Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@and_bed
W kwestii zniżek dla dzieci warto poczytać ten wątek: karta-oyster-znizki-dla-dzieci,1408,66662
Moim zdaniem jeśli chodzi o bilety dla dorosłych to wszystko zależy od tego ile będziecie w ciągu tych dni jeździć. Pod tym linkiem można obliczyć koszt jednorazowego przejazdu z punktu A do B: https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/f ... are-finder
Bilet dzienny dla stref 1-2 to koszt 6,5 funta za osobę, pojedyncze przejazdy metrem to koszt ok 2,4 funta, a autobusem 1,5 funta.
Życzę miłego liczenia co się najlepiej kalkuluje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#262 PostWysłany: 27 Sie 2016 06:49 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 2
Dziękuje Wam za pomoc i na pewno skorzystam z Waszym porad.
Hej :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 13 Wrz 2016 16:37 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
Chce się upewnić gdy załaduje sobie oysterkę dana kwoto upoważnia mnie to to jazdy środkami transportu publicznego BEZ względu na czy jade w godzinach szczytu czy po za nim..

Rozmawiałam z znajomną, ktora byłs w Londynie tydzien temu i miała opcje iż jezdziła TYLKo po za tymi godzinami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 13 Wrz 2016 17:22 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Jest taka opcja jak off peak travel card
https://visitorshop.tfl.gov.uk/tfl/london-travelcard/
i wtedy mozna sie poruszac srodkami komunikacji po 9:30 (w dni tygodnia).

Jesli zaladujesz karte oyster jako Pay As You Go to mozesz podrozowac o dowolnej porze- jedyna roznica bedzie w 'taryfie'- do 9:30 jest drozej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 13 Wrz 2016 18:26 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
właśnie muszę wyruszac na zwiedzanie najpozniej po 9.( no niestety) i spokojnie na stacji metra moge Kupic karte (Pay As You Go ) w automacie? Czy jedynie okienku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 13 Wrz 2016 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@emily temple
Karta "Pay as You Go" to jest właśnie karta Oyster. Kupując ja pamiętaj o zwrotnym depozycie w wysokości 5 funtów za samą kartę (do odzyskania w momencie fizycznego zdawania karty).
Tak, jak załadujesz na karcie Oyster kwotę równą taryfie "Daily Anytime" dla właściwego zakresu stref to nie zapłacisz więcej, niż tzw. kwota "Daily cap". Np. dla stref 1-3 kwota ta wynosi 7,6 funta za dobę. W sytuacji, gdy doładujesz kartę np. kwotą 7,6 funta, ale np. tylko raz skorzystasz z metra w ciągu tej doby, to z karty zostanie pobrana jedynie równowartość kwoty za ten jeden przejazd, czyli 3,3 funty (za przejazd w granicach stref 1-3). Zaś w sytuacji, gdy jeździsz dużo to po osiągnięciu kwoty 7,6 funta każde kolejne użycie karty pobiera z niej 0,0 funtów.
Aktualny cennik jest tutaj:
http://content.tfl.gov.uk/adult-fares.pdf
A ceny pojedynczych przejazdów obliczysz tutaj, gdy podasz dowolne nazwy stacji z określonego przedziały stref:
https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/f ... are-finder

W kwestii doładowywania karty to ja swoją Oysterkę doładowywałam w zwykłym spożywczaku blisko przystanku autobusowego, z którego dopiero dojeżdżałam do metra. Wydaje mi się jednak, że w okienku lepiej będzie doładować kartę, bo można to zrobić dowolną kwotą (tak miałam w tym sklepie spożywczym). Automaty chyba mają ograniczenie na doładowywanie karty wielokrotnością 5 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:46 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
@Cicha_Woda
Dziękuję bardzo za rozjaśnienie

No własnie u mnie z drodze z autobusu z lotniska do hostelu mam z 3 punkty gdzie Oysterkę kupić można :P plus stacja metra , jest wybór

Miałam problem bo jak liczyłam pojedyncze przejazdy z okresu całego moje popytu wynosi mi ponad 40 funtów :D.( sie łapie na 4 strefe to temu)

