Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2014 22:00 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 13
Witam,
Wybieramy się z dzieckiem na parę dni do Paryża. Przy takim wypadzie wózek (spacerówka) jest obowiązkowy.
W związku z tym mam pytanie dla osób które tak podróżowały.

1. Jak wygląda kwestia wejścia/zwiedzania takich miejsca jak Wersal, Luwr, Notre Dame, Sacre Coeur i Wieża Eiffla.
Czy można się tam swobodnie poruszać z wózkiem, czy są jakieś obostrzenia/zakazy ?
2. Lotnisko Beauvais, i odprawa wózka. Czy wózek oddawany jest tam bezpośrednio przy wejściu na pokład samolotu, czy wcześniej przy odprawie bagażowej ? Jeśli przy odprawie czy lotnisko zapewnia wózki zastępcze ?

Z góry dzięki za pomoc.
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2014 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Ad. 2
Trzeba podejść do check-in, żeby przykleić zawieszkę. Natomiast wózek zostawiasz na płycie lotniska przed samym wejściem do samolotu, gdzieś koło przednich schodów. Pracownik lotniska go zabierze i wrzuci do luku.
Darmowy przewóz wózka przysługuje jeśli dziecko ma do dwóch lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2014 20:40 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 5
Loty: 4
Kilometry: 4 864
zimi2k napisał(a):
1. Jak wygląda kwestia wejścia/zwiedzania takich miejsca jak Wersal, Luwr, Notre Dame, Sacre Coeur i Wieża Eiffla.
Czy można się tam swobodnie poruszać z wózkiem, czy są jakieś obostrzenia/zakazy ?

Jeżeli chodzi o Wersal to nie wiem bo nie byliśmy. Co do pozostałych to bez większego problemu. W Notre Dame i Sacre Coeur wchodzisz jak do Kościoła i bez problemu je zwiedzasz. W Luwrze i na Wieży są kontrole bezpieczeństwa przy wejściu i sprawdzają również wózki (w Luwrze skorzystaliśmy z tego że byliśmy z wózkiem i małym dzieckiem bo poprosili nas z długiej kolejki do wejścia obok bez kolejki. Zwiedzanie Luwru i wjazd na wieżę z wózkiem bez największego problemu.
zimi2k napisał(a):
2. Lotnisko Beauvais, i odprawa wózka. Czy wózek oddawany jest tam bezpośrednio przy wejściu na pokład samolotu, czy wcześniej przy odprawie bagażowej ? Jeśli przy odprawie czy lotnisko zapewnia wózki zastępcze ?

Wracając z Beauvais do Polski wózek oddaliśmy przy odprawie bagażowej bo tak nam było wygodnie (w kraju musieliśmy go targać aż pod samolot). Ale wydaje mi się że się nie upierali przy zabieraniu wózka tak że być może można iść z nim pod samolot. wózków zastępczych nam nie proponowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2014 20:57 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 13
Dzięki za odpowiedzi.

MarWoj napisał(a):
zimi2k napisał(a):
1. Jak wygląda kwestia wejścia/zwiedzania takich miejsca jak Wersal, Luwr, Notre Dame, Sacre Coeur i Wieża Eiffla.
Czy można się tam swobodnie poruszać z wózkiem, czy są jakieś obostrzenia/zakazy ?

Jeżeli chodzi o Wersal to nie wiem bo nie byliśmy. Co do pozostałych to bez większego problemu. W Notre Dame i Sacre Coeur wchodzisz jak do Kościoła i bez problemu je zwiedzasz. W Luwrze i na Wieży są kontrole bezpieczeństwa przy wejściu i sprawdzają również wózki (w Luwrze skorzystaliśmy z tego że byliśmy z wózkiem i małym dzieckiem bo poprosili nas z długiej kolejki do wejścia obok bez kolejki.


Rozumiem że obsługa sama się do Was zgłosiła i w «standardzie» nie ma osobnych kolejek dla rodziców z dziećmi.

koncentrator napisał(a):
Darmowy przewóz wózka przysługuje jeśli dziecko ma do dwóch lat.


To chyba zależy od linii lotniczych ? Ostatnio lecieliŝmy Wizz i wózek był za darmo (wylot w dniu drugich urodzin, powrót skończone dwa lata). Teraz lecimy Rynair, i liczę że jest tak samo :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2014 20:31 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 5
Loty: 4
Kilometry: 4 864
zimi2k napisał(a):
Rozumiem że obsługa sama się do Was zgłosiła i w «standardzie» nie ma osobnych kolejek dla rodziców z dziećmi.

Zgadza się. Kolejka jest jedna. Ochrona widząc że stoimy z dziećmi podeszła do nas i poprosiła do bocznego wejścia.
MarWoj napisał(a):
To chyba zależy od linii lotniczych ? Ostatnio lecieliŝmy Wizz i wózek był za darmo (wylot w dniu drugich urodzin, powrót skończone dwa lata). Teraz lecimy Rynair, i liczę że jest tak samo

To dziwne jak ja zamawiałem bilety w Wizzair to powrót mieliśmy w dniu 2 urodzin dziecka. W następne dni nie mogłem już zarezerwować dla niemowlaka biletu powrotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Paź 2014 21:21 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 13
MarWoj napisał(a):
To dziwne jak ja zamawiałem bilety w Wizzair to powrót mieliśmy w dniu 2 urodzin dziecka. W następne dni nie mogłem już zarezerwować dla niemowlaka biletu powrotnego.


To już co innego. Po ukończeniu 2 lat nie ma biletu dla niemowlaka, trzeba płacić jak za zwykły bilet, ale wózek mimo wszystko był za darmo i nie był w żaden sposób wliczany do bagażu rejestrowanego.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Paź 2014 23:56 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
zimi2k napisał(a):
MarWoj napisał(a):
To dziwne jak ja zamawiałem bilety w Wizzair to powrót mieliśmy w dniu 2 urodzin dziecka. W następne dni nie mogłem już zarezerwować dla niemowlaka biletu powrotnego.


To już co innego. Po ukończeniu 2 lat nie ma biletu dla niemowlaka, trzeba płacić jak za zwykły bilet, ale wózek mimo wszystko był za darmo i nie był w żaden sposób wliczany do bagażu rejestrowanego.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Bo według informacji ze strony Wizzaira (http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/faq#2):
Cytuj:
CZY NIEMOWLĘCIU PRZYSŁUGUJE PRZEWÓZ BAGAŻU?

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Gru 2014 23:46 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 13
Po sporej przerwie w dwóch zdaniach podsumuje moje doświadczenia w kontekście pytań, które zadałem przed wyjazdem.

1. Nie ma problemu zwiedzania z wózkiem. Jedynie w Orsay ochrona zwracała uwagę że jeśli ma się wózek, dziecko ma w nim siedzieć.
Eiffel, z racji tłoku na wieży lepiej zostawić w hotelu.
Paryż... nie jest zbyt przyjazny dla zwiedzających z wózkiem, szczególnie metro :)
2. Wózek można zabrać na płytę lotniska jak i oddać przy odprawie bagażu. Z tym ze druga opcja wymaga podania bagażu w punkcie wielkogabarytowym
Dziecko starsze niż dwa lata, Rynair przewozi wózek za darmo.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group