Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Paryż nocą
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2014 18:29 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Witam,
Planuje zwiedzać Paryż cały dzień przylot mam około 8 a wylot z rana następnego dnia. Co mogę robić w Paryżu nocą :-p Są jakieś bezpieczne miejsca itd, czy Lotnisko Beauvais jest czynne całą noc, lub są czynne jakieś sklepy, bary, itd w których można przekoczować do rannego lotu?

pomocy!
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2014 18:40 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Nie radzę czekać nigdzie w centrum: niektóre środowiska potrafią być bardzo odważne w swoich poczynaniach. Policja (na miejscu) nie reaguje na drobniejesze bójki itp.
Szczególnie odradzam Gare du Lyon (okolice odjazdów do Beauvais) gdzie na 1 turystę przypada 10 złodzieji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2014 18:47 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Dzięki za odp.
Jest też opcja wcześniejszego wylotu około godz. 15 ale na zwiedzanie zostanie nieco mniej niż 3 h :-/
Jest niestety trochę kombinacji jeśli chce się tanio podróżować ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2014 20:14 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Nie wiem jak u Ciebie z czasem ale ja bym polował na późniejszy lot.
A noc spędził na dodatkowym 1-dniowym tripie do Barcelony np. (Megabus ma teraz atrakcyjne ceny z racji że to nowa trasa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
konrad1617 napisał(a):
Co mogę robić w Paryżu nocą ?
To jak byś się spytał dzieci w cukierni czy lubią ciastka. :lol:
Co można robić w mieście które nie śpi ? Wszystko zależy od zasobności portfela i upodobań. Paryż nocą nie jest mniej atrakcyjny od tego w dzień dla niektórych nawet bardziej. Żeby była jasność nie chodzi tu o miejsca, z których kasztany jesienią lubiła Zuzanna. Na pewno do 3-4 w nocy spokojnie można znaleźć i to nie jedną miłą knajpkę, posiedzieć przy winie, jedzeniu i muzyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2014 21:19 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 119
Zbanowany
konrad1617 napisał(a):
Witam,
Co mogę robić w Paryżu nocą :-p Są jakieś bezpieczne miejsca itd


Z mojego doświadczenia mogę Cię zachęcić, że warto jedną noc spędzić w plenerze w Paryżu. Ja z narzeczoną tak zrobiliśmy pod koniec listopada 2012 r. Pomimo dość chłodnej nocy, wrażenia były wyjątkowo "przednie".

Paryż nocą można lepiej poznać (jego uroki) niż w ciągu dnia. Nie ma tego zgiełku, tego hałasu, tych tłumów (oczywiście mowa o późnych godzinach nocnych).

Co do bezpieczeństwa, to nic złego się nie działo. A wręcz można się było czuć bezpieczniej niż w ciągu dnia. Nikt nie zaczepia, nikt nie chce na człowieku zarobić.

Szczególnie polecam poruszanie się w najbliższym sąsiedztwie Łuku Triumfalnego, np. Pola Elizejskie. Dużo przestrzeni powoduje, że można spokojnie spacerować, można sobie usiąść w bezpiecznym miejscu. Jeśli zgłodniejesz to w tej okolicy zawsze coś się znajdzie potulnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2014 21:36 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
konrad1617 napisał(a):
tanio podróżować ;-)

...słowo klucz.
Rozwala mnie to forum: fly4free, ale już jedz za krocie?
Ludzi tutaj jednak nie zawsze przychdzą z budżetem 10 000€ na wyprawę.
Często nie jest to też 1000zł.

Czasami to jest 1000 ft.

cieszy mnie że znacie mnóstwo knajp gdzie można dobrze zjeść itd.
Ale o tym piszcie proszę w tematach typu "szukam lotu dokądś w Europie na 2 dni w ten weekend tak żeby całość się zamknęła 5 000 za 2 os.; sam znalazłem: klm za 8000"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2014 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Jeżeli szukasz dobrej restauracji w Paryżu to mam 100 % pewniaka - byłem 2 razy i 2 razy byłem nie zadowolony ale wręcz zachwycony. Nie zdawałem sobie sprawy że można tak ludzi przyjmować w restauracji. I nie jest to coś przy Polach Elizejskich ale restauracja w jednej z bocznych uliczek odchodzących od av.Kleber - kilka minut od Łuku Tryumfalnego.

Dla zainteresowanych - http://www.restaurant-jamin.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Ja nocą wybrałem się na rejs po Sekwanie, później na La Defense w okolice Grande Arche, na Łuk Triumfalny a na koniec pod wieżę Eiffle'a gdzie na ławce do rana się przespałem :) W czasie spania podszedł do mnie tylko jeden facet około 30 i poprosił o ogień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2014 14:12 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
@zulu, fajna restauracja, ale Polak lubi cenę 10-20zl za obiad, nie 40/60zl + . I faktem jest - nie wszędzie jest to osiągalne.

