczy to jednak lokalizacji (pochodzenia), bo w LATAM wybierając różne wersje strony (kraju pochodzenia) wyświetlane są różne ceny biletów. Jak patrzyłem w Aviance to zmiana kraju nie pociąga za sobą zmiany ceny biletu, a co najwyżej zmianę waluty. Stąd było moje pytanie czy wybierając LATAM w wersji peruwiańskiej nie będzie później problemów. Ale z tego co widzę po Waszych odpowiedziach to ryzyko jest.... :(


Potwierdzam, nie ma żadnych problemów ani ryzyka, możesz kupować jakie chcesz bilety na stronie peruwiańskiej Latam. Sam korzystałem i od roku nie ma żadnych problemów. Te bilety są tańsze niż na europejskiej stronie Latam, bo taryfy mają restrykcję, że można je sprzedawać tylko w Peru Z tego powodu też strony typu Expedia nie mogą ich oferować.

Dodam jeszcze, że Latam jest najbardziej wiarygodną linią w Peru. W przypadku złej pogody w Cuzco zdarza się, że jedyną linią która tam ląduje ze względu na przystosowanie samolotów jest Latam, Avianca i pozostałe nie wylatują lub zawracają do Limy. Oczywiście jak jest bardzo zła pogoda w Cuzco czy Arequipie, to nie wyląduje żaden samolot, ale Latam jest najbardziej pewną linią.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ekspansja uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Cze 2019 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Sprawdzone, w podróży z której właśnie wróciłam. Jeszcze w Polsce kupowałam loty z LATAM przez stronę peruwiańską. Działa bez zarzutu, płaciłam MasterCard (Visa mi nie przechodziła).
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel1122 lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 26 Cze 2019 08:54 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 20
Jak była robiona odprawa: on line, czy na lotnisku? Czy mogą być problemy z odprawą na lotnisku przez nieperuwiańczyków, może lepiej nie ryzykować i zrobić on line.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Cze 2019 09:02 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
pawel1122 napisał(a):
Jak była robiona odprawa: on line, czy na lotnisku? Czy mogą być problemy z odprawą na lotnisku przez nieperuwiańczyków, może lepiej nie ryzykować i zrobić on line.

Możesz zrobić online 48 godzin przed lotem. Nie wiem jakie mogłyby być problemy z odprawą na lotnisku przez nieperuwiańczyków i co można ryzykować. Na każdym lotnisku są też kioski do odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Cze 2019 09:21 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 20
Wcześniej było napisane, że na lotnisku żądali dopłaty do stawek dla obcokrajowców. Prawdopodobnie to już nieaktualne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group