Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [BER] parking
#441 PostWysłany: 29 Sty 2022 09:36 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Ja korzystam z Dein Stellplatz - przy dużym wyprzedzeniu wychodzi najtaniej przeważnie, ale płatność z góry i w przypadku rezygnacji z rezerwacji nie ma zwrotu gotówki, a możliwość zaliczenia kwoty na kolejną rezerwację, do tego toaleta na placu płatna, albo z damm.parken - trochę drożej, ale godne polecenia przy wylocie nad ranem z rodziną i w zimie,bo dla czekających na transfer jest pomieszczenie w budynku z toaleta, wodą i automatem z kawą, dodatkowo płatne gotówką w dniu wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: [BER] parking
#442 PostWysłany: 29 Sty 2022 12:21 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Zarezerwowałem parking einfach gut :) Zobaczymy co przyniesie rzeczywistość za kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#443 PostWysłany: 29 Sty 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Będzie Pan zadowolony,.. jest toaleta i kawa, obsługa sympatyczna
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi lubi ten post.
LukasPi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#444 PostWysłany: 30 Sty 2022 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Na parkingu P6 przy terminalu zmienili warunki i teraz zamiast 30dni to 14dni przed wylotem można jeszcze zarezerwować miejsce w promocyjnej cenie 29eur za tydzień. Praktycznie przy samym wejściu na lotnisko, wjazd za szlaban po zeskanowaniu kodu, szybko i wygodnie bez żadnych transferów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#445 PostWysłany: 30 Sty 2022 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Właśnie mnie dziwi, że ludzie szukają jakichś dziwnych parkingów z transferem, kiblem i poczekalnią skoro jest w bardzo dobrej cenie pod samym terminalem. Parkowałem na P6, 7 i 8 i to jest super rozwiązanie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#446 PostWysłany: 30 Sty 2022 15:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
@cypel - a ten pod samym terminalem w jakiej jest cenie i czy zwracalny, albo przesuwalny? To jest dzisiaj klucz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#447 PostWysłany: 30 Sty 2022 15:31 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Czytałem - i dlatego latając z Berlina kilka razy z roku biorę od 2020 te, które dziwią Cypla, że ktoś je bierze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#448 PostWysłany: 30 Sty 2022 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Jezeli jest duża różnica w cenie to też kiedyś rzeźbiłem na Teglu czy na Schonefeld jakieś z transferami ale tu nawet jak weźmiesz dzień czy dwa przed wylotem to różnica kilka euro dla mnie jest pomijalna. A przy wcześniejszej rezerwacji to nawet taniej niż te z transferami.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#449 PostWysłany: 30 Sty 2022 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@cypel
Mówisz o tym parkingu: https://ber.berlin-airport.de/ ?

W mojej dacie na początek lutego 65 eur. Uważam, że drogo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#450 PostWysłany: 30 Sty 2022 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
-- 30 Sty 2022 22:50 --

U mnie podobnie, do 8 dni cena spoko a potem już wystrzał, wolę więc parking który jest zamknięty i pilnowany, bo nie po to lecę na wakacje żeby po powrocie stresować się jakimiś uszkodzeniami czy rysami, a już zupełnie nie rozumiem ryzyka utraty tablic czy kół żeby zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#451 PostWysłany: 31 Sty 2022 00:17 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
cypel napisał(a):
Właśnie mnie dziwi, że ludzie szukają jakichś dziwnych parkingów z transferem, kiblem i poczekalnią skoro jest w bardzo dobrej cenie pod samym terminalem. Parkowałem na P6, 7 i 8 i to jest super rozwiązanie.


dla mojego najbliższego lotu z BER - 13-20 kwietnia 2022, P6 jest niedostępny, a P3 i P7-P8 są za 59 euro za tydzień - więc trochę drogo bo z Dein Stellplatz mam ten termin zarezerwowany za 35,2 euro.

Faktem jest, że nie dopatrzyłem, że parkingi APCOA umożliwiają obecnie bezpłatne przebukowanie - ale jest to pewna nowość o jak przed pandemią 5 czy 6 razy korzystałem z P3 dla lotów z Schonefeldu, to te najniższe taryfy były zawsze bezzwrotne i bez możliwości zmiany.

Nawet zresztą to przebukowanie nie jest tak korzystne jak rozwiązania transferowców - na dein stellplatz możesz np. anulować rezerwację, z tym, że nie masz zwrotu gotówki ale voucher do wykorzystania przy innej rezerwacji w przyszłości, co chroni cię w sytuacji, gdy nie masz na co przebukować, bo nie masz nic akurat innego zaplanowanego z BER w tej chwli, a na Damm.parken i u innych gdzie nie płacisz z góry po prostu anulujesz - w czasach szaleństwa antycovidowego, to jest wartość.