@timu, La Defense nie jest złe poza faktem że śpi tam sporo osób, rejs po Sekwanie jest fajny oraz ma przystępna cenę (ja pamiętam coś ok. 5€) ale trwa ok. 1-1,5h czyli mało :/
Nie wiem jak śpisz, ale sen ma to do siebie że nie wiesz kto do Ciebie podchodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2014 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Kopciuszek napisał(a):
@zulu, fajna restauracja, ale Polak lubi cenę 10-20zl za obiad, nie 40/60zl + . I faktem jest - nie wszędzie jest to osiągalne

Dlatego pisałem że restauracja jest naprawdę dobra ale ...ani słowa o cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2014 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
zulu napisał(a):
Kopciuszek napisał(a):
@zulu, fajna restauracja, ale Polak lubi cenę 10-20zl za obiad, nie 40/60zl + . I faktem jest - nie wszędzie jest to osiągalne

Dlatego pisałem że restauracja jest naprawdę dobra ale ...ani słowa o cenach.

no to dlaczego jest dobra? bo jedzenie jest dobre? to wtedy się mówi, że serwuje dobre jedzenie a nie że restauracja jest dobra :P
takie miejsca to zdecydowanie na inne okazje a nie żeby noc przeczekać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#13 PostWysłany: 27 Wrz 2014 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
namteH napisał(a):
zulu napisał(a):
Kopciuszek napisał(a):
@zulu, fajna restauracja, ale Polak lubi cenę 10-20zl za obiad, nie 40/60zl + . I faktem jest - nie wszędzie jest to osiągalne

Dlatego pisałem że restauracja jest naprawdę dobra ale ...ani słowa o cenach.

no to dlaczego jest dobra? bo jedzenie jest dobre? to wtedy się mówi, że serwuje dobre jedzenie a nie że restauracja jest dobra :P
takie miejsca to zdecydowanie na inne okazje a nie żeby noc przeczekać.
Gdybyś zadał sobie MINIMUM trudu i przeczytał kilka postów w górę to byś doczytał że napisałem min.
Cytuj:
byłem 2 razy i 2 razy byłem nie zadowolony ale wręcz zachwycony. Nie zdawałem sobie sprawy że można tak ludzi przyjmować w restauracji.
Zamiast głupiego komentarza powinieneś zapytać czym byłem tak zachwycony to bym wtedy napisał że obsługą od samego wejścia do restauracji aż do wyjścia i oczywiście aspektem kulinarnym poczynając od startera a kończąc na deserze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
zulu napisał(a):
...

nie musiałem czytać, bo jeszcze mam na tyle dobra pamięć by pamiętać o czym toczy się rozmowa, w której zbieram głos :)
no ale dziękuje za przyznanie mi racji ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2014 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
namteH napisał(a):
.. ale dziękuje za przyznanie mi racji ;)
A świstak siedział i zawijał je w te sreberka - nie ma jak to pochlebianie samemu sobie za coś czego się nie zrobiło. I na tym koniec OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#16 PostWysłany: 27 Wrz 2014 16:10 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
@zulu, nie napisałem tego żeby Cię szkalować/wieszać psy za to że polecasz drogi lokal. Ale wstrzymaj się z jego poleceniem do czasu gdy ktoś zapyta się o miejsce na romantyczną kolację. I o tyle mi chodzilo.

@nameth, Prooooszę, spokojniej, <edited> :D :D

Ed2: wróóóóć, to był chyba domek dla psów, nameth, wypowiedz się


Ostatnio edytowany przez Kopciuszek 27 Wrz 2014 16:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#17 PostWysłany: 27 Wrz 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kopciuszek napisał(a):
@nameth, Prooooszę, spokojniej, tobie nikt i tak nie dorówna (za domek na placu zabaw w Oslo zamiast hotelu masz u mnie medal) :D :D


Słynny domek na placu zabaw to nie była zdaję się wrzutka @namteh.
oslo-torp-fajne-miejsce-do-spania-niedaleko-lotniska,1376,52730?start=0
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#18 PostWysłany: 27 Wrz 2014 16:27 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
pamięć już nie ta... :P
Szybko, edytuj teraz swój post żeby nikt nie widział ;) :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#19 PostWysłany: 27 Wrz 2014 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Kopciuszek napisał(a):
@zulu, nie napisałem tego żeby Cię szkalować/wieszać psy za to że polecasz drogi lokal. Ale wstrzymaj się z jego poleceniem do czasu gdy ktoś zapyta się o miejsce na romantyczną kolację. I o tyle mi chodzilo.
Ale ja nie mam do Ciebie żalu. Cena jest rzeczą względną. Dla jednego np. 30 czy 40 Euro będzie tanio a dla innego za to samo będzie o niebo za drogie i na to sobie nie będzie mógł pozwolić. Pisałem tylko o wrażeniach jakie tam odniosłem i teraz jest to dla mnie punkt odniesienia jeżeli chodzi o całokształt zwany "świadczeniem usług gastronomicznych".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż nocą
#20 PostWysłany: 29 Lis 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
Będąc w Paryżu także nie miałam noclegu przed wylotem ponieważ wylot był o 6:00 rano a musiałabym się dostać na odjazd autobusów z hotelu chyba taxówką ponieważ metro jeździło jakoś dopiero od rana a miałam ok 4:00 autokar na lotnisko. Niestety okolica dworca autobusowego z którego kursują autobusy na lotnisko Beauvais jest w nocy nie za ciekawa ponieważ wszystko jest zamknięte bądź otwarte jedynie do 1-2 w nocy i trzeba dojść spory kawałek. Jako iż mieszkałam w dzielnicy montmartre gdzie całą noc dużo miejsc jest otwartych także oczekiwałam tego samego od tamtej okolicy. Jedynie znalazłam ze znajomą McDonalds ktory był otwarty chyba do 1:30, resztę nocy spędziłam na dworcu. Nie polecam w okolicach jesieni i wiosny ponieważ nie ma pomieszczenia żadnego i jest dość zimno w nocy. Jedynym plusem jest to, ze można pojechać najwcześniejszym autokarem na lotnisko gdy zostaną jeszcze miejsca wolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group