Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lut 2013 22:29 

Witajcie!

szukając połączenia z Barcelony do Mediolanu przez wyszukiwarkę Momondo.pl dostałem najlepsze ceny oferowane przez portal Travelgenio.es oraz travel2be.es. Sprzedają oni bilety na linię lotniczą easyjet o połowę taniej niż sama linia lotnicza ma na swojej stronie.
Czy te portale są prawdziwe i wiarygodne, żeby kupować przez nie bilet? Cenę mają bardzo dobrą ale obawiam się czy to nie jest jakaś stronka która powstała w celu "szybkiego" zysku i jak już zapłacę i przyjadę na lotnisko to okażę się, że żadnego biletu to ja nie mam.
Czy ktoś z Was korzystał z tego portalu? Będę leciał z całą rodziną i nie chciałbym później się bardzo rozczarować i mieć problemy podczas podróży.
Bardzo proszę o rade i Wasze opinie.

Pozdrawiam
Tomek
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 26 Lut 2013 23:08 

Nie kupowałem u tych pośredników, ale czy sprawdzałes czy ostateczna cena do zapłaty przy płatności też jest taka jak podaje wyszukiwarka? Z tego co wiem nie ma możliwości, żeby kupić w EasyJet bilety znacząco taniej niż na stronie przewoźnika.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 26 Lut 2013 23:13 
Moderator forum

Nie korzystałem z Travelgenio
w google.es łatwiej znaleźć relacje niezadowolonych z problemów, ale to może być reguła że zadowoleni nie śpieszą z publikowaniem czegoś normalnego (nie pamiętam dat tych relacji, zobacz jak chcesz)

w próbnym procesie rezerwowania widać że dochodzą opłaty serwisowe i za karty

na marginesie, inna tego typu strona ma opłaty za karty różne, zależnie czy przekierowanie na nią jest ze sky scanner czy kayak
np visa kredyt. 18 i mc debit 0 lub i visa i mc 9,95 [eur]

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektorych postach.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Lut 2013 23:42 

złoty
Jeśli bilet zostanie wystawiony nie masz czego się obawiać.
Problemem z tymi pośrednikami jest najczęściej to, że stosują różne sztuczki aby pozycjonowac sie na szczycie wyszukiwania najtańszych opcji. Potem, w trakcie rezerwacji pojawiają się kolejne opłaty, nie uwzględnione w pierwszym wyniku, np. b. wysokie opłaty za dokonanie płatności (typu 20 euro za os/lot), które powodują że bilet jest w istocie droższy (albo w tej samej cenie) jak u innych.

#5 PostWysłany: 12 Mar 2015 12:56 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Travel2be - Ktoś może coś nowego powiedzieć? Chciałem kupić krajówkę na czerwiec, ponieważ płatność była MC bez opłat, dostałem numer rezerwacji, rezerwacja wisi na stronie LOTu i CMT, ale bez e-ticketów, brak blokady karcie. Kupowałem około 2 h temu.
Czekać czy próbować ponownie?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:02 

srebrny
Travelgenio (Travel2be to jedno i to samo) wystawia bilety ręcznie. Jeśli Twój bilet był sporo tańszy niż na stronie przewoźnika to nie zdziw się jak anulują rezerwację i wyślą maila że był "problem techniczny".

#7 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:08 
Awatar użytkownika

złoty
na travelgenio bralem kiedys Pegasusa
6 rezerwacji na kazda z osob odrebna
wszystko bez problemu platnosc, bilety itd
chetnych bylo wiecej ale zbanowali karte podczas 7 rezerwacji :D
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 13 Mar 2015 17:50 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
No i rzeczywiście wczoraj wieczorem przyszedł e-mail z informacją, że płatność nie została zrealizowana przez brak 3D Secure, oraz z linkiem do dokonania bezpiecznej płatności, przyszedł kod smsem, na karcie zablokowało właściwą kwotę a e-ticketów jak nie było tak nie ma. Na razie nie polecam.
EDIT: Są bilety.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 11 Gru 2015 11:14 

Witam,
Chcialem sie dowiedziec od kolegi powyzej ktory rezerwowal bilet w Travelgenio, jak juz dostales e-ticket to nie bylo zadnych problemow?
Ja tez zarezerwowalem bilety korzystajac z Ich strony, dostalem mejla z e-ticketami i statusem "potwierdzony". Probowalem wczoraj sprawdzic swoja rezerwacje na stronie Lufthansy, ale wyskakuje mi ze nie ma takiej rezerwacji.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 11 Gru 2015 11:38 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 127 040
srebrny
Ja kupowałem na travelgenio.es. Po dostaniu e-ticketa bez problemu odnalazłem go na stronie linii, ale nie była to lufa. Oczywiście samo lot bez najmniejszych problemów.

