Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Maj 2018 11:39 

Rejestracja: 21 Maj 2018
Posty: 1
Witam,
W ubiegłym tygodniu służbowo podróżowałem z Warszawy do Berlina. Zarezerwowano mi lot przez Wiedeń (OS0624, potem OS0235). Odprawiłem się na lot przez stronę internetową Austrian dzień przed wylotem. Na lotnisku, przy nadawaniu bagażu poinformowano mnie, że lot do Wiednia ma nadkomplet oraz, że mógłbym lecieć bezpośrednio - będę u celu wcześniej. W sumie zmiana była mi obojętna - byłbym wcześniej, ale nie spotkałbym się ze znajomym w Wiedniu. Poproszono mnie o kontakt z obsługą przy gejcie.

Obsługa pojawiła się chwilę przed planowaną godziną boardingu - zgłosiłem się i potwierdziłem zgodę na ew. zmianę lotu. Poproszono, żebym czekał. Pod koniec boardingu między obsługą, a ostatnimi pasażerami zrobiło się trochę nerwowo. Mnie też nerwy nie ominęły, ale czekałem cierpliwie na jakiekolwiek info. Ostatecznie po godzinie oczekiwania okazało się, że nie lecę - na pokład OS0624 nie wszedłem, dostałem kartę pokładową na LO0389. Wylot LOTu był opóźniony, ale i tak dotarłem na TXL jakieś pół godziny przed planowanym przylotem OS0235. Tyle, że zmarnowałem czas na Okęciu.

Czy w takim układzie mogę domagać się oczekiwania za overbooking?

Dodam, że nie ja płaciłem za bilety - były rezerwowane przez organizatora konferencji.
Z góry dzięki,
P.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 21 Maj 2018 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Zgodziłeś się na zmianę lotu, więc nic ci nie przysługuje.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Maj 2018 12:04 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@piooo: nie przysługuje Ci odszkodowanie, dotarłeś na miejsce na czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Maj 2018 12:11 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
cart napisał(a):
Zgodziłeś się na zmianę lotu, więc nic ci nie przysługuje.
zgoda na zmianę lotu nie ma tu nic do rzeczy, kluczowy jest czas dotarcia na miejsce
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2018 16:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Jeśli zgłosiłeś się na ochotnika to jest to VDB i odszkodowanie powinieneś wynegocjować z przewoźnikiem. Jeśli nie byłeś ochotnikiem to jest to IDB i odszkodowanie zgodne z rozporządzeniem EC. W praktyce jeśli nie wynegocjowałeś wcześniej to jest szansa że i tak po reklamacji dostaniesz 125 EUR (250/2) . Aczkolwiek odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład wyplacają od ręki, więc dużo zależy od tego jak dokładnie brzmiało pytanie w sprawie zmiany lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group