Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pamukkale
#1 PostWysłany: 26 Lip 2015 19:21 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Gdyby się ktoś zainspirował np. takimi fotkami:
Image

To spieszę donieść że niestety wody w tych naturalnych tarasach nie ma, i niestety jest to spory minus tego miejsca.
Obecnie wygląda to tak:
Image

Tak więc jesli ktoś planuje tam wycieczkę, to warto przemyśleć, bo było to największe rozczarowania w trakcie naszych wczasów. I już nie chodzi o kasę, bo w sumie wyszło nas po ok 45 EUR, ale z takiej Alanyi trzeba się mordować 6h w jedną i 6 h w drugą stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Pamukkale
#2 PostWysłany: 26 Lip 2015 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Bardzo smutny widok :( A jeszcze 10-12 lat temu woda była... Niestety, już wtedy ostrzegano, że będzie powoli znikać, bo coraz więcej wody idzie na plantacje bawełny. Nie sądziłam, że tak szybko pójdzie.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#3 PostWysłany: 26 Lip 2015 19:51 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Mnie się podobało pomimo tego, że ta część jest rzeczywiście wyłączona ze 'zwiedzania' ale muszę przyznać smutne to.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#4 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:08 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Jak byłem w Pamukkale w 2008 to jeszcze wtedy wyglądało tak

Załączniki:
P7201286.JPG
P7201286.JPG [ 74.51 KiB | Obejrzany 10728 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#5 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:13 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
nooo i właśnie czegoś takiego się spodziewałem, a nie takiej lipy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#6 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:45 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Pod koniec pazdziernika 2014 woda jeszcze byla, moze to upalne lato I brak opadow?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#7 PostWysłany: 27 Lip 2015 05:21 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Nie sądzę, by był to brak wody, bo ze zbocza w lewym górnym rogu drugiego zdjęcia, normalnie leciała woda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#8 PostWysłany: 27 Lip 2015 07:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Te tarasy nie sa naturalne ;) to betonowe zapory
Naturalna czesc znajduje sie dalej

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#9 PostWysłany: 27 Lip 2015 09:21 

Może w złe miejsce poszliście? :D Ja byłam na początku maja i woda była.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#10 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:07 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Washington napisał(a):
Te tarasy nie sa naturalne ;) to betonowe zapory
Naturalna czesc znajduje sie dalej

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Co Ty opowiadasz ?
Chyba wiem gdzie byłem i co widziałem.
Te sztuczne baseny mam za plecami.
Sztuczne zapory widać na zdjęciu sebastianp76 i to stamtąd robiłem swoje zdjęcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#11 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:27 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
[quote="Doczu"][quote="Washington"]Te tarasy nie sa naturalne ;) to betonowe zapory
Naturalna czesc znajduje sie dalej

Washington ma rację ,,te naturalne są wzmocnione.Te sztuczne są nawadniane poprzez zmianę uładu spływu wody.
Jednak ja również byłem w tym roku
w kwietniu i woda była ;)

Za to (niewiem jak dodać zdjęcie) niedaleko są źródła termalne z których korzystają Turcy
Temperatura ok 50stopni w pierwszym basenie,27stopni w drugim i cisza ,spokój ,nikt nie przeszkadza.
Lepsza atrakcja niż Pamukale ,jeżeli chodzi o Jezioro Kleopatry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#12 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:25 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
"W 1997 roku zamknięto dla turystów trasę spacerową prowadzącą przez naturalne tarasy, a zamiast niej przygotowano dla nich trasę alternatywną. Wiedzie ona południową częścią Pamukkale, wzdłuż sztucznego kanału. Płynie nim woda termalna, napełniająca przygotowane baseny. Betonowe zapory, dzięki którym stworzono tą trasę, są obecnie całkowicie przykryte osadami wapiennymi. Przepływ wód termalnych jest dokładnie regulowany w sposób, który zapewnia równomierne zasilanie zarówno naturalnych, jak i sztucznych basenów. Wstęp na teren naturalnych tarasów jest surowo zakazany, chociaż można się starać o specjalne zezwolenie, umożliwiające ich dokładniejszą eksplorację. Kąpać można się obecnie w Pamukkale we wspominanych powyżej sztucznych basenach na wapiennych tarasach."
źródło: http://turcjawsandalach.pl/content/pamukkale
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#13 PostWysłany: 28 Lip 2015 16:23 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
[quote="TrąbałaGd] Washington ma rację ,,te naturalne są wzmocnione.Te sztuczne są nawadniane poprzez zmianę uładu spływu wody.[/quote]
Koledzy nie wprowadzajcie zamętu.
Na moim zdjęciu widoczne są oryginalne, naturalnie utworzone tarasy. Być może przez brak wody coś Wam się pomerdało.
Zdjęcie wykonałem właśnie z okolic kanaliku, który zasila właśnie te sztuczne zapory, którędy puszczony jest ruch turystyczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#14 PostWysłany: 30 Lip 2015 19:17 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
Być może przez brak wody coś Wam się pomerdało.
Zdjęcie wykonałem właśnie z okolic kanaliku, który zasila właśnie te sztuczne zapory, którędy puszczony jest ruch turystyczny.[/quote]

