Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2017 11:30 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 2
Witam wszystkich!

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu trasy. Lecimy we wrześniu do USA i od 15 do 22 września będziemy w Kolorado. Lądujemy w Denver z samego rana 15 września i ruszamy w trasę. Planujemy pożyczyć auto na lotnisku i jechać zwiedzać parki narodowe. Pierwszy park który planujemy zobaczyć to Park Narodowy Gór Skalistych, dalej planujemy się udać w okolice Moab i zwiedzić Canyonlands NP oraz Arches NP.

Dalej rozważamy opcje jechania do Zion NP oraz do Grand Canyon NP, jednak odległości są dość znaczne, a w tym rejonie USA będziemy tylko przez tydzień. Najdłuższa trasa jaką rozważamy to Denver -> Rocky Mountains NP -> Moab -> Zion NP -> Grand Canyon NP -> Page -> Mesa Verde NP - Denver, jednak jest to ponad 2500 km, a jestem jedynym prowadzącym. Obawiam się, że taka trasa będzie wymagała pośpiechu w każdym z tych miejsc i będziemy pędzić z miejsca na miejsce. Myślałem o ominięciu Zion oraz Wielkiego Kanionu i z Moab chcielibyśmy pojechać do Arizony. W Arizonie chcielibyśmy zwiedzić miejsca gdzie przybywają rdzenni amerykanie. Gdzie do Arizony musielibyśmy się wybrać w celu spotkania owych?

Planujemy pożyczyć SUVa albo Minivana i spać w nim na kampingach. Stany znamy jedynie przez pryzmat wielkich miast jak NYC, Chicago czy Detroit, jednak nigdy nie zwiedzaliśmy parków narodowych. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu trasy naszej wycieczki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 20 Sie 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Teoretycznie nie można spać w aucie na kempingach. Powinieneś mieć przynajmniej namiot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sie 2017 17:59 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 2
W takim razie kupimy sobie namiot w Stanach w razie czego :)

Co do trasy prosiłbym o opinie, mniej więcej widzę to tak:

15 września

Denver lotnisko wyjazd 9.30
Dojazd do Gór Skalistych około 11 (1h 30 min, 120 km).
Zwiedzanie Parku Narodowego Gór Skalistych
Wyjazd z Gór Skalistych w kieruku Glenwood Springs (3 h, 200 km)


16 września
Dojazd do Colorado National Monument (2 h, 170 km)
Dojazd do Moab (2h20min, 180 km)

17 września
Canyonlands National Park

18 września
Arches National Park i wyjazd do Mesa Verde NP. (2h, 208km)

19 września
Zwiedzanie Mesa Verde National Park

20 września
Wyjazd z Mesa Verde w kierunku Denver (6h, 570km)

21 września
Zwiedzanie Garden of the Gods
Dojazd do lotniska (1h15min, 115 km)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Wygląda w porządku. Nie jest obładowany jednak zawsze pamiętaj, że droga na pewno zajmie ci dłużej niż czas planowany. Czy to ze względu na widoki, zdjęcia, zdarzenia drogowe, jak i zwykłe potrzeby. Jeśli nie masz jakoś ściśle rozplanowanych noclegów to możesz też spróbować jadąc z Arches zahaczyć o Monument Valley i tam się przespać, a rano ruszyć na podbój Mesa Verde. Ja będę na kempingu http://www.monumentvalley-tipivillage.com , ale dopiero 23 września, więc jeszcze nic nie mogę powiedzieć. Chyba, że wolisz to sobie zostawić na następną wizytę już z Parkiem Zion, Bryce, Grand Canyon'em i Las Vegas. heh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Sie 2017 10:10 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
@Papuszku koniecznie daj znać po powrocie, czy nie miałeś(aś) problemu ze znalezieniem noclegu na campingach lub gdzie indziej (rezerwacje, strażnicy etc) - chciałabym też kiedyś nie planować noclegów z większym samochodem i namiotem w górach skalistych (bardziej Idaho) i zastanawiam się na ile jest to realne.
Nie chodzi mi o ograniczenie kosztów, ale raczej o taką wolność, że nie trzeba w konkretne miejsce dojechać konkretnego dnia...
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2017 10:11 

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 20
Loty: 54
Kilometry: 175 000
Papuszku napisał(a):
18 września
Arches National Park i wyjazd do Mesa Verde NP. (2h, 208km)

Pamiętaj, że obecnie wjazd do Arches jest możliwy tylko od 7 rano do 6:30 po południu. Ze względu na upał najlepiej planować wjazd jak najwcześniej.
Papuszku napisał(a):
19 września
Zwiedzanie Mesa Verde National Park

Możesz spokojnie podjechać już dalej w kierunku Denver aby mniej jechać następnego dnia. Mesa Verde jest do spokojnego objechania dosyć szybko.
Papuszku napisał(a):
21 września
Zwiedzanie Garden of the Gods
Dojazd do lotniska (1h15min, 115 km)

Garden of the Gods jest do obejścia spacerkiem w 2 godziny. Polecam do zobaczenia po drodze akademię lotniczą w Kolorado Springs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2017 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Dokładnie, Garden of the Gods, to góra 2 godziny zwiedzania. Będąc w Colorado Springs koniecznie wjedźcie samochodem na Pikes Peak - moim zdaniem najpiękniejsze miejsce w tamtejszej okolicy (rozkoszując się widokami łacznie zajmie to Wam 5h). Dla mnie w Akademii nie było niczego specjalnego, chyba że załapiecie się na mecz :) Zamiast do Akademii zajechałbym do Red Rock Canyon. Spokojnie dacie radę to zrobić w 1 dzień.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group