Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Kwi 2016 00:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
princeskka napisał(a):
Nie będzie to trochę ryzykowne założyć pokonanie odcinka Aguas Calientes-Cuzco trybem kombinowanym, piechotą+taxi+bus w jeden dzień po zwiedzeniu MP?
Planowałam wyjść rano ok 5, potem zrobić Huyana Picchu i jeszcze pokręcić się trochę po ruinach.

dasz rade jaknajbardziej, tyle ze z MP trzeba sie zawijac okolo 12tej zeby dojsc do postoju busow do Cusco ktore odjezdzaja miedzy 14 a 15sta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 12 Kwi 2016 16:50 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 21
Loty: 23
Kilometry: 38 800
michcioj napisał(a):
princeskka napisał(a):
Nie będzie to trochę ryzykowne założyć pokonanie odcinka Aguas Calientes-Cuzco trybem kombinowanym, piechotą+taxi+bus w jeden dzień po zwiedzeniu MP?
Planowałam wyjść rano ok 5, potem zrobić Huyana Picchu i jeszcze pokręcić się trochę po ruinach.

dasz rade jaknajbardziej, tyle ze z MP trzeba sie zawijac okolo 12tej zeby dojsc do postoju busow do Cusco ktore odjezdzaja miedzy 14 a 15sta.

Da sie pewnie zrobic ale nie chce leciec biegiem. Wole to rozlozyc na wiecej dni.

Przemyslalam sprawe, odzalowalam Uyuni i macie racje - Uyuni na kolejny raz w polaczeniu z Atakama.

Podejscie nr 2. Plan przeorganizowany, zrobilo sie duzo wiecej czasu. Postanowilam tez wziac lot z Cuzco do Limy po Machu Picchu bo jak sie okazuje trasa Cuzco-Huaraz nie ma praktycznie zadnych polaczen a jak sa to podroz moze sie wydluzyc do tygodnia..

Dzień 1: 2.06 - przylot do Cuzco godz 5.05 am, sen, ogarnięcie miasta
Dzień 2: aklimatyzacja, lekki spacer po okolicy, może Pisac/Maras Albo darować sobię tę aklimatyzację tutaj?
Dzień 3: podróż do Aguas Calientes (opcja budżetowa, tzn dojazd do Hidroelectrica + spacer) + spacer do AC 10km ca 1,5-2h
Dzień 4: Wejście na Machu Picchu + WP, zejście do AC, nocleg w AC
Dzień 5: powrót do Cuzco: spacer torami+taxi, taxi. Nocleg w Cuzco. (Salineras de Maras po drodze jak czas pozwoli)
Dzień 6: lot poranny do Cuzco - Lima + bus nocny do Huaraz ~8h + Lima przy okazji Or Lima - paragliding
Dzień 7 i dopiero potem dalej do Huaraz porannym autobusem. Choć jakby wziąć poranny lot z Cuzco to możnaby w sumie zrobić paragliding i zdążyć na autobus do Huaraz bo ten jest dość późno.245 soles with perufly (11am - 6pm) 10min ca
Dzień 7: aklimatyzacja, organizacja trekkingu Santa Cruz
Dzień 8: ?aklimatyzacja część 2, Laguna 69 / Laguna Churup
Dzień 9-12: Trekking Santa Cruz (z agencją)
Dzień 13: Bus Huaraz-Lima - Lima-Ica, nocleg w Ica // albo Lima -Arequipa 15-16h
Dzień 14: Ica - sandboarding, nocny autobus do Arequipy
Dzień 16: Arequipa - zwiedzanie, orgaznizacja wyprawy do Canionu Colca
Dzień 17: Canion Colca dzień 1: zejście, nocleg w oazie
Dzień 18: Canion Colca dzień 2: wyjście, powrót do Arequipy z Cobanaconde, bus nocny do Puno 6,5h (chciałam bezpośrednio z Chivay do Puno ale jedyna oferta kosztuje $50.. więc no way)
Dzień 19: Bus Puno-Cobanaconde 3h o świcie, znalezienie hostelu, Jezioro Titicaca, Isla del Sol, nocleg na wyspie
Dzień 20: Jezioro Titicaca od strony boliwijskiej, powrót rano do Copacabany, autobus do La Paz
Dzień 21: Copacabana - La Paz(3,5t), zwiedzanie La Paz, nocleg La Paz
Dzień 22: Valle de la Luna - powrót do La Paz
Dzień 23: Sajama National Park 1: La Paz - Patacamaya
Dzień 24: Sajama National Park 2: Dzień w parku
Dzień 25: Sajama National Park 3: powrót do La Paz lub do Arequipy.
Dzień 26: wolne
Dzień 27: wolne
Dzień 28: dzień zapasowy
Dzień 29: dzień zapasowy
Dzień 30: dzień zapasowy
Dzień 31: 1.07 - wylot o godz 16:30 z Cuzco do Limy (lądowanie godz 17:55), potem lot do Londynu o 20:00

