Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 24 Sie 2016 14:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Lol...
A są ludzie którzy o tym dowiedzieli się czytając i szukając, jak jeszcze forum nie było. Doświadczenie przyszło szukając godzinami gogle albo regulamin. I potem dowiedziałem się o forum, i zacząłem dzielić informacjami to i wo.
Temat o przesiadkach na jednym bilecie co chwile wraca, więc byś zauważył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#1122 PostWysłany: 28 Sie 2016 03:07 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
mordy pytanie do Was na już, za 3 godziny ruszam do Kazachstanu przez Rosje. Lece w pon ze Szczecina germanwings. czy musze robić odprawę przez neta? mam bagaz rejstrowany plus podreczny. To samo sie tyczy lotu z Astany do Kijowa i pozniej Warszawy. Prosze o odp bo lecimy na mecz aczasu malo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#1123 PostWysłany: 28 Sie 2016 10:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie musisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 02 Wrz 2016 12:29 

Rejestracja: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Mam pytanie. Czy nie mając w tej chwili paszportu, mogę kupić bilet? Czy da się tak zrobić? Czy po wyrobieniu paszportu będę mógł bezpłatnie edytować jego numer? Bo rozumiem, że już na etapie rezerwacji będzie konieczność podania numeru? Czy zamiast numeru paszportu mogę podać numer dowodu osobistego, a potem - po wyrobieniu paszportu - bezpłatnie edytować ten numer?

Nie pytam o jedną, konkretną linię, pytam ogólnie. Jak to wygląda w przypadku linii lotniczych, z których korzystacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 02 Wrz 2016 12:35 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 02 Wrz 2016 12:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zazwyczaj możesz zmienić numer paszportu podczas odprawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 02 Wrz 2016 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Do kupna biletu nie jest potrzebny numer paszportu/dokumentu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 02 Wrz 2016 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Niektóre firmy rezerwacyjne wymagają wpisania nr dokumentu tożsamości. Można wtedy wpisać np. dowód osobisty i później edytować. Wcześniej warto skontaktować się np. z infolinią i dopytać. Ja tak robiłem na tickets.pl i nie było problemu.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 05 Wrz 2016 19:25 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Mam jedno pytanie a nie wiem gdzie zapytać:
Czy na Okęciu istnieje opcja zostawienia roweru na jeden dzień (poniedziałek rano - wtorek południe)? Znalazłem informacje o stojakach na parkingu P1 - czy jest on bezpłatny i czy wjeżdża się na niego rowerem tak jak samochodem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 10 Wrz 2016 20:34 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 6
Loty: 8
Kilometry: 38 732
Image
Takie szybkie pytanie, pole Full Name . Najpierw imię czy nazwisko ? Bo różnica chyba jest znacznie znaczna. Wysłałem zapytanie do tego pogrodnika ale czekam i czekam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 10 Wrz 2016 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Wpisz tak jak masz w paszporcie, czyli imię i nazwisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: [ota] loty łączone
#1132 PostWysłany: 25 Wrz 2016 00:15 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 6
Czytam czytam i mam trochę mętlik w głowie z OTA - konkretnie chodzi mi o sytuację gdzie jest kilka odcinków i ma się raptem 1-2h na przesiadkę (a przy dłuższych lotach czasami dochodzi do opóźnień).

Bookując bezpośrednio u linii lotniczej jesteśmy w tej wygodnej sytuacji, że najwyżej poleci się następnym lotem, nie trzeba się martwić dodatkowymi kosztami i 'utknięciem' niewiadomo gdzie.

Teraz - rzuciłem okiem na poradnik-dla-pasazera,1268,99435 i tam stoi:
Cytuj:
Jak cała nasza rezerwacja jest na jednym bilecie, to nie musimy się martwić czy zdążymy na daną przesiadkę, bo obowiązkim linii jest znalezienia dla nas nowego najszybszego połączenie do punktu docelowego. Mają także obowiązek opłacić ew. wyżywienie i nocleg w czasie oczekiwania na to połączenie. Jeżeli loty mamy na 2 różnych rezerwacjach, wszystko zależy od woli agenta/pracownika linii lotniczej...


i teraz czy wyszukując jakiś lot u OTA mamy pewność, żę to jest jedna rezerwacja/jeden lot? Czy może się zdarzyć, że po prostu wyszukają najtańszą możliwą kombinację i może się okazać, że wystawią na daną trasę 2 bilety (mimo, że będzie to wyglądać jak jedna rezerwacja)?

