Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Parki rozrywki
#1 PostWysłany: 05 Gru 2017 16:54 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
Który park rozrywki byście polecili? Myślę o Hansa koło Lubeki, Heide Park w Soltau i ten w Lipsku którego nazwy nie pamiętam. Niestety Europa Park w Rust odpada bo troche za daleko na podróż samochodem. Bardziej mi chodzi o rozrywki dla dorosłych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#2 PostWysłany: 05 Gru 2017 17:28 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 36
Loty: 11
Kilometry: 19 808
Z wymienionych byłem tylko w Heide Parku i bardzo polecam. Spędziłem tam 4 dni i ostatniego dnia odkrywałem niektóre atrakcje których wcześniej nie widziałem - naprawdę duży park.
Polecam skorzystanie z rocznego karnetu https://www.merlinjahreskarte.de , który upoważnia również do wstępu m.in. do Legolandów, Sea Lifów i jedno wejście do Gardalandu.
Położenie Heide Parku dodatkowo umożliwia szybki dojazd do Legolandu w Billund oraz Serengetti Parku w Hodenhagen (polecam szczegółnie).

ps. karnetem można ogarnąć 2xwakacje np. jednego roku w sierpniu a następnego w lipcu bo jest ważny 12 miesięcy od dnia odebrania przez 365 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#3 PostWysłany: 04 Lut 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Niestety nie zgodzę się z przedmówcą odnośnie do Heide Parku, kwestia gustu :) W moim mniemaniu w jeden dzień od rana do wieczora spokojnie wszystko można zobaczyć (wrzesień). O wiele lepszym pod względem emocjonujących doznać jest wymieniony właśnie Europa Park, gdzie jeden dzień to za mało. W pierwszy dzień można spróbować wszystkiego i zapoznać się z całym parkiem, a drugi dzień przeznaczyć wyłącznie na największe rollercostery. Zarówno w jednym jak i w drugim parku, ostatnie 30 minut przed zamknięciem, należy sobie mądrze zaplanować, gdyż wtedy do większości atrakcji nie ma żadnych kolejek i da się przejechać np. 5 razy z rzędu na tej samej :D Przy Europa Parku jest świetny kemping, z kuchniami, toaletami, prysznicami, które są w cenie, a koszt takiego kempingu to 2 euro za godzinę za wjazd samochodu, bez względu na liczbę pasażerów (tak było 3 lata temu).
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#4 PostWysłany: 02 Lut 2019 20:22 

Rejestracja: 24 Paź 2018
Posty: 9
Byłam zarówno w Hyde Park, jak i Europa Park. W pierwszym spędziłam 1 dzień - wystarczyło. w drugim od pt. do niedzieli. Troszkę za długo, pod koniec na siłę wybierałam atrakcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#5 PostWysłany: 03 Lut 2019 15:44 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Ale 2 dni to jednak minimum w Europa Park?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#6 PostWysłany: 05 Lut 2019 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Dwa dni będą idealne, bo trzy to już za dużo. W jeden dzień może uda Ci się wszystkiego spróbować, ale przy bardzo dużym pośpiechu. Problemem jest to, że do największych atrakcji czeka się w kolejkach 45-90 min. Ja byłem w miesiącu wrześniu i wszystkiego w jeden dzień nie dałem rady zaliczyć.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#7 PostWysłany: 25 Mar 2019 23:46 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie serdecznie zapraszam na majową wycieczkę do parku rozrywki Phantasialand pod Kolonią, która odbędzie się w dniach 9-11 maja. To jedyna taka okazja w naszym kraju! Cena: 250 zł + bilet wstępu

*istnieje możliwość dołączenia w Kołobrzegu, Białogardzie, Barwicach, Czaplinku, Złocieńcu, Drawsku Pomorskim, Chociwlu i okolicach Szczecina

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem:
http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=39852

Załączniki:
FB2.jpg
FB2.jpg [ 668.07 KiB | Obejrzany 4697 razy ]
FB.jpg
FB.jpg [ 596.61 KiB | Obejrzany 4697 razy ]
plakat-phantasialand-2019.jpg
plakat-phantasialand-2019.jpg [ 493.75 KiB | Obejrzany 4697 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: parki rozrywki
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2019 09:05 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Powyższy wyjazd jest niekomercyjny, a post został uzgodniony z administracją forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Parki rozrywki
#9 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:21 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Ja bym jeszcze dodał do listy ciekawych miejsc LEGO Discovery Center w Berlinie.
Może nie jest to klasyczny prak rozrywki, raczej wielka sala zabaw pod dachem, ale w zimowych miesiącach zdecydowanie warto uwzględnić to w planie wycieczki.
Zwłaszcza że jest sporo taniej i sporo bliżej niż duński Legoland.
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group