Czyli w okienku "kupujemy" oystekę i mozemy "smigać"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 15 Wrz 2016 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Dokładnie tak :D Życzę udanego wyjazdu.
Warto też wiedzieć, że w sytuacjach "awaryjnych" w autobusach można 1 raz podjechać "na kredyt". Wtedy odbija się normalnie kartę Oyster, na której robi się debet 1,5 funta, który się reguluje przy najbliższym doładowaniu tej karty. Nie wiem tylko czy potem te 1,5 funta wliczają się w dobową "daily cap" czy też się nie wliczają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 15 Wrz 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Daily cap (np dla strefy 1-3 za 7,6 £) - obowiązuje dla metra i autobusów ?

coś nie mogę się doczytać :oops:

W cenniku: "Adult rate prices: All Tube, DLR, London Overground and TfL Rail services and National Rail services"
a gdzie indziej: "All services (bus, Tube, tram, DLR, London Overground, TfL Rail and most* National Rail journeys in London)"
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 15 Wrz 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Osobiście korzystałam z "Daily cap" właśnie z autobusów i metra oraz kolejki DLR, więc to na 100% obowiązuje. Z przejazdów kolejowych wewnątrz Londynu nie korzystałam, dlatego nie mogę tego potwierdzić organoleptycznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 15 Wrz 2016 11:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
rysiekkk napisał(a):
Daily cap (np dla strefy 1-3 za 7,6 £) - obowiązuje dla metra i autobusów ?


Dla metra w strefach 1-3 i dla wszystkich autobusów niezależnie od strefy będzie Cię obowiązywał daily cap £7,6
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 16 Wrz 2016 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 66
Kilometry: 179 181
Witam,
Planuję odwiedzić Londyn na 1 dzień.
Chciałbym się upewnić, czy wszystko pójdzie po mojej myśli z transportem (a dokładniej z kartą Oyster)

Generalnie chciałbym przejechać z Green Park Station przez King’s Cross Station(tutaj zobaczyć peron 9 3/4) do Leicester Square Station

Ze zdobytych informacji chyba najlepiej kupić kartę Oyster, doładować ją a następnie ją 'oddać'
Mam pytanie, czy na stacji Green Park będe miał możliwość kupna tej karty
oraz czy będę ją mógł zwrócić na Leicester Square Station (aby dostać 5 funtów)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 16 Wrz 2016 21:18 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
A nie lepiej jakbyś płacił swoją kartą zbliżeniową?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 16 Wrz 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Chcę się upewnić, czy wiesz, że peron 9 i 3/4 znajduje się na stacji kolejowej King's Cross, która jest obok stacji metra King's Cross St. Pancras?
A w kwestii kupna i zdania karty Oyster to na pewno kupisz ją na każdej stacji metra w okienku albo w automacie. Zdać ją pewnie też będziesz mógł na wszystkich stacjach, ale w okienku z obsługą, a nie w automacie. Jednak tego nie jestem pewna na 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 16 Wrz 2016 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 66
Kilometry: 179 181
Cicha_Woda napisał(a):
Chcę się upewnić, czy wiesz, że peron 9 i 3/4 znajduje się na stacji kolejowej King's Cross, która jest obok stacji metra King's Cross St. Pancras?

tak, wiem, napisałem że chce jechać metrem z Green Park Station do King's Cross St.; potem wyjść i zobaczyć ten peron a następnie jechać metrem do Leicester Square Station.

witekkowal
Pomysł z karta zbliżeniową wydaje się super.
Rozumiem, że wystarczy dowolna karta debetowa/kredytowa np. Visa albo MasterCard z możliwością płatności zbliżeniowej.
Tylko w jaki sposób ją odbijam? Też dwa razy (tak jak w przypadku Oyster)?
Czyli przy wejściu do metra i wyjściu?