Tak to wyglada teraz.
Pojawilo sie jeszcze kilka pytan:
1) Czy to dobry pomysl zeby kupic bilet na MP online czy lepiej dopiero po przylocie do Cuzco? Z uwagi na wysoki sezon bilety moga byc wyprzedane.
2) Czy ktos ma jakies doswiadczenia z trekkingami w Cordillera Blanca i ewentualnie moglby polecic jakas agencje?
3) Pojawil sie w planie takze park Sajama. Tu mam watpliwosci tak naprawde bo nie ma za wiele informacji o tym miejscu w sieci. No albo ta Amazonia moze..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Kwi 2016 17:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Jeśli chcesz tylko MP bez np HP to nie powinno być problemu na miejscu. Hayana wyprzedaje się ok 2-3mies przed
W La Paź możesz rozważyć wycieczkę rowerową droga śmierci
Paralotnie w Limie są mocno nieprzewidywalne. Jak ja byłam to rano w ogóle nie było wiatru, dopiero po 15 był. Pędzilam do Miraflores, wpuścili mnie tylko dlatego że dużo wcześniej się z nimi skontaktowałam. Latają tylko do 17.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2016 16:39 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 21
Loty: 23
Kilometry: 38 800
@maxima jak MP to razem z HP :) już w tej chwili zostało kilka sztuk

Niezbyt kręci mnie zjazd drogą śmierci. Owszem adrenalina ale bardziej chciałabym spróbować paraglidingu w Limie.
Rezerwowałaś lot w Limie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2016 17:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
kontaktowałam się z nimi jeszcze z Polski - pisałam kiedy chcę lecieć (miałam tylko 1 termin, więc nie mogłam tego przełożyć). Trudno zarezerwować tą usługę, bo wszystko zależy do wiatrów. U mnie miało być niby ok od rana, o 10 napisałam do nich na fb, to pisali, że jest cisza i żeby odezwać się po 12:30, potem po 15 i dopiero tuż przed 16 napisali, że są wiatry i żeby przyjeżdżać. Ja już byłam zrezygnowana, a o 21 miałam lot powrotny do Europy. Pojechałam tam, wpadłam dosłownie o 16:50 (była duża kolejka chętnych) i się udało! Na dodatek nie miałam już pieniędzy tzn soli, więc zapłaciłam po trochę w EUR, USD i jakąś resztkę soli oddałam. Było więc trochę zabawnie :)
Zabawny nie był za to powrót z Miraflores - to była sobota, więc ogromne korki, jak na złość żaden autobus nie podjeżdżał, ogromne kolejki, a musiałam wrócić jeszcze do hotelu po bagaż. Ale ogólnie było super :)
Fotka tu peru-poker-z-losem-relacja,212,90228&p=728358#p728358

Jesli chcesz robić HP, to z perspektywy czasu uważam, że 2 dni na MP są ok, jeśli wchodzi się na HP. HP jest męczące i po zejściu człowiek już nie ma siły na wiele (może jestem mało wysportowana), ale i tak zeszłam jako 1 z pierwszych. Byłam na MP już o 6, rano mgły więc nic nie widać (nie bierz HP na rano - może być masakra), przejaśniło się dopiero ok 10-11. Gdybym robiła jeszcze raz, to na MP przeznaczyłabym 2 dni, 1 to ogólne zapoznanie i wejście na HP, a drugi to już na spokojne zwiedzanie ruin. Rano jest masa ludzi, po południu jest luźniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Kwi 2016 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@princeskka W Ica koniecznie wybierz się na "przejażdżkę" tym:

Załącznik:
ica.jpg
ica.jpg [ 62.6 KiB | Obejrzany 21085 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Kwi 2016 13:31 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 21
Loty: 23
Kilometry: 38 800
maxima napisał(a):
kontaktowałam się z nimi jeszcze z Polski - pisałam kiedy chcę lecieć (miałam tylko 1 termin, więc nie mogłam tego przełożyć). Trudno zarezerwować tą usługę, bo wszystko zależy do wiatrów. U mnie miało być niby ok od rana, o 10 napisałam do nich na fb, to pisali, że jest cisza i żeby odezwać się po 12:30, potem po 15 i dopiero tuż przed 16 napisali, że są wiatry i żeby przyjeżdżać. Ja już byłam zrezygnowana, a o 21 miałam lot powrotny do Europy. Pojechałam tam, wpadłam dosłownie o 16:50 (była duża kolejka chętnych) i się udało! Na dodatek nie miałam już pieniędzy tzn soli, więc zapłaciłam po trochę w EUR, USD i jakąś resztkę soli oddałam. Było więc trochę zabawnie :)
Zabawny nie był za to powrót z Miraflores - to była sobota, więc ogromne korki, jak na złość żaden autobus nie podjeżdżał, ogromne kolejki, a musiałam wrócić jeszcze do hotelu po bagaż. Ale ogólnie było super :)
Fotka tu peru-poker-z-losem-relacja,212,90228&p=728358#p728358