Szanowny kolego ,ale tylko Ty twierdzisz że nie ma tam wody. Ja piszę ,że w kwietniu była woda,
koleżanka też napisała że na początku maja była i wodę widziała,a nie suchy wapń.

Owszem to co piszesz jest pewną prawdą.Regulowana jest woda ze strumyka i napełniane są sztucznie tworzone baseny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#15 PostWysłany: 31 Lip 2015 13:27 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No naprawdę wiele wniosłeś do wątku.
Coś na zasadzie:
"Jest wódka ?
Nie ma. Ale w poniedziałek była.
Znamy osoby, które kupiły" :)

Piszę o stanie obecnym.
Byłes w Kwietniu i była ? OK.
Ktoś tam pisze ze w maju tez była ? OK
Teraz NIE MA!
Może w Październiku będzie, ale teraz NIE MA!.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#16 PostWysłany: 31 Lip 2015 14:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
W lutym w naturalnych tarasach też wody nie było co moim zdaniem nie zmienia faktu, że miejsce jest warte odwiedzenia. Choć masz rację, gdybym miał jechać 6h w jedną stronę i 6h w drugą tylko do Pamukkale to bym się poważnie zastanowił. Ja leciałem 1h z Istambułu i 1h z powrotem i tę opcję transportu wszystkim polecam. Planując z odpowiednim wyprzedzeniem można tę trasę zrobić za 15 euro RT + trzeba jeszcze doliczyć 13TL za autobus OW. Co do samych naturalnych tarasów to jestem pewien, że docelowo wróci do nich woda, jak ja byłem to widać było, że cały czas coś tam majstrowali i sprzątali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#17 PostWysłany: 31 Lip 2015 14:52 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 46
Miałem szczescie :) bo ja Pamukkale pamietam tak jak z 1 zdjecia lub jeszcze lepiej. Byłem na poczatku lat 90-tych i wtedy wygladalo to super i wszedzie mozna bylo samemu chodzic i plaskac sie w wodzie i "leczniczym" mule. Jedno z najpiekniejszych miejsc w jakim byłem. Oczywiscie jednodniowe Pamukkale to jakas porazka ... Polecam hotele "na wodzie" przy Pamukkale do pokojow ktorych mozna dostac sie tylko przez basen :) Piekne widoki i ten zachod slonca ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#18 PostWysłany: 31 Lip 2015 14:55 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kendi napisał(a):
W lutym w naturalnych tarasach też wody nie było co moim zdaniem nie zmienia faktu, że miejsce jest warte odwiedzenia.

Ja nie twierdzę że jest inaczej. Niemniej osoby, które były nastawione na "bajkowe" widoki mogą się czuć rozczarowane. I stąd ten post.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#19 PostWysłany: 02 Sie 2015 17:21 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 2
fakt, to nie są prawdziwe tarasy, w każdym razie widok jest niezły, ja byłam w upały masakra, nawet oddychać się nie dało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#20 PostWysłany: 30 Sie 2015 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Czy jest ktoś na forum, kto był ostatnio i może coś dodać do tego tematu? Planuje pojechać do Pamukkale właśnie z Alani w polowie października i nie spodziewam się juz bajkowych widoków jak z folderów, nie mniej nie chciałbym oglądać suchej skały.

Przy okazji pytanie dodatkowe. Warto wydać 30 euro (x2 osoby) za wycieczkę z Alanii do Pammukale, czy lepiej wynając za 40euro auto na cały dzień. Z jednej strony jade i mam wszystko gdzieś, odpoczywam mimo wszystko w autobusie, z drugiej strony po drodze zatrzymuje się gdzie tylko chcę. Tylko czy tam po drodze jest coś wartego do zatrzymania się?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group