Z mojego doświadczenia taryfy APCOA i parkingów na samym lotnisku BER, a wcześniej Schonefeld nie sprawdzają się też dla nietypowych długości podróży - np. na 8 noclegów - wtedy koszt APCOA drastycznie rośnie z np. 29 euro za 7 dni do 51 albo 58 za 8 dni i warto poszukać tych gorszych parkingów z transferem, gdzie podwyżka za dodatkowy dzień bywa bardziej adekwatna.
Ale dla każdego co innego ważne i sam ostatnio uznałem w Salonikach, że wolę dołożyć 12 euro do taksówki niż jechać z lotniska do centrum transportem publicznym, więc rozumiem, że dla kogoś 20 czy 30 euro w koszcie parkingu nie ma znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#452 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 61
Cześć,

Do tej pory miałem sprawdzony parking P+R S-Bahnhof Altglienicke i dojeżdżałem S-Bahnem do lotniska Berlin Schönefeld.
Niestety teraz loty są z lotniska Berlin Brandenburg (Terminal 1)
Szukam bezpłatnego parkingu w pobliżu Lotniska Berlin Branderburg.
Na mapie google znalazłem 5 najbliższych parkingów:
- P+R S-Bahnhof Altglienicke - 7,6km pieszo
- P+R S Grünau - 8,4 km pieszo
- P+R Eichwalde - 8,7km pieszo
- P+R Bahnhof Mahlow - 13,3 km pieszo
- P Waßmannsdorf - 10,4 km pieszo

Lecę konkretami w punktach:
1. Czy wiadomo jak dziś wygląda kwestia zostawiania samochodu na tych parkingach na 12 dni? W opisach google np. Eichwalde jest opisany jako zamknięty?
2. Czy znacie możliwości dojazdu S-Bahn lub jakaś inną komunikacją do Terminalu 1 z tych parkingów?
3. Parking Waßmannsdorf nie jest parkingiem systemu P+R. Czy jest on bezpłatny?
4. Może znacie inne bezpłatne rozsądne bezpłatne parkingi w pobliżu Terminala 1. Biorę od uwagę nawet dojście pieszo.
5. Może znacie inne rozsądne miejsca gdzie można zostawić auto (nawet na ulicy) w pobliżu Terminala 1, byle go nie zholowali
6. Czy obecnie lotnisko Berlin Schönefeld działa? Jeśli tak, to czy jest możliwość przejścia przez nie na lotnisko Berlin Branderburg

Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Tomek

Załączniki:
2022-02-03 14_27_18-Window.png
2022-02-03 14_27_18-Window.png [ 301.17 KiB | Obejrzany 1777 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#453 PostWysłany: 05 Lut 2022 12:51 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Z P+R Altglienicke nadal da się dojechać tymi samymi pociągami. Trzeba tylko dwie stacje dalej pojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
deerrr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#454 PostWysłany: 06 Lut 2022 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 61
vincenz napisał(a):
Z P+R Altglienicke nadal da się dojechać tymi samymi pociągami. Trzeba tylko dwie stacje dalej pojechać.


Hej. Dzięki za info. Czyli wychodzi na to, że jest to obecnie najlepsza opcja na zostawienie auta za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#455 PostWysłany: 06 Lut 2022 17:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Waßmannsdorf - jeden przystanek za 1,7e lub dziecko 1,4e . stalem juz tam wiele razy w tym raz 2 tyg i raz 3tyg. - wszystko ok bylo ok.


Z P+R Altglienicke- jest wiecej niz 3 przystanki od lotniska i bilet za 3,5e zamiast 1,7e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#456 PostWysłany: 06 Lut 2022 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 61
Kian napisał(a):
Waßmannsdorf - jeden przystanek za 1,7e lub dziecko 1,4e . stalem juz tam wiele razy w tym raz 2 tyg i raz 3tyg. - wszystko ok bylo ok.


a sam parking jest bezpłatny? Na google street view widzę, że są zdjęcia wjazdu ze znakiem P gdzie pod spodem jest symbol parkometru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#457 PostWysłany: 06 Lut 2022 18:36 

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 26
@deerrr - pierwsze 12 godzin jest bezpłatne, później płatność w postaci mandatu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#458 PostWysłany: 06 Lut 2022 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 61
maker napisał(a):
@deerrr - pierwsze 12 godzin jest bezpłatne, później płatność w postaci mandatu...


ale rozumiem, że to dotyczy parkingu Waßmannsdorf?
P+R Altglienicke było zawsze bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#459 PostWysłany: 06 Lut 2022 18:48 

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 26
@deerrr tak na P+R Waßmannsdorf obowiązuje limit postoju na 12h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#460 PostWysłany: 06 Lut 2022 21:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Nie staje sie na parkingu ,bo tam ograniczenie do 12h , tylko wzdluz drogi gdzie mozna do oporu stac.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group