Jesli chcesz robić HP, to z perspektywy czasu uważam, że 2 dni na MP są ok, jeśli wchodzi się na HP. HP jest męczące i po zejściu człowiek już nie ma siły na wiele (może jestem mało wysportowana), ale i tak zeszłam jako 1 z pierwszych. Byłam na MP już o 6, rano mgły więc nic nie widać (nie bierz HP na rano - może być masakra), przejaśniło się dopiero ok 10-11. Gdybym robiła jeszcze raz, to na MP przeznaczyłabym 2 dni, 1 to ogólne zapoznanie i wejście na HP, a drugi to już na spokojne zwiedzanie ruin. Rano jest masa ludzi, po południu jest luźniej.


@maxima stawiam na paralotnie w Limie, liczę na dobre wiatry. Możesz polecić jakąś agencję?

Co do MP problem jest taki, że na 2 grupę nie ma już biletów :shock: zostało jedynie kilka na 1 wejście o 7. Chciałam na 10 no ale los zweryfikował moje plany.

@igore tego nie mogłabym odpuścić :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Kwi 2016 13:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie wiem czy o 7 jest sens. Jaka pogoda jest w Twoim terminie? wejście na HP to ok 1h, zalezy jak ze stopami. Jesli z góry masz oglądać tylko mgłe, to nie wiem czy jest sens
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Kwi 2016 13:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
princeskka napisał(a):
@igore tego nie mogłabym odpuścić :P

i nie odpuszczaj, warto polecam :-)

-- 14 Kwi 2016 14:42 --

princeskka napisał(a):
Da sie pewnie zrobic ale nie chce leciec biegiem. Wole to rozlozyc na wiecej dni.

fajnie, jesli masz tak duzo czasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Kwi 2016 17:09 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 21
Loty: 23
Kilometry: 38 800
maxima napisał(a):
nie wiem czy o 7 jest sens. Jaka pogoda jest w Twoim terminie? wejście na HP to ok 1h, zalezy jak ze stopami. Jesli z góry masz oglądać tylko mgłe, to nie wiem czy jest sens

To będzie 5 czerwca. Zbyt odległy termin żeby znaleźć jakąś dokładniejszą prognozę pogody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Kwi 2016 17:52 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Może sprawdź historyczne dane. Moja koleżanka była w lipcu i z tego co kojarze też mówiła że rano miała mgłę. U mnie mgła zaczęła schodzić ok 10, wcześniej to trudno było dostrzec ten most Inków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Maj 2016 17:57 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 21
Loty: 23
Kilometry: 38 800
Trochę mnie nie było ponieważ życiowe sprawy postawiły wyjazd pod znakiem zapytania. Ale, udało się, lecę :D
Dobrze zrobiło mi takie zdystansowanie się od planowania. Generalnie już mniej więcej wiem co chcę zobaczyć. Zamiast Salarów i Parku Sajama wolę jednak 3 dni w Amazonii. Podzielcie się jeśli macie jakieś doświadczenia z dżunglą, jak to zorganizować, czy też agencję.

W takim przypadku bez sensu wydaje się obecna trasa. Bo możnaby zrobić lepiej:
Cusco - Machu Picchu - Amazonia (Iquitos? albo Pacaya) lot z Cuzco
Potem z dżungli do Limy samolotem, trekking w PN Huscaran, Ica
Arequipa - kanion Colca
Titicaca - La Paz - Valle de la Luna i powrót do Cusco

Jedynie zmiana wysokości może być problemem przy takim układzie..

@maxima, ponoć ma być ładnie 5 czerwca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Lip 2016 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
I jak tam. Wróciłaś. Podziel się wrażeniami. :)
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Lip 2016 09:47 

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 21
Loty: 23
Kilometry: 38 800
@pifko
Wrocilam, wrocilam, bylo super :D Plany jak to w zyciu sie nieco pozmienialy i stanelo na tym ze zwiedzilam Cusco, Machu Picchu, a potem udalam sie w gory i tam juz zostalam do konca wakacji. Andy mnie oczarowaly, sa po prostu piekne. A ja jako milosniczka gor mialam tam co robic. Duzo trekkingow i wspinaczka na Pisco, Chopicalqui ;) Genialna sprawa i napewno nie ostatnia moja wizyta w Peru, to pewne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Może pokusiłabyś się na jakąś relację. Pobytem w Andach strasznie mnie zainteresowałaś. Fotorelacja byłaby hitem :)
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@pifko już dwie relacje są o Peru i Boliwii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Lip 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
@Zeus wiem, wiem...
Twoje relacje są już kultowe i wszystkie inne na f4f też już przeczytałem. Do tego kilka blogów i ciągle mi mało.
Wybieram się w listopadzie do AP i każda informacja na wagę złota.
A jak wrócę to i tak swoją relację napiszę. Z tipami, których inni nie wyczaili lub po prostu nie opisali ;)
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group