#11 PostWysłany: 11 Gru 2015 12:27 

W sumie wczesniej na to nie wpadlem, ale zadzwonilem do Lufthansy i maja taka rezerwacje w systemie, wiec powinno byc ok.
Tak czy siak w przyszlosci chyba nie bede korzystal z Ich uslug, szkoda nerwow :D
Grunt ze sie wszystko wyjasnilo. Ale czytajac po forach internetowych i opiniach rzeczywiscie moge potwierdzic ze kontakt z nimi jest mocno utrudniony. Wysylalem do nich mejla 3 dni temu i do teraz zadnej odpowiedzi, a dodzwonic na irlandzka infolinie tez mi sie jeszcze nie udalo :)
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 24 Cze 2016 09:23 

Loty: 123
Kilometry: 191 896
niebieski
Musiałem wczoraj zakupić awaryjny OW bilet-tzn. taki, którego mam nadzieję, nie będę musiał użyć. Przez travelgenio.es było najtaniej, ale spotkała mnie dokładnie taka sytuacja, jak opisana przez @krasnal w poście #8. Koniec końców zapłaciłem, rano mail z e-tixem.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 28 Lip 2016 09:57 

Loty: 105
Kilometry: 216 417
niebieski
Wczoraj kupiłem na travel2be.it taniej o ok 20 EUR niż normalnie, E-tixy po 1h na mailu, checkmytrip wszystko ok, vueling rezerwację widzi i miejsca można wybrać, bagaż ok. Mam się czego obawiać? dopiero teraz znalazłem temat na forum.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 14 Sie 2016 01:47 

Pierwszy raz kupuje przez OTA i mam pewną zagwozdkę - dostałem bilety, są na mytrip, ale podczas kupowania nie wpisywałem danych z paszportu, a jedynie imię, nazwisko i datę urodzenia. Kiedy i gdzie będę je wpisywał? Rozumiem, że będę mógł to wpisać na stronie linii - póki co system linii nie widzi mojego biletu.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 14 Sie 2016 07:34 

srebrny
Nie zawsze trzeba wpisywać dane z paszportu. A jeśli będzie to konieczne to wpiszesz na stronie linii lub przy odprawie on-line.

#16 PostWysłany: 18 Wrz 2016 21:55 

Mam tydzień do wyjazdu i na stronie linii nie ma mojej rezerwacji. Coś nie tak?
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 19 Wrz 2016 05:18 
Awatar użytkownika

niebieski
Panbosman napisał(a):
Mam tydzień do wyjazdu i na stronie linii nie ma mojej rezerwacji. Coś nie tak?

wszystko ok, sprawdz na serwisie "checkmytrip" i temu podobne czy po booking code jest Twoj bilet.

tez kupowalem bilety przez to biuro a potem jak sprawdzalem na stronach linii to biletu nei bylo
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 19 Wrz 2016 06:58 

Loty: 131
Kilometry: 409 523
niebieski
ostatnio kupowałem przez nich 3 razy bilety i wszystko jest OK; miałem problem z płatnością kartą BPH (więc zapłaciłem inną kartą), ale problem był po stronie banku - okazało się, że blokują płatności nie koniecznie na stronach, które są podejrzane, ale "na wszelki wypadek" na stronach, których nie znają; bank mi odpisał, że dodał te strony do zaufanych i już teraz nie bezie problemów z płatnościami;
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:23 

niebieski
Całą rezerwację trzeba przejść do końca i zobaczyć czy przejdzie płatność. Mi nie chciało przyjąć karty. czy jest jakaś fajna promocja na travelgenio lub travel2be?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 03 Sty 2017 17:05 
Awatar użytkownika

Płacił ktoś ostatnio Maestro w EUR z ING na którejś ze stron? I przechodziło bez problemu? :)

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość