Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sie 2016 13:40 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Już za niecałe dwa tygodnie wyruszam na ponad miesiączną wycieczkę po Stanach, jednym z głównych punktów ma być objazdówka po parkach narodowych. Gdziekolwiek w okolicy LV, LA, SF rzucę chłopka w google to chciało by się jechać :)
Pod tym likniem mapka z zarysowanym planem.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... KusCocCwaE
Nie byłem nigdy w tych okolicach, mogłem jedynie opierać się na opisach i radach z internetu, więc niektóre dni mogą być nierealne. Wiem, że wszystko może zmienić w czasie jazdy, więc niektóre rzeczy można przełożyc na inne dni lub jeśli byłaby taka konieczność, to dodać jeden dzień. Noclegów jeszcze nie szukałem, ale mam nadzieję, że w okolicach ostatnich punktów w danym dniu da radę jakiś znaleźć. Jakichś dłuższych trekingów nie liczę, raczej coś szybkiego. Odległości dotyczą trasy z mapy. Wiadomo, że będzie jakoś modyfikowana, jeśli wybierzemy docelowo inną drogę.

Może ktoś ma jakieś uwagi, może zapomniałem o czymś wartym do zobaczenia, może dałem coś, na co nie warto marnować czasu?

24.08 – Wyjazd z LV, Zion, Bryce, nocleg w okolicy – 250 mil (400 km)
25.08 – Wyjazd z Bryce, Page, Antelope Canyon, Horseshoe bend– 200 mile (320 km)
26-27.08 –Wyjazd z Page, Tusayan, Peach Springs, Las Vegas 286 mil (457 km) - dwa dni (można coś przerzucić z dnia wcześniejszego lub późniejszego), w LV jedynie nocleg.
28.08 – Las Vegas, Death Valley, Los Angeles – 409 mil (654 km) - przyjazd do Death Valley jak najprędzej celem uniknięcia najgorszych upałów, przyjazd do LA wieczorem.
29.08 LA -oddanie auta, odpoczynek.
30.08 – Wyjazd z LA, Sequoia, Nocleg Fresno. 203 mile (325 km)
31.08 – Wyjazd z Fresno, Mariposa Grove, Yosemite Valley 160 mil (250 km)
1.09 – Wyjazd z okolic Yosemite Valley, Dardanelle, BearValley 250 mil (400 km)
2.09 South Lake Tahoe, Sacramento 171 mil (275 km)
3.09 – Sacramento → SF 100 mil (160 km) - luźniejszy dzień, jakby coś się przedłużyło.

PS Teoretycznie dwóch kierowców, ale w praktyce większość robiona przez jednego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Sie 2016 13:58 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
28.08 - watpie zebys wieczorem dojechal do LA. Raczej w nocy. Nie lepiej zrobic DV i samolotem z Vegas do LA skoro i tak zamierzasz oddac auto ? Nie lepiej odpuscic LA skoro i tak pozniej nie zamierzasz zrobic Big Sur no i nie pojedziesz Route 66 ? Z DV mialbys po drodze na polnoc.

Mariposa Groove - zamkniete.

Traktuj moje pytania luzno, opieram sie na tym co przeczytalem w kilku innych postach dotyczacych planu podrozy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sie 2016 14:18 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Myślałem nad odpuszczeniem LA, ale nigdy tam nie byłem i jakoś żal odpuścić, jak już będę w okolicy ;)
Co do LA samolotem to nie pomyślałem o tym, (do przemyślenia , zależy od kosztów).
Niestety Big Sur raczej nigdzie nie wcisnę.

Jakiś skrawek starej Route 66 mam w okolicach bodajże Tusayan i Peach Springs. Da radę po drodze zahaczyć jakieś bardziej kultowe fragmenty?
Skoro Mariposa Grove jest zamkniete, to do Yosemite Valley muszę wjechać od innej strony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2016 17:39 

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 1
Hej ;)

Mam do odsprzedania roczną kartę wstepu do wszystkich parków narodowych w Stanach. Data ważności do czerwca 2017. Koszt 80$. Odsprzedam za 40 :)

Na karcie wpisane jest jedno nazwisko, wystarczy dopisac swoje ;) :) :) :) :). Jedna karta na samochod upoważnia do wjazdu na teren parku. Wjazd pojedynczy do jednego parku to koszt 15$/tydzien.

Pozdrawiam

nieaktualne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group