-- 16 Wrz 2016 22:53 --

I czy nie będzie problemu z tym, że mam kartę na której waluta rozliczeniowa jest w PLN,?
I jak wygląda przewalutowanie? Rozumiem, że nie są to jakieś straszne koszta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 17 Wrz 2016 07:04 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Kartę Oyster można też zdać w automacie, trzeba szukać tych które mają 'refund' (dwa dni temu rezygnowałam ze swojej na King's Cross - automat oddał depozyt plus to co na karcie niewykorzystane zostało).
Góra
 Profil Relacje PM off
xamrex uważa post za pomocny.
 
      
#277 PostWysłany: 17 Wrz 2016 08:15 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
xamrex napisał(a):
Cicha_Woda napisał(a):
Chcę się upewnić, czy wiesz, że peron 9 i 3/4 znajduje się na stacji kolejowej King's Cross, która jest obok stacji metra King's Cross St. Pancras?

tak, wiem, napisałem że chce jechać metrem z Green Park Station do King's Cross St.; potem wyjść i zobaczyć ten peron a następnie jechać metrem do Leicester Square Station.

witekkowal
Pomysł z karta zbliżeniową wydaje się super.
Rozumiem, że wystarczy dowolna karta debetowa/kredytowa np. Visa albo MasterCard z możliwością płatności zbliżeniowej.
Tylko w jaki sposób ją odbijam? Też dwa razy (tak jak w przypadku Oyster)?
Czyli przy wejściu do metra i wyjściu?

-- 16 Wrz 2016 22:53 --

I czy nie będzie problemu z tym, że mam kartę na której waluta rozliczeniowa jest w PLN,?
I jak wygląda przewalutowanie? Rozumiem, że nie są to jakieś straszne koszta?

Każda karta wyposażona w technologię zbliżeniową powinna działać. Odbijasz kartę przy wejściu i przy wyjściu. Dobrze jest taka kartę wcześniej zarejestrować na stronie tfl.gov.uk. Co do płatności kartą w PLN, to jest to jak najbardziej możliwe, jednak dochodzą koszty przewalutowania, które różnią się od banku, wystawcy karty. Ze swojej strony polecam kartę do konta w GBP w Kantorze Aliora. Karta i konto jest bezpłatne przy spełnieniu prostych warunków, ale to już poczytaj sobie w wątku dedykowanym Kantorowi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 17 Wrz 2016 12:27 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
Cicha_Woda napisał(a):
Osobiście korzystałam z "Daily cap" właśnie z autobusów i metra oraz kolejki DLR, więc to na 100% obowiązuje. Z przejazdów kolejowych wewnątrz Londynu nie korzystałam, dlatego nie mogę tego potwierdzić organoleptycznie ;)


Mysli by wybierajac kwote doładowania Oyster( gdy wiesz ze jezdzić bedziesz duzoO) wystarczy podliczyć Daily cap z wszystkich dni i ok tylke wpłacić ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 17 Wrz 2016 12:38 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
xamrex napisał(a):
Cicha_Woda napisał(a):
Chcę się upewnić, czy wiesz, że peron 9 i 3/4 znajduje się na stacji kolejowej King's Cross, która jest obok stacji metra King's Cross St. Pancras?

tak, wiem, napisałem że chce jechać metrem z Green Park Station do King's Cross St.; potem wyjść i zobaczyć ten peron a następnie jechać metrem do Leicester Square Station.


To jeszcze tylko uprzedzę, że (przynajmniej kiedy tam byłem w marcu) do wózka stała kolejka chętnych do zrobienia sobie zdjęcia w podskoku. Tak na oko na 30 minut czekania. Ale jeśli chcesz tylko zobaczyć lub zrobić zdjęcie samego wózka - nie ma problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 17 Wrz 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
emily temple napisał(a):
Mysli by wybierajac kwote doładowania Oyster( gdy wiesz ze jezdzić bedziesz duzoO) wystarczy podliczyć Daily cap z wszystkich dni i ok tylke wpłacić ??


Dokładnie tak :D
A jeśli będziecie w Londynie 6 dni lub dłużej to można od razu kupić doładowanie tygodniowe (Travelscard 7 day) i doładować je na kartę Oyster. Karnet 7 dniowy kosztuje tyle co 5 doładowań dobowych w wersji "anytime". Dla stref 1-4 to koszt 46,5 funta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group