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale po dłuższych poszukiwaniach nie udało mi się tego ustalić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 25 Wrz 2016 01:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli musisz wpisać numer karty podczas zakupu dwa razy, to znaczy, że kupujesz dwa bilety. Jeśli płacisz tylko 1 raz za bilet z przesiadka, to masz przesiadke, to niczym się nie martwisz przy opóźnieniu

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 26 Wrz 2016 10:15 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 6
michzak napisał(a):
Jeśli musisz wpisać numer karty podczas zakupu dwa razy, to znaczy, że kupujesz dwa bilety. Jeśli płacisz tylko 1 raz za bilet z przesiadka, to masz przesiadke, to niczym się nie martwisz przy opóźnieniu


Dziękuję bardzo za wyjaśnienie (i upewnienie) :-)

Jeszcze pytanie dodatkowe - późniejsze ewentualne zmiany lotu powrotnego to u pośrednika czy właściwej linii? Mniemam, że... to zależy od regulaminu ;-) I najczęściej jednak u operatora, ale "w razie W" moża próbować też u linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 09 Paź 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Witam
Mam takie pytanie. Przylot z Bangkoku do Londynu jest zaplanowany na godz. 7:15 odbędzie się to w kwietniu 2017. Tego samego dnia chciałbym dostać się do Warszawy. Czy godzina odlotu 13:55 będzie odpowiednia? Czy lepiej zaplanować podróż na późniejszą godzinę ewentualnie następny dzień? Chodzi mi o ewentualne opóźnienia na trasie BKK-LHR. Termin jest trochę odległy a chciałbym zarezerwować loty już teraz. Ile mniej więcej powinien kosztować lot na trasie WAW-LHR LHR-WAW z bagażem rejestrowany?

Z góry dzięki za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 09 Paź 2016 12:38 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja bym sie wstrzymał albo kupił bilety do Warszawie w taryfie flex.
Do kwietnia linienlotnocze moga modyfikować jeszcze czas przylotu...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen uważa post za pomocny.
 
      
#1137 PostWysłany: 09 Paź 2016 12:39 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
Przy tak odleglym terminie lotu linia moze Ci jeszcze 10 razy zmienic godzine takze kupowanie lotu ktory bedziesz mial na drugim bilecie jest ryzykowne;
i uwierz mi ze to sie zdarza i nei sa to tlyko kosmetycznie zmiany o 10 min;
mam lot berlin- miamy kupiony z 7 miesieczym wyprzedzeniem (tap portugal gdyby ktos pytal) zdarzyli mi juz:
skasowac polaczenie i przebukowac na dzien wczesniej
przesunac potem na lot 6 h pozniej robiac mi 8h godzinna przesiadke w lis
zmienic lotnisko z sxf na txl
+ ze 3 kosmetyczne zmiany godzin wylotow, powrotow;
takze ja bym sie wstzymala z kupowaniem teraz.

dobra cena za waw-lhr RT jak na moje to okolice 400 zl;
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen uważa post za pomocny.
 
      
#1138 PostWysłany: 09 Paź 2016 12:42 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
kubasmen napisał(a):
Witam
Mam takie pytanie. Przylot z Bangkoku do Londynu jest zaplanowany na godz. 7:15 odbędzie się to w kwietniu 2017. Tego samego dnia chciałbym dostać się do Warszawy. Czy godzina odlotu 13:55 będzie odpowiednia? Czy lepiej zaplanować podróż na późniejszą godzinę ewentualnie następny dzień? Chodzi mi o ewentualne opóźnienia na trasie BKK-LHR. Termin jest trochę odległy a chciałbym zarezerwować loty już teraz. Ile mniej więcej powinien kosztować lot na trasie WAW-LHR LHR-WAW z bagażem rejestrowany?

Z góry dzięki za rady :)

Prawie 7 godzin to bardzo dużooooo czasu..
Nawet zakładając ewentualne opóźnienie spokojnie zdążysz..
WAW-LHR LHR-WAW z nadawanym uczciwa cena to około 500 zł
Ja bym spokojnie poczekał z biletami na tej trasie..
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen uważa post za pomocny.
 
      
#1139 PostWysłany: 09 Paź 2016 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Jaki czas na rezerwację tych biletów będzie odpowiedni? Do Heathrow latają tylko regularni przewoźnicy z Warszawy więc tanie linie odpadają. Lotniska nie chciałbym raczej zmieniać w tym przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 09 Paź 2016 12:50 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
mysle że można by się przyczaić na jakąś szaloną środe lotu :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group